Σελίδα 8 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 1047

Θέμα: συγκριτικο οδηγων αγωνων και αγωνιστικων μοτοσυκλετων ανα τους αιωνες αμην

  1. #106
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    ο στονερ εκανε λαικ στο φβ σε αυτην την σελιδα? http://www.facebook.com/pages/Fishing/104056309631975

    Και γιατί να μην κάνει; Δεν επιτρέπεται οι αναβάτες να έχουν κι άλλα ενδιαφέροντα εκτός από τα μηχανάκια & τους αγώνες;
    Give me fuel, Give me fire

  2. #107
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    με αφορμή τι κάνει ο stoner στο island οι ακόλουθοι "άσχετοι" είπαν πάνω κάτω τα ακόλουθα "άκυρα"

    spies: ορισμένες φορές και εμείς που είμαστε οδηγοί στην 1η κατηγορία πιάνουμε τον εαυτό μας να κοιτάει τα μόνιτορ και να προσπαθει να καταλάβει πως το κάνει αυτά που κάνει ο stoner.

    crutchlow: ο τύπος (stoner) είναι σε άλλο lvl απο όλους εμάς. Δεν είναι καν εδώ. είναι στο δικό το πρωτάθλημα. Δεν θα έπρεπε να έτρεχε εναντίον μας. θα έπρεπε να τρεχε στο δικό του πρωτάθλημα και εμείς σε άλλο

    Dovi: ο stoner είναι στο δικό του Lvl. και δεν έχει να κάνει με το μηχανάκι. θα ήταν στο δικό του lvl με οποιοδήποτε μηχανάκι

    ντάξει .... τώρα εμείς οι παγκόσμιοι απο τα καβούκια του no-nameness μας, απο τις τρύπες της ασημαντότητας μας καθόμαστε και κρίνουμε για τη παρουσία του στόνερ ... και για το αν είναι κάποιος ή όχι και αν θα μας λείψει η όχι και αν το χει ή δε το χει. ή αν γκρινιάζει πολυ, ή αν θα του κάναμε παρέα και θα τον κερνάγαμε κανα καφέ. whatever λέω εγω

  3. #108
    Σωστος , κατα την γνωμη μου ο stoner ειναι οτι πιο ταχυτερο και εξωγηινο εχω δει , και δεν λεω οτι ειναι ο πιο ολοκληρωμενος αναβατης γιατι αυτο δεν εχει σχεση μονο με την ταχυτητα φυσικα .
    Αλλα πως να το κανουμε , την ταχυτητα του δεν την εχει κανενας , ειναι ο μοναδικος που ριχνει ξυλο ετσι στην μηχανη του
    Τωρα οσο αφορα τον χαρακτηρα του περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    μα δν ειπε κανεις το αντιθετο... ο στονερ ειναι ο πιο γρηγορος μακραν.. ο λορεντσο ο πιο ολοκληρωμενος.. ο μονος που τους κερδισε (εστω κ μια φορα) ειναι ο ροσσι. γι αυτο ειναι ο καλυτερος! χοχοχοχο

  5. #110
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    με αφορμή τι κάνει ο stoner στο island οι ακόλουθοι "άσχετοι" είπαν πάνω κάτω τα ακόλουθα "άκυρα"

    [...]

    ντάξει .... τώρα εμείς οι παγκόσμιοι απο τα καβούκια του no-nameness μας, απο τις τρύπες της ασημαντότητας μας καθόμαστε και κρίνουμε για τη παρουσία του στόνερ ... και για το αν είναι κάποιος ή όχι και αν θα μας λείψει η όχι και αν το χει ή δε το χει. ή αν γκρινιάζει πολυ, ή αν θα του κάναμε παρέα και θα τον κερνάγαμε κανα καφέ. whatever λέω εγω


    +όλα!
    Give me fuel, Give me fire

  6. #111
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Ο Jorge δήλωσε πως ο Stoner είναι ο πιο ταλαντούχος αναβάτης που έχει συναντήσει στην καριέρα του και όταν τον ρώτησαν ποίος από τους δύο σας είναι ταχύτερος είπε: "να βγούμε πάλι στην πίστα να τρέξουμε"
    Ο Stoner αντιμετωπίζει τους αγώνες αντίθετα από τον Lorenzo, ο ένας τρέχει στο όριο "ζω-πεθαίνω" ενώ ο άλλος έχει ξεκαθαρίσει πως αυτά που έκανε παλιά τα έχει κόψει και πάει πάντα εντός των ορίων του.
    Ο Stoner δηλώνει πως "φεύγω πάνω στην κορύφωση της ταχύτητας μου" ενώ ο Lorenzo δηλώνει "δεν έχω φτάσει ακόμα στο όριο μου, όποιος το κάνει είναι τελειωμένος".
    Νομίζω πως αυτό το "τελειωμένος" που λέει ο Γιώργης είναι αυτό που επικαλείται ο Casey για την αποχώρηση του αλλά και αυτό που έχει πάθει ο Ιταλός τουρίστας.
    Εκπληκτικός αναβάτης ο Stoner αλλά μεγαλύτερο θαυμασμό έχω για τον Lorenzo, αφού ο συνδυασμός μυαλού-ενστίκτου που έχει η οδήγηση του είναι η τελειότητα (όπως την αντιλαμβάνομαι)

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Φιλολογία, λίγο πριν την πόρτα...

    Ποιό γρήγορος, που πότε και με τι?

    Κατανοητό?

  8. #113
    Η καλυτερη μοτο: SUZUKI RGB 500 το απολυτο μηχανημα μαζι της πηραν πρωταθλημα και αγενητοι (Λουκινελι - Oυντσινι)

    Ο καλυτερος οδηγος : Εδω τα πραγματα περιπλεκονται .Απο εντελως υποκειμενικη αποψη ο FREDDIE SPENCER δυστυχως το προβλημα στον καρπο τεματησε αδοξα μια λαμπρη καριερα .
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Freddie-Spencer-Daytona-198.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	13,5 KB 
ID:	272632

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Λοιπόν 5 πράγματα απλά

    Ο Ρόσσι πήγε στη Ντουκάτι και από εν δύναμη πρωταθλητής βρέθηκε στο πάτο.
    Ο Στόνερ πήγε στη Χόντα και από βάθρο ή νοσοκομείο πήρε ένα ΠΠ.
    (το άλλο πήγε νοσοκομείο-ξανά-)
    Τι λένε τα γεγονότα?
    Ότι η Ντουκάτι έχει πρόβλημα.
    Φυσικά όπως ΟΛΟΙ οι λιμοκοντόροι των πολυεθνικών (από μανταλάκια μέχρι διαστημόπλοια) ξέρουν μια χαρά να φορτώνουν τα προβλήματα στους άλλους.
    Ο Ρόσσι φταίει για την εξέλιξη της μοτοσικλέτας και ο Μπέρτζες !
    Αν ήταν εδώ ο Στόνερ θα τους είχε γαμήσει όλους.
    Ναι και άμα είχα 3 μπαλάκια θα ήμουνα φλίπερ !
    Για την εξέλιξη της μοτοσικλέτας υπεύθυνος είναι ο Πρετσιόζι, για το ποιος οδηγός έρχεται και ποιος φεύγει ο τεχνικός διευθυντής.
    Η Άουντι τώρα που τα ξέρει όλα αυτά και δε μασάει από μαλακίες τον έχει για σουτ τον Πρετσιόζι (λένε οι κακές γλώσσες) και φυσικά ο Ντόβι που είναι ο μόνος που βρήκαν δεν έχει καμία σχέση με το στιλ του Στόνερ.

    Τώρα είναι λούζερ ο Στόνερ?
    Όχι αλλά έξυπνο δεν τον λες !
    Κατ αρχήν κάθισε πολλά χρόνια στη Ντουκάτι χάνοντας πολλές ευκαιρίες.
    Βρέθηκε 4 φορές σε κατάσταση να πάρει ΠΠ αλλά μόνο 2 τα κατάφερε.
    Δεν βελτίωσε τα αδύνατα σημεία του και κυρίως το χαρακτήρα του.
    Ζει στη σκιά του Ρόσσι και δε χάνει ευκαιρία να μας ΖΑΛΙΖΕΙ ΤΑ @@
    Είναι εριστικός και είρωνας με όλους αλλά κυρίως με οδηγούς μικρών ομάδων γνωρίζοντας φυσικά ότι η Χόντα έχει γαμώ τα μέσα και δεν θα πάθει τίποτα.
    Φεύγει λέγοντας πράγματα που δεν πείθουν κανένα όπως και η αλλεργία που είχε τότε.
    (Μια αλλεργία που δεν κατάλαβαν διαιτολόγοι, γυμναστές και ιατρικό τιμ, αλλά ούτε ο ίδιος στα 20τόσα του κλπ κλπ)
    Σαν οδηγό τον παραδέχομαι όταν η πίστα είναι άδεια. Από εκεί και μετά προτιμώ το Χόρχε που μπορεί να μην είναι ο απόλυτα πιο γρήγορος οδηγός αλλά σίγουρα είναι ο πιο πλήρης, ο πιο όρημος και ο πιο επαγγελματίας.
    Καλές ψαριές Στονεράκο κι ελπίζω να μη φταίει αυτός που σου πούλησε τη μπετονιά !


    Υγ
    Αν κάποιος έστειλε το Ρόσσι στα αζήτητα αυτός δεν είναι φυσικά ο ψαράς αλλά ο Χόρχες.
    Ο ΜΟΝΟΣ άνθρωπος που τον κέρδισε με ίδια μέσα.

  10. #115
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Πω πω κακία... Δηλητήριο στάζεις ρε παιδάκι μου!



    Btw ο Rossi ("μάγος" του βρεγμένου), έφαγε γύρο από τον κοντό, και έμεινε και πίσω από 3 CRT..............

  11. #116
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν 5 πράγματα απλά

    Τα οποία αποτελούν προσωπική σου άποψη και δεν είναι απαραίτητο να συμβαδίζουν όλα με την πραγματικότητα...
    Give me fuel, Give me fire

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostasV2 Προβολή μηνύματος
    Πω πω κακία... Δηλητήριο στάζεις ρε παιδάκι μου!



    Btw ο Rossi ("μάγος" του βρεγμένου), έφαγε γύρο από τον κοντό, και έμεινε και πίσω από 3 CRT..............

    Ο Ρόσσι φίλε μου δεν ήταν ποτέ ο Μάγος του βρεμένου.
    Ο ίδιος έχει πει ότι δε γουστάρει το βρεμένο. Η Ντουκάτι είχε καλλίτερη απόδοση στο βρεμένο.
    Αλλά σήμερα δεν ήταν βρεμένο ήταν μεικτό και είχαν σλικ.
    (επιλογή που έκανε ο Χόρχες απ την αρχή και ο γίγαντας Νακασούγκα ο οποίος τερμάτισε μπροστά από τον ψαρά}
    Δεν είναι κακίες αυτά που λέω είναι ότι βλέπω.
    Ροσσικός δεν ήμουν ποτέ αλλά δε γουστάρω να βλέπω να φορτώνουν τα πάντα στις πλάτες του οδηγού (αυτό έχει γίνει πολλές φορές από πολλές ομάδες)
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 11/11/2012 στις 21:33.

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Τα οποία αποτελούν προσωπική σου άποψη και δεν είναι απαραίτητο να συμβαδίζουν όλα με την πραγματικότητα...

    Τα νούμερα δεν είναι προσωπική άποψη...

  14. #119
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ο Ρόσσι μου φίλε δεν ήταν ποτέ ο Μάγος του βρεμένου.
    Ο ίδιος έχει πει ότι δε γουστάρει το βρεμένο. Η Ντουκάτι είχε καλλίτερη απόδοση στο βρεμένο.
    Αλλά σήμερα δεν ήταν βρεμένο ήταν μεικτό και είχαν σλικ.
    (επιλογή που έκανε ο Χόρχες απ την αρχή και ο γίγαντας Νακασούγκα ο οποίος τερμάτισε μπροστά από τον ψαρά}
    Δεν είναι κακίες αυτά που λέω είναι ότι βλέπω.
    Ροσσικός δεν ήμουν ποτέ αλλά δε γουστάρω να βλέπω να φορτώνουν τα πάντα στις πλάτες του οδηγού (αυτό έχει γίνει πολλές φορές από πολλές ομάδες)
    Sorry, αλλά δεν είναι έτσι. Στα πρώτα χρόνια της καριέρας του, όντως δεν πήγαινε καθόλου στο βρεγμένο ο κτηνίατρος. Μεγαλώνοντας όμως, έμαθε και πήγαινε μπάλα. Σήμερα ήταν απλά απαράδεκτος. 'Αλλαξε σε σλικ και έκανε τους ίδιους χρόνους με τα βρόχινα, ενώ οι υπόλοιποι κατέβασαν 7-8 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν δεν είχε διάθεση να πάει καλύτερα με τα ρίσκα που συνεπάγεται αυτό, αλλά αυτή δεν είναι καθόλου επαγγελματική συμπεριφορά, ούτε τιμά αυτούς που του έκαναν π***ς γιανα πάει στη Ducati...
    Προβλέπω να τον κάνει ρόμπα ο JLo σε κάθε session και αγώνα...

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Έμαθε άραγε ή το τράξιον κάνει όλους τους άντρες ίσους?
    Σήμερα τι έγινε κανένας δεν ξέρει.
    Πάντως το ίδιο είχαν πάθει και παλιά τα ντουκάτι με Χέιντεν και Στόνερ όπου αναγκάστηκαν να φύγουν με βρόχινα γιατί τα σλικ δεν τους κράταγαν.
    (τότε έβριζαν το Στόνερ)
    Τώρα κι εγώ πιστεύω ότι ο Χόρχες έχει το πάνω χέρι .
    Είναι ΠΠ
    Είναι πιο νέος
    Έχει κερδίσει το γιατρό με ΙΔΙΟ μηχανάκι
    και εν τέλει τον «έφυγε» από τη Γιαμάχα.
    ΟΜΩΣ
    Ο άλλος είναι παλιά πουτάνα και δε συγχωρεί Τ Ι Π Ο Τ Α
    Λίγο να χαλαρώσει ο Χόρχες, ένα λαθάκι να κάνει τον έφαγε λάχανο.
    Είναι και ο Μάρκεζ στο παιχνίδι που σήμερα έδωσε σημεία μεγάλου αναβάτη.
    Πολλοί βιάζονται να δώσουν και τον Πεντρόζα τελειωμένο.
    Θα είναι δύσκολα για το Ρόσσι του χρόνου.
    Το χάλι όμως της Ντουκάτι ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

Σελίδα 8 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 20:58
  2. H Ελλάδα ανα τους αιώνες...
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 17:50
  3. Ζητειται εισαγωγεας τρακαρισμενων, (και μη) ,μοτοσυκλετων.
    από gcrook στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 17:14
  4. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 01:29
  5. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 00:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF