Σελίδα 26 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 16212223242526272829303136 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 376 έως 390 από 1049

Θέμα: συγκριτικο οδηγων αγωνων και αγωνιστικων μοτοσυκλετων ανα τους αιωνες αμην

  1. #376
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος


    Συγγνώμη ...αλλά δεν άντεξα!
    Σε σχεση με τον Λορενθο, αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
    Sad , but true !


  2. #377
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Ο ροσσι βουταει αργα , με φρενα οπως ναναι και μπαινει οπως ναναι στην στροφη.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Σε σχεση με τον Λορενθο, αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
    Sad , but true !

    Αυτό το 'οπως να ναι' δεν υπάρχει στην μεγάλη κατηγορία εδώ και χρόνια. Χωρίς ακρίβεια δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κανείς ούτε κοντα στο βαθρο.
    Εξαιρείται ο Marquez φετος που ψάχνεται ακόμα.
    Ούτε και στους πιο πίσω απο τους alien μπορεί να παει καποιος χωρίς ακρίβεια και να διακριθεί.
    Αλλους αγώνες βλέπεις εσυ?

    Ο Rossi φρενάρει πάρα πολύ αργά, ο Lorenzo σχετικά νωρίς ακόμα και σε σχέση με άλλους.
    Αλλο το ένα και άλλο το άλλο. Οσο για την προσαρμογή, φυσικά και θέλει προσαρμογή.
    Το φετινό Μ1 είναι τελείως άλλο μηχανάκι απο το τελευταίο Μ1 που είχε καβαλήσει πριν αυτό.

    Καλη η πλάκα, αλλά να τα λέμε και όπως είναι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #378
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Για του λογου του αληθες βρηκα αυτο το βιντεο.



    Ο ροσσι ειναι απο τους ελαχιστους που χρησιμοποιουσε 4 δακτυλα!!!
    Tωρα παιζει και με 3.
    Ενα δαχτυλο ο schwantz και Doohan (δεικτης), stoner (κωλοδαχτυλο)
    Δυο Rainey , Lorenzo.
    Και Marquez 4 (τον εχω δει και με 2) . Αυτος ειναι ρουκι και το βρισκει ακομα.
    Ενταξει ειναι και τι αισθηση θα παρεις αλλα 4 δακτυλα ειναι υπερβολικα πιστευω

  4. #379
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αυτό το 'οπως να ναι' δεν υπάρχει στην μεγάλη κατηγορία εδώ και χρόνια. Χωρίς ακρίβεια δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κανείς ούτε κοντα στο βαθρο.
    Εξαιρείται ο Marquez φετος που ψάχνεται ακόμα.
    Ούτε και στους πιο πίσω απο τους alien μπορεί να παει καποιος χωρίς ακρίβεια και να διακριθεί.
    Αλλους αγώνες βλέπεις εσυ?

    Ο Rossi φρενάρει πάρα πολύ αργά, ο Lorenzo σχετικά νωρίς ακόμα και σε σχέση με άλλους.
    Αλλο το ένα και άλλο το άλλο. Οσο για την προσαρμογή, φυσικά και θέλει προσαρμογή.
    Το φετινό Μ1 είναι τελείως άλλο μηχανάκι απο το τελευταίο Μ1 που είχε καβαλήσει πριν αυτό.

    Καλη η πλάκα, αλλά να τα λέμε και όπως είναι.
    Δεν διαφωνω. Τωρα που το ξαναδιαβαζω και εγω το 'οπως να ναι' δεν ακουγεται ωραιο. Και οχι αυτο που καταλαβατε.
    Στο απολυτο μετραει μονο το απολυτο.
    Και ο ροσσι ειναι ο πιο "βιαιος" στα φρενα απο ολους εκει μεσα πιστευω.Αυτο ενοουσα 'οπως ναναι'. Μεταφορικα και οχι κυριολεκτικα.

  5. #380
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Ο ροσσι βουταει αργα , με φρενα οπως ναναι και μπαινει οπως ναναι στην στροφη.
    Τι λε ρε παιδί μου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Ενταξει ειναι και τι αισθηση θα παρεις αλλα 4 δακτυλα ειναι υπερβολικα πιστευω
    Τώρα γίνεσαι πρόστυχος και δεν κάνει

    (το με πόσα δάχτυλα θα πατήσει τη μανέτα του φρένου ένας αναβάτης των gp νομίζω είναι πέραν κάθε κριτικής. Άντε να κρίνουμε τη στάση του, το πώς πλαγιάζει, το πώς ισιώνει μετά τη στροφή. Αλλά το πόσα δάχτυλα χρησιμοποιεί για το φρένο.... Έλεος. Χρησιμοποιεί όσα τον βολεύουν για να αποδώσει καλύτερα. Και για να βρίσκεται εκεί που βρίσκεται, ε μάλλον ξέρει τί κάνει και τί τον βολεύει σε κάτι το τόσο βασικό.)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Και ο ροσσι ειναι ο πιο "βιαιος" στα φρενα απο ολους εκει μεσα πιστευω.Αυτο ενοουσα 'οπως ναναι'. Μεταφορικα και οχι κυριολεκτικα.
    Είτε μεταφορικά είτε κυριολεκτικά, το λες με τη θετική ή με την αρνητική έννοια?

    Γιατί όλα να τα βάλουμε στο τραπέζι (και το αν γέρασε, και το αν το έχει πια, και το άμα είναι πέτσινα τα 7 σαν του γαύρου ένα πράμα).
    Αλλά άμα φτάσουμε στο σημείο να αμφισβητούμε τις ικανότητες του Ρόσσι στα φρένα, θα πάρω αγκαλιά την πολική αρκούδα του sniper και θα μετακομίσω στην Ανταρκτική να ψάχνω το παράξενο αντικείμενο

  6. #381
    Το οτι ο ροσσι χρησιμοποιει 4-14-124 δεν εξηγει τιποτα στον τροπο που φρεναρουν τα αλλιεν.
    Αν υπηρχε πλεονεκτημα θα το εκαναν ολοι.
    Μη ξεχνιωμαστε...αυτοι οι οδηγοι εχουν ενα αυστηρα προσωπικο στυλ που ουτε καλουπωνεται ουτε αντιγραφεται.

  7. #382
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Δεν αμφισβητω κανεναν ροσσι. Ποιος ειμαι εγω αλλωστε!
    Αλλα προσωπικα τα τεσσερα εδω μου καθονται (δειχνοντας το λαιμο μου )

  8. #383
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Αλλα προσωπικα τα τεσσερα εδω μου καθονται (δειχνοντας το λαιμο μου )
    Ε, και όλοι αυτοί που τους έχει περάσει κατά καιρούς στα φρένα (μιας και το συνηθιζε) κάπου θα τους καθόντουσαν τα 4.....

  9. #384
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ε, και όλοι αυτοί που τους έχει περάσει κατά καιρούς στα φρένα (μιας και το συνηθιζε) κάπου θα τους καθόντουσαν τα 4.....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #385
    Αν θέλεις να επιβραδύνεις από τα 310 χιλιόμετρα ανά ώρα στα 65 μέσα σε διακόσια μέτρα, θα χρειαστεί να βάλεις 11 κιλά δύναμη στη μανέτα και θα έχεις επιβράδυνση -1.8g*

    Αν μάλιστα έχεις σχεδιάσει και να προσπεράσεις κάποιον άλλον κατά την παραπάνω διαδικασία, μάλλον θα χρειαστεί να υπερβείς τα παραπάνω νούμερα.

    Όταν είσαι ένας από τους καλύτερους σ' αυτό, χρησιμοποιείς όσα δάχτυλα χρειάζεσαι!

    Αν θέλεις να φρενάρεις από τα 250 στα 80 μέσα σε 300 μέτρα, δε χρειάζεσαι κανένα δάχτυλο. Απλά κλείνεις γκάζι!

    *Κ1 στην πίστα Austin των H.Π.Α (στοιχεία τηλεμετρίας brembo)
    Think faster than you ride

  11. #386
    παντως ειναι πολυ πιλοτος ο γιατρος αν και δεν ειναι πολυς καιρος που βλεπω motogp.αλλα θυμαμαι τον αγωνα του γιατρου με τον στονερ yamaha-ducati και δεν εχω δει καλυτερο θεαμα απο αυτο και εκει τον παραδεχτηκα
    πετρος

  12. #387
    δεν νομιζω καμμια μοτοσυκλετα σαν αυτες του εμποριου να φρεναρουν ετσι
    πετρος

  13. #388
    το στυλ του γιατρου νομιζω οτι το ειχε ο συγχωρεμενος και φιλος του γιατρου simoncelli τουλαχιστον εμενα αυτο μου θυμιζε
    πετρος

  14. #389
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αν θέλεις να επιβραδύνεις από τα 310 χιλιόμετρα ανά ώρα στα 65 μέσα σε διακόσια μέτρα, θα χρειαστεί να βάλεις 11 κιλά δύναμη στη μανέτα και θα έχεις επιβράδυνση -1.8g*

    Αν μάλιστα έχεις σχεδιάσει και να προσπεράσεις κάποιον άλλον κατά την παραπάνω διαδικασία, μάλλον θα χρειαστεί να υπερβείς τα παραπάνω νούμερα.

    Όταν είσαι ένας από τους καλύτερους σ' αυτό, χρησιμοποιείς όσα δάχτυλα χρειάζεσαι!

    Αν θέλεις να φρενάρεις από τα 250 στα 80 μέσα σε 300 μέτρα, δε χρειάζεσαι κανένα δάχτυλο. Απλά κλείνεις γκάζι!

    *Κ1 στην πίστα Austin των H.Π.Α (στοιχεία τηλεμετρίας brembo)

    Αλήθεια πες μου τώρα, γίνεται να υπάρχει κάποιος που να μη σ'αγαπάει εσένα?:a07:

  15. #390
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    H brembo δινει 360 στην ευθεια αλλα εγω δεν θυμαμαι πανω απο 342 . Και αυτα τα χλμ μονο η Χοντα.
    Ολοι οι αλλοι 3-7 χλμ κατω.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 19:58
  2. H Ελλάδα ανα τους αιώνες...
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 16:50
  3. Ζητειται εισαγωγεας τρακαρισμενων, (και μη) ,μοτοσυκλετων.
    από gcrook στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 16:14
  4. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 00:29
  5. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 23:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF