Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: πρωτη τουμπα απο σουζα..

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172

    πρωτη τουμπα απο σουζα..

    καήσπερα εφαγα το πρωτο καπακι εδωσ πολυ γκαζι με πρωτη αλλα ξεχασα να το κλεισω!(δεν ξερω αν ειναι οντως καπακι εγω επεσα στα γονατα και το xtx εφυγε μπροστα)..το προβλημα ειναι (και λογω οτι μετα το καπακι παλι σηκωνοταν λιγο και το αφηνα οπως τις πρωτες φορες) πως δεν μπορω να υπολογισω ποσο σηκωνεται μετα απο ενα σημειο και ποσο εχει ακομα..εχω δει σε διαφορα βιντεο να προτεινουν για αρχη να εισαι ορθιος στα πατακια λεει πως το εχεις καλυτερη συναισθηση του ποσο σηκωνεται..να το δοκιμασω?και μια βλακεια σκεψη επειδη εφαγα το φαναρι πισω και θα αλαξω θα ειναι καλυτερα να βαλω αλλα φαναρι απο r1 ας πουμε.ετσι οπως το βλεπω δεν εξεχει μηπως στ επομενο καπακι το γλυτωσω

  2. #2
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.257
    το να σταματησεις τις σουζες με πρωτη η γενικα δεν παιζει ε?
    επισης το να πατας πισω φρενο?
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazi Προβολή μηνύματος
    το να σταματησεις τις σουζες με πρωτη η γενικα δεν παιζει ε?
    επισης το να πατας πισω φρενο?
    κοιτα εχει αλαχτει απο οτι μου εχουν πει το ενα γραναζι και με δευτερα ερχεται δυσκολα ακομα και με συμπλεκτη..εγω παντως δεν καταφερνω..να μην κανω καθολου τι να σου πω απλα θελω να μαθω παντα με καρανος μπουφαν και χωρις να βιαζομαι..
    το φρενο δεν ξερω το προσπαθω αλλα νιωθω οτι το παταω πολυ για να εχω ισοροπια το δουλευω παντως..

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johny7 Προβολή μηνύματος
    κοιτα εχει αλαχτει απο οτι μου εχουν πει το ενα γραναζι και με δευτερα ερχεται δυσκολα ακομα και με συμπλεκτη..εγω παντως δεν καταφερνω..να μην κανω καθολου τι να σου πω απλα θελω να μαθω παντα με καρανος μπουφαν και χωρις να βιαζομαι..
    το φρενο δεν ξερω το προσπαθω αλλα νιωθω οτι το παταω πολυ για να εχω ισοροπια το δουλευω παντως..

    για πες...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μα η 1η είναι που τραβάει γ@μ@τ@ και σηκώνει μόνο του μόνο με γκάζι! Συνταγή γνωστή για όλες τις κουλομαρίες (συμπεριλαμβανομένου και εμού, παλαιότερα με ΧΤΧ)
    Πάντως είναι τόσο κοντή η πρώτη(σε χλμ εννοώ) ώστε για να έφαγες καπάκι πρέπει να το προσπάθησες πολύ. Εγώ συνήθως λίγο πρίν τον κόφτη το ριχνα κλείνοντας γκάζι.
    Αυτό που λες με τα πατάκια όρθιος έχει μια βάση(αν και δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ)
    Πάντως όλη η ιστορία είναι αν του πάρεις τον αέρα με 2α!εκεί περνάς σε άλλο επίπεδο σούζας ,με διάρκεια και σαφώς με περισσότερα χλμ(οπότε πολύ μεγαλύτερες ζημιές αν πέσεις...)

    Πολύ προσοχή φίλε, κι ει δυνατόν σε χώρους περιοχές που δεν ενοχλείς, μη χτυπήσεις κανένα

  6. #6
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johny7 Προβολή μηνύματος
    κοιτα εχει αλαχτει απο οτι μου εχουν πει το ενα γραναζι και με δευτερα ερχεται δυσκολα ακομα και με συμπλεκτη..εγω παντως δεν καταφερνω..να μην κανω καθολου τι να σου πω απλα θελω να μαθω παντα με καρανος μπουφαν και χωρις να βιαζομαι..
    το φρενο δεν ξερω το προσπαθω αλλα νιωθω οτι το παταω πολυ για να εχω ισοροπια το δουλευω παντως..
    δεν θα σου πω να μην κανεις γιατι θα ειμαι υποκριτης. απλα προσεχε τα εξης. 1 με πρωτη οχι γιατι το καπακι το εχεις στο τσεπακι ξανα και ξανα. εκτος και φτασεις καποια στιγμη σε επιπεδο να αλαζεις δευτερα στον αερα...
    2 επιβαλεται να ελεγχεις το μηχανακι με τη χρηση πισω φρενου πρωτιστος και οχι τοσο με το γκαζι.
    3 το κρανος και μπουφαν καλα ειναι αλλα θες και καλη προστασια πλατης στο μπουφαν και φυσικα παντελονι και μποτες το απλο τζιν δεν κανει τπτ και το εγκαυμα τριβης ποναει πολυ αν δεν εχει τυχει ακομα να το μαθεις
    4 ασε το ΧΤΧ να κανει τη δουλεια που κατασκευαστηκε και παρε ενα για χωμα βγες απο το δρομο εξοπλισου και παιξε εκει οπως θες.
    5 καλυτερα να ειχες ξεκινησει με παπακι.
    edit τωρα που το διαβαζω ξανα....πισω φρενο και παιξιμο γκαζιου σε συνδιασμο
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  7. #7
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Εγώ συνήθως λίγο πρίν τον κόφτη το ριχνα κλείνοντας γκάζι.

    Πάντως όλη η ιστορία είναι αν του πάρεις τον αέρα με 2α!εκεί περνάς σε άλλο επίπεδο σούζας ,με διάρκεια και σαφώς με περισσότερα χλμ(οπότε πολύ μεγαλύτερες ζημιές αν πέσεις...)

    Πολύ προσοχή φίλε, κι ει δυνατόν σε χώρους περιοχές που δεν ενοχλείς, μη χτυπήσεις κανένα

    γι'αυτο ειναι τα forum ρε φιλε αλλωστε...

    που περιμενεις να μαθεις σουζα? απο τα facebook?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #8
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    γι'αυτο ειναι τα forum ρε φιλε αλλωστε...

    που περιμενεις να μαθεις σουζα? απο τα facebook?
    Δεν αφήνεις τα παιδιά να μάθουν πέφτοντας και να πάρεις τον ματρακά σου να έρθεις αύριο Ανάβρα??? Έχει κάτι ωραία τούμπια ότι πρέπει για πετάγματα. Κι άμα δεν τα καταφέρεις να το σηκώσεις, δεν πειράζει θα πνίξεις τον πόνο σου σε χολιστερίνες και μπυροΐνες.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazi Προβολή μηνύματος
    δεν θα σου πω να μην κανεις γιατι θα ειμαι υποκριτης. απλα προσεχε τα εξης. 1 με πρωτη οχι γιατι το καπακι το εχεις στο τσεπακι ξανα και ξανα. εκτος και φτασεις καποια στιγμη σε επιπεδο να αλαζεις δευτερα στον αερα...
    2 επιβαλεται να ελεγχεις το μηχανακι με τη χρηση πισω φρενου πρωτιστος και οχι τοσο με το γκαζι.
    3 το κρανος και μπουφαν καλα ειναι αλλα θες και καλη προστασια πλατης στο μπουφαν και φυσικα παντελονι και μποτες το απλο τζιν δεν κανει τπτ και το εγκαυμα τριβης ποναει πολυ αν δεν εχει τυχει ακομα να το μαθεις
    4 ασε το ΧΤΧ να κανει τη δουλεια που κατασκευαστηκε και παρε ενα για χωμα βγες απο το δρομο εξοπλισου και παιξε εκει οπως θες.
    5 καλυτερα να ειχες ξεκινησει με παπακι.
    edit τωρα που το διαβαζω ξανα....πισω φρενο και παιξιμο γκαζιου σε συνδιασμο
    χτυπησα στα γονατα αλλα εξωτερικα..νταξει συνεχεια εκανα με πρωτες απλα παραπηρα αερα και του δωσα πολυ γκαζι..αυτο προσπαθω να κανω να μαθω να το φερνω στ υπσος που θελω για να βαλω τη δευτερα..απλα δεν μπορω να το υπολογισω..οσο για εξοπλισμο θα παρω επιγονατιδες και εκτος του μπουφαν φοραω και τσαντα με ρουχα για επιπλεον προστασια..

  10. #10
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johny7 Προβολή μηνύματος
    χτυπησα στα γονατα αλλα εξωτερικα..νταξει συνεχεια εκανα με πρωτες απλα παραπηρα αερα και του δωσα πολυ γκαζι..αυτο προσπαθω να κανω να μαθω να το φερνω στ υπσος που θελω για να βαλω τη δευτερα..απλα δεν μπορω να το υπολογισω..οσο για εξοπλισμο θα παρω επιγονατιδες και εκτος του μπουφαν φοραω και τσαντα με ρουχα για επιπλεον προστασια..
    παντως ειναι εποχη που κοβουμε τις σουζες
    οι κλησεις ακριβες
    τα ανταλακτικα ακριβα
    τα κοκκαλα πανακριβα
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Μα η 1η είναι που τραβάει γ@μ@τ@ και σηκώνει μόνο του μόνο με γκάζι! Συνταγή γνωστή για όλες τις κουλομαρίες (συμπεριλαμβανομένου και εμού, παλαιότερα με ΧΤΧ)
    Πάντως είναι τόσο κοντή η πρώτη(σε χλμ εννοώ) ώστε για να έφαγες καπάκι πρέπει να το προσπάθησες πολύ. Εγώ συνήθως λίγο πρίν τον κόφτη το ριχνα κλείνοντας γκάζι.
    Αυτό που λες με τα πατάκια όρθιος έχει μια βάση(αν και δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ)
    Πάντως όλη η ιστορία είναι αν του πάρεις τον αέρα με 2α!εκεί περνάς σε άλλο επίπεδο σούζας ,με διάρκεια και σαφώς με περισσότερα χλμ(οπότε πολύ μεγαλύτερες ζημιές αν πέσεις...)

    Πολύ προσοχή φίλε, κι ει δυνατόν σε χώρους περιοχές που δεν ενοχλείς, μη χτυπήσεις κανένα
    και εγω αυτο κανω παντα το αφινω να πεσει μονο του..απλα στη συγκεκριμενη του δωσα πολυ γκαζι..ηταν μια που σηκωθηκε μια που επεσε..καθαρα βλακεια μου γιατι 1.ειχα κανει κατι καλες πριν και υποτημισα τη δυναμη της πρωτης και 2.δεν εχω μαθει καλο φρενο..
    δεν ξερω αυτο με τα πατακια και μενα καλο μου ακουγεται σαν σκεψη..

  12. #12
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Δεν αφήνεις τα παιδιά να μάθουν πέφτοντας και να πάρεις τον ματρακά σου να έρθεις αύριο Ανάβρα???
    ματρακας οβερ , τωρα πσαχνω χαρχαλο
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazi Προβολή μηνύματος
    παντως ειναι εποχη που κοβουμε τις σουζες
    οι κλησεις ακριβες
    τα ανταλακτικα ακριβα
    τα κοκκαλα πανακριβα
    συμφωνω φιλε μου φαναρι και ουρα μου παν 90 ευρω και μου φηγε το κεφαλι..ειχα σινηθισει με το παπι..

  14. #14
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.257
    θελω βολτα το φελεκι μου
    θελω βολτα
    ban τον vaska
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    γι'αυτο ειναι τα forum ρε φιλε αλλωστε...

    που περιμενεις να μαθεις σουζα? απο τα facebook?
    καθε γνωμη καλη ειναι..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2008, 18:16
  2. πρώτη βόλτα μετα απο 5 μήνες
    από road spirit στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2007, 12:31
  3. Από την πρώτη πανελλήνια Vfr!!!
    από gregorgeous89 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 13:49
  4. ΠΡΩΤΗ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Internet! Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!
    από jinks στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 10:29
  5. Ελλάδα πρώτη στην Ευρώπη σε γραπτά μηνύματα από κινητό
    από free rider στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2004, 10:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF