Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 139 από 139

Θέμα: ανακατασκευη honda c-50

  1. #136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από demk6 Προβολή μηνύματος
    Όχι μωρε σιγά μη του έδινα και να ζηταγε δλδ...το πήρα επιτέλους έτοιμο η βαλβίδα εισαγωγής ήθελε ρυθμισμα όλα καλά τώρα ούτε σκασιματα ούτε φυσιματα ...Τέλος καλο όλα καλα...βρήκα και ένα μοτέρ από άστρα και είπα να κάτσω να το λύσω να το φτιάξω μονος να μάθω και τιποτα


    το καλυτερο που εχεις να κανεις να μην τα δινεις στους μ@λ@κε$(συγνωμη στους σωστους μηχανικους)αν και μηχανικος(στις αρχες βεβαια)
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0445.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	105,9 KB 
ID:	269644 του εβαλα καποια αυτοκολιτακια και λαστιχακια και ειναι πλεον η τελικη του μορφη
    ολα καλα

  3. #138
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Πολυ ομορφο το εκανες αλλα και εμενα η εξατμιση με ψιλοχαλαει, αν οχι μανησια τουλαχιστον μια τετοια Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	termignoni_exhaust_pipe_underbone_yamaha.jpg 
Προβολές:	312 
Μέγεθος:	62,8 KB 
ID:	269674
    (δεν ξερω αν τεριαζει αν και αμφιβαλω παντως θα του πηγαινε)
    Α! και αυτο το αυτοκολλητο πανω απο το c50.

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    το αυτοκολητο μπηκε γιατι το γραντζουνισα λιγο μωρε λοιπον παιδια το προβλημα που ειχα με τα σκασιματα και με τα φυσιματα συνεχιζουν...τοσο καιρο ειχα βιδωσει τη βιδα της βενζινης και επειδη επεφταν οι στροφες του κινητηρα και ειχα το ρελαντι πιο ψηλα και ετσι ειχα ησυχασει αλλα δεν μου κραταγε πολυ ωρα το ρελαντι και νευριασα ξεσφυξα τη βιδα της βενζινης λοιπον και αμεσως οι στροφες αναιβηκαν το εβαλα στο σημειο που οι στροφες φτανουν στο μεγιστο κατεβασα και το ρελαντι και δεν σβηνη καθολου αλλα εκει ξεκινανε παλι τα σκασιματα μολις πεφτουν οι στροφες και ξεφυσαει απτο καρμπ οταν εχω σταθερο γκαζι με χαμηλες στροφες...πρωτα απολα για να εχουμε σκασιματα μαλλον εχουμε φτωχο μιγμα αρα μηπως πρεπει να βαλω ενα μεγαλυτερο ζιγκλερ κε αυτη τη ρυθμιση???η φταει η κεφαλη?οπως μου λεει ενας φιλος?
    ολα καλα

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευη Honda Mb 50
    από FRAGISCOS στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2021, 11:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF