Σελίδα 2 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1047

Θέμα: συγκριτικο οδηγων αγωνων και αγωνιστικων μοτοσυκλετων ανα τους αιωνες αμην

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Μακάρι ο Rossi να είχε ένα ισάξιο μηχανάκι προκειμένου να βλέπαμε τρομερές μάχες, αλλά με άγνωστο νικητή.
    Συμφωνώ απόλυτα! Άλλωστε η ουσία είναι να έχουμε ανταγωνισμό και θέαμα... Μακάρι να μπορέσει να τα... βρεί με το ducati, θα τους μπριζώσει άσχημα!!!!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Μακάρι ο Rossi να είχε ένα ισάξιο μηχανάκι προκειμένου να βλέπαμε τρομερές μάχες, αλλά με άγνωστο νικητή. Εκεί που είναι δεν αρμόζει στο ταλέντο και στην ιστορία του.
    λυπαμαι που το λεω αλλα ο Rossi θα επρεπε ηδη να ειχε δειξει κατι με αυτο το μηχανακι.
    και δεν εννοω μονο απο τον αγωνα αλλα και απο τα ελευθερα και τα χρονομετρημενα...

    αντ'αυτου βλεπουμε Barbera να ειναι μπροστα και φυσικα Hayden.
    και καλα ο κοτοπουλας ειναι τιμοναρα και πανγρηγορος. ο πιτσιρικας τι κανει? δεν δειχνει παντως να πηγαινει "ζω-πεθαινω" γιατι δεν εχει πτωσεις...

    δεν ξερω αν εχει ξεχασει να οδηγαει ή λογω ηλικιας δεν παιρνει ρισκα αλλα επαληθευεται μια ψυχη-βελτιωτης-καστανας που ελεγε οτι "ο rossi πηγαινε γρηγορα επειδη παντα ειχε το καλυτερο μηχανακι"...

    αντιθετα ο stonerακος πηγαινει πανγρηγορα με οτι και αν του δωσουν...οπως λεει και ο fkol k4
    και οντως οταν ηταν Ducati ηταν ή βαθρο ή χαντακι. χωρις μεση λυση. που σημαινει οτι πηγαινει 110% και αν του καθοταν ανεβαινε βαθρο, αν οχι εγκαταλειψη.

    anyway, ο χρονος θα δειξει στα σιγουρα.
    αν ισχυουν αυτα τοτε ο Stoner εχει 3-4 παγκοσμια ακομα για πλακα...

    ιδωμεν...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Ο Stoner δεν είχε κανει τίποτα σπουδαίο ως rookie το 2006. Είχε μια pole και ένα βάθρο στην Τουρκία σε σύνολο 18 πτώσεων σε 16 αγώνες. Καθόλου εντυπωσιακό σε σχέση με τα 10 βάθρα και τις δύο ή τρεις νίκες του Rossi την πρώτη του χρονιά στα 500 που τερμάτισε 2ος στην βαθμολογία. Ο Biaggi είχε όντως κερδίσει στον πρώτο του αγώνα στη μεγάλη κατηγορία, αλλά με τον Doohan απόντα από εγκατάλειψη.

    Ασχετα με το τι γινόταν τότε, το σίγουρο είναι οτι τα 2 αστέρια του grid, δηλαδή ο Stoner & Lorenzo εξελίχθηκαν τρομερά και δείχνουν ανίκητοι. Μακάρι ο Rossi να είχε ένα ισάξιο μηχανάκι προκειμένου να βλέπαμε τρομερές μάχες, αλλά με άγνωστο νικητή. Εκεί που είναι δεν αρμόζει στο ταλέντο και στην ιστορία του.

    Αυτό και προσθέτω ότι Μπιάτζι μια χαρά τα πάει για ... παππούς...
    χαχαχαχαχα!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    "O Stoner είναι το μεγαλύτερο φυσικό ταλέντο που έχω δει (και θυμάμαι από τον Swhantz και μετά) στην κορυφαία κατηγορία. Ένα μπούστη ρε...Πάει αέρα ό,τι να 'ναι, όπου να 'ναι, όπως να 'ναι, όποτε να 'ναι."

    Για την ιστορία δεν ξέρω τι πάει να πει φυσικό ταλέντο, αλλά τον Ντούχαν πχ πρέπει να τον ξέχασες.
    Το ότι πάει αέρα με ότι να ναι (που δεν είναι έτσι αλλά τέσπα) έχει να κάνει με τα ηλεκτρονικά που δεν είχαν πριν από αυτόν.
    Η ακρίβεια στην οδήγηση του Ρόσση είναι ο χειρουργικός τρόπος που άνοιγε το γκάζι στην ΠΡΟ τραξιον κοντρόλ εποχή.
    Πράγμα που φυσικά ο Στόνερ δεν γνώρισε και ευτυχώς για αυτόν γιατί με τον βίαιο τρόπο που οδηγεί μπορεί να ήταν και μακαρίτης…


    Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως θεωρείς φυσικό ταλέντο ένα που πήρε 2 ΠΠ με τις κορυφαίες μοτοσικλέτες και όχι ένα που κέρδισε όλες τις κατηγορίες που έτρεξε

    Δηλαδή
    125 250 5002τ 1000 και 800 ?

  5. #20
    Τις ´κορυφαίες´ μοτοσυκλέτες του stoner δεν καταλαβαίνω που τις βλέπεις...ο stoner πήρε ΠΠ με το ducati με τον ομόσταυλό του (ο οποίος υποτιθεται πως ειχε στησει τη μηχανη στα μετρα του κιόλας!) να βγαίνει 7ος, όταν την περασμένη χρόνια ο capirex ήταν απο τους διεκδικητές του τίτλου! Άρα μόνο κορυφαία μηχανή δεν ήταν, και μην πεφτετε στην λούμπα της τελικής γιατί άma ήταν έτσι θα είχε πάρει πρωτάθλημα και ο melandri με το Ducati και αυτός δεν έβγαινε ούτε δεκάδα.ο stoner ήταν πρώτος σε νίκες στα 4 χρόνια των 800cc με πολυ μέτριες μηχανές όπου οι ομόσταυλόι του πάτωναν συνεχώς, οδηγώντας στο όριο και μερικές πέρα απο αυτό. Πέρσι είχε πολυ καλή μηχανή και για αυτο το πήρε άνετα. Το ταλέντο του είναι αναμφισβήτητο, μπορεί να μην είναι ο πιο συμπαθής άνθρωπος στο grid αλλα μην μπερδευόμαστε με το ταλέντο του...έχει κανείς αμφιβολία ότι αν ήταν ο stoner στη Ducati με τα λεφτά που έχουν πέσει τα τελευταία δύο χρόνια δεν θα ήταν διεκδικητής του τίτλου? εδώ ήταν πρώτος σε νίκες στην ιστορία των 800 με το μηχανάκι που δεν εστριβε....

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Για την ιστορία δεν ξέρω τι πάει να πει φυσικό ταλέντο, αλλά τον Ντούχαν πχ πρέπει να τον ξέχασες.
    Το ότι πάει αέρα με ότι να ναι (που δεν είναι έτσι αλλά τέσπα) έχει να κάνει με τα ηλεκτρονικά που δεν είχαν πριν από αυτόν.
    Η ακρίβεια στην οδήγηση του Ρόσση είναι ο χειρουργικός τρόπος που άνοιγε το γκάζι στην ΠΡΟ τραξιον κοντρόλ εποχή.
    Πράγμα που φυσικά ο Στόνερ δεν γνώρισε και ευτυχώς για αυτόν γιατί με τον βίαιο τρόπο που οδηγεί μπορεί να ήταν και μακαρίτης…


    Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως θεωρείς φυσικό ταλέντο ένα που πήρε 2 ΠΠ με τις κορυφαίες μοτοσικλέτες και όχι ένα που κέρδισε όλες τις κατηγορίες που έτρεξε

    Δηλαδή
    125 250 5002τ 1000 και 800 ?
    Φυσικά και ξέρεις τι πάει να πει φυσικό ταλέντο.

    Επιγραμματικά λοιπόν:
    Ήμουνα σίγουρος ότι κάποιος θα αναφέρει τον Doohan. Το ίδιο ακριβώς θα μου έλεγε και ο αδερφός μου . Όχι λοιπόν, δεν τον ξέχασα. Θεωρώ τον Stoner πιο μεγάλο ταλέντο από τον Doohan. Το ίδιο και το Rossi.
    Χωρίς γιατί, χωρίς πως, χωρίς αλλά: Απλά προσωπική άποψη αν μου επιτρέπεται να έχω.

    Για το «τι θα γινόταν αν...» δεν έχει νόημα να διαφωνούμε. Μπορεί ο Stoner αν οδηγούσε τότε απλά να ήταν μακαρίτης, μπορεί ο Doohan αν έτρεχε το '60 να ήταν μακαρίτης κι αυτός, μπορεί ο Rossi αν έτρεχε το '50 να μην έκανε τίποτα.
    Δεν έχει νόημα αυτή η κουβέντα. Ο καθένας κρίνεται στα πλαίσια της εποχής του και το μόνο συγκρίσιμο στοιχείο μεταξύ εποχών είναι οι εντυπώσεις.
    Θα υποθέτω πάντα πως οι 15-20 που τρέχουν κάθε εποχή είναι οι καλύτεροι και υπάρχει και ο καλύτερος από αυτούς. Από εκεί και πέρα συγκρίνω το ίχνος που αφήνει ο καθένας σε σχέση με τη δική του εποχή.

    Αυτό που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω είναι πως από τη φράση «O Stoner είναι το μεγαλύτερο φυσικό ταλέντο που έχω δει» βγαίνει το συμπέρασμα «πως θεωρείς φυσικό ταλέντο ένα που πήρε 2 ΠΠ με τις κορυφαίες μοτοσικλέτες και όχι ένα που κέρδισε όλες τις κατηγορίες που έτρεξε».
    Που κολλάει αυτό;
    Από πότε ισχύει ότι ταλέντο είναι μόνο το μεγαλύτερο ταλέντο;
    Αυτό το συμπέρασμα που βγάζεις, μπορείς να το βγάλεις μόνο ή αν δε διαβάσεις καθόλου αυτό που έγραψα, ή αν το διαβάσεις με σκοπό από πριν να το παρεξηγήσεις.

    Δηλαδή αν γράψω «Ο Μάϊκλ Τζόρνταν είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έχω δει στο μπάσκετ», θα καταλάβεις πως λέω το Γκάλη ατάλαντο;
    Αν γράψω «Ο Άιρτον Σέννα είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έχω δει στη Formula 1», θα θεωρώ ατάλαντους τον Prost, τον Nicky Lauda και το Michael Shumacher;


    Ταλεντάρες είναι όλοι, ακόμα και ο τελευταίος στην κατηγορία. Απλά, ακόμα και ανάμεσα σε αυτούς, υπάρχουν διαβαθμίσεις. Θεωρώ λοιπόν. πως ο Stoner έχει ένα φυσικό αβαντάζ ρε παιδί μου σε σχέση με όλους τους άλλους, ότι αυτό που κάνει δεν το πολυψάχνει και δεν το πολυαναλύει, απλά του βγαίνει. Γι αυτό και του βγαίνει με όλα τα μηχανάκια, δε χρειάζεται μηχανάκι ειδικά στημένο για το στυλ του, πάει γρήγορα και με το Ducati και με το Honda.

    Ο Rossi (και ο Lorenzo αν θέλεις) έχουν συγκεκριμένο πλάνο, βάζουν την οδήγησή τους κάτω, την αναλύουν, τη μελετάνε, την αλλάζουν όπου κρίνουν και έτσι βελτιώνονται.
    Γι αυτό και οι δύο δήλωναν πως θα χρειαστεί να αλλάξουν το στυλ της οδήγησής τους. Ο πρώτος πηγαίνοντας στη Ducati και ο δεύτερος από τα 800 στα 1000. Γιατί είναι σε θέση να αναλύσουν το κάθε τι που κάνουν και να το βάλουν σε πλαίσιο βελτίωσης.

    Επίσης, μη βγει κανένας και πει πως τώρα έγραψα ότι ο Stoner δεν κάνει ανάλυση της οδήγησής του, αν δεν κατάλαβε ότι όλη αυτή η κουβέντα είναι σε σχέση μόνο με 2-3-4 αναβάτες και όχι απόλυτη σύγκριση μεγεθών, τότε ας αγνοήσει το παρόν ποστ.
    Μην αναλύουμε συνέχεια τα αυτονόητα παρακαλώ, μεγάλα παιδιά είμαστε.

    ΥΓ. Για τα αποτελέσματα του Stoner στην 1η χρονιά μάλλον δε θυμάμαι καλά εγώ, τέλος πάντων, αυτό που εννοούσα είναι πως το παιδί φαινόταν ότι το έχει.
    Ακόμα και όταν έπεφτε, δεν έπεφτε από τη 12η θέση, ήταν αρκετά ψηλά.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  7. #22
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590

    συγκριτικο οδηγων αγωνων και αγωνιστικων μοτοσυκλετων αν τους αιωνες αμην

    για να μη γινεται χαμος στα θρεντ που αφορουν τον καθε αγωνα ξεχωριστα και καταληγουμε εκει μεσα να συζηταμε γενικα και οχι για τον εκαστοτε αγωνα ανοιγει αυτο εδω το θρεντ στο οποιο θα πηγαινουνε ολα τα ασχετα ποστακια μας.

    καλη διασκεδαση.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    fkol k4

    Σίγουρα το να πηγαίνεις βάθρο ή νοσοκομείο θέλει κότσια (@@)
    Δεν ξέρω όμως που αρχίζουν τα κότσια και τελειώνει η απειρία.
    Γράφεις εδώ ότι ο Στόνερ παίρνει ότι μηχανάκι να ναι και πάει γρήγορα.
    Δεν παίζει.
    Γιατί και προετοιμάζεται σε φυσική κατάσταση και διαβάζει και ώρες περνάει στο πλέι στέισον και δοκιμές κάνει κάργα και ακούει τι του λένε οι διάφοροι τεχνικοί και διευθυντές.
    Δεν κερδίζεις επειδή είσαι φυσικό ταλέντο μόνο, λυπάμαι.
    Δεν φτάνει.
    Το ότι δεν κέρδισε σε όλες τις κατηγορίες όπως ο Ρόσση το μόνο που αποδεικνύει είναι ότι ο Ρόσση ήταν απλά ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΑΛΕΝΤΟ και πολύ πολύ έξυπνος… (και ίσως και πιο τυχερός)
    Κάποτε τα ίδια έλεγαν και για το Ρόσσι.
    Τα ίδια ακριβώς.
    Ακόμα και στη σουζούκι να πάει έλεγαν θα τους κερδίσει…
    Ύστερα είπαν ότι θα τους κερδίσει φυσικά και με ντουκάτι και θα είναι ο πρώτος που θα πάρει τίτλους με τρις μάρκες.
    Η αλήθεια όμως είναι ότι για να πάρεις ένα ΠΠ θες
    -κορυφαία μοτοσικλέτα
    -κορυφαίο αναβάτη
    -τύχη
    Στο δύσκολο περιβάλλον των μότι τζι πι αν κάτι απ αυτά δεν είναι τέλειο…
    Άντε γεια, το χασες.

    Υγ
    Ο Καπιρόσση ήταν πάντα μέτριος σαν οδηγός (στα μεγάλα) και σαν άνθρωπος.
    Ένα ΠΠ πήρε στα 2,5 με το τσιγκέλι (εμβολίζοντας τον Χαράντα) και ο Ρένεη πήγε να τον πλακώσει στη Γιαμάχα.
    Αν όμως δεν τον είχε καταστρέψει ο Σέτε ήταν πολύ κοντά…
    Το καλή ήταν η Ντουκάτι τότε ή τόσο καλά ήταν τα Μπριτζεστον.
    Να σου θυμίσω και την τελευταία καβαλαρία του Troy Bayliss ?

    Τέσπα αυτά.


    Υγ δεν έχω σκοπό να παρεξηγήσω κανένα. Κουβεντούλα στο χαλαρό κάνουμε

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Ταλεντάρες είναι όλοι, ακόμα και ο τελευταίος στην κατηγορία. Απλά, ακόμα και ανάμεσα σε αυτούς, υπάρχουν διαβαθμίσεις. Θεωρώ λοιπόν. πως ο Stoner έχει ένα φυσικό αβαντάζ ρε παιδί μου σε σχέση με όλους τους άλλους, ότι αυτό που κάνει δεν το πολυψάχνει και δεν το πολυαναλύει, απλά του βγαίνει. Γι αυτό και του βγαίνει με όλα τα μηχανάκια, δε χρειάζεται μηχανάκι ειδικά στημένο για το στυλ του, πάει γρήγορα και με το Ducati και με το Honda.

    Επίσης, μη βγει κανένας και πει πως τώρα έγραψα ότι ο Stoner δεν κάνει ανάλυση της οδήγησής του, αν δεν κατάλαβε ότι όλη αυτή η κουβέντα είναι σε σχέση μόνο με 2-3-4 αναβάτες και όχι απόλυτη σύγκριση μεγεθών, τότε ας αγνοήσει το παρόν ποστ.
    Μην αναλύουμε συνέχεια τα αυτονόητα παρακαλώ, μεγάλα παιδιά είμαστε.
    Ως άνω.
    Κατά τα άλλα, διαφωνείς μαζί μου για κάτι που δεν έχω γράψει.
    Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά τι έχω γράψει, θα καταλάβεις πως συμφωνούμε σε περισσότερα από ότι διαφωνούμε.
    Ειδικά γι αυτό το «εξυπνότερος». Δεν έχει όμως σχέση με ότι έγραψα ως τώρα.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    ΥΓ. Για τα αποτελέσματα του Stoner στην 1η χρονιά μάλλον δε θυμάμαι καλά εγώ, τέλος πάντων, αυτό που εννοούσα είναι πως το παιδί φαινόταν ότι το έχει.
    Ακόμα και όταν έπεφτε, δεν έπεφτε από τη 12η θέση, ήταν αρκετά ψηλά.
    Νταξ το οτι δεν έπεφτε κάτω απο 12θέση δεν είναι και τίποτα άξιο λόγου .Υπήρχαν αναβάτες που είχαν και πολύ καλύτερες θέσεις και σταθερότητα στους αγώνες, αλλά δυστυχώς η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη (Meladri, Spies, Dovi & σία).
    Κατά τη γνώμη μου ο επόμενος εξωγήινος θα ήταν ο αδικοχαμένος Simo...αλλά δυστυχώς δεν θα το μάθουμε ποτέ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Τον Μελάντρι τον κατέστρεψε η ντουκάτι…
    Ο Ντόβι δεν ξέρω.
    Κάτι του λείπει εκεί στο τέλος.
    Αυτός που πιστεύω ότι θα πάει καλά στο μέλλον είναι ο ΓιαΝΝόνε!
    (ο οποίος έχει διευθυντή στην ομάδα του τον πατέρα του ΚΑΙ ΤΟΝ…
    Ούτσιο)

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rocknrolla Προβολή μηνύματος
    Τις ´κορυφαίες´ μοτοσυκλέτες του stoner δεν καταλαβαίνω που τις βλέπεις...ο stoner πήρε ΠΠ με το ducati με τον ομόσταυλό του (ο οποίος υποτιθεται πως ειχε στησει τη μηχανη στα μετρα του κιόλας!) να βγαίνει 7ος, όταν την περασμένη χρόνια ο capirex ήταν απο τους διεκδικητές του τίτλου! Άρα μόνο κορυφαία μηχανή δεν ήταν, και μην πεφτετε στην λούμπα της τελικής γιατί άma ήταν έτσι θα είχε πάρει πρωτάθλημα και ο melandri με το Ducati και αυτός δεν έβγαινε ούτε δεκάδα.ο stoner ήταν πρώτος σε νίκες στα 4 χρόνια των 800cc με πολυ μέτριες μηχανές όπου οι ομόσταυλόι του πάτωναν συνεχώς, οδηγώντας στο όριο και μερικές πέρα απο αυτό. Πέρσι είχε πολυ καλή μηχανή και για αυτο το πήρε άνετα. Το ταλέντο του είναι αναμφισβήτητο, μπορεί να μην είναι ο πιο συμπαθής άνθρωπος στο grid αλλα μην μπερδευόμαστε με το ταλέντο του...έχει κανείς αμφιβολία ότι αν ήταν ο stoner στη Ducati με τα λεφτά που έχουν πέσει τα τελευταία δύο χρόνια δεν θα ήταν διεκδικητής του τίτλου? εδώ ήταν πρώτος σε νίκες στην ιστορία των 800 με το μηχανάκι που δεν εστριβε....
    Το πιο σωστό που έχει γράφτει για τον stoner! Απο το 2006 που ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία τον υποστηρίζω και επιτέλους αναγνώρίζεται παγκοσμίως το ταλέντο του!!
    Ο οδηγός μετράει,οχι η μοτοσυκλέτα!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Γιατί επιτέλους ?
    Εκτός από κάτι φανατικούς Ροσσικούς όλοι κανείς δεν είπε ότι δεν έχει ταλέντο.

  14. #29
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    doohan και παλι doohan. και ηταν αντρας. σε μια διαφορετικη εποχη. τα εβαλε με τα θηρια και ξεχωρισε. οχι οπως τον ροσι. η σημερινη εποχη εχει πιο ζορικα αγορια (lorenzo stoner pendrosa) τα πραγματα για κεινον ηταν σαφως πιο ευκολα. σαν να λεμε οτι οταν ξεκινησε ο doohan δεν θα ετρεχε ο σβαντζ ο ρεινι ο λοσον ο γκαρντνερ... δεν ξερω δεν εβλεπα gp τοτε. επαιζα με το ποδηλατο μου. αλλα απο αυτα που διαβασα μαλλον ειναι θρυλος. δειτε ποσα χρονια ετρεχε καποιος, ποτε αρχισε να κερδιζει. με ποιους τα εβαλε και μετα θα κριθει το ταλεντο.. σαν τρεχω με μωρα και να κερδισω. ε και?

    και μονο με τον ηχο παθαινω κατι... http://www.youtube.com/watch?v=DScuInwS6uw
    Τελευταία τροποποίηση από motomaniac; 14/04/2012 στις 23:50.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    doohan και παλι doohan. και ηταν αντρας. σε μια διαφορετικη εποχη. τα εβαλε με τα θηρια και ξεχωρισε. οχι οπως τον ροσι. η σημερινη εποχη εχει πιο ζορικα αγορια (lorenzo stoner pendrosa) τα πραγματα για κεινον ηταν σαφως πιο ευκολα. σαν να λεμε οτι οταν ξεκινησε ο doohan δεν θα ετρεχε ο σβαντζ ο ρεινι ο λοσον ο γκαρντνερ... δεν ξερω δεν εβλεπα gp τοτε. επαιζα με το ποδηλατο μου. αλλα απο αυτα που διαβασα μαλλον ειναι θρυλος. δειτε ποσα χρονια ετρεχε καποιος, ποτε αρχισε να κερδιζει. με ποιους τα εβαλε και μετα θα κριθει το ταλεντο.. σαν τρεχω με μωρα και να κερδισω. ε και?

    και μονο με τον ηχο παθαινω κατι... http://www.youtube.com/watch?v=DScuInwS6uw
    Ξέρω πως πολλοί θα με κράξουν γι αυτό που θα γράψω, αλλά δε βαριέσαι...
    Ούτε ο Doohan πήρε πρωτάθλημα από αξιόλογους οδηγούς, άρχισε να παίρνει πρωταθλήματα όταν πια ο Gardner εχε κουραστεί και ο Wayne Rainey είχε ήδη χτυπήσει. Ο Kevin Schwantz δεν ήταν ίδιος μετά το ατύχημα του Rainey.

    Τον Alex Criville δεν τον λες και επιπέδου Gardner, Rainey και Schwantz.
    Ο πιο αξιόλογος αντίπαλος του Doohan ήταν ο John Kocinski, αλλά δεν ήταν αρκετά σταθερός/μυαλωμένος για να κάνει την καριέρα που του αναλογούσε.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

Σελίδα 2 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 20:58
  2. H Ελλάδα ανα τους αιώνες...
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 17:50
  3. Ζητειται εισαγωγεας τρακαρισμενων, (και μη) ,μοτοσυκλετων.
    από gcrook στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 17:14
  4. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 01:29
  5. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 00:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF