Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Τζιπάκια στην πόλη????

  1. #1
    Krish proswpikothtas
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    31

    Τζιπάκια στην πόλη????

    οι Γάλλοι έκαναν την αρχή....μηπως πρέπει να πάρουμε σειρά????
    http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=93995288

    http://degonfle.blogg.org
    Some people get a cheap laugh breaking up the speed limit
    Scaring the pedestrians for a minute
    Crossing up progress driving on the grass
    Leaving just enough room to pass
    Sunday driver never took a test
    Oh yeah, once upon a time in the west

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    μαζι σου!!!

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν πάμε καλάααααααααααααααααα.....


    Με την ίδια λογική να απαγορευτεί και η κίνηση των μηχανών άνω των 125cc στις πόλεις..... και να τους ξεφουσκώνουμε τα λάστιχα στους άμυαλους που κυκλοφορούν με "μεγάλα" μηχανάκια μέσα στις πόλεις.....


    Σοβαρευτείτε......


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Γαματες μασκες!

    Να πανε κι απο κολωνακι μερια!
    OMG!

  5. #5
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    ΕΥΓΕ ΣΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ!

    ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ ΣΤΑ HUMMER!!!


    @Sniper

    Στο κέντρο της Ρώμης έχει ήδη απαγορευτεί η κίνηση οποιουδήποτε δίτρχου. Για άλλους λόγους μεν, αλλά είναι γεγονός. Επί του θεωρητικού συμφωνούμε, αλλά υπάρχουν και ρεαλιστικά όρια. Σε μια γαμημένη πόλη (από κάθε άποψη), ε δε μπορείς να κυκλοφορείς όπως-όπου-όποτε-με ό,τι θες. Δες άλλες Ευρωπαϊκες πόλεις, μικρές και μεγάλες. Btw, το μεγάλο μηχανάκι πιάνει τον ίδιο χώρο (στο δρόμο και στο Parking) με το μικρό, οπότε δεν τίθεται θέμα. Όσο για τους ρύπους, εξακολουθούν να είναι σημαντικά χαμηλότεροι από αντίστοιχο κουτί.


    ΕΥΓΕ ΣΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ!

    ΕΙΔΙΚΑ: TNT ΣΤΑ HUMMER!!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199
    VIVA FRANCE


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	france-flag.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	6,1 KB 
ID:	23912

  7. #7
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Οι μερσεντες οι 600σαρες και οι μπεμπες οι 5αρες επιτρεπονται???


    ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΑΠΟΡΩ

    πως θα πηγαινουν στην βουλη οι αρχοντες του τοπου τουτου !!


    Οσο για τους παραπανω που φωναζουν βιβα φρανς κτλ Απλα να σας πω οτι τα γαλλικα μυαλα που εβγαλαν την φαεινη ιδεα για τα τζιπ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΩΝ 100 ΙΠΠΩΝ ΑΝΩΤΑΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΚΥΒΙΣΜΟΥ ( στην Γαλλια ειδη ισχυει αν και πολλοι και απο την Ελλαδα το καταλαβαν οταν το εισαγομενο μεταχειρησμενο GSXR τους εβγαζε με τα βιας 80 ΗΡ ...

  8. #8
    Τρελος Enduras Το avatar του/της LanosXR125
    Εγγραφή
    01/07/2005
    Μηνύματα
    67
    Εγω ειμαι κατα αυτης της αποψης γιατι για φαντασου επειδη 5 τσογλανια δεν γουσταρουν τις μηχανες να ξηπνησεις το πρωι να πας στη δουλεια σου και να δεις τα λαστιχα σου σκισμενα.
    Αμα θελουν να κανουν παραπονα για να βγαλουν νομους.
    Αντε οτι κατεβασει το καθε τσογλανι πρεπει να γινει?
    Της μηχανης μου σαν ακουω να μουγκριζει το μοτερ,
    νιωθω στα συνεφα μεγαλος καμικαζι.

  9. #9
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Οι μερσεντες οι 600σαρες και οι μπεμπες οι 5αρες επιτρεπονται???


    ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΑΠΟΡΩ

    πως θα πηγαινουν στην βουλη οι αρχοντες του τοπου τουτου !!


    Οσο για τους παραπανω που φωναζουν βιβα φρανς κτλ Απλα να σας πω οτι τα γαλλικα μυαλα που εβγαλαν την φαεινη ιδεα για τα τζιπ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΩΝ 100 ΙΠΠΩΝ ΑΝΩΤΑΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΚΥΒΙΣΜΟΥ ( στην Γαλλια ειδη ισχυει αν και πολλοι και απο την Ελλαδα το καταλαβαν οταν το εισαγομενο μεταχειρησμενο GSXR τους εβγαζε με τα βιας 80 ΗΡ ...

    Δε νομίζω ότι είναι ακριβές αυτό.

    Στη Γαλλία ΟΝΤΩΣ για κάποια χρόνια υπήρχε ο περιορισμός ιπποδύναμης στους 100HP. Λίγα χρόνια, όχι πολλά. Και έχει ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ εδώ και τουλάχιστον 4-5 χρόνια.

    Δείτε κάποιο γαλλικό περιοδικό...
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #10
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276

    Re: Τζιπάκια στην πόλη????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από da_z_bro
    οι Γάλλοι έκαναν την αρχή....μηπως πρέπει να πάρουμε σειρά????
    http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=93995288

    http://degonfle.blogg.org
    Εγώ λέω να κάνουμε την αρχή από κάτω από το σπίτι μου που παρκάρουν όλοι τα μηχανάκια τους και μου κλείνουν την είσοδο!!

    Από όπου μπορεί ξεκινάει κανείς..


    Αντε ρε που θέλετε να αποκτήσετε και ευρωπαική ακτιβιστική κουλτούρα

    Οι γάλλοι έχουν κάνει την αρχή σε πολλά πράγματα. Ενα από αυτά είναι η αφαιρεση του προφυλακτικού φτύνοντας. Αστο μη διερωτηθήτε ;;

  11. #11
    Εγω απο την αλλη δεν εχω προβλημα αν δεν δημιουργουνε προβλημα στον δρομο!
    Μερικοι παποβιοι γυφτοσαλιαγκες ειναι πιο επικινδυνοι με διτροχο απ'οτι με νταλικα!

    Να π.χ. ενα παραδειγμα χθεσινο που ηθελε οχι τα λαστιχα να ξεφουσκωσεις αλλα να το κανεις cinquecento.

    Ειχα παει να βοηθησω μια φιλη(φωτογραφος) σε ενα τραβηχτικο γαμου που ειχε,αυτη τραβαγε φωτογραφιες και εγω video(με μια πανεμορφη canon XL-1)!

    Οταν τελειωσαμε αρχισαμε να ξεστινουμε τα studio flash και γενικα ολον τον εξοπλισμο,τα περνουμε στους ομους,και μοιραστικαμε το βαρος μια τεραστιας τσαντας που χωραγε μεσα τα studio flash μαζι με τα τριποδια!

    Εαν θυμαστε κιολλας ,εβρεχε πολυ εχθες το βραδυ και ειχαμε γινει παπια(τυφλα να'χουν οι φωτογραφοι στο ιρακ),παμε να διασχισουμε τον δρομο(φορτωμενοι σαν γαιδουρια) και καπου στα μισα αρχιζει να κορναρει με μανια ενας τυπος με ενα CAYENE,για να κανουμε στην ακρη,μεχρι να μου σπασει τα νευρα!
    Οπως ειμαι παραταω τον σακο διπλα στο αμαξι και τρεχω προς το μερος του με την καμερα ωστε να του κανω τσαμπα(ο φακος εκανε υπεροχο macro) εξεταση παχυ εντερου!

    Ειλικρινα εαν δεν σεβομουν την νυφη που κατεβαινε τα σκαλια για να μπει στο αμαξι και να φυγουν, δεν ξερω ουτε εγω τι θα ειχα κανει!

    Αντε ρε πουληστε τα τζιπ σας και γυριστε στα γιδια που βοσκουσατε τοσα χρονια

  12. #12
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    SF
    .Δε νομίζω ότι είναι ακριβές αυτό.

    Στη Γαλλία ΟΝΤΩΣ για κάποια χρόνια υπήρχε ο περιορισμός ιπποδύναμης στους 100HP. Λίγα χρόνια, όχι πολλά. Και έχει ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ εδώ και τουλάχιστον 4-5 χρόνια.

    Δείτε κάποιο γαλλικό περιοδικό...

    1 Χρονο πριν καλος φιλος αποφασιζει να αγορασει cbr 600 απο μαγαζι ανεξαρτητου εισαγωγεα καινουργιο μεν εισαγωγης δε ( λογο σεβαστης διαφορας απο την εδω αντιπροσωπεια ) Φιλος μηχανικος οταν του αναφερω την περιπτωση μιας και μου κινησε την υποψια η αρκετα μεγαλη δια φορα τιμης μου λεει ... Πεστου να ζητησει απο τον εκθεσα τον αριθμο πλαισιου και θα δουμε αν το μηχανακι ειναι κλειστο η ανοιχτο αν για τον οπιοδηποτε λογο δεν του τον δωσει ( ΜΙΑς ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ) τοτε το μηχανακι ειναι κλειστο..Πραγματικα ο φιλος μου ζητησε να τσεκαρει τον αριθμο πλαισιου και μαντεψε... Ο εκθεσας παρολο που ωρυοταν οτι το μηχανακι ειναι ανοιχτο αρνηθηκε με καθε τροπο να του δωσει τον αριθμο πλαισιου ..
    Τοτε ο φιλος μου του ζητησε ΕΓΡΑΦΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ οτι αν το μηχανακι δεν βγαζει την ιπποδυναμη των ελληνικων μοντελων θα το παρει πισω και θα του επιστρεψει τα χρηματα ο εκθεσας παλι αρνηθηκε...


    Παντως παιδια απο εδω μεσα που ασχολουνται με SB μπορουν να μας λυσουν την απορια...

Παρόμοια θέματα

  1. Με δίκυκλο στην πόλη: Κάν’το με ασφάλεια!
    από the_passenger στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 03:18
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2006, 23:29
  3. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ Motogp
    από caesarsk στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 10:07
  4. Οδήγηση στην πόλη και υπομονή
    από SnakeMJK στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2005, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF