Σελίδα 47 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 3742434445464748495051525797 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 691 έως 705 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    αν το πεταξει η το δωσει σε παλιατζη η για αντ/κα,μπορει να βρεθει να κυκλοφορει.το εχω συναντησει,εκτος και αν εξαφανιστει καθε αριθμος αναγνωρισης,το κοψεις κανα δυο κοματια με τροχο και το δωσεις σκραπ μετα
    Μπορείς απλά να τροχίσεις τα νούμερα.

  2. #692
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Τέλος πάντων όλοι συμφωνούμε ότι η εξαφάνιση από προσώπου γης με οιονδήποτε πρόσφορο τρόπο είναι η μόνη εφαρμοστέα στην προκειμένη περίπτωση λύσις...
    Dura lex, sed lex.

  3. #693
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ERRIKA Προβολή μηνύματος
    Τέλος πάντων όλοι συμφωνούμε ότι η εξαφάνιση από προσώπου γης με οιονδήποτε πρόσφορο τρόπο είναι η μόνη εφαρμοστέα στην προκειμένη περίπτωση λύσις...

  4. #694

  5. #695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος

    ...Την διαδικασία έχει αναλάβει η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων η οποία μέσω των ειδοποιητηρίων θα καλεί τους ιδιοκτήτες...


    Ωχ, έπιασαν δουλειά οι ρουφιάνοι παίδες.

  6. #696
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ERRIKA Προβολή μηνύματος
    Τέλος πάντων όλοι συμφωνούμε ότι η εξαφάνιση από προσώπου γης με οιονδήποτε πρόσφορο τρόπο είναι η μόνη εφαρμοστέα στην προκειμένη περίπτωση λύσις...
    Αυτό τον απαλλάσσει από την υποχρέωση καταβολής τελών κυκλοφορίας προηγουμένων ετών?
    Αποτελεί πειστική δικαιολογία μια δήλωση κλοπής με χθεσινή ημερομηνία ενώ ο Νόμος είδη ισχύει?



    (το quote γίνεται αποκλειστικά και μόνο για αναφορά στο θέμα)

  7. #697
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Αυτό τον απαλλάσσει από την υποχρέωση καταβολής τελών κυκλοφορίας προηγουμένων ετών?
    Αποτελεί πειστική δικαιολογία μια δήλωση κλοπής με χθεσινή ημερομηνία ενώ ο Νόμος είδη ισχύει?



    (το quote γίνεται αποκλειστικά και μόνο για αναφορά στο θέμα)
    πειστικοτατη,αλλα φροντισε να το εχεις ΗΔΗ εξαφανισει πριν πας για δηλωση στην αστυνομια,να μην υπαρχει ουτε ακτινα στην κατοχη σου

  8. #698
    και στα 50αρια γινεται ακινησια στην τροχαια.
    ρωτησα και θα του κανω και γω.
    αντε να τελειωνουμε και μ αυτα να παιρνουν σειρα μετα τα ποδηλατα και τα πατινια

  9. #699
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    και στα 50αρια γινεται ακινησια στην τροχαια.
    ρωτησα και θα του κανω και γω.
    αντε να τελειωνουμε και μ αυτα να παιρνουν σειρα μετα τα ποδηλατα και τα πατινια
    στο 50αρι γιατι?
    δεν περνανε κτεο αυτα(για την ωρα-του χρονου βλεπουμε)αν δεν το κυκλοφορεις δεν εχεις να φοβασαι μην σε γραψουν για ανασφαλιστο κλπ

  10. #700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    και στα 50αρια γινεται ακινησια στην τροχαια.
    ρωτησα και θα του κανω και γω.
    αντε να τελειωνουμε και μ αυτα να παιρνουν σειρα μετα τα ποδηλατα και τα πατινια
    μπα σε καλό σου με έπνιξες.

  11. #701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    στο 50αρι γιατι?
    δεν περνανε κτεο αυτα(για την ωρα-του χρονου βλεπουμε)αν δεν το κυκλοφορεις δεν εχεις να φοβασαι μην σε γραψουν για ανασφαλιστο κλπ
    δεν μιλαμε για κτεο αλλα για ανασφαλιστα.
    οι αποπανω λενε οτι θα κανουν διασταυρωσεις στοιχειων και τα ανασφαλιστα θα πληρωσουν προστιμο.
    εγω το 50αρι το εχω στο σαλονι του σπιτιου μου για ντεκορ,δεν το κυκλοφορω.

  12. #702
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Την πινακιδα στα 50αρια μπορεις να της κανεις προσωρινη ακινησια κανονικοτατα για λογους οπως ο παραπανω ντεκορ,ακινησια,ζημια και και..και να γλυτωσεις ετσι τυχον θεωρηση αδειας για τις χρονιες που καθεται..Για τα ανασφαλιστα δεν ξερω αν θα γινεται και στα 50αρια αυτος ο ηλεκτρονικος ελεγχος αφου ετσι και αλλιως ειχε γινει υποχρεωτικη τα τελευταια 2-3 χρονια σαν απαραιτητο δικαιολογητικο για να θεωρησεις την αδεια σου καθε χρονο χρειαζοσουν περα απο τα παραβολα να προσκομισεις και ασφαλιστηριο συμβολαιο σε ισχυ(για οσους την θεωρουσαν..)...

  13. #703
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    πηγα και κατεθεσα πινακιδα απο εν παλιο 250αρι σχεδον παροπλισμενο (στην εφορια-προσωρινη διαγραφη)
    ζητανε πινακιδα, αδεια, αιτηση και υπευθυνη δηλωση οτι το εχεις σε ιδιωτικο παρκιν +το Ε9 που δειχνει οτι το παρκιν σου ανηκει
    μου ειπαν οτι δκαιουνται να ελεγξουν αν οντως η μηχανη ειναι εκει που λεω (εγω στην πραγματικοτητα την εχω σε ενα χωραφι στο χωριο)
    αρα μολις το κρατος βεβαιωθει οτι το ρημαδι μου ειναι αραγμενο στην πυλωτη μου θα λυθουν ολα τα προβληματα μας:a31:
    φυσικα σε σχετικη ερωτηση μου ειπαν οτι ο νομος δεν προβλεπει επιστροφη της διαφορας στα τελη κυκλοφοριας

  14. #704
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    πηγα και κατεθεσα πινακιδα απο εν παλιο 250αρι σχεδον παροπλισμενο (στην εφορια-προσωρινη διαγραφη)
    ζητανε πινακιδα, αδεια, αιτηση και υπευθυνη δηλωση οτι το εχεις σε ιδιωτικο παρκιν +το Ε9 που δειχνει οτι το παρκιν σου ανηκει
    μου ειπαν οτι δκαιουνται να ελεγξουν αν οντως η μηχανη ειναι εκει που λεω (εγω στην πραγματικοτητα την εχω σε ενα χωραφι στο χωριο)
    αρα μολις το κρατος βεβαιωθει οτι το ρημαδι μου ειναι αραγμενο στην πυλωτη μου θα λυθουν ολα τα προβληματα μας:a31:
    φυσικα σε σχετικη ερωτηση μου ειπαν οτι ο νομος δεν προβλεπει επιστροφη της διαφορας στα τελη κυκλοφοριας
    πες τους ότι το έχεις βάλει στο μπαλκόνι

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    πες τους ότι το έχεις βάλει στο μπαλκόνι

    Και το ποτίζει μέρα παρά μέρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF