Σελίδα 35 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 2530313233343536373839 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 585

Θέμα: SRX 600

  1. #511
    Τώρα το είδα..... ΤΟΥΜΠΑΝΟ λέμε... Να είσαι καλά να το χαίρεσαι....
    Καλές Βόλτες
    ΚΩΣΤΗΣ

  2. #512
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ Το avatar του/της vforever
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    385
    Φοβερο!Μπραβο!
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ,ΟΧΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ

  3. #513
    Βύρωνα, κουκλάκι το έκανες, καλές βόλτες.

  4. #514
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ζηλευω ρε ατιμε...

  5. #515
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    296
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τώρα το πρόσεξα. Η μούτζα που πάει ?
    λαθος εκανα τουμπανο ειναι το μηχανημα

  6. #516
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Babis@
    Εγγραφή
    26/11/2013
    Μηνύματα
    171
    μαζεμένο, λιτό, κουκλάκι..
    Μπράβο!

  7. #517
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Πάρα πολύ ωραίο!
    Μπράβο!
    Ξέρω από βέσπα!

  8. #518
    Don't mess with the pig.. Το avatar του/της Τo gourouni
    Εγγραφή
    03/06/2011
    Μηνύματα
    2.243
    Κούκλα..
    Στα γαμψά μου νυχια έχουν πέσει:
    Honda 50cc - Υamaha Srx 400 - BMW R25 1951 - ΥAMAHA SRX 600 1986

  9. #519
    Μέλος Το avatar του/της elvis76
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    50
    θα το πω κι ας με κραξετε...
    όλα τελεια, φανταστικη δουλεια και χιλια μπραβο στο βυρωνα...
    ΑΛΛΑ (για μενα μιλαω παντα... ) στρογγυλο φαναρι και διπλα αμορτισέρ πισω με upside down και μαργαρίτες δεν κολλανε...
    δεν είναι ρε παιδι μου period correct που λενε και στο χωριο μου...
    φιλικα και με ολο το σεβασμο...

  10. #520
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elvis76 Προβολή μηνύματος
    θα το πω κι ας με κραξετε...
    όλα τελεια, φανταστικη δουλεια και χιλια μπραβο στο βυρωνα...
    ΑΛΛΑ (για μενα μιλαω παντα... ) στρογγυλο φαναρι και διπλα αμορτισέρ πισω με upside down και μαργαρίτες δεν κολλανε...
    δεν είναι ρε παιδι μου period correct που λενε και στο χωριο μου...
    φιλικα και με ολο το σεβασμο...
    Σιγά μην με πάρουν τα δάκρυα ρε elvis.

    Tα USD είναι παλιά σχεδίαση, που έγινε της μόδας την τελευταία 15ετία (ανευ πλάκας). Για μένα είναι αδιάφορο αν είναι usd και διπλά, όπως αδιάφορο μου είναι και το ανάποδο, δηλ. αν έχει μονή ανάρτηση πίσω και συμβατικό μπροστινό.

    Δεν έχω μείνει ανεπηρέαστος απ΄τις τάσεις της "μόδας" των cafe. Η μόδα αυτή "επιβάλλει" τουμπάνιασμα όπου γίνεται σε retro περιτύλιγμα. Υπάρχουν ουκ ολίγα μοντέλα που πωλούνται καινούργια και σε κουφές τιμές με διπλά πίσω, USD, ακτινικές 6πίστονες δαγκάνες και πάει λέγοντας.

    Ο τρίτος λόγος που δεν τον ανέφερα μιας και είναι προσωπική επιλογή που θέλησα να αλλάξω, είναι πως το κράτημα και τα φρένα στα μηχανάκια της εποχής ήταν πραγματικά αστεία. Τα 33-35mm του μπροστινού πιθανόν τότε να ήταν ικανοποιητικά γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο, τώρα όμως δείχνουν επικίνδυνα.

    Τέλος, κρατάω μια κουβέντα του sapila racing που συμφωνώ. Όταν τελειώσει η μόδα με τα cafe racers, το μόνο που θα μείνει είναι εκατοντάδες κατεστραμμένα (και μισοτελειωμένα λέω εγώ) μηχανάκια.
    Το δικό μου το τελείωσα και το έκανα όπως ήθελα ΕΓΩ, το αν έχει καταστραφεί αμετάκλητα η πιστότητα του μοντέλου μου είναι αδιάφορο μιας και δεν έχει κάμμία ιστορική αξία ως μοντέλο το SRX.
    Μια ανεπιτυχής αρπαχτή της Yamaha ήταν, που ξεστόκαρε ανταλλακτικά από RD-XT-FZ και ότι της είχε μείνει στο ράφι και είπε να το πλασσάρει ως συνέχεια του SR (με την καμμία).
    Ε, του έδωσα λίγο χαρακτήρα που δεν είχε.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #521
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ε, του έδωσα λίγο χαρακτήρα που δεν είχε.

    Παλιοχαρακτήρες΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

  12. #522
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    συμφωνω κι εγω........
    ξεκινωντας να φτιαχνω το sr δεν εβαλα στοχο να το κανω αυθεντικο απλα γιατι δεν ηταν ουτε θα γινει ποτε κατι ιδιαιτερο
    το φτιαχνω οπως αρεσει σε μενα με κριτηριο την αριστη λειτουργια μεσα απο την απλοτητα με χαμηλο κοστος και πινελιες προσωπικου γουστου
    και φροντιζω οτι κανω να ειναι αναστρεψιμο και βελτιωσιμο
    αν καποια στιγμη μου κατεβει να βαλω ενα τουμπανο μπροστινο ή διαφορετικα φαναρια θα το κανω και δεν με ενδιαφερει αν θα λεγεται cafe, bobber ή καπως αλλιως

  13. #523
    Μέλος Το avatar του/της elvis76
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Σιγά μην με πάρουν τα δάκρυα ρε elvis.

    Tα USD είναι παλιά σχεδίαση, που έγινε της μόδας την τελευταία 15ετία (ανευ πλάκας). Για μένα είναι αδιάφορο αν είναι usd και διπλά, όπως αδιάφορο μου είναι και το ανάποδο, δηλ. αν έχει μονή ανάρτηση πίσω και συμβατικό μπροστινό.

    Δεν έχω μείνει ανεπηρέαστος απ΄τις τάσεις της "μόδας" των cafe. Η μόδα αυτή "επιβάλλει" τουμπάνιασμα όπου γίνεται σε retro περιτύλιγμα. Υπάρχουν ουκ ολίγα μοντέλα που πωλούνται καινούργια και σε κουφές τιμές με διπλά πίσω, USD, ακτινικές 6πίστονες δαγκάνες και πάει λέγοντας.

    Ο τρίτος λόγος που δεν τον ανέφερα μιας και είναι προσωπική επιλογή που θέλησα να αλλάξω, είναι πως το κράτημα και τα φρένα στα μηχανάκια της εποχής ήταν πραγματικά αστεία. Τα 33-35mm του μπροστινού πιθανόν τότε να ήταν ικανοποιητικά γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο, τώρα όμως δείχνουν επικίνδυνα.

    Τέλος, κρατάω μια κουβέντα του sapila racing που συμφωνώ. Όταν τελειώσει η μόδα με τα cafe racers, το μόνο που θα μείνει είναι εκατοντάδες κατεστραμμένα (και μισοτελειωμένα λέω εγώ) μηχανάκια.
    Το δικό μου το τελείωσα και το έκανα όπως ήθελα ΕΓΩ, το αν έχει καταστραφεί αμετάκλητα η πιστότητα του μοντέλου μου είναι αδιάφορο μιας και δεν έχει κάμμία ιστορική αξία ως μοντέλο το SRX.
    Μια ανεπιτυχής αρπαχτή της Yamaha ήταν, που ξεστόκαρε ανταλλακτικά από RD-XT-FZ και ότι της είχε μείνει στο ράφι και είπε να το πλασσάρει ως συνέχεια του SR (με την καμμία).
    Ε, του έδωσα λίγο χαρακτήρα που δεν είχε.

    συμφωνω στα περισσοτερα που λες και σιγουρα το μηχανακι σου είναι μοναδικο...
    και τωρα εχει χαρακτήρα περισσότερο από οσο ειχε από τη μανα του
    απλα αν το εφτιαχνα εγω (που θα το ηθελα πολύ..)θα εβαζα το συμβατικο με τα φρενα από r6 πρωτης γενιας που και αποδοση θα ειχαν
    και τον <ρετρο> χαρακτήρα του θα κρατουσε το μηχανακι...
    κουβεντα να γινεται δηλ. γιατι περι ορεξεως....

  14. #524
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SpyrosAfricaner
    Εγγραφή
    23/05/2009
    Μηνύματα
    117
    Πολυ ωραιο το μηχανακι σου...μπραβο και συγχαρητηρια για το αποτελεσμα..!!!

  15. #525
    Sapilas κάνει μασάζ στον Φίλιππο πριν ανέβει στο Srx για την επόμενη ειδική.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tapai.jpg 
Προβολές:	446 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	318462
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF