Σελίδα 62 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 12525758596061626364656667 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 916 έως 930 από 1049

Θέμα: συγκριτικο οδηγων αγωνων και αγωνιστικων μοτοσυκλετων ανα τους αιωνες αμην

  1. #916
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Να απαντήσω εγώ?
    Ευκολακι η ερωτηση σου by the way

    Στον MM93....
    Και μέχρι και τα μισα του '15, παρόλο που (όπως έγραψες), έτρωγε συστηματικά ξύλο ο 46 από τον μικρό, σχεδόν όλος ο "κίτρινος λαος" πανηγύριζε κ επεφημουσε τον μικρό.


    Αυτά μέχρι το τέλος του '15. Όταν αποφάσισε να 'χαρίσει' το πρωτάθλημα στον 99, ο κίτρινος λαός ξερνάει καθέ φορά που τον βλεπει
    Για το Θεό μην πιάσουμε πάλι το τι έγινε το '15!
    Θα μου επιτρέψεις πάντως να έχω τις αμφιβολίες μου για τους πανηγυρισμούς της κίτρινης κερκίδας, διότι όταν κοντραριστηκαν πραγματικά στα ίσια το '15,προ Μαλαισίας ακόμα,πολύ διαφορετικά πράγματα από αυτό που περιγράφεις γράφονταν και ακούγονταν. Ας συμφωνησουμε ότι διαφωνούμε για να μην εκτροχιαζουμε το thread.

  2. #917
    Έλεος πάλι με το 15. Πάρτε το το πρωτάθλημα να ησυχάσουμε.

    Η μόνη διαφορά που θα κάνει είναι οτι θα καθυστερήσει τον Μάρκ ενα χρόνο περισσότερο να το σπάσει και αυτό.

    Επίσης έχω σοβαρές αμφιβολίες οτι ο Μάρκ δίνει δεκάρα τσακιστή για το τι πιστεύει ο κίτρινος λαός και ο οποιοσδήποτε λαός πέραν του δικού του.
    The R is for Respect.

  3. #918
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Οι φίλαθλοι δεν ειναι ολοι ισοι και ομοιοι. Μερικοί δεν ξέρουν καν το MotoGP. Ξέρουν "αυτο με τις μηχανές που τρέχει ο Βαλεντίνο Ρόσσι". Δεν υπάρχει ομως κανένας φίλαθλος που να γνωρίζει το σπορ και να μην υποκλίνεται στο ταλέντο που λέγεται Μαρκ Μαρκέθ. Το αν ειναι δημοφιλής ή οχι δεν έχει τίποτα να πεί για τους αγώνες και δεν θα γραφτεί ποτέ σε κάνενα επίσημο έγραφο οτι ναι μεν ήταν πρωταθλητής αλλά....δεν ειχε τόσους φιλάθλους όσο ο Ρόσσι. Αυτά ειναι για να χαίρονται οι οπαδοί του και να νομιζουν οτι ειναι κάποιο VIP club και για να έχουν κάτι να λένε εκτός πίστας.
    Έτσι είναι, άλλο το να αναγνωρίζεις τις ικανότητες κάποιου κι άλλπ να σου αρέσει αυτός ο κάποιος. Και οι λόγοι είναι πολλοί κι όχι απαραίτητα κακοί. Μπορεί να μην σου αρέσει το στυλ του. Μπορεί να σε χαλάει αυτό που εκλαμβάνεις ως χαρακτήρα του (δεν έχει σημασία αν το εκλαμβάνεις σωστά δεν είμαστε φίλοι με κανέναν από αυτούς) μπορεί πολλά. Αυτή τη λογική που έχουν μερικοί ότι επειδή είναι ικανός πρέπει και να τον υποστηρίζεις δεν την καταλαβαίνω.

  4. #919
    Μέλος Το avatar του/της simoril
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    414
    ΖΗΤΩ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΥ '15!

    ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!
    Τον Μάρκο θα τον σέβεστε.

  5. #920
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από simoril Προβολή μηνύματος
    ΖΗΤΩ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΥ '15!

    ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!
    Αχ και να ερχόταν στη Σουζουκάρα, έστω και σε δορυφορική!
    Στο τέλος της χρονιάς, θα είχε τον φοίνικα ως σύμβολό του
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0A24091F-D7BD-407C-AD99-BC1023F44470.jpg 
Προβολές:	136 
Μέγεθος:	57,1 KB 
ID:	409908
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #921
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Αχ και να ερχόταν στη Σουζουκάρα, έστω και σε δορυφορική!
    Στο τέλος της χρονιάς, θα είχε τον φοίνικα ως σύμβολό του
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0A24091F-D7BD-407C-AD99-BC1023F44470.jpg 
Προβολές:	136 
Μέγεθος:	57,1 KB 
ID:	409908
    Ο μόνος φοίνικας που μπορεί να κοντράρει σε ταχύτητα είναι αυτός:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fyto-foinikas-se-glastra-y60-RAM_6_0039.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	40,5 KB 
ID:	409910

    Κι αυτός σε γλάστρα, για να μην μπορεί να πάει πολύ μακριά και του ξεφύγει.
    Life begins at 45°.

  7. #922
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Rac3rX Προβολή μηνύματος
    Για το Θεό μην πιάσουμε πάλι το τι έγινε το '15!
    .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Έλεος πάλι με το 15..
    .

    Από τη στιγμή που το '15 (δηλαδή το 2015, ολογράφως, το ετος δύο χιλιάδες δέκα πέντε μχ) αυτό που μέχρι τότε ήταν ένα θέαμα "καθαρο" από στησιματα, παράγκες, εντολές, που αυτά που κοροιδευα στο ποδόσφαιρο και στη F1 δεν είχαν τη παραμικρή θέση στα gp, έρχεται ένα τσουτσέκι κ μου φέρνει τα πάνω κάτω.

    Ε μέχρι να ψοφησω εγώ η ο 93 πρώτος, πάντα γα θυμάμαι και θα λέω για το '15
    Το 2015
    Το δύο χιλιάδες δέκα πέντε.

    Αυτός τα κατάφερε έτσι, ας προσεχε
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #923
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Πάντως για να λέμε κ του στραβού το δίκιο, το έχουμε ζαλίσει με το '15....
    Οπότε, κάθε φορά που απορείτε γιατί τόσο μίσος για τον 93,
    θα σας λέμε για το γεγονός που έγινε την επόμενη χρονιά από το 2014
    Η, ένα χρόνο πριν το 2016

    Διαλιεχτεεεεε
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  9. #924
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Μπορεί ο καθένας να θυμάται ότι θέλει...Όπως βολεύεται κι όπως αγαπάει στην τελική.
    Η ουσία είναι μια: Τιμόνι σα το Μάρκο στα gp δεν έχει περάσει.Κανένας....(μέχρι στιγμής) κι αυτό δε νομίζω να χωρά αμφιβολία.Οι αριθμοί, που δεν ψεύδονται ποτέ, το αποδεικνύουν περίτρανα σε όποιον κάνει τον κόπο να κοιτάξει...
    Αυτό βαθμολογείται,αυτό κερδίζει πρωταθλήματα,αυτό προσφέρει θέαμα στο κοινό και εξέλιξη στο άθλημα καθ'αυτό...
    Όσοι ρομαντικοί γουστάρουν να βλέπουν αγώνες για το κίτρινο backround στην κερκίδα,να περιμένουν "ανάσταση νεκρών",να συζητάνε για το 15 ή το 67,δικαίωμά τους πάλι...
    Ο καθένας παρακολουθεί για δικούς του λόγους που μόνο αυτός ξέρει.Καλά να 'μαστε λοιπόν να βλέπουμε ωραίους αγώνες κι ας κερδίζει πάντα ο καλύτερος...
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  10. #925
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Θα ήθελα του χρονου ο κουαρταραρο να παει σε κάποιο απο τα δυνατά εργοστάσια και ο Μάρκος να πάρει άλλο ενα προταθλημα (η2)και να σταματήσει εκεί.Δλδ η 8η9 πρωταθληματα.Θα δει το όνειρο του να περάσει το γιατρό σε πρωταθλήματα να καταρέει.Θα ήθελα να δω τοτε τη χαρακτήρα θα έβγαζε.



    Σορρυ για το εκτος θέματος.Εγώ σταματάω εδώ.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #926
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Η ουσία είναι μια: Τιμόνι σα το Μάρκο στα gp δεν έχει περάσει.Κανένας....(μέχρι στιγμής) κι αυτό δε νομίζω να χωρά αμφιβολία.Οι αριθμοί, που δεν ψεύδονται ποτέ, το αποδεικνύουν περίτρανα σε όποιον κάνει τον κόπο να κοιτάξει...
    Αυτό βαθμολογείται,αυτό κερδίζει πρωταθλήματα
    Αφου οι αριθμοι δεν ψευδονται ποτε τοτε κατι δεν λες καλα...και μαλλον ΔΕΝ ειναι ακομα το καλυτερο τιμονι εβερ

    Ακομα ΔΕΝ εχει ουτε τα περισσοτερα πρωταθληματα,ουτε τις περισσοτερες νικες ουτε τους περισσοτερους βαθμους

    Οποτε κανε υπομονη και οταν και εφοσον οι αριθμοι σου βγουν στο μετρημα μπορεις να το ισχυριστεις αυτο

  12. #927
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Μπορεί ο καθένας να θυμάται ότι θέλει...Όπως βολεύεται κι όπως αγαπάει στην τελική.
    Η ουσία είναι μια: Τιμόνι σα το Μάρκο στα gp δεν έχει περάσει.Κανένας....(μέχρι στιγμής) κι αυτό δε νομίζω να χωρά αμφιβολία.Οι αριθμοί, που δεν ψεύδονται ποτέ, το αποδεικνύουν περίτρανα σε όποιον κάνει τον κόπο να κοιτάξει...
    Αυτό βαθμολογείται,αυτό κερδίζει πρωταθλήματα,αυτό προσφέρει θέαμα στο κοινό και εξέλιξη στο άθλημα καθ'αυτό...
    Όσοι ρομαντικοί γουστάρουν να βλέπουν αγώνες για το κίτρινο backround στην κερκίδα και περιμένουν "ανάσταση νεκρών",δικαίωμά τους πάλι...
    Ο καθένας παρακολουθεί για δικούς του λόγους που μόνο αυτός ξέρει.Καλά να 'μαστε λοιπόν να βλέπουμε ωραίους αγώνες κι ας κερδίζει πάντα ο καλύτερος...
    Σίγουρα,απλά όταν μιλάμε για είδωλα,δεν φτάνει μόνο να είσαι ο καλύτερος.Ο Σουμάχερ ήταν ο καλύτερος στην εποχή του,ο γιατρός το ίδιο,ο ΜΜ το ίδιο.Γιατί στις 2 πρώτες περιπτώσεις μιλάμε για θρύλους και στην 3η μιλάμε απλά για έναν πάρα πολύ καλό οδηγό που κατά την ταπεινή μου άποψη σε 15 χρόνια θα τον θυμούνται μόνο απ'τις αναφορές στα ρεκόρ και στα πρωταθλήματα; Είναι κι αυτό ένα αξιοθαύμαστο κατόρθωμα; Προφανώς και γι'αυτό οι περισσότεροι επευφημούμε την οδηγική του ικανότητα,είναι όμως αρκετό για να τον βάλει ψηλά στο πάνθεον του μηχανοκίνητου αθλητισμού; Και πάλι κατά την γνώμη μου,όχι.

    Αναλογία: γιατί όλοι συμπαθούν τον Λεκλέρκ; Αρχικά γιατί είναι το next big thing,αλλά εκτός αυτού γιατί είναι και κύριος εντός κι εκτός πίστας. Γιατί πολλοί αντιπαθούν τον Φερστάπεν; Γιατί,ενώ με υποδεέστερο μονοθέσιο τους παίζει μπάλα σε πολλές πίστες(και κατά την γνώμη μου είναι καλύτερος οδηγός απ'τον Λεκλέρκ),έχει κάνει πάρα πολλά λάθη εντός πίστας,που του έχουν-δικαιωματικά-προσδώσει την ταμπέλα του απερίσκεπτου(βλ. κραστάπεν).Το ίδιο γίνεται και με τον ΜΜ,ο οποίος πριν 5-6 χρόνια ήταν το next big thing,τώρα πια είναι το the biggest thing,αλλά και πάλι κάτι λείπει.Γι'αυτό και ο MM έχει υποστηρικτές μόνο Χοντάκηδες και άσχετους,τουλάχιστον έτσι όπως το βλέπω εγώ και γι'αυτό πάντα κάτι θα του λείπει.Και δεν λέω πως δεν μπορεί να γίνει goat βάσει αποτελεσμάτων και στατιστικών,είδωλο πιστεύω ότι δεν μπορεί να γίνει.

  13. #928
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό και ο MM έχει υποστηρικτές μόνο άσχετους
    Να αγιασει το στομα σου...!!!

  14. #929
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    232
    Φοβερό τσουβάλιασμα, flaming + shitposting ταυτόχρονα, 10/10

  15. #930
    Δείτε asbk, bsb, MotoAmerica με αγωνιζόμενους οι οποίοι σας ειναι (σχεδον ή εξ'ολοκλήρου) άγνωστοι για να χαρείτε το άθλημα
    I do.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 19:58
  2. H Ελλάδα ανα τους αιώνες...
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 16:50
  3. Ζητειται εισαγωγεας τρακαρισμενων, (και μη) ,μοτοσυκλετων.
    από gcrook στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 16:14
  4. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 00:29
  5. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 23:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF