Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Επίθεση για παρκάρισμα!!

  1. #1
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88

    Επίθεση για παρκάρισμα!!

    Καλησπέρα σε όλους,
    λίγο νωρίτερα σταμάτησα την μηχανή μου ακριβώς μπροστά σε ένα ψιλικατζίδικο (σε δρόμο με μικρή κυκλοφορία) για να κάνω ανεφοδιασμό σε τσιγάρα κτλ, χρειάστηκα ζήτημα ένα πεντάλεπτο να ψωνίσω.
    Βγαίνοντας διασταυρωνομαι με μια κοπέλα την οποία ενόχλησε ο τρόπος που άφησα την μηχανή (παράλληλα με τον δρόμο) γιατί δεν χωρούσε να παρκάρει (παρακάτω είχε χώρο, αλλά ήθελε μπροστά στο ψιλικατζίδικο και αυτή προφανώς). Της απάντησα ότι θα παρκάρω όπου και οπως θέλω αφού πληρώνω και εγώ τέλη κυκλοφορίας, και ξεκίνησε η επίθεση, με χαρακτηρισμους από μέρος της, ύβρεις και απειλές, επίσης θεώρησε ότι της απάντησα έτσι επειδή είναι γυναίκα, φωτογράφισε την πινακίδα της μηχανής και μου λέει με ύφος, δεν ξέρεις πια είμαι εγώ!!
    Έδωσα τόπο στην οργή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω καλοντας τροχαία κτλ, τώρα που το ξανασκεφτομαι όμως θέλω να σας ρωτήσω έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν; έχει καμία λογική η επίθεση που δέχτηκα; έχουμε χαζέψει τελείως;;
    HexDec

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ανυπαντρος;

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Στην Αμερική αυτές τις παλαβές τις λένε Κάρεν.
    Ψάξε να δεις τι νούμερα είναι.

  4. #4
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ανυπαντρος;
    Οχι, άλλα γιατί;

  5. #5
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    197
    Συχνά, πολλοί παρεξηγούν την ύπαρξη των μοτοσυκλετών. ...θεωρούν ότι τους ενοχλούν. ..μη δίνεις σημασία

    ...και, ναι μου έχει τύχει κι εμένα μερικές φορές. ...την τελευταία φορά και μάλιστα σχετικά πρόσφατα, μου κόρναρε έντονα φορτηγατζης στα διόδια γιατί θεώρησε ότι τον καθυστερουσα. ...πλήρωνα για δύο μηχανές που σημαίνει ότι κάναμε και πιο γρήγορα από το να πληρώνουμε ένας ένας

  6. #6
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Κατά τον ΚΟΚ -αν δεν υπήρχε σήμανση απαγόρευσης στάσης και στάθμευσης- παρκάρισες ολόσωστα. Σε πολλούς φαίνεται παρανοϊκό αλλά ΚΑΙ η μοτοσυκλέτα παρκάρει όπως το αυτοκίνητο, δεν υπάρχουν εξαιρέσεις δλδ και αυτή παράλληλα με τον δρόμο.

    Άρθρο 34, Παράγραφος 6
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 19/06/2022 στις 22:32.

  7. #7
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Δεν υπήρχε απαγορευτικό, είχε και αυτοκίνητα σε άλλα σημεία, απλά πάρκαρα μπροστά στο μαγαζί παράλληλα με τον δρόμο τπτ αλλο

  8. #8
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HexDec Προβολή μηνύματος
    Δεν υπήρχε απαγορευτικό, είχε και αυτοκίνητα σε άλλα σημεία, απλά πάρκαρα μπροστά στο μαγαζί παράλληλα με τον δρόμο τπτ αλλο
    Οπότε ήσουν σωστός. Ξέχασε το συμβάν και προχώρησε τη ζωή σου ως μη γενόμενο, την επόμενη φορά θα ξέρεις. Ας τους να καλέσουν την αστυνομία.

    Εγώ είχα πάει στην Αστυνομία για να καταγγείλω τη κατάχρηση τέτοιου παρκαρίσματος σε συνδυασμό με κάδο σκουπιδιών που γινόταν καθημερινά επί τουτου για να καπαρώνονται δυο θέσεις για αυτοκίνητα. Έσπασα τα μούτρα μου... δεν γνώριζα κι εγώ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.738
    Γενικά, αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη αιτία ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, μην μιλάς με τους αγνώστους και ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ με τις γυναίκες έτσι όπως έχει καταντήσει η κοινωνία.

    ΕΙΔΙΚΑ με τις γυναίκες, στην εποχή μας, είσαι στο έλεος της κάθε ΤΡΕΛΗΣ που μπορεί να πει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και θα πρέπει μετά εσύ να πρέπει να αποδείξεις ότι δεν ισχύουν αυτά που λέει. Είδες τι έγινε με την Αmber Heard, πως της φέρθηκε αρχικά η κοινωνία και το νομικό σύστημα, πως χωρίς ΚΑΜΙΑ πραγματική βάση ο Depp βρήκε το μπελά του, απολύθηκε από το Hollywood και μόνο αφού ξόδεψε ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ σε δικαστικούς αγώνες και αποδείχθηκε τι πραγματικά είχε γίνει, κάπως βρήκε το δίκιο του και πάλι όχι τελείως.

    Αν σου μιλάει κάποιος-α, κατά κανόνα δεν είναι για καλό, απάντησε ΜΟΝΟ αν φαίνεται ΣΑΦΩΣ, παντελώς φιλικός και παντελώς ακίνδυνος, σε κάθε άλλη περίπτωση τους αγνοείς, κάνε ότι δεν είδες, δεν άκουσες και ΦΥΓΕ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Αν είναι μπατσινα ή δικηγόρος θα έπρεπε να γνωρίζει αυτό που λέει ο stf.

    Στην Αγγλία πχ., μόνο έτσι επιτρέπεται να παρκάρουν τα μηχανάκια στις θέσεις στάθμευσης στον δρόμο.

    Απλά τα τελευταία δύο χρόνια η ψυχική κατάσταση όλων έχει υποστεί τεράστιο πλήγμα.

    Αν θες, δείξε κατανόηση και αν μπορούμε όλοι μας να απαντάμε με αφοπλιστική ευγένεια στις καθημερινές προκλήσεις.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #11
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γενικά, αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη αιτία ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, μην μιλάς με τους αγνώστους και ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ με τις γυναίκες έτσι όπως έχει καταντήσει η κοινωνία.

    ΕΙΔΙΚΑ με τις γυναίκες, στην εποχή μας, είσαι στο έλεος της κάθε ΤΡΕΛΗΣ που μπορεί να πει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και θα πρέπει μετά εσύ να πρέπει να αποδείξεις ότι δεν ισχύουν αυτά που λέει. Είδες τι έγινε με την Αmber Heard, πως της φέρθηκε αρχικά η κοινωνία και το νομικό σύστημα, πως χωρίς ΚΑΜΙΑ πραγματική βάση ο Depp βρήκε το μπελά του, απολύθηκε από το Hollywood και μόνο αφού ξόδεψε ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ σε δικαστικούς αγώνες και αποδείχθηκε τι πραγματικά είχε γίνει, κάπως βρήκε το δίκιο του και πάλι όχι τελείως.

    Αν σου μιλάει κάποιος-α, κατά κανόνα δεν είναι για καλό, απάντησε ΜΟΝΟ αν φαίνεται ΣΑΦΩΣ, παντελώς φιλικός και παντελώς ακίνδυνος, σε κάθε άλλη περίπτωση τους αγνοείς, κάνε ότι δεν είδες, δεν άκουσες και ΦΥΓΕ.
    Κατα βάση δεν διαφωνώ με αυτά που λές, αλλά όλες οι ώρες δεν είναι ίδιες, και δεδομένου ότι δεν έκανα κάτι παράνομο απάντησα.

    Αυτή έβρισε, απείλησε κτλ
    HexDec

  12. #12
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γενικά, αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη αιτία ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, μην μιλάς με τους αγνώστους και ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ με τις γυναίκες έτσι όπως έχει καταντήσει η κοινωνία.

    ΕΙΔΙΚΑ με τις γυναίκες, στην εποχή μας, είσαι στο έλεος της κάθε ΤΡΕΛΗΣ που μπορεί να πει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και θα πρέπει μετά εσύ να πρέπει να αποδείξεις ότι δεν ισχύουν αυτά που λέει. Είδες τι έγινε με την Αmber Heard, πως της φέρθηκε αρχικά η κοινωνία και το νομικό σύστημα, πως χωρίς ΚΑΜΙΑ πραγματική βάση ο Depp βρήκε το μπελά του, απολύθηκε από το Hollywood και μόνο αφού ξόδεψε ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ σε δικαστικούς αγώνες και αποδείχθηκε τι πραγματικά είχε γίνει, κάπως βρήκε το δίκιο του και πάλι όχι τελείως.

    Αν σου μιλάει κάποιος-α, κατά κανόνα δεν είναι για καλό, απάντησε ΜΟΝΟ αν φαίνεται ΣΑΦΩΣ, παντελώς φιλικός και παντελώς ακίνδυνος, σε κάθε άλλη περίπτωση τους αγνοείς, κάνε ότι δεν είδες, δεν άκουσες και ΦΥΓΕ.
    έτσι δε πήδηξε κανείς...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    έτσι δε πήδηξε κανείς...
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    έτσι δε πήδηξε κανείς...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #15
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    έτσι δε πήδηξε κανείς...
    Θα μπορουσε να εξελιχθει διαφορετικα
    https://youtu.be/86QYzladAF0

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ
    από Nafths στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2016, 14:43
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2008, 17:53
  3. Κλήση για παρκάρισμα....
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 09:11
  4. Οι γυναίκες είναι σαν τις θέσεις για παρκάρισμα.
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:14
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF