Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Ακούσατε για πρόβλημα στα tps μας; bandit 650

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7

    Ακούσατε για πρόβλημα στα tps μας; bandit 650

    akoysate gia problima sta tps mas??bandit650

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Όχι..Γιατί το λες αυτό????
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7

    .....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    Όχι..Γιατί το λες αυτό????
    o aderfos m exei to v strom k ayta pasxoyn ws gnoston ekei.k to bandit moy tora teleytaia kanei akrivos ta idia kolpa.......stin alagh taxititas pefton poli oi strofes........ti les?

  4. #4
    κ μενα μου εκανε τα ιδια κολπα το ρ1 κ μολις του εβαλα καινουργια μπαταρια εστρωσε βεβαια οχι τελειως αλλα πιστευω οτι με το γενικο σερβις που επετε θα ειναι κομπλε
    Η ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 200

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΩΡΓΟς R Προβολή μηνύματος
    κ μενα μου εκανε τα ιδια κολπα το ρ1 κ μολις του εβαλα καινουργια μπαταρια εστρωσε βεβαια οχι τελειως αλλα πιστευω οτι με το γενικο σερβις που επετε θα ειναι κομπλε
    oxi oxi file.......einai ta tps........m to pe k mastoras apla thelw ti gnomi ap kanenan listh..........eyxaristo pantos.......dinamh to r1 e??

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7
    poio modelo exeis?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Δεν ξέρω κάποιον που να έχει αναφέρει κατι τέτοιο με bandit.Εγω με 80.000χλμ δ είχα ποτε τέτοιο πρόβλημα, μόνο τρόμπα βενζίνης έχω αλλάξει.Μάστορα - συνεργείο πήγες??
    Μόνο στις αλλαγές ταχυτήτων έχεις το ρόβλημα που αναφέρεις???Καποιο άλλη δύσλειτουργια???
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω κάποιον που να έχει αναφέρει κατι τέτοιο με bandit.Εγω με 80.000χλμ δ είχα ποτε τέτοιο πρόβλημα, μόνο τρόμπα βενζίνης έχω αλλάξει.Μάστορα - συνεργείο πήγες??
    Μόνο στις αλλαγές ταχυτήτων έχεις το ρόβλημα που αναφέρεις???Καποιο άλλη δύσλειτουργια???
    oxi tpt allo........k me ton mastora p einai poli diko m atomo m eipa sigoyra einai ta tps........toyxei ksanatixy.pantos edo mesa se esas p koitazw de to xw dei poythena......ti na pw?otan toy to paw tha s stilw.s eyxaristo pantws.entometaxi exoyme tin kaliterh mixanh..............bandit for ever

  9. #9
    χωρις να ειμαι απολυτος επειδη απο το 2008 εχω διαβασει σχεδον ολα τα φορουμ σε ελλαδα και εξωτερικο σε κανενα bandit δεν εχει παρουσιαστει προβλημα με tps το μονο που εχει τυχει απο το εργοστασιο να ειναι ψιλο αρρυθμιστο συνδεοντας το μηχανακι στον υπολογιστη ο μαστορας βλεπει αν ειναι ρυθμισμενο.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    χωρις να ειμαι απολυτος επειδη απο το 2008 εχω διαβασει σχεδον ολα τα φορουμ σε ελλαδα και εξωτερικο σε κανενα bandit δεν εχει παρουσιαστει προβλημα με tps το μονο που εχει τυχει απο το εργοστασιο να ειναι ψιλο αρρυθμιστο συνδεοντας το μηχανακι στον υπολογιστη ο μαστορας βλεπει αν ειναι ρυθμισμενο.
    tilefonika milisa me to mastora k m to pe......tha t to paw na to valoume ston ipologisti na to doyme.......aplos opos leo k pio prin o aderfos m p exei to v-strom k ayta pasxoyn ekei m kanei akrivos ma akrivos to idia simtomata........tha to paw ston giatro k vlepoyme.as elpisoyme na ti glitosoume me kamia aspirinoyla........

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasbandit Προβολή μηνύματος
    o aderfos m exei to v strom k ayta pasxoyn ws gnoston ekei.k to bandit moy tora teleytaia kanei akrivos ta idia kolpa.......stin alagh taxititas pefton poli oi strofes........ti les?
    μηπως εχεις χαμηλο ρελαντι. εκανε ακριβως τα ιδια και η δικια μου. δεν ειναι suzuki , για yamaha diversion προκειται αλλα ειχα τα ιδια ακριβως συμπτωματα. ανεβασα το ρελαντι και ολα δουλευουν τελεια τωρα.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  12. #12
    το ρελαντι στο bandit ρυθμιζεται μονο του αυτοματα δεν υπαρχει βιδα ρυθμισης παντως Κωστα πηγαινε στο μαστορα να το συνδεσει στον υπολογιστη και να σου διαβασει τις βλαβες που εχει κρατησει.Αν εχει καπου προβλημα θα εχει κρατησει βλαβη και αναλογως πραττεις.giovani64 φουλ φορτωμα το yamaha.τι μου θυμισες πρωι πρωι.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00092.JPG 
Προβολές:	410 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	249389 innsbruck αυστρια 2005

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giovani64 Προβολή μηνύματος
    μηπως εχεις χαμηλο ρελαντι. εκανε ακριβως τα ιδια και η δικια μου. δεν ειναι suzuki , για yamaha diversion προκειται αλλα ειχα τα ιδια ακριβως συμπτωματα. ανεβασα το ρελαντι και ολα δουλευουν τελεια τωρα.
    φιλε μου τα yamaha το εχουν παραδοση πλεον με τα tps.

    Το bandit δεν εχει σχεση μ αυτο. Η ρυθμιση του tps γινεται ευκολα χωρις πολλα εργαλεια, λεει το Manual πως. Επισης ακομα και +-1 να εινια το σφαλμα του παλι δεν παιζει να σβησει, ουτε να μπερδευει. Η ρυθμιση του ρελαντι γινεται αυτοματα με ηλεκτρονικη βαλβιδα οπως στα αυτοκινητα. Γι αυτο και σε κρυα εκκινηση σηκωνει μεχρι 2000στροφες μονο του

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    φιλε μου τα yamaha το εχουν παραδοση πλεον με τα tps.

    Το bandit δεν εχει σχεση μ αυτο. Η ρυθμιση του tps γινεται ευκολα χωρις πολλα εργαλεια, λεει το Manual πως. Επισης ακομα και +-1 να εινια το σφαλμα του παλι δεν παιζει να σβησει, ουτε να μπερδευει. Η ρυθμιση του ρελαντι γινεται αυτοματα με ηλεκτρονικη βαλβιδα οπως στα αυτοκινητα. Γι αυτο και σε κρυα εκκινηση σηκωνει μεχρι 2000στροφες μονο του




    φίλε να σε ρωτήσω κάτι? εχω το bandit το 650, έχω κάνει 3000 χλμ αλλά τα λάδια τα εχω πάνω ένα χρόνο στο κινητήρα. Πρέπει να τα αλλάξω?

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasbandit Προβολή μηνύματος
    φίλε να σε ρωτήσω κάτι? εχω το bandit το 650, έχω κάνει 3000 χλμ αλλά τα λάδια τα εχω πάνω ένα χρόνο στο κινητήρα. Πρέπει να τα αλλάξω?
    ναι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πελατες μας....Παρακαλω.. Παμε για 5 στα 5 σερι !!
    από STOYBI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 23:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF