Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Αγορα(;) KLE 500 '92

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17

    Αγορα(;) KLE 500 '92

    Παιδια,καλησπερα.Ειμαι νεος στο forum κ θα ηθελα τα φωτα σας... για την πρωτη μου ουσιαστικα μηχανη.Εχω βρει ενα KLE 500 '92 σε φαινομενικα καλη κατασταση αλλα με προβλημα στη γλυστρα της καμπανας συμπλεκτη.Ειναι κατι σοβαρο;;;Ποσο περιπου στοιχιζει η αλλαγη του;

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Πόσα χλμ έχει η μηχανή και πόσο την παίρνεις αν επιτρέπεται;;; Επίσης, τη μηχανή για τί χρήση την θές κυρίως; Αααα, καλωσόρισες κιόλας...

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πόσα χλμ έχει η μηχανή και πόσο την παίρνεις αν επιτρέπεται;;; Επίσης, τη μηχανή για τί χρήση την θές κυρίως; Αααα, καλωσόρισες κιόλας...
    Η μηχανη εχει 500 ευρω κ αν θυμαμαι καλα γυρω στα 35000 χλμ κ τη θελω για χρηση σπιτι-κοντινες βολτες κυριως... Επειδη αυτα τα χρηματα ειναι κ η οροφη σχεδον που μπορω να διαθεσω δεν θελω να ριξω επιπλεον λεφτα τουλαχιστον στην αρχη...εκτος λαδια-φιλτρα εννοειται!
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 21/04/2012 στις 11:33.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    Η μηχανη εχει 500 ευρω κ αν θυμαμαι καλα 35000χλμ.Προοριζεται για κοντινες βολτες κυριως...Απλα τα χρηματα αυτα ειναι σχεδον το ταβανι μου κ η γλυστρα της καμπανας με προβληματισε...ασχετος γαρ... Thanks εκ των προτερων
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 21/04/2012 στις 11:33.

  5. #5
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmy G Προβολή μηνύματος
    Η μηχανη εχει 500 ευρω κ αν θυμαμαι καλα 35000χλμ.Προοριζεται για κοντινες βολτες κυριως...Απλα τα χρηματα αυτα ειναι σχεδον το ταβανι μου κ η γλυστρα της καμπανας με προβληματισε...ασχετος γαρ... Thanks εκ των προτερων
    ΟΞΩ?
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 21/04/2012 στις 11:34.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    !!!

  7. #7
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmy G Προβολή μηνύματος
    Η μηχανη εχει 500 ευρω κ αν θυμαμαι καλα γυρω στα 35000 χλμ κ τη θελω για χρηση σπιτι-κοντινες βολτες κυριως... Επειδη αυτα τα χρηματα ειναι κ η οροφη σχεδον που μπορω να διαθεσω δεν θελω να ριξω επιπλεον λεφτα τουλαχιστον στην αρχη...εκτος λαδια-φιλτρα εννοειται!
    Παραθέτω τι έγραψες διότι τουλάχιστον εγώ και ο DrBig δεν τα βλέπουμε σε Ελληνικά υπό κανονικές συνθήκες (έπρεπε να το γυρίσω από Ελληνικά σε Unicode αλλά έτσι δε βλέπω τα υπόλοιπα).

    Η μηχανή είναι μεν παλιά αλλά η τιμή είναι καλή κατά τη γνώμη μου. Τίμιο και αξιόπιστο μηχανάκι, μπορεί να κάνει πολλά πράγματα με τις κατάλληλες παραχωρήσεις και για τη δουλειά που το θέλεις υπεραρκετό. Για το πρόβλημα που έχει δεν ξέρω να σου πω. Τα χιλιόμετρα μου φαίνονται πολύ λίγα εκτός αν δε λειτουργούσε για αρκετά χρόνια.

    Στα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις λάβε υπ'όψιν και κάποια πιθανά μαζεματάκια ή αναλώσιμα όπως λάστιχα και λοιπά, καθώς και τα απαραίτητα χρήματα για βασικό εξοπλισμό (κράνος πρώτα απ'όλα).

  8. #8
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Παραθέτω τι έγραψες διότι τουλάχιστον εγώ και ο DrBig δεν τα βλέπουμε σε Ελληνικά υπό κανονικές συνθήκες (έπρεπε να το γυρίσω από Ελληνικά σε Unicode αλλά έτσι δε βλέπω τα υπόλοιπα).
    Τα μηνύματα διορθωθήκαν

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    thanks παιδια κ συγνωμη για τα unicode,εγραφα απο κινητο... Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Τα μηνύματα διορθωθήκαν

    Thanks...

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    ΟΞΩ?
    χα χα χα ...

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    παιδια,μηπως μπορει να βοηθησει κανεις για το προβλημα στη γλυστρα στη καμπανα συμπλεκτη; αν γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει η επισκευη της;

  13. #13
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmy G Προβολή μηνύματος
    παιδια,μηπως μπορει να βοηθησει κανεις για το προβλημα στη γλυστρα στη καμπανα συμπλεκτη; αν γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει η επισκευη της;
    μαζι με τα εργατικα ειναι αρκετουτσικα...


    τα παλια KLE παντως ηταν πιο "δυνατα" λογω του οτι δεν ηταν τοσο πνιγμενα σε λαιμους και εξατμιση .......

    τα καινουρια ειχαν και λιγο πιο σκληρη σελα ... επισης βγαζαν κι ενα προβλημα με το βολαν (ξεκολουσαν μαγνητες και γινοταν πανικος )
    Accipere quam facere praestat injuriam

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της Jimmy G
    Εγγραφή
    20/04/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    μαζι με τα εργατικα ειναι αρκετουτσικα...


    τα παλια KLE παντως ηταν πιο "δυνατα" λογω του οτι δεν ηταν τοσο πνιγμενα σε λαιμους και εξατμιση .......

    τα καινουρια ειχαν και λιγο πιο σκληρη σελα ... επισης βγαζαν κι ενα προβλημα με το βολαν (ξεκολουσαν μαγνητες και γινοταν πανικος )
    αρκετουτσικα,ε; γιαυτο κ η χαμηλη τιμη.μαλλον θα το αφησω να ψαξω για κατι αλλο.λεω να κοιταξω προς XLR 250 '91 με τα ιδια λεφτα,θα δειξει... SVX:

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    μαζι με τα εργατικα ειναι αρκετουτσικα...


    τα παλια KLE παντως ηταν πιο "δυνατα" λογω του οτι δεν ηταν τοσο πνιγμενα σε λαιμους και εξατμιση .......

    τα καινουρια ειχαν και λιγο πιο σκληρη σελα ... επισης βγαζαν κι ενα προβλημα με το βολαν (ξεκολουσαν μαγνητες και γινοταν πανικος )


    Αυτό ξαναπέστο... είχα το GPZ 500S (φοράνε τον ίδιο κινητήρα με λίγο πιό άγριους εκκεντροφόρους και 10 παραπάνω ίππους, 60 αντι 50) το 1992, πήγα διακοπές στην Σκύρο φορτωμένος τίγκα ξεκόλλησαν οι μαγνήτες αυτοί μπήκαν μικρά κομματάκια από αυτούς από τις οπές κυκλοφορίας του λαδιού και μου ρήμαξε στροφαλομπιέλες οι οποίες με την σειρά τους κάρφωσαν τις βαλβίδες! 260.000 δραχμούλες της εποχής μου κόστισε η επισκευή, ακόμα τα κλαίω σχεδόν 20 χρόνια μετά!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ KLE 500
    από spiraleon στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2013, 22:54
  2. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2012, 12:45
  3. Δίλλημα σε αγορά Kle 500.
    από likoyrgos στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 20:30
  4. ΑΓΟΡΑ Kle 500
    από GREGV33 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2008, 09:27
  5. Αγορα Kle 500 2005
    από itarros στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2005, 13:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF