Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: ΤΑ 700 Δεν παίρνει μπροστά

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317

    ΤΑ 700 Δεν παίρνει μπροστά

    Το μηχανάκι είναι γνωστό το ΤΑ700 της δουλειάς.
    Τον τελευταίο καιρό μου έκανε νούμερα η μπαταρία, αλλά έπαιρνε.
    Εγω έχει κάποιες μέρες που έχω άδεια, χτες ο συνοδηγός μου πήγε να το βάλει μπροστά και παρέδωσε πνεύμα.
    Με πήρε τηλέφωνο μου το είπε, επικοινώνησα με την σειρά μού με την διαχείριση και μου έφεραν μπαταρία.
    Σήμερα πήγε να την περάσει και ενώ η μίζα γυρνάει ζωηρά δεν σκάει.
    Με πήρε τηλέφωνο το άκουσα αλλά άκρη δεν έβγαλα.
    Τι να κοιτάξω?
    Γυρνάω την Κυριακή στην δουλειά. Και τα συνεργεία θα ναι κλειστά.Παιζει να ναι κάτι απλό? ( επειδή θα το λέγατε το kill switch ήταν στο ΟΝ)
    Η να το φορτώσω και να το πάω συνεργείο?

  2. #2
    Ρε Μήτσε, σοβαρά τώρα, υπάρχει κάτι που δεν ξέρεις; Η ντροπή η ίδια είσαι, νταξ.

    Επίσης σοβαρά, σήμερα είναι Παρασκευή και όλα εργάζονται κανονικά. Ο συνοδηγός/συνεπιβάτης σου κλπ που προφανώς έχει υπηρεσία, γιατί δεν το πάει εκείνος και να σε αφήσει να χαλαρώσεις στο moto.gr άνετος μέχρι την Κυριακή που ξαναπάς δουλειά; Η ΕΛ.ΑΣ. δεν έχει κάποιο συμβεβλημένο εκεί πάνω;

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Του είπα να το αφήσει ( του συνοδηγού) να το κοιτάξω εγώ, μην < φάμε > την καινούρια μπαταρία.
    Το συνεργείο που τα πηγαίνουμε είναι στα 20 χλμ, οπότε αν δεν βγάλω άκρη την Κυριακή - Δευτέρα πρέπει να το πάω φορτωμένο.
    Εντάξει έχουμε και τα μουλάρια ( v strom / gsx f) αλλά είναι το γαμώτο, άχρηστος είμαι? Τι διάολο.
    Να το πάω φορτωμένο στο συνεργείο και να κάνει καμία μαλακιτσα, να πάρει μπροστά αμέσως και να γίνω ρόμπα....
    Γι αυτό ζητάω ιδέες τι να τσεκάρω. Α και βενζίνη έχει. Το γέμισα πριν πάρω άδεια.

  4. #4
    Να το πάει ο άλλος σήμερα και να γίνει ο άλλος ρόμπα. Το πρόβλημα λύθηκε. Και στην υπηρεσία σου θα πας κανονικά την Κυριακή και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
    Αλλά ευκαιρία ζητάς να λουφάρεις κουφαλίτσα, εβερεστ τσάμπα γουάι φάι να σπαμάρεις και την ημέρα του Κυρίου, χαλασμένο το μοτόρι αφού.

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Ηλεκτρικο θα ειναι το θεμα..

    υγρασια/κρυο κλπ...

    Ας παρει ενα σπρει εκκινησης, να ριξει στις εισαγωγες, και λιγο σπρει στο kill switch μηπως βραχυκυλωνει....

  6. #6
    ρεύμα τα μπουζί έχουν?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Κάποια από τα προηγούμενα 650άρια (τα πρώτα θαρρώ) είχαν ένα θεματάκι με το ιμομπιλάιζερ. Ενώ έβαζες κλειδί, ξεκλείδωνες κλπ αυτό δεν απενεργοποιούταν. Στο έδειχνε βέβαια με το λαμπάκι του.. λέω 'γω τώρα, μήπως είναι κάτι τέτοιο;

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν έχουμε Έβερεστ εδώ επάνω. Την Κυριακή αφού κόψει η κίνηση θα βάλω μέσα το στρώμα, και θα σκαλιξω το Τα, του αλλουνού του είπα < STOP - εγώ!!! >
    Οπότε λείπω και παθαίνει κάτι, κάνουν μαλακία.
    1) έχω άδεια ο τότε συνοδηγός το πάει να αλλάξει λαστιχα,σφίγγουν τις ψιλές βίδες της κόντρας του εμπρός τροχού( 4 ) κόβουν την μια !!!!
    Το συμβεβλημένο ήθελε να αλλάξει ολόκληρο καλάμι!!!!!!
    Δεν γινόταν είπε αλλιώς. Με δύο παξιμάδια / το ένα κόντρα / έβγαλα την κομμένη, πήρα άλλη απλή, την βιδωσα, έκοψα το κεφάλι, έφαγα με τροχό, καθάρισα με κολαουζο το σπειρωμα, ready....
    2) παλι σε άδεια εγώ, παθαίνει λάστιχο ή Μότο, το διορθώνει,γυριζω από την άδεια, και λείπει η πίσω κόντρα Ψαλιδιου ( δεξιά) και η αριστερή είναι ανάποδα- έχει up / down με τρύπες για να φεύγουν υγρασιες και νερά.
    Και μού λέει ότι έτσι ήταν όταν έφυγα!!!!!
    Γι αυτό άστο να γυρίσω εγώ.

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Κρατάω γνώμες,σπρει επαφών έχω. Θα το πάρω μαζί μου. Και θα δοκιμάσω. Το 650 είχεθεματα με τις πίπες, Αυτό μού είχε κάνει κάτι χνερια με την πλεξούδα( τα μάστορια μας που πέρασαν φαρους / ασύρματο κλπ) πλεξούδα παραγγελθηκε, αλλά εγώ βρήκα την άκρη.
    Το ρώτησα το λαμπάκι τού hiss ανάβει κανονικά, όταν είχε θέμα η πλεξούδα και μου έσβηνε στα καλα καθούμενα ( υπάρχει το θέμα εδώ) το λαμπάκι του hiss δεν άναβε.
    Άκη στην εισαγωγή απ το φίλτρο αέρα λες? Πρέπει να λύσω μισό μηχανάκι, που θα το κάνω ούτως ή άλλως για να τσεκάρω πίπες - μπουζί

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    αυτο με το immobilizer ειναι πολυ πιθανο,

    αν ο φιλος πηγε να το βαλει μπρος με το "αλλο-δευτερο" κλειδι και εχει να μπει με αυτο καιρο, χανει την ρυθμιση του.
    Καλο ειναι τα κλειδια να εναλλασονται καθε 40 μερες για να συγχρονιζουν.
    Δεν αυτο πρωτα, μετα τις πιπες και το kill switch για υγρασια.
    Τελευταία τροποποίηση από GFawkes; 20/02/2015 στις 10:21.

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Με το δικό μου κλειδί έγιναν όλα,θα το κοιτάξω την Κυριακή όλα όσα αναφέρατε

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Ασφάλειες κοιτάξε ο δικός σου; Μήπως εκεί στα βάλε - βγάλε μπαταρία, έγινε κανένα τσαφ;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Λείπεις εσύ για να το διατάξεις
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Ασφάλειες κοιτάξε ο δικός σου; Μήπως εκεί στα βάλε - βγάλε μπαταρία, έγινε κανένα τσαφ;
    μου πηγε το μυαλο προς τα εκει,γιατι εκτος απο τα κεντρικα καλωδια της μοτο,ο ασυρματος(βαση)παιρνει και εκεινος απευθειας απο την μπαταρια.
    θα το τσεκαρω και αυτο

    dimmie 72

    καποιες δουλειες για να γινουν σωστα τις κανεις μονος

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    τελικά μαυτά και μαυτά τη γλύτωσε τη βάρδια ο συνάδελφος. κάνει κι ένα ψοφόκρυο...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ
    από orizontas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2012, 07:03
  2. ΠΕΘΑΝΕ(ή αλλιως "Δεν παιρνει μπροστα")
    από camen στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2009, 17:47
  3. Δεν παιρνει μπροστα οταν......
    από Antwnis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 12:15
  4. γιατι δεν παιρνει μπροστά ?
    από as_pino στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2006, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF