Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Ακούσατε για πρόβλημα στα tps μας; bandit 650

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2018
    Μηνύματα
    1

    Πρόβλημα TPS

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasbandit Προβολή μηνύματος
    tilefonika milisa me to mastora k m to pe......tha t to paw na to valoume ston ipologisti na to doyme.......aplos opos leo k pio prin o aderfos m p exei to v-strom k ayta pasxoyn ekei m kanei akrivos ma akrivos to idia simtomata........tha to paw ston giatro k vlepoyme.as elpisoyme na ti glitosoume me kamia aspirinoyla........
    Φίλε μου τελικά έμαθες μήπως είναι το tps? μου κάνει ακριβώς τα ίδια. ανεβάζω 6-7000 στροφές ανοίγω το γκάζι και τις ρίχνει σαν να μπουκώνει και δεν πάει....

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dim40
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    356
    δε ξερω τι ειναι το tps. σε εμενα bandit 08 μου εκανε καποια μπερδεματα και οταν ανοιγα το γκαζι δε επιταχυνε πολυ. ειδικα μετα απο τις 7000. αυτα το χειμωνα . το καλοκαιρι με τη ζεστη εστρωνε. και το χειμωνα παλι τα ιδια. τελικα αλλαξα ρυθμιστη πιεσης και ησηχασα. νομιζω κατι τετοιο πρεπει να παιζει και σε σενα. το ανταλακτικο καινουργιο εχει 100 ευρω. δε κοιταξα για μεταχειρισμενο.

  3. #18
    Πρόβλημα σχετικό με το ΤPS...
    Πριν από περίπου 1000 χλμ μου άναψε ένδειξη FI χωρίς η μηχανή (2007) να έχει κάποια δυσλειτουργία. Στο Σφακιανάκη του έκανα service στον ψεκασμό, αλλά η ένδειξη ξαναεμφανίστηκε αμέσως (μετά από 30 χλμ) χωρίς να παρατηρώ διαφορά στη λειτουργία του κινητήρα. Το ξαναβάλαμε εγκέφαλο και οι τεχνικοί μου είπαν ότι ο αισθητήρας έχει κάποιο πρόβλημα, το έχουν ξαναδεί μόνο σε ένα μηχανάκι, το οποίο εδώ και 2-3 χρόνια λειτουργεί αγνοώντας την ένδειξη. Μόνο ο αισθητήρας δεν αλλάζεται από την εταιρία, δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό, αλλά πάει πακέτο με όλο τον ψεκασμό (900€). Επίσης, αν ξεβιδωθεί, θέλει κάτι παράξενες φλάτζες που και αυτές δεν υπάρχουν. Με μία αναζήτηση στο manual δεν βρήκα να γίνεται κάποια επέμβαση σε αυτόν τον αισθητήρα. Στο youtube βλέπω να βάζουν εύκολα χέρι στο tps σε άλλες μηχανές, αλλά δεν βρήκα κάτι στο μοντέλο μου.
    Any ideas???

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Πρόβλημα σχετικό με το ΤPS...
    Πριν από περίπου 1000 χλμ μου άναψε ένδειξη FI χωρίς η μηχανή (2007) να έχει κάποια δυσλειτουργία. Στο Σφακιανάκη του έκανα service στον ψεκασμό, αλλά η ένδειξη ξαναεμφανίστηκε αμέσως (μετά από 30 χλμ) χωρίς να παρατηρώ διαφορά στη λειτουργία του κινητήρα. Το ξαναβάλαμε εγκέφαλο και οι τεχνικοί μου είπαν ότι ο αισθητήρας έχει κάποιο πρόβλημα, το έχουν ξαναδεί μόνο σε ένα μηχανάκι, το οποίο εδώ και 2-3 χρόνια λειτουργεί αγνοώντας την ένδειξη. Μόνο ο αισθητήρας δεν αλλάζεται από την εταιρία, δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό, αλλά πάει πακέτο με όλο τον ψεκασμό (900€). Επίσης, αν ξεβιδωθεί, θέλει κάτι παράξενες φλάτζες που και αυτές δεν υπάρχουν. Με μία αναζήτηση στο manual δεν βρήκα να γίνεται κάποια επέμβαση σε αυτόν τον αισθητήρα. Στο youtube βλέπω να βάζουν εύκολα χέρι στο tps σε άλλες μηχανές, αλλά δεν βρήκα κάτι στο μοντέλο μου.
    Any ideas???
    Πηγαινε εκει που ειπαμε και θα σου πει.

    Μια χαρα ανοιγει ο αισθητηρας...εμενα μου τον καθαρισε κιολας κι εβαλε την φλατζοκολλα απεξω για την στεγανοτητα.
    Αυτο που ξεβιδωνεις με τα 2 torx και παιρνεις στο χερι.....ειναι ο αισθητηρας....αυτος...υπαρχει σαν ανταλλακτικο...κανα 100ρικο.

    Το σωμα που φωλιαζει ο αιθητηρας ειναι που παει πακετο με ολο τον ψεκασμο και ειναι πανακριβο.
    Απ' οτι εμαθα ειναι το μοναδικο μοντελο το bandit που εκανε τετοια μαλακια η suzuki, αγνωστο γιατι.
    Και στο Haya και στα Vstrom , υπαρχει λεει και ως μενονωμενο ανταλλακτικο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πελατες μας....Παρακαλω.. Παμε για 5 στα 5 σερι !!
    από STOYBI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 00:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF