Σελίδα 107 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 75797102103104105106107108109110111112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.591 έως 1.605 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1591
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    της καριόκας το κάγκελο γίνεται ρπμ. Αντισυνταγματικό το μέτρο πέρα για πέρα αλλά ακόμα κι έτσι το αλαλούμ είναι πανταχού παρών κάτι σαν τον Μάρτη και την Σαρακοστή.
    Ελληνικό δημόσιο ρε "φίλαι".
    Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σηκώσω μπλογκ με ιστορίες τρέλας και κορδέλας με τίτλο "Έλληνας πολίτης VS Δημόσιες Υπηρεσίες". έτσι για να υπάρχουν όλα κάπου καταχωρημένα. Και τα φαιδρότερα όλων να γίνουν βιβλίο.

    Κι 100 χρόνια να περάσουν και κβαντικούς υπολογιστές να προμηθευτούν οι Δ. Υπηρεσίες, πάλι ζώα θα είμαστε.
    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 22/06/2017 στις 18:00.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #1592
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη εγω που ετρεξα και τα πληρωσα την πατησα.
    Επειδή κι εγώ έκανα το ίδιο λάθος (δε μαθαίνω κιόλας), έχω τουλάχιστον το δικαίωμα να νοιώθω "ο μαλάκας που πληρώνει" ή είμαι μικρόψυχος;

  3. #1593
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω, όσοι ήδη πλήρωσαν το πρόστιμο θα τους "πιστωθεί" στο ΤΑΧΙΣ και θα συμψηφιστεί με μελλοντικές οφειλές (φόρος εισοδήματος, ΕΝΦΙΑ, τέλη κυκλοφορίας κλπ).

    Όσοι πιαστούν ανασφάλιστοι και στην επόμενη διασταύρωση (λένε για τις 14 Ιουλίου) μάλλον δεν θα την γλυτώσουν...

  4. #1594
    Απλά από ότι καταλαβαίνω, γίνεται έλεγχος για την κατάσταση στην ημερομηνία ελέγχου και όχι σε όλο το παρελθόν ως τότε;

    οπότε πχ κάνει κάποιος τυπικός γραικός ασφάλεια ενός μήνα στις αρχές Ιουλίου και βγαίνει λάδι ως τον επόμενο έλεγχο...

  5. #1595
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Απλά από ότι καταλαβαίνω, γίνεται έλεγχος για την κατάσταση στην ημερομηνία ελέγχου και όχι σε όλο το παρελθόν ως τότε;

    οπότε πχ κάνει κάποιος τυπικός γραικός ασφάλεια ενός μήνα στις αρχές Ιουλίου και βγαίνει λάδι ως τον επόμενο έλεγχο...
    Σωστά... Υποτίθεται ότι το μυστικό ΘΑ είναι ότι δεν θα ξέρεις πότε θα γίνει ο επόμενος έλεγχος...

  6. #1596
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Απλά από ότι καταλαβαίνω, γίνεται έλεγχος για την κατάσταση στην ημερομηνία ελέγχου και όχι σε όλο το παρελθόν ως τότε;

    οπότε πχ κάνει κάποιος τυπικός γραικός ασφάλεια ενός μήνα στις αρχές Ιουλίου και βγαίνει λάδι ως τον επόμενο έλεγχο...
    Προσωπικα λεγω: "Δεν ειν' κακο".
    Αλλα μαλλον δεν αντιμετωπιζουν οι πλειστοι το θεμα που εχω εγω.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  7. #1597
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω, όσοι ήδη πλήρωσαν το πρόστιμο θα τους "πιστωθεί" στο ΤΑΧΙΣ και θα συμψηφιστεί με μελλοντικές οφειλές (φόρος εισοδήματος, ΕΝΦΙΑ, τέλη κυκλοφορίας κλπ.
    Προβλέπω ότι θα τα δω μαζί με την επιστροφή φόρου του 2015, του Αγίου Μπέου ανήμερα δηλαδή, μακριά η χάρη του. Πάλι καλά που δεν είπαν "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται".

    Κόντεψα να σπάσω το πληκτρολόγιο από τα νεύρα μου όταν το διάβασα πάντως. Παρά κάτι έκτακτα έξοδα βιάστηκα να πληρώσω ώστε να μη μείνω ανασφάλιστος (δε γίνεται να ασφαλιστείς αν εκκρεμεί το πρόστιμο) και τελικά το κράτος πάλι μου λέει ουσιαστικά "ας μην πλήρωνες".

  8. #1598
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Ακριβώς έτσι νιώθω και εγω.

  9. #1599
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    λεω να καταθεσω πινακιδες σε 3 μοτο. θα χρειαστουν ασφαλεια για να μπορω να τις καταθεσω?

  10. #1600
    fupid stother mucker Το avatar του/της 17inchwheeler
    Εγγραφή
    26/08/2005
    Μηνύματα
    108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    λεω να καταθεσω πινακιδες σε 3 μοτο. θα χρειαστουν ασφαλεια για να μπορω να τις καταθεσω?
    για να καταθεσεις πινακιδες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχει ασφαλεια,το αντιθετο
    αν χρωστας σηματα,για να καταθεσεις πινακιδες,πρεπει να τα πληρωσεις με το προστιμο 'η να κανεις διακανονισμο για να πληρωσεις και μετα να τις καταθεσεις
    always bet on black

  11. #1601
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Μλκ μου, τι τρέλα σας/μας/τους δέρνει όλους σε αυτό το απίθανο κ@λοχανειο?? Δεν υπάρχουν λόγια πλέον...

  12. #1602
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    η νοοτροπια μερικων ειναι ''περασα με κοκκινο αλλα κοιταξα πρωτα''
    το οτι το κρατος δυσλειτουργει ειναι διαπιστωση αλλα οχι δικαιολογια

  13. #1603
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Προβλέπω ότι θα τα δω μαζί με την επιστροφή φόρου του 2015, του Αγίου Μπέου ανήμερα δηλαδή, μακριά η χάρη του. Πάλι καλά που δεν είπαν "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται".

    Κόντεψα να σπάσω το πληκτρολόγιο από τα νεύρα μου όταν το διάβασα πάντως. Παρά κάτι έκτακτα έξοδα βιάστηκα να πληρώσω ώστε να μη μείνω ανασφάλιστος (δε γίνεται να ασφαλιστείς αν εκκρεμεί το πρόστιμο) και τελικά το κράτος πάλι μου λέει ουσιαστικά "ας μην πλήρωνες".
    Από κάπου πρέπει να πληρωθούν τα νοσήλια και οι θεραπείες όλων αυτών των εξαιρετικών κι λαόφιλων βουλευτών, αυτού του βόθρου, που κατέθεσε στην εξεταστική ο Μαρτίνης. Σε αυτούς έκαναν έκπτωσγ κάμποσες χιλιάδες ευρόπουλα σε σένα και σε μένα κρατά και αυτά που δεν πρέπει να κρατήσουν. Που είναι το παράξενο??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #1604
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    Καλησπερα.Επειδη το θεμα εχει πολλα post-αρισματα τα μηχανακια 50κυβικα που ειναι στην τροχαια να φανταστω δεν ελεγχονται.Αλλωστε εαν θες να παραδωσεις πινακιδα για το 50αρι δεν μπορεις στην τροχαια..Εαν ξερετε και ειστε σιγουροι για κατι αλλο πειτε μου.

  15. #1605
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    Αντώνη (Oldman), θα καταθέσεις πινακίδα ή θα το ασφαλίσεις ;
    Μάλλον θα κανω 6μηνη και θα παω να μαθω με τρόπο ποσα απλήρωτα τελη κυκλοφορίας χρωσταω..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 03:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 09:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 19:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 13:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 03:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF