Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 56 από 56

Θέμα: Μποτάκια Dainese που φθείρονται αμέσως!

  1. #46
    εγω βρηκα χαρτακι αλλα 2 χρονια που τα εχω δεν εχουν χαλασει ακομα
    εχουν μια μικρη φθορα λογω του λεβιε που θα συνεβαινε βεβαια σε οποιοδηποτε παπουτσι

  2. #47
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Ας κάνω λοιπόν το δικηγόρο του διαβόλου. Του μικρού Dainese.
    Τα υποδήματα σας λοιπόν δεν συνοδεύονται από σχετική εγγύηση χρόνου λειτουργίας. Άλλωστε έχουμε πελάτες που ουδέποτε παραπονέθηκαν για το συγκεκριμένο μοντέλο υποδημάτων. Έχει αναφερθεί και η αντικανονική χρήση σε μηχανές μεγάλου κυβισμού χωρίς όμως το παραμικρό πρόβλημα. Η εταιρία μας έχει φροντίσει να ενημερώσει τους πελάτες της με σχετικές οδηγίες χρήσης για μεγαλύτερη αντοχή. Από την μεριά μας παντός σας προτείνουμε μεγάλη γκάμα μοντέλων για πιο ειδικές χρήσεις (αγωνιστικές,touring, κτλ ).
    Το μοντέλο που μας αναφέρετε έχει πώληση αρκετών εκατομμυρίων κομματιών.
    Οποία παράπονα υπήρξαν ερευνήθηκαν και το αποτέλεσμα ήταν η κακή χρήση του υποδήματος από τον πελάτη.
    Για πες μου τι θα του απαντούσες ?
    Εγώ δεν καταλαβα με το να παραπονεθείς τι θα κερδίσεις
    Πάρε και ενα ninja θα σου ελεγα που κουμπωνουν οι ταχυτητες με λεπτομερια να μην εχεις προβλημα ουτε με τα παλαιστικα που ειναι πανινα και που βγαλανε χρονο ολοκρηρο με ανεβασματα και κατεβασματα
    Θα σου θέσω την εξής ερώτηση: Πας σε ένα μαγαζί με εξοπλισμό για μηχανές.Βλέπεις το φανταστικό μποτάκι της Dainese το ερωτεύεσαι και σκάς 160€ για να το αγοράσεις διότι παίρνεις κάτι σίγουρο. Μέσα στη σακούλα ή στο κουτί δεν βρίσκεις κάποιο συνοδευτικό χαρτί που να γράφει η χρήση είναι για συγκεκριμένου τυπου μηχανές. Οπότε εσύ που έχεις το γαμάτο μηχανάκι ss το χρησιμοποιείς καθημερινά,όσπου σε λιγότερο απο χρόνο βλέπεις μια ωραιότατη τρύπα στο παπούτσι Συγνώμη σε αυτήν την περίπτωση δεν θα πας να παραπονεθείς για τη μη φυσιολογική φθορά??
    Εγώ θα πήγαινα και θα έστελνα ένα πάρα πολύ ωραίο e-mail στη μαμά Dainese!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #48
    Ωραια τα λες αλλα σου σκαει το παλικαρι απο διπλα και σου λεει οτι τα εχει δυο χρονια και δεν του τρυπησανε.Τι θα του πεις μετα.
    Οσο για την Dainese σου λεω οτι κανει και φουτερ μπλουζακια.Πρεπει εγω να απαιτω να εχουν προστατευτικα γιατι μπηκα σε μαγαζι με μοτοσυκλετες.
    Το υλικο που εχει μπροστα ειναι το ιδιο υλικο που εχει και στον αστραγαλο
    Επειδη εχω μαγαζι με φωτογραφικες μηχανες και ερχονται κατα καιρους ατομα με χαλασμενες φωτο/μηχανες γι'αυτο ασχολουμε με το θεμα.Πρεπει να καταλαβετε οτι ενα υλικο που δεν συνοδευεται απο εγγυηση δεν με αφορα αν χαλασει.Αν συνοδευεται απο εγγυηση το κανεις ενα πακετακι με την εγγυηση σου και το κανεις δωρο στο service της καθε εταιριας,η οποια ειναι υποχρεωμενη η να το φτιαξει η να το αντικαταστησει.
    Δεν εχω κολημα με τη Dainese αλλωστε μονο το μπουφαν αγορασα απο εκει.Τρεντυ παπουτσακια εφτιαξε και τα πηραμε ολοι.
    Αλλωστε φαινονται οτι δεν ειναι για μεγαλες αντοχες.Και τα puma τα sparco που κανανε 200ευρω σκ@τα γινοτανε σε δυο μηνες και ομως λιγο πολυ ολοι τα φορεσαμε.

  4. #49
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
    Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
    Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
    Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..

  6. #51
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Ωραια τα λες αλλα σου σκαει το παλικαρι απο διπλα και σου λεει οτι τα εχει δυο χρονια και δεν του τρυπησανε.Τι θα του πεις μετα.
    Οσο για την Dainese σου λεω οτι κανει και φουτερ μπλουζακια.Πρεπει εγω να απαιτω να εχουν προστατευτικα γιατι μπηκα σε μαγαζι με μοτοσυκλετες.
    Το υλικο που εχει μπροστα ειναι το ιδιο υλικο που εχει και στον αστραγαλο
    Επειδη εχω μαγαζι με φωτογραφικες μηχανες και ερχονται κατα καιρους ατομα με χαλασμενες φωτο/μηχανες γι'αυτο ασχολουμε με το θεμα.Πρεπει να καταλαβετε οτι ενα υλικο που δεν συνοδευεται απο εγγυηση δεν με αφορα αν χαλασει.Αν συνοδευεται απο εγγυηση το κανεις ενα πακετακι με την εγγυηση σου και το κανεις δωρο στο service της καθε εταιριας,η οποια ειναι υποχρεωμενη η να το φτιαξει η να το αντικαταστησει.
    Δεν εχω κολημα με τη Dainese αλλωστε μονο το μπουφαν αγορασα απο εκει.Τρεντυ παπουτσακια εφτιαξε και τα πηραμε ολοι.
    Αλλωστε φαινονται οτι δεν ειναι για μεγαλες αντοχες.Και τα puma τα sparco που κανανε 200ευρω σκ@τα γινοτανε σε δυο μηνες και ομως λιγο πολυ ολοι τα φορεσαμε.
    Όταν πας να αγοράσεις μπλούζα (φούτερ) ή αθλητικά δεν έχεις την απάιτηση να έχεις προστατευτικά ,νομίζω ότι τελείως διαφορετικό.

    Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
    Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..
    Όταν πας και αγοράζεις μποτάκι μηχανής έχεις την απαίτηση να μην χαλάσει σε λιγότερο από χρόνο. Το μποτάκι που μιλάμε είναι για ΜΗΧΑΝΗ και όχι για να πάω βόλτα στα μπουζούκια. (έχει σκληρό προστατευτικό στον αστράγαλο το συγκεκριμένο)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1_scout_air_121_021888_m.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	16,2 KB 
ID:	33118

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  7. #52
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Και εσυ απλα δεν υπαρχεις πουθενα
    Να αγορασετε και κανενα Τ-shirt και να τα πατε μαζι με τα παπουτσια σου για παραπονα.
    Για τα Τ-shirt να διαμαρτυρηθειτε οτι πεσατε και χτυπησατε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
    Σας πιασανε και το κωλαρακι με 160ευρω και δεν σας χαλασε και καθολου.
    Να πας αγορι μου να ζητησεις καινουρια αλλα να postaρεις και ενα videακι να γελαμε
    Δεν μπορεί ρε φίλε να είσαι εσύ τόσο ηλίθιος και να αποκαλείς εμένα έτσι.
    Και να σου εξηγήσω για ποιο λόγο ήσουν και συνεχίζεις να είσαι άκυρος με τα φίδια που λες.
    -Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
    Το είχα πει από το πρώτο μου post και μάλιστα όταν πήγα στον έμπορο που μου τα έδωσε απλά τον ενημέρωσα (δεν ήξερε τίποτα για χαρτάκι) ώστε να μην τα δίνει ως μποτάκια για μηχανές. Δεν απαίτησα τίποτα από αυτόν ούτε από την Dainese. Τα παιδιά που διαμαρτύρονται είχαν αγοράσει τα μποτάκια πριν η Dainese αρχίσει να βάζει "χαρτάκια" στην κούτα.
    -Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
    Η ζημιά έγινε μέσα σε 5,5 μήνες. Και δεν θα σου δώσω κανένα λογαριασμό για το κάθε πότε αγοράζω παπούτσια. Εσύ άμα γουστάρεις άλλαζε κάθε μήνα και πλήρωνε 100άρες. Πρόβλημά σου.
    -Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
    Έλα ρε σοβαρά; Δεν το είχαμε καταλάβει αυτό! Και ψάχναμε να βρούμε τις ξύστρες. Δηλαδή όποια μπότα δεν είναι racing φθείρεται στο μέρος που ακουμπάει το λεβιέ. Όλος ο κόσμος δηλαδή που έχει touring μπότα του σκίζεται σε δυο μήνες...
    -Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100.
    Έλα ρε τύπε είσαι πανέξυπνος... μας την έφερες !!! Αγόρασες 1 χρόνο μετά από μένα τα μποτάκια τώρα που αλλάζει το μοντέλο και τα πήρες 10€ φθηνότερα !!! Είσαι αστέρι !!! Εγώ τα πήρα 110€ τα μποτάκια ρε φιδέμπορα, όχι 160€, κατάλαβες;;;
    -Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
    Μιλάμε είσαι απίστευτος !!! Ποιος σου είπε ρε ηλίθιε ότι πατάω τα κορδόνια; Εσύ ανεβαίνεις στην μοτοσυκλέτα με λυμένα κορδόνια ή τα χρησιμοποιείς και για σαγιονάρες όταν είσαι στο σπίτι; Τα κορδόνια σκίστηκαν από την τριβή κατά το λύσιμο και δέσιμο.

    Τώρα όλα τα υπόλοιπα που λες για T-shirt και άλλες παπαριές, ε εντάξει, αρκετά μας έκανες και γελάσαμε...
    Εγώ δεν απαιτώ τίποτα από την Dainese, απλά έκανα ένα review του παπουτσιού για όσους ενδιαφέρονται ώστε να ξέρουν τι μπορεί να αντιμετωπίσουν. Και λέω μπορεί, γιατί ευτυχώς δεν εμφανίζεται σε όλους.
    Τώρα να αν θα εμφανιστεί σε σένα, να κι αν δεν εμφανιστεί...
    Αρκετά ασχολήθηκα με την πάρτη σου...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  8. #53
    Kαλο το σκεπτικο σου , μεγαλα τα λογια σου , καλο και το ηλιθιος με ταπεινωσες παρα πολυ αλλα ενα πραγμα θα σου πω.
    Επιμενω οτι απλα δεν υπαρχεις πουθενα
    Γιατι δεν πατε ρε να διαμαρτυρειθειτε και μας τα πριζετε ακομα
    Θα σου στειλω και πεντε εξι φιλους μου ακομα για συμπαρασταση
    Επειδη χαλασανε και ενος φιλου μου κατι adidas ποδοσφαιρικα την ωρα που επαιζε μπαλα,σημειωσε τι θα τους πεις για να παει και αυτος στην adidas να τους τα πει ενα χερακι

    Αντε γεια ρε εσυ και τα μποτακια σου.

  9. #54
    εστειλα mail στη dainese σημερα και απαιτω σε καθε της παπουτσι να αναγραφεται μεχρι ποσα ανεβοκατεβασματα αντεχουν.Μαλιστα απαιτησα να αναγραφεται για καθε μοντελο ξεχωριστα.Τα επισημα αποτελεσματα θα ανακοινωθουν σε δυο μερες.
    Το πρωτο που εσταλει ειναι το cbf250
    1000 κουμπωματα προς τα πανω
    4000 κουμπωματα προς τα κατω με λαδακι ομως castrol
    Ξεκινα εξυπνε alexander να μετρας
    η dainese φροντισε να μην αδικηθεις την επομενη φορα που θα ψωνισεις.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #55
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Επιμενω οτι απλα δεν υπαρχεις πουθενα
    Τώρα μου έκανες τα μούτρα κρέας... πραγματικά...
    Ρε άνθρωπε, μήπως με έχεις μπερδέψει με κανέναν άλλον και ξεσπάς τσάμπα επάνω μου;
    Μήπως είσαι της Dainese και σου δυσφημίζω το προϊόν;
    Κατάλαβέ το, δεν ζητάω κάτι ρε !!! Εγώ απλά προειδοποίησα τον καθένα που ενδιαφέρεται να αγοράσει το μποτάκι όπως κι εσύ, ότι μετά δεν θα έχει μούτρα να ζητήσει κάτι από την Dainese αν του γίνει έτσι το μποτάκι γιατί ακριβώς αναφέρεται (στα καινούργια πλέον μοντέλα) ο συγκεκριμένος όρος χρήσης: "δεν προορίζεται για μηχανές με manual κιβώτιο"...
    Πώς αλλιώς να το γράψω...
    Μάθε κάποια στιγμή να διαβάζεις και μετά άρχισε να φτύνεις δηλητήριο...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  11. #56
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Πως πλένονται τα συγκεκριμένα ????
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ Dainese?
    από CIRUS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 14:52
  2. Dainese ΠΟΥ-φτηνα ανταλλακτικα προστατευτικα?
    από lc8ergr1 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2006, 19:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF