Σελίδα 53 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 343484950515253545556575863103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 781 έως 795 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #781
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Πρίν από 52 σελίδες και 2 χρόνια περίπου τα ανασφάλιστα ήταν κάτω από εκατομμύριο ,στο μεταξύ όλο και κάποιοι που πήραν χαμπάρι τι γίνεται θα καταθέσαν πινακίδες
    και ακόμα είναι 730000 ανασφάλιστα?
    Παράλογο ακούγεται.
    Πολυ μουφα μου ακουγεται και εμενα.Και εκανε και πολυς κοσμος ασφαλεια υπο το φοβο του προστιμου.

  2. #782
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexxxcbr Προβολή μηνύματος
    Πολυ μουφα μου ακουγεται και εμενα.Και εκανε και πολυς κοσμος ασφαλεια υπο το φοβο του προστιμου.
    Προσπερνώντας το δεδομένο πως κάθε όχημα που κυκλοφορεί πρέπει να είναι ασφαλισμένο, μας την ξαναπαίξανε για τα φράγκα τελικά ή όχι;
    Θα δείξει στο επόμενο διάστημα με την αποστολή των προστίμων.

  3. #783
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    και περσι ακουγοτανε για τα αγροτικα μηχανηματα με πινακιδα ΑΜ-ΤΡΑΚΤΕΡ-UNIMOG-JEEP με παρτικοφ κλπ
    αλλα δεν ηρθε τιποτα
    βεβαια ασφαλισαν πολλοι τα καρα τους..........

  4. #784
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Να το ξαναγράψω πάντως.

    Είναι ωραίο που ο περισσότερος κόσμος τα δέχεται όλα αυτά μόνο με γκρίνιες. Ουσιαστικά μας λένε ότι είμαστε ένοχοι χωρίς να έχει αποδειχτεί. Όπως με τις περαιώσεις που είχαν στελεί μαζικά ένα πράμα.

  5. #785
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    και περσι ακουγοτανε για τα αγροτικα μηχανηματα με πινακιδα ΑΜ-ΤΡΑΚΤΕΡ-UNIMOG-JEEP με παρτικοφ κλπ
    αλλα δεν ηρθε τιποτα
    βεβαια ασφαλισαν πολλοι τα καρα τους..........
    off topic
    Πολύ τα γουστάρω τα UNIMOG, αλλά ζητάνε παπάδες για τα μεταχείρω.

  6. #786
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Ρε παιδες,
    εγω εχω μια μοτο που εχω να την βαλω μπρος απο το 2003.....
    την εχω στο γκαραζ για να την αναστηλωσω....καποτε....

    εχω χασει την πινακιδα καπου ..(σε καποια μετακομιση την εβαλα σε καποια κουτα....αντε βρες...)
    Πληρωνω το σημα μιας και ειναι μονο 22€ διοτι βαριεμαι να παω να δηλωσω απωλεια, και εκδοση νεας αδειας κλπ.....

    Γιατι να την ασφαλισω.....ουτε μπρος δεν παιρνει....ας κανουν ελεγχους να δουν ποιοι δεν εχουν ασφαλαια και κυκλοφορουν....

    Δλδ ολα τα αλμπανοβουλγαρο ερειπια που κυκλοφορουν στην εθνικη εχουν ασφαλεια, κτεο και πρασινη καρτα....

    Να ελεγχουν συμφωνω αυτα ομως που κυκλοφορουν.......εγω το εχω για το σαλονι...

  7. #787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες,
    Να ελεγχουν συμφωνω αυτα ομως που κυκλοφορουν.......εγω το εχω για το σαλονι...
    Αυτοί δεν το ξέρουν όμως...

  8. #788
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Αυτοί δεν το ξέρουν όμως...
    & τι έγινε ρε notako ;(μου επιτρέπεις την οικειότητα). Μας θεωρούν παράνομους χωρίς να έχουν στοιχεία, αν με πιάσουν ας μου βάλουν ότι πρόστιμο θένε. Ξαναγράφω, είναι το ίδιο με τις περαιώσεις που έστειλαν, δηλαδή, επειδή έχουμε δεδομένο ότι είσαι φοροφυγάς, πλήρωσε τόσα (λάδωσε μας δηλαδή) ώστε να τη γλυτώσεις. Όχι ρε μ@λ@κες, ελάτε να με ελέγξετε που έχετε δεδομένο ότι είμαι και φοροφυγάς.

    Πάμε ντουγρού για το στούκο, και θα είναι τόσο ισχυρός που θα γίνουν όλα σμπαράλια.

  9. #789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    & τι έγινε ρε notako ;(μου επιτρέπεις την οικειότητα). Μας θεωρούν παράνομους χωρίς να έχουν στοιχεία, αν με πιάσουν ας μου βάλουν ότι πρόστιμο θένε. Ξαναγράφω, είναι το ίδιο με τις περαιώσεις που έστειλαν, δηλαδή, επειδή έχουμε δεδομένο ότι είσαι φοροφυγάς, πλήρωσε τόσα (λάδωσε μας δηλαδή) ώστε να τη γλυτώσεις. Όχι ρε μ@λ@κες, ελάτε να με ελέγξετε που έχετε δεδομένο ότι είμαι και φοροφυγάς.

    Πάμε ντουγρού για το στούκο, και θα είναι τόσο ισχυρός που θα γίνουν όλα σμπαράλια.
    Μην το παίρνεις προσωπικά, είμαι ο δικηγόρος του διαβόλου (για σήμερα τουλάχιστον).
    Όσο για τα υπόλοιπα έχεις απόλυτο δίκιο.
    Μας μαστίγωσαν μία φορά, είδαν πως μας άρεσε και το κάνουν συνέχεια.
    Μόνο αν βγάλουν ροδάκια οι καναπέδες που καθόμαστε μπορεί να αλλάξει κάτι σε αυτόν τον έρημο τόπο.

  10. #790
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες,
    εγω εχω μια μοτο που εχω να την βαλω μπρος απο το 2003.....
    την εχω στο γκαραζ για να την αναστηλωσω....καποτε....

    εχω χασει την πινακιδα καπου ..(σε καποια μετακομιση την εβαλα σε καποια κουτα....αντε βρες...)
    Πληρωνω το σημα μιας και ειναι μονο 22€ διοτι βαριεμαι να παω να δηλωσω απωλεια, και εκδοση νεας αδειας κλπ.....

    Γιατι να την ασφαλισω.....ουτε μπρος δεν παιρνει....ας κανουν ελεγχους να δουν ποιοι δεν εχουν ασφαλαια και κυκλοφορουν....

    Δλδ ολα τα αλμπανοβουλγαρο ερειπια που κυκλοφορουν στην εθνικη εχουν ασφαλεια, κτεο και πρασινη καρτα....

    Να ελεγχουν συμφωνω αυτα ομως που κυκλοφορουν.......εγω το εχω για το σαλονι...
    δεν χρειαζεται ΚΑΙ η πινακιδα για να δηλωσεις ακινητοποιηση
    μπορεις ειτε εκε απευθειαςι(συγκοινωνιων)ειτε στο τοπικο τμημα να δηλωσεις απωλεια
    τωρα δεν ξερω αν θα εφαρμοστει αυτο το μετρο αλλα πολυ ακουγεται και σιγουρα κατι θα γινει
    προσφατα<μαζεψαμε>ενα crypton το οποιο φαινοταν χρεπι χωρις πινακιδα πλαστικα κλπ
    ξεκλειδωτο και εμοιαζε κλεμμενο-φαινοταν ομως οτι καποιος το συμαζευε η εστω προσπαθουσε
    το πηραμε στο τμημα
    και μετα απο 2 μερες ηρθε ο ιδιοκτητης
    ο οποιος ειχε χαρτι οτι το ειχαν κλεψει πριν 5 χρονια αλλα βρεθηκε και του το παραδωσαν
    ελειπε η πινακιδα
    αλλα το μηχανακι ηταν στο ονομα του πατερα του
    ο οποιος συγχωρεθηκε και αυτος αμελησε να κινησει διαδικασια
    τωρα ειναι ακινητοποιημενο
    για να γινει αρση ακινητοποιησης θελει να κανει μεταβιβαση(αποδοχη κληρονομιας)
    να πληρωσει τα χρεωστουμενα τελη
    να παρει πινακιδα-την αδεια την εχει-ασφαλεια εβγαλε εκ των υστερων
    και να το παρει
    προχτες οφ δη ρεκορντ μου ειπε ο ιδιοκτητης οτι το κοστος ξεφευγει και μηπως να το αφησει να διαγραφει και να παει Ο.Δ.Υ.......
    τα αλβανοβουλγαρικα-χρεπια-εχουν ολα πρασινη καρτα
    δεν εχω συναντησει ΚΑΝΕΝΑ χωρις τετοιο εγγραφο
    τα ΚΑΛΑ αλβανοβουλγαρορουμανοσκοπιανο αμαξα ειναι ΕΛΛΗΩΝ στην πλειοψηφια που εχουν<εταιρειες>στις εκει χωρες
    καρπωνοντας τα χαμηλα-ξεφτιλα τελη και κοστος χρησης

  11. #791
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    off topic
    Πολύ τα γουστάρω τα UNIMOG, αλλά ζητάνε παπάδες για τα μεταχείρω.
    θα προτιμουσα κατι renegade-wrangler η mitsubushi pajero τα οποια ελεω παρτικοφ(για οσουν δεν ξερουν ειναι εξωτερικος αξονας για περιστροφη γεωργικων εργαλειων-ψεκαστικα κλπ- αλλα και αλλων μηχανηματων)τα οποια εισηγχθησαν και ταξινομηθηκαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ καποτε σαν ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ

  12. #792
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    To kακο με τα ανασφάλιστα εχει παραγινει.Επρεπε να βρεθει μια λυση,ισως είναι λιγο ταλαιπωρια αλλα θα είναι πολύ λιγοτερη από το γινει το κακο για καποιους.Δεν μας φταιει κανενας μονοι μας βγαλαμε τα ματια μας,ξερω ανθρωπο που ποτε δεν εχει ασφαλισει το αμαξι του όχι επειδει δεν ειχε χρηματα.Προσωπικα κατεθεσα και της μηχανης εκτος του αυτοκινητου μου,πολυ απλα δεν εχω δεν κυκλοφορω.

  13. #793
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Μας θεωρούν παράνομους χωρίς να έχουν στοιχεία, αν με πιάσουν ας μου βάλουν ότι πρόστιμο θένε. Ξαναγράφω, είναι το ίδιο με τις περαιώσεις που έστειλαν, δηλαδή, επειδή έχουμε δεδομένο ότι είσαι φοροφυγάς, πλήρωσε τόσα (λάδωσε μας δηλαδή) ώστε να τη γλυτώσεις. Όχι ρε μ@λ@κες, ελάτε να με ελέγξετε που έχετε δεδομένο ότι είμαι και φοροφυγάς.
    Μα όλο αυτό - και πολλά ακόμα μέτρα τα τελευταία έτη, βλέπε φορολόγηση μέσω αποδείξεων λιανικής κτλ - γίνεται ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή είναι παντελώς ανίκανοι να πραγματοποιούν αποτελεσματικούς ελέγχους. Το ιδανικό - γι'αυτούς - είναι να καταλήξουν να γίνονται όλα αυτοματοποιημένα ή ακόμα κι από τον ίδιο τον πολίτη. Θα ελέγχουμε τους ίδιους τους εαυτούς μας, δηλαδή, για να μην κουράζουμε το κράτος ^^
    Life begins at 45°.

  14. #794
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    To kακο με τα ανασφάλιστα εχει παραγινει.Επρεπε να βρεθει μια λυση,ισως είναι λιγο ταλαιπωρια αλλα θα είναι πολύ λιγοτερη από το γινει το κακο για καποιους.Δεν μας φταιει κανενας μονοι μας βγαλαμε τα ματια μας,ξερω ανθρωπο που ποτε δεν εχει ασφαλισει το αμαξι του όχι επειδει δεν ειχε χρηματα.Προσωπικα κατεθεσα και της μηχανης εκτος του αυτοκινητου μου,πολυ απλα δεν εχω δεν κυκλοφορω.
    Δεν είναι λύση αυτή.
    Ας πιανανε τους ανασφάλιστους στο δρόμο κι ας τους βαζανε 2000 Ευρω προστιμο επι τόπου και ας τους βαζανε και φυλακή.
    Τωρα απλά μας τσουβαλιάζουν όλους και μας βαζουν σε ηλίθιες διαδικασίες λόγω της ανικανότητας του κράτους.
    Αυτός που ξέρεις οτι κυκλοφορεί παντα ανασφάλιστος το κάνει γιατί ξέρει οτι δεν θα τον πιάσει κανένας, αλλά κι αν τον έπιανε παλι καπως θα την σκαπουλαρε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #795
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Αυτοι ειναι ανικανοι και εμεις λαμογια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF