Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 56

Θέμα: Μποτάκια Dainese που φθείρονται αμέσως!

  1. #31
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
    Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
    Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
    Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
    Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100
    Είσαι 4 φορές άκυρος...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #32
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
    υπαρχουν μηχανες χωρις λεβιε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #33
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ξεεεεεεεερεις απο βεσπαααααααααααα

    (Spammer):rotflmao: :rotflmao:

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    υπαρχουν μηχανες χωρις λεβιε?
    Σωστή η απορία..
    Αν οδηγώ σκουτεράκι.. όλα τα παπούτσια μου κάνουν.. άρα δε χρειάζομαι μποτάκια..

  5. #35
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    xaxaxa...polu kalo re su alex.....san gatoyaro einai!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a5: :a5:

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Είσαι 4 φορές άκυρος...
    Και εσυ απλα δεν υπαρχεις πουθενα
    Να αγορασετε και κανενα Τ-shirt και να τα πατε μαζι με τα παπουτσια σου για παραπονα.
    Για τα Τ-shirt να διαμαρτυρηθειτε οτι πεσατε και χτυπησατε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
    Σας πιασανε και το κωλαρακι με 160ευρω και δεν σας χαλασε και καθολου.
    Να πας αγορι μου να ζητησεις καινουρια αλλα να postaρεις και ενα videακι να γελαμε

  7. #37
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART

    -Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
    -Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
    -Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
    -Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
    -Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100

    Για εξήγησέ μας λοιπόν υπαρκτέ Μozart

    0- Δε θα πάμε Ιταλία, θα πάμε Ελλάδα, Καλλιρόης.

    1- Χαρτάκι δεν υπάρχει πουθενά. Αν εσένα σου έδωσαν χαρτάκι, είσαι ωραίος και μάγκας και μπράβο σου. Εμένα ούτε μου έδωσαν, ούτε με ρώτησαν αν οδηγώ ΣΚΟΥΤΕΡ χωρις ΛΕΒΙΕ! ΧΑΧΑ

    2- Τι σε νοιάζει? Τι σχέση έχει?

    3- Αυτό που κολλάει?? Υπάρχει κάποια νομοθεσία σχετικά με τις μπότες και τα μποτάκια που πρέπει να αγοράζουμε?

    4- Ε αν τα πήρες 100 στη Λάρισα, τότε είμαστε πολύ λεβιέδες λοιπόν!!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  8. #38
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Υπάρχει χαρτάκι μέσα στα παπούτσια που το έγραφε?? :hypnotize
    Λοιπόν επειδή δεν πετάω ποτέ κουτιά και χαρτάκια θα το ψάξω και αν δεν βρω χαρτάκι μπορώ να κάνω παράπονα σε όποια Dainese μπορώ έτσι?
    Επίσης αν δεν είναι για μηχανάκι με λεβιε γιατί έχει το προστατευτικό από πάνω που χρησιμεύει σε ένα σκούτερ ή σε ένα παππι?

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Επίσης αν δεν είναι για μηχανάκι με λεβιε γιατί έχει το προστατευτικό από πάνω που χρησιμεύει σε ένα σκούτερ ή σε ένα παππι?
    Για να κολλάμε επάνω τη φωτογραφία του/της αγαπημένου/ης μας;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Για εξήγησέ μας λοιπόν υπαρκτέ Μozart

    0- Δε θα πάμε Ιταλία, θα πάμε Ελλάδα, Καλλιρόης.

    1- Χαρτάκι δεν υπάρχει πουθενά. Αν εσένα σου έδωσαν χαρτάκι, είσαι ωραίος και μάγκας και μπράβο σου. Εμένα ούτε μου έδωσαν, ούτε με ρώτησαν αν οδηγώ ΣΚΟΥΤΕΡ χωρις ΛΕΒΙΕ! ΧΑΧΑ

    2- Τι σε νοιάζει? Τι σχέση έχει?

    3- Αυτό που κολλάει?? Υπάρχει κάποια νομοθεσία σχετικά με τις μπότες και τα μποτάκια που πρέπει να αγοράζουμε?

    4- Ε αν τα πήρες 100 στη Λάρισα, τότε είμαστε πολύ λεβιέδες λοιπόν!!!
    0-Αυτος θα ενημερωσει τους Ιταλους για το προβλημα και αυτοι θα γελανε
    1-Χαρτακι υπαρχει γιατι ειχα διαβασει τη συζητηση πριν τα αγορασω και το εψαξα
    2-Ποσο περιμενεις να κρατησει ενα παπουτσι που το χρησιμοποιεις καθημερινα 10 χρονια?
    3-Ειχα ακουσει οτι υπαρχουν μποτες για τις μηχανες και πηγα και αγορασα κατι Οxtar με 200ευρω.Λες να εκανα μαλακια ή λες να μου χαλασουν
    4-100 ευρω το ψιλο μποτακι και 90 το χαμηλο
    Δεν θελω να κανω τον εξυπνο ουτε να μαλωσω μαζι σας,αλλα ρε παιδια το μποτακι αυτο ειναι για καθημερινη χρηση.Το οτι γραφει dainese δεν σημαινει οτι πρεπει να αντεχει σε χρηση μηχανης.Αν ηταν ετσι θα εβαζε προστατευτικα η εταιρεια και στα φουτερ μπλουζακια της.

  11. #41
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

    Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

    Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

    Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

    Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

    ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

    Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #42
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

    Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

    Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

    Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

    Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

    ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

    Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!
    +1000

    Όντως την έχουμε χρυσοπληρώσει !!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  13. #43
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Για μη απόλυτα αδιάβροχο όντως το χετε χρυσοπληρώσει,
    παίζουν στα 80-100 ? φουλ αδιάβροχα ,
    βέβαια αυτό είναι ποιο τρέντυ...

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

    Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

    Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

    Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

    Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

    ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

    Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!
    Ας κάνω λοιπόν το δικηγόρο του διαβόλου. Του μικρού Dainese.
    Τα υποδήματα σας λοιπόν δεν συνοδεύονται από σχετική εγγύηση χρόνου λειτουργίας. Άλλωστε έχουμε πελάτες που ουδέποτε παραπονέθηκαν για το συγκεκριμένο μοντέλο υποδημάτων. Έχει αναφερθεί και η αντικανονική χρήση σε μηχανές μεγάλου κυβισμού χωρίς όμως το παραμικρό πρόβλημα. Η εταιρία μας έχει φροντίσει να ενημερώσει τους πελάτες της με σχετικές οδηγίες χρήσης για μεγαλύτερη αντοχή. Από την μεριά μας παντός σας προτείνουμε μεγάλη γκάμα μοντέλων για πιο ειδικές χρήσεις (αγωνιστικές,touring, κτλ ).
    Το μοντέλο που μας αναφέρετε έχει πώληση αρκετών εκατομμυρίων κομματιών.
    Οποία παράπονα υπήρξαν ερευνήθηκαν και το αποτέλεσμα ήταν η κακή χρήση του υποδήματος από τον πελάτη.
    Για πες μου τι θα του απαντούσες ?
    Εγώ δεν καταλαβα με το να παραπονεθείς τι θα κερδίσεις
    Πάρε και ενα ninja θα σου ελεγα που κουμπωνουν οι ταχυτητες με λεπτομερια να μην εχεις προβλημα ουτε με τα παλαιστικα που ειναι πανινα και που βγαλανε χρονο ολοκρηρο με ανεβασματα και κατεβασματα

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Για πες μου τι θα του απαντούσες ?
    Εγώ φίλε μου Mozart θα του απαντούσα με μια ερώτηση:

    "Δηλαδή τί μου λέτε τώρα; Ότι έδωσα 150,160 ή 200 ευρώ για ένα ζευγάρι μοτοσυκλετιστικά μποτάκια καθημερινής χρήσης απο τα οποία το αριστερό έχει προστατευτικό στο σημείο που έρχεται σ'επαφή με το λεβιέ των ταχυτήτων, και αυτά δέν είναι ικανά να αντέξουν τον εν λόγω λεβιέ; Δηλαδή τί παραπάνω κακή χρήση θα μπορούσα να κάνω στο προστατευτικό του μοτοσυκλετίστικου μποτακιού απ'το να ακουμπάω το προστατευτικό αυτό στο λεβιέ;
    Τί επιτέλους κοστίζει 150,160 ή 200 ευρώ; Η αλεπού στο πλάϊ; Dainese=μοτοσυκλέτα πίστευα εγώ, είμαι λάθος;"

    Έτσι πιστεύω εγώ. Το μποτάκι είναι κατασκευασμένο για αλλαγές ταχυτήτων στη μοτοσυκλέτα. Τουλάχιστον έτσι μαρτυράει το προστατευτικό στο αριστερό μποτάκι. Δέ νομίζω ότι μπήκε για μόστρα κατευθυνόμενο σε αγοραστές που οδηγούν παπιά και σκούτερ. Δέν δέχομαι αυτή τη λογική. Ποιός λοιπόν ο λόγος να αγοράσω αυτό το μποτάκι της Dainese και όχι κάποιο άλλο που θα μπορώ να το συνδυάσω και με το βραδυνό κουστούμι.

    Να συμπληρώσω ότι τα συγκεκριμένα μποτάκια δεν τα έχω δει ποτέ μου απο κοντά. Απο τις περιγραφές κατάλαβα για την προστασία στο μποτάκι, κι η άποψή μου βγήκε απλά απο αυτό που πιστεύω για την Dainese. Οτι είναι δηλαδή απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής μοτοσυκλετιστικού εξοπλισμού για τον αναβάτη.

    Και προς θεού δεν επιτίθομαι σε κανέναν, συζήτηση κάνουμε όλοι μαζί σαν να καθόμαστε παρέα για καφεδάκι στο Δέλεαρ.


Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ Dainese?
    από CIRUS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 13:52
  2. Dainese ΠΟΥ-φτηνα ανταλλακτικα προστατευτικα?
    από lc8ergr1 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2006, 18:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF