Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 332

Θέμα: MotoGP στην TV

  1. #46
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από marios8 Προβολή μηνύματος
    Την επομένη μέρα δεν είναι δύσκολο να δεις τον αγώνα . Μπορείς να το κατεβάσεις απο ένα σωρό μέρη. Ίσως να το ανεβάζουν και στο Youtube .
    Το σπαστικό είναι οτι μέχρι να δείς τον αγώνα, πρέπει να έχεις τα μάτια σου και τα αυτιά σου κλειστά , μην τυχών και ακούσεις αποτελέσματα (μεγάλο ξενέρωμα ).

    Με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο θα την βρούμε την άκρη
    οτι θα την βρουμε θα την βρουμε

    αλλα εγω πιστευω οτι θα παιξει και streaming γενικοτερα

    δηλαδη τι? τις αλλες χρονιες η dorna χαιροταν να βλεπει ο αλλος τσαμπα με streaming και το αφηνε?

    παντως η ιδεα του να μαζευτουν 6 φιλοι στο μεγαλυτερο σπιτι και να βαλουν ρεφενε την ΟΤΕ TV δεν ειναι ασχημη.

    ισα ισα που ισως οδηγησει σε μια συνηθεια χρονων
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    παιδια εγω παντως εκλεισα συνδρομη οτε τv οταν διαβασα τα μαντατα. Μην πει καποιος οτι μου περισευουν γιατι καμια σχεση,απλα ωραια η καφετερια να το δεις με φιλους αλλα οταν δεν κατσει η παρεα τι κανεις?και σιγα να μην παρακαλαω τον καθε καφετζη να μου βαλει οτε tv ή να με τρωνε οι δρομοι για εναν αγωνα.
    μπορει να βιαστηκα και να το μετανιωσω, δεν βαριεσαι, ενας χρονος συνδρομη ειναι, αν δεν μ αρεσει την σταματω. Ε υχομαι μονο να μην παρουσιαζει ο Διατσιδης...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Εγώ προσωπικά ούτε σε καφετέρια θα πάω να το δω ζωντανά, ούτε πουθενά και αυτό λόγω αρχής. Τηλεθέαση από μένα δεν θα πάρουν ούτε έμμεσα...
    Αν το δείχνει κάπου κονσέρβα, έχει καλώς. Αλλιώς, κάπου θα μαθαίνουμε τα αποτελέσματα και όλο και κανένα καλό προσπέρασμα θ' ανεβαίνει στο Youtube.
    + οσα θες επιτελους να δουμε και τις προτεραιοτητες μας και να μην εκμεταλευεται κανεις τα χομπυ ή οτι κατα καιρους αρεσει σε αντιστοιχο κομματι του κοσμου.

    Αυτή λοιπόν είναι η πραγματικότητα και όποιος δεν μπορεί να την καταλάβει ή θεωρεί ότι είναι υποχρέωση κάποιας άγνωστης δύναμης να του έχει διαθέσιμο ένα θέαμα, χωρίς να πληρώνει εισιτήριο, τότε ζει αλλού!
    Στο φιναλε δεν επιτρεπω σε κανεναν να μου παριστανει τον πονηριδη..πολυ ωραια κυριε ταδε μου βαλε το περιοδικο ολες τις υπολοιπες αηδιες που πουλας μαζι και τον αγωνα εκει που ξερεις,γιατι χωρις θεατες το αθλημα θα καταντησει σαν τους ελληνικους αγωνες αυτοκινητου αλλα και αυτους του wrc...
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    Ε υχομαι μονο να μην παρουσιαζει ο Διατσιδης...
    Μην ανησυχείς, το πακέτο που πλήρωσες δεν περιλαμβάνει περιγραφή. Η περιγραφή του ΔΔ χρεώνεται εξτρά.

  5. #50
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    παιδια εγω παντως εκλεισα συνδρομη οτε τv οταν διαβασα τα μαντατα. Μην πει καποιος οτι μου περισευουν γιατι καμια σχεση,απλα ωραια η καφετερια να το δεις με φιλους αλλα οταν δεν κατσει η παρεα τι κανεις?και σιγα να μην παρακαλαω τον καθε καφετζη να μου βαλει οτε tv ή να με τρωνε οι δρομοι για εναν αγωνα.
    μπορει να βιαστηκα και να το μετανιωσω, δεν βαριεσαι, ενας χρονος συνδρομη ειναι, αν δεν μ αρεσει την σταματω. Ε υχομαι μονο να μην παρουσιαζει ο Διατσιδης...
    Έχεις μεγάλο σπίτι ??
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  6. #51
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Κάπου το έχουμε χάσει νομίζω...Από τη μία λέμε πως χωρίς θεατές το άθλημα θα φυτοζωήσει και θα καταπέσει και από την άλλη θέλουμε να το βλέπουμε δωρεάν χωρίς διαφημίσεις και διακοπές!!! Είναι δυνατόν χωρίς διαφήμιση να υπάρχουν έσοδα; Δηλ θέλαμε ο Σκάϊ κι ο κάθε Σκάϊ να το δείχνει χωρίς να υπάρχουν έσοδα για το κανάλι, αλλά να πληρώνει δικαιώματα για να βλέπουμε εμείς την κ@βλα μας, λες κι είναι καμιά ΜΚΟ ή καμιά φιλανθρωπική οργάνωση. Άρεσε δεν άρεσε, έλεγε μπαρούφες δεν έλεγε, διαφήμιζε την πραμάτεια του ο ΔΔ, τουλάχιστο το έβλεπε κόσμος δωρεάν και χωρίς να χρειάζεται να πληρώνει. Να είμαστε ρεαλιστές αλλά όχι και παράλογοι...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Οκ φιλος δικαιωμα σου να πιστευεις οτι πιστευεις ακομα και να χειροκροτεις ενα προιον οπως εσυ λες που ετσι βγαζει τα λεφτα του.

    Δικαιωμα να πιστευω κατι αλλο,σαν ενα μικρο επιχειρημα,οχι βεβαια αντρανταχτο ,να σου πω οτι με αυτο το μοντελο
    Τελος το WRC το οποιο φυτοζωη εδω και παραπολλα χρονια
    Τελος το F1 που συμβαινει ακριβως το ιδιο,δεν το λεω εγω εκεινοι το λενε
    Σε λιγο τελος το motogp αν δεν εχει τελειωσει ηδη μιας και τα τελευταια χρονια ψαχνουμε να βρουμε καμια μαχη οι εταιρειες ειναι 2 -3 και σε λιγο θα φυγουν και αλλες

    Φιλε μου οτι ειναι δημοφιλες και λαικο ειναι συνηθως "τσαμπα" αλλιως τα παλιοπαιδα ο κοσμος παει και κοιταζει αλλα πραγματα που τα κανει παλι τσαμπα μεχρι να τα μυριστουν οι διαφημισεις
    κατα τα αλλα καλους αγωνες ο καθενας κανει τις επιλογες του και ειναι δικαιωμα του
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  8. #53
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    η λυση ειναι streaming εκει που βλεπουν ολοι μπαλα. ε καπου θα το πετυχω. αμα δεν το πετυχω, μην κανει κανεις την μαλακια και μου πει το αποτελεσμα.. περσι αν τυχαινε και δεν εβλεπε τον αγωνα ο αδερφος μου του φωναζα στο τηλεφωνο τα αποτελεσματα. (πειραχτηρι...)ετσι ειχα αποσταση ασφαλειας να γλιτωσω τα εξφενδονιζομενα αντικειμενα..

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dxeavy
    Εγγραφή
    03/06/2002
    Μηνύματα
    243
    Παλιότερα θυμάμαι είχε streaming στο http://www.justin.tv και δούλευε μια χαρά. Νομίζω πως ακόμη ισχύει και δείχνει κανονικά όταν έχει αγώνες, για δοκιμάστε το.
    They'll talk to ya and talk to ya and talk to ya about individual freedom. But they see a free individual, it's gonna scare 'em.

  10. #55
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    μα καλά... εδώ κάθε κυριακή (ή σάββατο) πετυχαίνω τουλάχιστον τρια λινκ για να δω ατρομητάρα τσάμπα, λες να μην υπάρχουν για μοτο γρ???
    γης μαδιαμ...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ernti
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Κάπου το έχουμε χάσει νομίζω...Από τη μία λέμε πως χωρίς θεατές το άθλημα θα φυτοζωήσει και θα καταπέσει και από την άλλη θέλουμε να το βλέπουμε δωρεάν χωρίς διαφημίσεις και διακοπές!!! Είναι δυνατόν χωρίς διαφήμιση να υπάρχουν έσοδα; Δηλ θέλαμε ο Σκάϊ κι ο κάθε Σκάϊ να το δείχνει χωρίς να υπάρχουν έσοδα για το κανάλι, αλλά να πληρώνει δικαιώματα για να βλέπουμε εμείς την κ@βλα μας, λες κι είναι καμιά ΜΚΟ ή καμιά φιλανθρωπική οργάνωση. Άρεσε δεν άρεσε, έλεγε μπαρούφες δεν έλεγε, διαφήμιζε την πραμάτεια του ο ΔΔ, τουλάχιστο το έβλεπε κόσμος δωρεάν και χωρίς να χρειάζεται να πληρώνει. Να είμαστε ρεαλιστές αλλά όχι και παράλογοι...

    Να σταθώ σ'αυτό το σημείο.

    ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ βλέπω στα 'δωρεάν' κανάλια,το'χω πλερωμένο.
    Όλες αυτές τις μαλακίες που διαφημίζουν όλη μέρα κι όλη νύχτα,ποιός πάει και τις αγοράζει βρε παιδιά?
    Γι αυτό, κατ'αρχήν να πάρουμε ως δεδομένο ότι ακόμα κι αν οι αγώνες του MOTO GP,μεταδίδονται
    από κανάλια όπως π.χ το ΣΚΑΙ,να μη θεωρήσετε ότι τους βλέπετε τσάμπα.
    Σε καμμία περίπτωση.
    Γιατί που θα τους πάτε,μια με το λευκαντικό,δυο με το λευκαντικό,στο τέλος θα πας να το πάρεις το μαμημένο το λευκαντικό.
    Κι αυτό κι ένα σωρό άλλες παπαριές,και θα τις πάρεις και αρκετά πιο ακριβά,από οτιδήποτε άλλο που
    δεν βλέπει τηλεοπτικό αέρα.
    Οπότε, τόσο καιρό έβλεπα δωρεάν moto gp στον ΣΚΑΙ?
    Σίγουρα όχι.
    Αν αφήσουμε το σχολιασμό στην άκρη,που στο κάτω κάτω υπάρχει και το mute,αν δε γουστάρεις
    ν'ακους το Διατσίδη,εγώ ένιωθα ότι με προσέβαλλαν,όταν έβαζαν διαφημίσεις στη ΜΕΣΗ του αγώνα.
    Και στην αρχή,στην μικρή οθόνη κάτω δεξιά συνέχιζε ο αγώνας.
    Μετά από μερικούς αγώνες ούτε καν τη μικρή εικονίτσα είχε.
    Σ'αφήνανε στεγνά να τρως τα νύχια σου.
    Και να χαρείτε δλδ,σιγά τις εταιρίες τις μεγάλες που παίζανε ξύλο ποιά θα πρωτοδιαφημιστεί.
    Το περιοδικό με τα ποδήλατα,το περιοδικό moto gp,όλα που παίζανε του ΔΔ ήτανε.
    Άντε και κανάς φίλος του που πουλάει μηχανάκια.
    Και να παίζουν και να ξαναπαίζουν 3 spot 40 φορές, και να ακούει η γειτονιά
    πρωτοφανούς εμπνέυσεως γαμοσταυρίδια.
    Κι εκεί που είχανε παίξει ΟΛΑ ξανά και ξανά,να πρέπει σώνει και καλά να παίξει και το επίσημο σήμα με τη μουσικούλα του moto gp.
    Τολμάει κανείς να κόψει σε ζωντανό,αλλά και μαγνητοσκοπημένο ποδοσφαιρικό αγώνα,πριν το ημίχρονο? Ποτέ και για τίποτα.
    Γιατί το'κανε ο Σκαι,τότε στο motogp?
    Απλό,σε θεωρεί παρακατιανό.
    Φαινόταν και τότε,που αργούσε να τελειώσει κανά ντοκιμαντέρ,που το'χαν παίξει εκατό φορές
    και έδειχναν τον αγώνα ημι-κονσέρβα.
    Παρακατιανούς μας θεωρούσε κι η ΕΤ3,που όταν αργούσε να τελειώσει η ''Κυριακή στο χωριό'' που έπαιζε πρίν,το δείχνανε κι αυτοί κουτσουρεμένο.
    Ή όταν τελείωνε η μετάδοση πριν καλά καλά πέσει η καρώ σημαία,να τελειώνει.
    Και κάποιοι δε το βρίσκουν και τόσο μεμπτό,επειδή νομίζουν πως είναι δωρεάν.
    Πέρισυ,ήταν η πρώτη φορά που πλήρωσα στο motogp.com,για να το δω.
    Ήταν,πως το λένε οι Άγγλοι,money well spent. VERY WELL SPENT.
    Τι δοκιμαστικά είδα,συνεντεύξεις,αναλύσεις,αγώνες,κόντρα αγώνες,παλιές σαιζόν,μίνι ντοκιμαντέρ
    ξανάβλεπα αγώνες που μ'αρέσανε,βίντεο τεχνικού χαρακτήρα..
    Και τι δεν είδα.
    Και σχολιασμό από ενθουσιώδεις ανθρώπους.
    Κάντε μια χάρη στον φίλαθλο εαυτό σας,κι αν σας περισεύουνε,δώστε τα να το δείτε.
    Φετος είναι κανά κατοστάρικο,κι έχει λένε και το off season.
    Ευκαιρία δλδ, για να δούμε παλιές σαιζόν.

  12. #57
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    υπηρχε και πριν καμια αμφιβολια περι τουτου??
    Καμία


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος

    Το "αποκλειστικά" μ'αρέσει
    Give me fuel, Give me fire

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    +πολλα στον ernti
    αλλα θα παραθεσω αυτο:


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ernti Προβολή μηνύματος
    Αν αφήσουμε το σχολιασμό στην άκρη,που στο κάτω κάτω υπάρχει και το mute,αν δε γουστάρεις
    ν'ακους το Διατσίδη,εγώ ένιωθα ότι με προσέβαλλαν,όταν έβαζαν διαφημίσεις στη ΜΕΣΗ του αγώνα.
    Και στην αρχή,στην μικρή οθόνη κάτω δεξιά συνέχιζε ο αγώνας.
    Μετά από μερικούς αγώνες ούτε καν τη μικρή εικονίτσα είχε.
    Σ'αφήνανε στεγνά να τρως τα νύχια σου.
    Και να χαρείτε δλδ,σιγά τις εταιρίες τις μεγάλες που παίζανε ξύλο ποιά θα πρωτοδιαφημιστεί.
    Το περιοδικό με τα ποδήλατα,το περιοδικό moto gp,όλα που παίζανε του ΔΔ ήτανε.
    Άντε και κανάς φίλος του που πουλάει μηχανάκια.
    Και να παίζουν και να ξαναπαίζουν 3 spot 40 φορές, και να ακούει η γειτονιά
    πρωτοφανούς εμπνέυσεως γαμοσταυρίδια.
    Κι εκεί που είχανε παίξει ΟΛΑ ξανά και ξανά,να πρέπει σώνει και καλά να παίξει και το επίσημο σήμα με τη μουσικούλα του moto gp.
    Τολμάει κανείς να κόψει σε ζωντανό,αλλά και μαγνητοσκοπημένο ποδοσφαιρικό αγώνα,πριν το ημίχρονο? Ποτέ και για τίποτα.
    Γιατί το'κανε ο Σκαι,τότε στο motogp?
    Απλό,σε θεωρεί παρακατιανό.
    Φαινόταν και τότε,που αργούσε να τελειώσει κανά ντοκιμαντέρ,που το'χαν παίξει εκατό φορές
    και έδειχναν τον αγώνα ημι-κονσέρβα.
    Παρακατιανούς μας θεωρούσε κι η ΕΤ3,που όταν αργούσε να τελειώσει η ''Κυριακή στο χωριό'' που έπαιζε πρίν,το δείχνανε κι αυτοί κουτσουρεμένο.
    Ή όταν τελείωνε η μετάδοση πριν καλά καλά πέσει η καρώ σημαία,να τελειώνει.
    Και κάποιοι δε το βρίσκουν και τόσο μεμπτό,επειδή νομίζουν πως είναι δωρεάν.


    για να δειξω οτι ειμαστε λιγοι.πολυ λιγοι σε σχεση με αλλα αθληματα...
    μην βλεπετε μηχανακια στον δρομο και νομιζετε οτι ολοι αυτοι που καβαλανε ειναι κ@υλωμενοι μηχανοβιοι που βλεπουν motoGP κλπ..
    απλα στην δουλεια τους πανε και βρηκαν ενα φτηνο και γρηγορο μεταφορικο μεσο...

    αφου λοιπον ειμαστε λιγοι, ειναι λογικο να μην υπαρχει η αναμενομενη τηλεθεαση, αρα και οι διαφημισεις να ειναι λιγες και συγκεκριμενες και τα δικαιωματα να ειναι δυσβασταχτα για να τα υποστηριξει ενα μη συνδρομητικο καναλι...
    αρα η λυση ειναι οτι αφου το σπορ ειναι για λιγους, πρεπει να πληρωθει απο αυτους τους λιγους. (μετ. οποιος εχει τα γενια, εχει και τα χτενια)...

    εμμενω στην προταση του cafe γιατι:
    1) στηριζουμε ενα ελληνικο μαγαζι με φιλομοτοσυκλετιστικα αφεντικα και υπαλληλους
    2) συνδυαζουμε σχολιασμο και προσωπικη επαφη/πλακα/πειραγμα με ανθρωπους του forum για τον αγωνα και αλλα θεματα
    3) δεν ειναι σημαντικο το ποσο των 3-3,5€ για εναν καφε την εβδομαδα χ 17 εβδομαδες (μειον αυτες που θα εισαι διακοπες και δεν θα το δεις αλλα δεν θα πληρωσεις κιολας) και να συνδυαζεις και το θεαμα, απο το να δωσεις 240€ τον χρονο (το δεις, δεν το δεις) και να εισαι σπιτι σου

    σημ. δεν γνωριζω τους ιδιοκτητες του cafe, και ουτε εχω παει και ποτε...αρα δεν κανω κανενος ειδους διαφημιση...

  14. #59

  15. #60
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    συμφωνω κι εγω με τον διαβολο!

Σελίδα 4 από 23 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Athens Enduro 2007 στην TV
    από STOYBI στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2007, 18:48
  2. Moto GP & SBK στην TV?
    από urban στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2007, 15:16
  3. Αγώνες MotoGP στην TV?
    από dimzab στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2007, 20:10
  4. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 00:12
  5. Oι αγώνες MotoGP στην ΕΤ3
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 20:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF