Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Πινακίδες για Radar

  1. #1

    Πινακίδες για Radar

    Γειά σε όλους και από μένα. Μιά και όλους αφορά το πρόβλημα των RADAR και ψάχνουμε τρόπο να τα αποφύγουμε να σας πω το δικό μου αλάνθαστο τρόπο εδώ και δύο χρόνια. Κάτοχος ενός VARADERO με πολλά ταξίδια εντός και εκτός όταν βάζω σπρέυ στην αλυσίδα μου ξεφεύγει το χέρι και πέφτει σπρέυ και στη πινακίδα. επσιδή δεν έχω πανί να την καθαρίσω παίρνω χώμα και το πετώ επάνω της. το αποτέλεσμα τέλειο δεν φαίνεται τίποτα ενώ δείοχνει λερωμένη από φυσική αιτία και όχι φτιαχτή. Δύο χρόνια που το εφαρμόζω αλάνθαστο. ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Καλώς ήλθες συνονόματε!



    Κοίτα να δεις επιτυχία...

    Ίδιο όνομα και τα κυβικά του Varadero σου αναλογικά των ετών που με περνάς!!!

    Λες στα χρόνια σου να έχω κι εγώ το μεγάλο;

  3. #3
    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Σου εύχομαι νάχεις το μεγάλο αν γίνεται και σήμερα γιατι οι βόλτες που έχεις να κάνεις είναι ατέλειωτες. Τα χρόνια τελειώνουν....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά το μεγάλο το θεωρώ πολύ... μεγάλο!

    Είμαι ερωτευμένος με την Transalp, από τότε που φαντάζομαι τον εαυτό μου πάνω σε μηχανή (πολλά χρόνια δηλαδή)...

    Μετά το Varaderάκι, ο Διαλπινιστής είναι η μόνη μηχανή που θα έχω (αλλάζοντας ενδεχομένως εκδόσεις)...

    Να είσαι και να περνάς πάντα καλά!

    Χιλιόμετρα πολλά, καλά, όρθια και ταξιδευτά!


  5. #5
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Πινακίδες για Radar

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tom1000gr
    Γειά σε όλους και από μένα. Μιά και όλους αφορά το πρόβλημα των RADAR και ψάχνουμε τρόπο να τα αποφύγουμε να σας πω το δικό μου αλάνθαστο τρόπο εδώ και δύο χρόνια. Κάτοχος ενός VARADERO με πολλά ταξίδια εντός και εκτός όταν βάζω σπρέυ στην αλυσίδα μου ξεφεύγει το χέρι και πέφτει σπρέυ και στη πινακίδα. επσιδή δεν έχω πανί να την καθαρίσω παίρνω χώμα και το πετώ επάνω της. το αποτέλεσμα τέλειο δεν φαίνεται τίποτα ενώ δείοχνει λερωμένη από φυσική αιτία και όχι φτιαχτή. Δύο χρόνια που το εφαρμόζω αλάνθαστο. ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
    δεν θελω να σε απογοητευσω (ετσι και αλλιως οπως ειπες σου εχει "βγει" σαν λυση και δεν νομιζω να το σταματησεις τωρα που σου γραφω) αλλα εχει τυχει να σταματησουν οχημα για "τυπικο" ελεγχο και επειδη ο τυπος ηταν ολοσωστος, τον γραψανε για παραποιηση πινακιδας επειδη ακριβως ηταν λερωμενη. "οφειλε" κατα τους "εκλεκτους" υπηρετες του κρατους και της κοινωνιας να εχει την πινακιδα ευδιακριτη....

    τεσπα, απλα ειπα να σου πω και το χειροτερο σεναριο!
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  6. #6
    Φίλε BARTLAL συμφωνώ με αυτό που λές αλλά άλλο να πληρώσεις 15€ για παραποίηση πινακίδος και άλλο να πας για πλημμέλημα και δικάσιμο που μεταφράζεται σε 500+ € (οταν είναι πάνω από 50 km από την επιτρεπόμενη ταχύτητα). Όλα έχουν το ρίσκο τους αλλά διαλέγουμε το μικρότερο. Να σου πώ ότι έτσι έχω ταξιδέψει και στο εξωτερικό (Νορβηγία-Σουηδία).

  7. #7
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tom1000gr
    Φίλε BARTLAL συμφωνώ με αυτό που λές αλλά άλλο να πληρώσεις 15€ για παραποίηση πινακίδος και άλλο να πας για πλημμέλημα και δικάσιμο που μεταφράζεται σε 500+ € (οταν είναι πάνω από 50 km από την επιτρεπόμενη ταχύτητα). Όλα έχουν το ρίσκο τους αλλά διαλέγουμε το μικρότερο. Να σου πώ ότι έτσι έχω ταξιδέψει και στο εξωτερικό (Νορβηγία-Σουηδία).
    παω πασο, συμφωνω και επαυξανω! απλα επισημανα τι μπορει να σου συμβει, αν σε σταματησει κανενας στραβωμενος, που θελει ντε και καλα να σε γραψει (φτου κακα! μακρια απο εμας!!!)

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180

    Re: Re: Πινακίδες για Radar

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    δεν θελω να σε απογοητευσω (ετσι και αλλιως οπως ειπες σου εχει "βγει" σαν λυση και δεν νομιζω να το σταματησεις τωρα που σου γραφω) αλλα εχει τυχει να σταματησουν οχημα για "τυπικο" ελεγχο και επειδη ο τυπος ηταν ολοσωστος, τον γραψανε για παραποιηση πινακιδας επειδη ακριβως ηταν λερωμενη. "οφειλε" κατα τους "εκλεκτους" υπηρετες του κρατους και της κοινωνιας να εχει την πινακιδα ευδιακριτη....

    τεσπα, απλα ειπα να σου πω και το χειροτερο σεναριο!
    RE μην τα μπερδευεται λεμε...αλλο παραποιηση και αλλο διασδιακριτη πινακιδα!!
    παραποιηση πας αυτοφωρο κατευθειαν,για δισδιακριτη τρως 33 ευρω...και εφυγες χωρισ ποντους..

  9. #9
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Re: Re: Πινακίδες για Radar

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
    RE μην τα μπερδευεται λεμε...αλλο παραποιηση και αλλο διασδιακριτη πινακιδα!!
    παραποιηση πας αυτοφωρο κατευθειαν,για δισδιακριτη τρως 33 ευρω...και εφυγες χωρισ ποντους..
    πιο εμπερεστατομενη και πιο λεπτομερης η γνωμη, μια ακομα απο εμενα!
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της savvas
    Εγγραφή
    15/05/2004
    Μηνύματα
    168
    Που θα βρω στην Ελλαδα το περίφημο κάλυμμα πινακίδας αντί radar????

    Εκτος απο το ebay. το βρήκα φθηνά και εδω: https://www.phantomplate.com/shop/pr...l.asp?prod=E02

    Τον ρωταω με email, αν έχει διαστάσεις σύμφωνα με τις νέες πινακίδες μότο 20Χ20, και περιμένω!
    (Ειχα το ταψι, και το αλλαξα το Γενάρη)

    Απο σύντομο ψάξιμο (Myth busters), λένε ότι μόνο αυτό "κάνει δουλειά"...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Οποιος ξαναγκρινιάξει την επόμενη φορά που θα δεί τρακτέρ να κάνει αναστροφή στην Εθνική θα είναι μεγάλος καραγκιόζης.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Είμαι ερωτευμένος με την Transalp
    :rotflmao: :a029: :rotflmao: :a029: :rotflmao: :a029: :rotflmao: :a029: :rotflmao: :a029:

  13. #13
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Οποιος ξαναγκρινιάξει την επόμενη φορά που θα δεί τρακτέρ να κάνει αναστροφή στην Εθνική θα είναι μεγάλος καραγκιόζης.

    + 1000000000000

  14. #14
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    1st STAGE ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ........ίσα που διακρίνεις κάτι άσπρο .....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr 750 pinakida.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	81,0 KB 
ID:	88185

  15. #15
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    2nd STAGE ......δεν βλέπεις πινακίδα ...... και ούτε μηχανή......απλά σου έκανε σήμα και έφυγες ......
    την έκανες κουνέλα......


    *ρώτα τον alfa 156 να σου πεί

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ιστορικές Πινακίδες για Κλασσική Μοτοσυκλέτα
    από Johnny_Nik στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2013, 09:31
  2. πινακιδες για 50 αρι ?
    από dkmusic στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2010, 21:19
  3. Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2010, 10:53
  4. Βαση πινακιδες για kawasaki 636 ΝΟΤ ΤΟ ΝΤΟΥ
    από KeLeYTiS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2008, 13:40
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF