Σελίδα 32 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 222728293031323334353637 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 466 έως 480 από 555

Θέμα: GR2SCO - 2011 - Highlights Of The Highlands

  1. #466
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    ..,/'
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων celamapakilometry.jpg‎  


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  2. #467
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Υ.Γ.1. Ο Αγαπημένος Παναγιώτης, ο PanVas, πήγε [από αλληλεγγύη, που πάντα τον διέκρινε] να βοηθήσει με αυτοκίνητο σε κάποιον φίλο μοτοσικλετιστή στην Ουκρανία. Ο Χρυσός Παναγιώτης. Σε κάποια στροφή τον περίμενε όμως άλλο αυτοκίνητο σε αντίθετο ρεύμα. Σφοδρή σύγκρουση. Έτσι χάσαμε τον Παναγιώτη......


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  3. #468
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Υ.Γ. 2. Θα μπορούσα να αποσιωπήσω μερικά δυσάρεστα γεγονότα, αλλά προτιμώ πάντα την αλήθεια, ακόμα και πικρή, από το ψέμα. Είναι ο τρόπος πως βλέπω την ζωή. Η πραγματική ζωή έχει και κλάμα και θλιβερά. Μόνο το Hollywood και παραμύθια τελειώνουν πάντα καλά.
    Το καλοκαίρι αυτό, η Ελλάδα έχασε δύο σπουδαίους ανθρώπους και αναβάτες και ταξιδευτές. Νώντα και Παναγιώτη.


    Να αναπαυτούν οι ψυχές τους εκεί που είναι και τους φωνάζω: «πάντα όρθιοι!»
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 004crresize.jpg‎   panvas.jpg‎  


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  4. #469
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Υ.Γ.3 το παρόν ταξιδιωτικό γράφεται μεταξύ δεύτερης και τέταρτης δόσης χημειοθεραπείας, στην οποία υποβάλλομαι για καρκίνο πνεύμονα, που ανακαλύφθηκε προ διμήνου.


    Θα παλέψω και θα νικήσω! Τουλάχιστον έχω βάσιμες ελπίδες και πολύ πείσμα!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων OO1REZIZE.jpg‎  


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  5. #470
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Υ.Γ.4. για να διαλύσω κάθε δακρύβρεχτο σχόλιό σας και πιθανή συγκίνηση ή και άγχος για μένα, επιτρέψτε μου να τελειώσω [για όσους δεν με γνωρίζουν] με απόσπασμα από ένα άλλο ταξιδιωτικό μου, από το Ιράν...



    ΟΚ, φεύγουμε από το ορεινό παραδοσιακό χωριό και επιστρέφουμε πίσω προς το Tabriz, στο οποίο δεν μπαίναμε, αλλά από περιφερειακή οδό θα πάμε προς Τεχεράνη [και στο δρόμο Quazvin]. Εκεί στην περιφερειακή [όχι του Υμηττού, της Ταυρίδας], άρχισε πολύ να μαυρίζει ο ουρανός. Έπεσε η θερμοκρασία. Σταματήσαμε, γιατί η ομάδα έβαζε τα αδιάβροχα. Εγώ το ρισκάρισα, γιατί μου φάνηκε, ότι θα προλάβουμε να περάσουμε προς ανατολάς, όπου κάπου μακριά φαινότανε ανοικτός ουρανός. Έπαιξα - έχασα. Ακόμα γύρο στο Tabriz είμαστε, στην περιφερειακή, όταν άρχισε να βρέχει πολύ δυνατά.
    Σας τα περιέγραψα και πιο πίσω, τότε σαν άμεση ανταπόκριση. Απλώς θα ξανά περηφανευτώ, ότι με το Rally2Pro και κοντομάνικο από μέσα ανεβήκαμε προς υψόμετρο πάνω από 2200μ. Το λέω, γιατί εκτός από το χαλάζι είδαμε κάπου 5 C, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εκεί η ομάδα έχασε συνοχή. Πώς? Χμ, βασικά δικό μου λάθος. Ήμουν μπροστά και σαν μοναδικός μη-αδιάβροχος διατήρησα την ίδια ταχύτητα, παρά την σχετική κίνηση και βροχή. Όχι επικίνδυνα, σε καμία περίπτωση, αλλά κινήθηκα σβέλτα, προσπαθώντας να προλάβω το κύμα κακοκαιρίας. Είχα ελπίδες να προλάβω σε λιγάκι να φτάσω σε μέρη ζεστά, με ήλιο και να στεγνώσω εν κίνηση. Με ακολούθησε ο Μάκης, σαν δεύτερος που ήτανε εκείνη στιγμή. Μετά υπήρξε ο Βασίλης με την γνωστή απόσταση, ακολουθούμενος από τους Θωμά και Νώντα. Κατάλαβα, ότι ξεφεύγουμε, αλλά είχα σκοπό να περάσουμε την μπόρα και να σταματήσουμε λίγο πιο κάτω, να τους περιμένουμε σε κάποιο ζεστότερο μέρος. Αλλά ακόμα ανεβαίναμε. Όταν φτάσαμε στα 2200μ, άρχισα σοβαρή αντεπίθεση στο κρύο! Επιστράτευσα πείσμα και τρέλα, [κάτι πολύ εύκολο για μένα]. Από παλιά ανακάλυψα στο χαρακτήρα μου πολύ αγύριστο κεφάλι και όρεξη για προκλήσεις και δοκιμασίες. Συχνά, όταν μου ξεκινά μία γρίπη, αντί να ξαπλώσω, πάω για τρέξιμο, να ιδρώσω και έτσι να πάω "κόντρα" στο συνηθισμένο τρόπο. Πέστε το τρέλα, εμένα με όμως εκφράζει και κυρίως, αποδίδει. Συνήθως με σκληραίνει, συνήθως κερδίζω το δικό μου το εσωτερικό στοίχημα. Έτσι εδώ, στο υψόμετρο και μπροστά από τα γουρλωμένα μάτια του Μάκη πίσω μου σηκώθηκα και οδηγούσα όρθιος. Που? Στα βουνά μετά το Tabriz, με κρύο και μούσκεμα. Αλλά με αυτοπεποίθηση. Στέγνωνα επάνω μου την μούσκεμα στολή σαν τους λάμα στα Ιμαλάϊα. Άρχισε κατηφόρα [ήδη μπήκαμε σε αυτοκινητόδρομο] και σιγά σιγά ανέβαινε η θερμοκρασία. 12C και νόμιζα ότι θα πάω για μπάνια. Σε λίγο πια 15C και έλεγα να βγάλω κάτι, γιατί θα ζεσταθώ πολύ. Όταν οδηγούσαμε περίπου μισή ώρα, κατεβήκαμε αρκετά κάτω, καιρός άνοιξε και ζεστάθηκε στα 22C και είχαμε ήλιο πάνω από κεφάλια μας, σταματήσαμε στην άκρη. Σωματική ανάγκη και τσιγάρο μετά από τέτοια περιπέτεια ήτανε το καλύτερο φάρμακο. Γελάγαμε με τον Μάκη, τι ήτανε αυτό....




    Τ Ε Λ Ο Σ


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  6. #471
    Διαβάζω το ταξιδιωτικό σας και αισθάνομαι σαν να σας γνωρίζω προσωπικά, αν οι ευχές μου μπορούν να σε βοηθήσουν.... Καλή επιστροφή στα ταξίδια.....

  7. #472
    Κώστα όμορφο ταξίδι σε αγαπημένο προορισμό, φέτος είχα την τύχη να πάω 2 φορές Σκωτία αλλα δυστυχώς καμία με μηχανή, μου το χρωστάω κάποια στιγμή..

    Καλή τύχη στον αγώνα που έχεις μπροστά σου κ εύχομαι να βγείς εύκολα νικητής
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  8. #473
    Για μια ακομη φορά το διάβασα μονορούφι.Δεν είσαι μόνο καλός ταξιδευτής αλλά και εξαιρετικός στο γράψιμο.Καλή δύναμη στον αγώνα που δίνεις


    Keep Riding...
    Remember,Hope is a good thing,maybe the best of things.And no good thing ever dies

  9. #474
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Yπεροχο ταξιδιωτικο με πολλες λεπτομερειες και φωτο στο νησι που θελω να παω με την μηχανη μου.
    Ευχομαι να ξεπερασετε τις δυσκολιες και να βρεθουμε καποια στιγμη σε ταξιδι.Να ειστε καλα.


  10. #475
    Επειδή περασες απο Λονδίνο και φραπέ δεν κερασα όταν όλα με το καλο τελειώσουν σε περιμένω για καφέ και αν έχεις χρόνο και μια βόλτα στην Ιρλανδία ( μεγαλη όμως ) !!!

  11. #476
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Κουράγιο και δύναμη! Και σε λίγο θα ξαναγράφεις για άλλο ταξιδιωτικό.

  12. #477
    κωστα δεν σε ξερω αλλα πραγματικα εισαι σπουδαιος ανθρωπος με μεγαλα αποθεματα ψυχης. σε θαυμαζω μπραβο. καλο κουραγιο στον αγωνα που κανεις κ βεβαια θα βγεις νικητης κ θα γραψεις πολλα χλμ ακομα. μακαρι να ειμασταν σαν κ εσενα ολοι.
    ολα ειναι δρομος....

  13. #478
    ευχαριστουμε για το ταξιδι που καναμε μαζι σας [εγω και η γυναικα μου]. Ειμαστε σιγουροι οτι θα τα ξεπερασεις ολα, περιμενουμε το επομενο ταξιδι σας για να ξαναδουμε παλι το φοβερο χαμογελο της κοπελιας σου μαζι με το δικο σου.

  14. #479
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    1/ Πρώτα πρώτα σας ευχαριστώ όλους και τα καλά λόγια

    2/ βιάζομαι να αποθεραπευτώ, γιατί σας περιμένω όλους σε 2, 24ωρο αντοχής το Σεπτέμβριο

    3/ βιάζομαι να αποθεραπευτώ, γιατί μετά το 24ωρο έχει σχέδιο....
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal.jpg‎   Nepalforecast.jpg‎  


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  15. #480
    καλημερα κωστα.... θελώ κ εγω να ερθω στο νεπαλ............................................... αλλα εχει πολλες δυσκολιες για να φτασεις εκει κ ποιο μεγαλο προβλημα στο πακισταν απο το λιγο που το εψαξα...
    ολα ειναι δρομος....

Παρόμοια θέματα

  1. Behind the Scenes of the 2011 U.S. Vintage Grand Prix
    από SpeakeasyBlues στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2011, 11:18
  2. Lord of the rings
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 10:00
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 15:59
  4. The Lord Of The Rings......The end...!
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 22:39
  5. lord of the rings
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2003, 22:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF