Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Επισκευή jacket Cordura

  1. #16
    Δεν μπορειτε να την ενημερωσετε?

  2. #17
    Καλησπέρα και από εμάς,
    Το αν είμαστε επαγγελματίες ή όχι, δικαίωμα να μιλάνε έχουν οι ίδιοι μας οι πελάτες και όχι εμείς.
    Άλλωστε το ποσοστό των ανικανοποίητων πελατών μας είναι τόσο μικρό που αγγίζει τα όρια του στατιστικού λάθους.
    Όπως και να έχει, σκεφτόμασταν να μη μπούμε στο τρυπάκι ¨μου’πε – του’πα¨,
    αλλά αυτό δεν είναι εφικτό καθώς αναλήθειες μας φέρνουνε στη θέση να πούμε και εμείς για το συμβάν.
    Ο κ. evilakos επικοινώνησε με το κατάστημά μας και μας ανέφερε το πρόβλημά του.
    Του ζητήσαμε φωτογραφίες για να δούμε αν μπορούμε να διορθώσουμε τη ζημιά. Η θέση μας ήταν ξεκάθαρη εξ’αρχής ,
    ότι δεν είμαστε σε θέση να επισκευάσουμε ηλεκτρολογικά τις κουβέρτες αλλά μόνο να μπαλώσουμε τα καμένα σημεία.
    Λίγες μέρες μετά την επικοινωνία παραλαμβάνουμε το δέμα και επικοινωνούμε με το πελάτη μας ότι το παραλάβαμε καθώς επίσης και την ημερομηνία επιστροφής του.
    Ποτέ δεν αναφέραμε ότι τις ελέγξαμε και ότι λειτουργούν κανονικά.
    Το επόμενο κατηγορώ του κ. evilakos αφορά τους ηλεκτρολόγους. Σας αναφέρουμε λοιπόν ότι δύο ηλεκτρολόγοι στου Ζωγράφου είδαν την κατάστασή τους και μάλιστα ο ένας εξ’αυτών δεν δοκίμασε καν να την βάλει στη πρίζα για δοκιμή. Τα στοιχεία τους είναι στη διάθεση οποιουδήποτε με π.μ..
    Μας ενημέρωσαν λοιπόν και οι δύο, ότι αυτή η αντίσταση είναι από διπλά μονωμένο καλώδιο σιλικόνης και ότι μέσα δεν είναι σύρμα ή ¨τρίχα¨ , αλλά σπιράλ.
    Το μεταλλικό μέρος του σπιράλ μπορεί να επιμηκυνθεί σαν ένα ελατήριο και δύσκολα κόβεται, οπότε στα δύο σημεία που το γαζί μας έπεσε , δε μπορεί να το έκοψε.
    Επίσης, τα καλώδια αυτά δε πρέπει να έρχονται σε επαφή μεταξύ τους γιατί αλλάζει η ωμική αντίσταση και καίγονται και για αυτό είναι γαζωμένα ένα - ένα χωριστά .
    Αυτός είναι και ο λόγος που τα καλώδια είναι «ξεχειλωμένα» και έχουν έντονο αποχρωματισμό : η αντίσταση ήταν καμένη.
    Οι φωτογραφίες παρακάτω είναι στη κρίση καθενός να βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150704_114521.jpg 
Προβολές:	253 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	338330

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150704_114751.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	64,1 KB 
ID:	338331

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150704_114808.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	62,0 KB 
ID:	338332

  3. #18
    Ενταξει, τερματισε το κοντερ.
    Οι κουβερτες μου ανηκαν και δουλευαν κανονικα οταν τις εβαζες στην πριζα και ζεσταιναν. Και οι 2.
    Οι φωτο προς χαρην εντυπωσιασμου, δεν λενε κατι για την λειτουργια τους. Σαφεστατα ηταν ετσι οπως δειχνουν. Ο αποχρωματισμος προηλθε απο το γεγονος οτι ειχε κολλησει το υφασμα πανω τους.

    Επισης, πρεπει να παραδεχτειτε οτι ηταν λιγο ατοπο να τις δωσω ενω δεν δουλευαν, οπως ειναι και λιγο ατοπο να σας τις στειλει ο αλλος, να πληρωσει 60€+μεταφορικα, μονο και μονο για να σας κατηγορησει οτι δεν δουλευε η μια

    Φερθητε λοιπον οπως πρεπει και αφηστε τις στατιστικες. Εαν θεωρειτε οτι no harm done, αφηστε το να κυλησει ετσι κ μην μπαινετε στον κοπο να απαντησετε. Ολοι εχουμε κανει ζημιες στην δουλεια μας και κανενας δεν σωθηκε εξοικονωμοντας 60€. Απο την στιγμη που γαζι εσπασε την αντισταση, γεια σας



    ps. Ο ηλεκτρολογος ειχε το χαρισμα της Πυθειας προφανως αφου τις κοιταξε με το αετισιο ματι του? Χορτασαμε και απο δαυτους.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC09333 (1024x768).jpg‎  
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  4. #19
    Να ξαναγραψω λοιπον για να σας ξαναδειξω το ποσο αντιεπαγγελματικα φεροσαστε....
    Καταρχας στελνοντα σας τις κουβερτες σας ειχα γραψει κ ενα σημειωμα στο οποιο σας τονιζα να τις δειτε και απο κοντα τις κουβερτες μηπως ειχατε κανει καποιο λαθος με τις φωτο κ τελικα δεν ειναι επισκευασιμες.... Γιατι οπως σας ειχα τονισει με 140€ εχω βρει καινουριες κ εαν ειχατε την παραμικρη αμφιβολια να μην δωσω 60 τωρα κ αλλα 140 μετα οπως τελικα θα κανω τωρα....

    Η απαντηση σας ηταν ξεκαθαρη οτι εφοσον τις ειδατε κ δουλευουν θα τις φτιαξετε... Οταν σας ρωτησα εαν θα εχω καποιο μελλοντικο προβλημα με αυτες μου ειπατε θα ειναι σαν καινουριες με την μονη διαφορα οτι δεν μπορειτε να περασετε καθετα γαζια σε μια μια αντισταση ξεχωριστα γιατι μπορει να τρυπησετε καποια κ να την χαλασετε... Κατα τα αλλα μου ειπατε οτι θα ειναι σαν καινουριιες....

    Ακομα οταν ειχα παραλαβει πλεον τις κουβερτες κ σας τηλεφωνησα οτι δεν δουλευει η πισω μου ειπατε οτι αποκλειετε να ειναι καποιο δικο σας λαθος γιατι τις γαζωσατε πολυ προσεκτικα κ αποκλειεται να γαζωσατε την αντισταση κ να την χαλασατε... Ετσι συμφωνησαμε να σας την στειλω επανω κ να την ξαναξυλωσετε να δειτε εαν εχετε γαζωσει επανω της.

    Κ τωρα ερχονται τα ερωτηματα κυριοι "επαγγελματιες"

    Πως απο την στιγμη που γνωριζετε οτι γαζωνοντας πανω στην αντισταση την καταστρεφετε κ πως ενω ησαστε τελειως αρνητικοι οτι αποκλειεται να εχετε γαζωσει πανω της, οταν την περνετε βλεπετε ΜΟΝΟ δυο γαζια που την εχουν περασει σουβλακι κ ξαφνιακα εμφανιζονται 2 ηλεκτρολογοι απο το πουθενα να σας πουν μια υποκειμενικη αποψη κ αναιρειτε ολα τα προηγουμενα? Μηπως οι ηλεκτρολογοι μετρησαν την αντισταση στο σημειο που ηταν ραμμενη για να δουν εαν ειναι εκει το κοψιμο? ΟΧΙ.... Η μπροστα κουβερτα ειχε ακριβως τον ιδιο χρωματισμο στην αντισταση γιατι οπως ειπε πιο πανω ο Κοσμας (bross400pgm) δεν ειναι το χρωμα απο την αντισταση αυτο αλλα απο το υφασμα που εχει κολλησει επανω, κ θα επρεπε να ντρεπεστε να συνεχιζετε τα ψεμματα σας γιατι τις πηρατε στα χερια σας κ ειδατε οτι αυτα πανω απο τις αντιστασεις βγαινει εαν το ξυσεις κ η σιλικονη της αντιστασης ειναι πεντακαθαρη. Οποτε σταματηστε να προσπαθητε να δημιουργειτε λανθασμενες εντυπωσεις....

    Τελος ειπατε πως σας ενημερωσε ο ηλεκτρολογος οτι εαν οι αντιστασεις ερχοντε σε επαφη μεταξυ τους καιγονται. Μπορειτε να μου εξηγησετε τοτε γιατι οταν τις ραψατε δεν ξεχωρισατε μια μια αντισταση ξεχωριστα παρα ραβατε δυο-δυο τρεις-τρεις μαζι και ακουμπανε μεταξυ τους? Μηπως τωρα συμφωνα με τα λεγομενα τα δικα σας κ η μπροστινη κουβερτα ειναι αχρηστη γιατι θα καει? Γιατι κ η μπροστινη που εχω στα χερια μου που την εχετε ραψει εσεις οι αντιστασεις ειναι σε επαφη μεταξυ τους αφου ραφτηκαν προχειρα κ οχι μια μια ξεχωριστα. Αποφασιστε τι ξερετε επιτελους τι ισχυει κ τι μου επισκευασατε να ξερω κ εγω.....

    Δεν σας υπωχρεωσα να μου τις επισκευασετε.. Εσεις ειπατε πως ησασταν σιγουροι οτι θα κανατε τελεια δουλεια... Τι επαγγελματιες ησαστε που ισχυριζεστε οτι δεν ελενξατε τις κουβερτες ενω ξερετε οτι μπορει να γαζωσετε την αντισταση κ να χαλασει κ μετα καποιος να σας κατηγορησει αδικως. Τι επαγγελματιες ησαστε οταν στελνετε πισω ενα προιον που υποτηθετε οτι το εχετε επισκευασει κ δεν το τσεκαρετε για να δειτε εαν προξενησατε τελικως ζημια σε αυτο ή όχι, εφοσον ξερετε οτο το επιχειρημα ειναι δυσκολο.
    Να σας πω εγω.... Γιατι πολυ απλα οπως με βεβαιωσατε στο τηλ. τις δοκιμασατε πριν τις ραψετε κ δουλευαν οπως κ τις ξαναδοκιμασατε κ στο τελος... Αλλα προκειμενου να παρετε την αντικαταβολη σας τις συσκευασατε κ τις στειλατε σε εμενα. Εγω δεν ειχα κανενα μα κανενα λογω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σας ουτε να χασω καποια χρηματα.

    Κυριοι λυπαμαι γιατι εκτος απο ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ δυστυχως ησαστε κ ΑΣΧΕΤΟΙ οταν κανετε κατι κ μετα με τα λεγομενα σας λετε οτι δεν πρεπει να γινεται ετσι....

    Υ.Γ θα σας προτεινα να προσεχετε τι γραφετε γιατι με την ασχετοσυνη σας προσπαθειτε να εφευρισκετε επικοινωνιακα τεχνασματα για να βγειτε σωστοι αλλα εκτιθεστε περισσοτερο.....

    Υ.Γ2 οσο για το αλαθητο που ισχυριζετε πως εχετε σαν μαγαζι απο τα αλλα δυο site που δημοσιευσα τι ακριβως επαθα πηρα κ καποια pm που μου ειπαν κατι διαφορετικο σε σχεση με αυτο που εσεις ισχυριζεστε... Δεν μπορω να κρινω απο αυτους αλλα μπορω να κρινω απο εμενα που μιλαω με τεκμηρια κ οχι αοριστολογοντας προσπαθωντας να κερδισω τις εντυπωσεις (που κανετε εσεις)....
    Τελευταία τροποποίηση από evilakos; 10/07/2015 στις 11:16.

  5. #20
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Δεν θέλω να πάρω το μερος κανενός, αλλά τελικά απο αυτό που βλέπω εγώ πιστεύω οτι το λάθος του μαγαζιού ηταν οτι προσπαθησε να φτιαξει αυτό το πράγμα που όπως το βλέπω εγω ηταν για πεταμα!
    Απο τις φωτό φαίνεται σαν να εχει λιώσει το υλικό της κουβέρτας απο υπερβολική θερμοκρασία η απο αστοχία υλικού κατασκευής.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω να πάρω το μερος κανενός, αλλά τελικά απο αυτό που βλέπω εγώ πιστεύω οτι το λάθος του μαγαζιού ηταν οτι προσπαθησε να φτιαξει αυτό το πράγμα που όπως το βλέπω εγω ηταν για πεταμα!
    Απο τις φωτό φαίνεται σαν να εχει λιώσει το υλικό της κουβέρτας απο υπερβολική θερμοκρασία η απο αστοχία υλικού κατασκευής.
    Δεν ισχυει.
    H απαντηση απο την Holroyd components ηταν πως εφοσον δουλευουν μπορει να τις επισκευασει με αλλο υφασμα. Εαν ειχε προβλημα η αντισταση, απλα δεν αξιζει η επισκευη και προτειναν να παρω αλλες. Τοτε ειχε πει και ο trooper οτι τις θελει γιατι στις (ιδιες) δικες του ειχε χαλασει ο θερμοστατης (ασχετα εαν δεν τις πηρε ποτε).
    Φυσικα δεν αξιζε με την καμια να τις στειλω και να ερθουν απο Αγγλια, ως προς τα μεταφορικα.


    ps. Οι κουβερτες ελιωσαν οταν της εβγαλα απο το rsv "τρεχωντας" να προλαβω τον αγωνα στο trackbike, αλλα ποτε δεν τις εβγαλα απο την πριζα. Η ζημια ειναι καθαρα στο υφασμα που καλυπτει και διαχεει την ζεστη απο τις αντιστασεις. Ειχαν δοκιμαστει για κανα 10λεπτο στο σπιτι μου ορθανοιχτες ως προς την λειτουργια τους τοτε.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Εγώ πάντως από την προσωπική μου εμπειρία αλλά και αυτή ατόμων που τους συνέστησα να εμπιστευτούν το εν λόγω κατάστημα είναι πλήρως θετική.
    Από εκεί και πέρα, φαντάζομαι πως πάντα θα υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις μέσα στις εκατοντάδες που δεν θα είναι ευχαριστημένοι κάποιοι. Αυτό δεν αναιρεί ούτε τον επαγγελματισμό ούτε την αξία του καταστήματος!
    Εγώ ξέρω πως αν και μένω καβάλα πάλι θα τους εμπιστευτώ αν χρειαστεί.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  8. #23
    Ο επαγγελματισμος αναιρειται αυτοματα κατα την γνωμη μου οχι γιατι εγινε καποιο λαθος... Πολυ απλα γιατι αρνηθηκαν να παδεχτουν το λαθος για να κερδισουν 60€ κ με κοροιδευαν. Γιατι οπως κ να το κανουμε το προσωπο του επαγγελματι εκει φαινεται κ αυτο ειναι που λεμε επαγγελματιας...

    Οσο για την δουλεια τους εγω μονο κ μονο που ακουσα να ισχυριζονται οτι οι αντιστασεις δεν πρεπει να ακουμπανε μεταξυ τους γιατι καιγονται κ εμενα μου τις παρεδωσαν ραμμενες δυο-δυο και τρεις-τρεις μαζι μου φτανει για να καταλαβω ποσο ασχετοι ειναι κ κατα ποσο κατεχουν το αντικειμενο.

    Τωρα εγω εννοειτε δεν θα πω σε κανεναν τι θα κανει.... Εγω απλα την προσωπικη μου αποψη κατεθεσα γιατι οπως ξαναειπα ενοιωσα πολυ μειωνεκτικα... Κ κερατας κ γδαρμενος που λενε.... Ελευθερη αγορα εχουμε κ ελευθερη κριση ,δεν ειπα τιποτα παραπανω απο τεκμηριωμενη ιστορια μου μαζι τους.
    Τελευταία τροποποίηση από evilakos; 10/07/2015 στις 17:58.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ό,τι κι αν έχω πάει στο εν λόγω μαγαζί, μπουφάν, δέρματα, μπότες, γάντια κτλ έχω μείνει υπερευχαριστημένος.

    Τώρα, είσαι πελάτης και να θες να δώσεις κάτι σε κάποιον που δηλώνει "άσχετος με το αντικείμενο"
    να το επισκευάσει δεν είναι και το πιο έξυπνο πράγμα του κόσμου.


    Όπως και να'χει είμαι χρόνια πελάτης, εμπιστεύομαι την Τίνα με κλειστά μάτια και σίγουρα θα συνεχίσω να
    προτιμώ το μαγαζί για τις επισκευές του εξοπλισμού μου

  10. #25
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αν πολύ απλά το μαζαγί παραδεχόταν οτι έγινε λάθος και επέστρεφε τα χρήματα του παιδιού μιας και οχι μόνο δεν έφτιαξε τις κουβέρτες όπως έπρεπε αλλά προξένησε και ζημιά η απλά έλεγε οτι δεν μπορεί να τις φτιάξει και τις επέστρεφε πίσω δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Ξαναλέω κανένας δεν είναι τέλειος και λάθη γίνονται αλλά καλό θα είναι οι επαγγελματίες του χώρου αν θέλουν να λέγονται επαγγελματίες και να συνεχίσουν να έχουν ένα καλό όνομα να δέχονται οτι μπορεί να έχουν κάνει λάθος η να δεχτούν το γεγονός οτι μία στις τόσες δουλειές θα είναι απλά χασούρα.
    Εγώ πχ που δεν έχω πάειι στο μαγαζί άν χρειαστώ κάτι θα ξανασκεφτώ αν θα πάω σε αυτούς μιας και θα σκεφτώ οτι αν γίνει σε μένα η στραβή θα κάνουν τα στραβά μάτια και αυτοί. Δεν είναι κακό ξέρετε να παραδέχεται κάποιος ότι έκανε λάθος...
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Τώρα, είσαι πελάτης και να θες να δώσεις κάτι σε κάποιον που δηλώνει "άσχετος με το αντικείμενο"
    να το επισκευάσει δεν είναι και το πιο έξυπνο πράγμα του κόσμου.

    Κλαιω

    http://ridersartandcraft.gr/category...5%CE%B1%CF%81/
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 1.jpg‎   2.jpg‎  
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  12. #27
    Πώς αλλιώς να σας εξηγήσουμε ότι είμαστε σίγουροι για τη δουλειά μας???


    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...10&oe=55A05E3E

    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...f3&oe=55A05ECA

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤΙΝΑ Προβολή μηνύματος
    Πώς αλλιώς να σας εξηγήσουμε ότι είμαστε σίγουροι για τη δουλειά μας???


    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...10&oe=55A05E3E

    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...f3&oe=55A05ECA




    Κατσε να ρωτησουμε τον ηλεκτρολογο τι δειχνουν
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  14. #29
    Πώς αλλιώς να σας εξηγήσουμε ότι είμαστε σίγουροι για τη δουλειά μας???


    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...dc&oe=55A0E17E

    https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hv...7c&oe=55A0E20A

    Αν δε μπορείτε να δείτε τα videos εδώ μπείτε στο www.ridersartandcraft.gr στο επάνω μέρος της αρχικής μας σελίδας!
    Τελευταία τροποποίηση από ΤΙΝΑ; 11/07/2015 στις 12:01.

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Πείτε τα μεταξύ σας με άλλους τρόπους.

    Κλειδώνει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Επισκευη σε cordura jacket
    από zefos1100xx στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2010, 17:15
  2. παρελαβα jacket cordura απο internet!!!
    από jinks στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF