Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 79

Θέμα: "...ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΟΥ...???"

  1. #1
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    "...ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΟΥ...???"

    ...Παρατηρώ όλες αυτές τις μέρες τις ανησυχίες σας, τους προβληματισμούς σας, τις απόψεις σας
    Με κάποιες από αυτές τις απόψεις, συμφωνώ. Με κάποιες άλλες πάλι, συμφωνώ λιγότερο, έως και καθόλου.
    Δεν έχει σημασία. Είναι αποδεκτές ωστόσο, γιατί αντιπροσωπεύουν εσάς τους ίδιους/ίδιες και σας χαρακτηρίζουν κατα κάποιο τρόπο

    ...όλα ωραία και καλά τα λέτε/λέμε
    Όμως θα θίξω ένα θέμα που παρατηρώ ότι συμβαίνει, τον τελευταίο καιρό...που οδηγούν και οι γυναίκες...
    Δύσκολα ένας άντρας, δέχεται να οδηγάει η κοπέλα του μηχανή
    Στην αρχή κάνει ότι ενθουσιάζεται (και καλά)με την όλη ιδέα...Κι έπειτα προσπαθεί να την αποτρέψει από αυτό που εκείνη αγαπάει, προσπαθώντας να την πείσει ότι την θέλει συνεπιβάτη στην δική του μηχανή Την βλέπει θλιμμένη κι αδιαφορεί. Θεωρεί, ότι πρέπει να γίνεται έτσι...νομίζει ότι θα της περάσει...
    Ειδικά αν η κοπέλα αυτή, η δική του η κοπέλα, οδηγάει ίσως καλύτερα από αυτόν τον υποτιθέμενο αρσενικό και mr υπέροχο οδηγό (σύμφωνα με τα δικά του δεδομένα πάντα) ε τότε είναι που αυτός προσπαθεί να την πείσει, βρίσκοντας διάφορες χαζές προφάσεις, για να την αποθαρρύνει
    Γιατί ένας άντρας, δεν μπορεί να δεχθεί ότι η γυναίκα που θέλει να είναι μαζί της, οδηγάει και μηχανή!!!??? Γιατί δυσκολεύεται να την δεχτεί έτσι? Γιατί την ανταγωνίζεται? Γιατί προσπαθεί να την μειώσει? Αν έχει πρόβλημα με αυτό που είναι η κάθε κοπέλα που οδηγάει και μηχανή, ας επιλέξει τότε μια "γλαστρούλα", για να διακοσμεί την πίσω σέλα της μηχανής του


    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  2. #2
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Διότι δεν είναι δυνατόν μια γυναίκα να είναι καλύτερη από έναν άντρα!!!!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #3
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Διότι δεν είναι δυνατόν μια γυναίκα να είναι καλύτερη από έναν άντρα!!!!
    Αρα θέτε και τα παθέναιτε!!!!
    :rotflmao: :rotflmao:

    αντε για μερικές ειναι δύσκολη η μανέτα και τα γκρίπ!!!!

    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Βασικά θα ήταν χαρά μου να οδηγούσε μηχανή η κοπέλα μου (και επειδή νυν δεν υπάρχει η όποια πρώην, επόμενη- μέχρι παπί το πολύ φτανανε)

    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα ήθελα να οδηγάει σε μια ΜΟΤΟεκδρομή (για αυτοκίνητο δεν με πολυαπασχολεί). Γενικά δεν μου αρέσει να οδηγάει άλλος όπου και να πηγαίνω (κόλλημα δικό μου και των περισσοτέρων νομίζω)

    Αλλά όχι και να την αποτρέψω!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    Βασικά θα ήταν χαρά μου να οδηγούσε μηχανή η κοπέλα μου (και επειδή νυν δεν υπάρχει η όποια πρώην, επόμενη- μέχρι παπί το πολύ φτανανε)

    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα ήθελα να οδηγάει σε μια ΜΟΤΟεκδρομή (για αυτοκίνητο δεν με πολυαπασχολεί). Γενικά δεν μου αρέσει να οδηγάει άλλος όπου και να πηγαίνω (κόλλημα δικό μου και των περισσοτέρων νομίζω)

    Αλλά όχι και να την αποτρέψω!
    σε πειράζει να οδηγάς την μηχανή σου κι εκείνη να οδηγάει την δική της? whats the problem with that???
    Δεν λέω να οδηγάει κι εσύ να είσαι συνεπιβάτης
    Ο καθένας την δική του, εννοείτε!!!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  6. #6
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    nimbusopoulo σου εχει συμβει κατι τετοιο και το αναφερεις?? δεν νομιζω κανενας μας να αποθαρρυνει την κοπελα του απο το να οδηγει τη μοτο της.. σιγουρα θα την ηθελε συνεπιβατη σε καποιες εκδρομες αλλα οχι και να μη την αφηνει να παρει τη δικη της..

    τα δυσκολα ερχονται οταν η κοπελα οδηγει κατι γρηγοροτερο..! :hypnotize
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  7. #7
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Διότι δεν είναι δυνατόν μια γυναίκα να είναι καλύτερη από έναν άντρα!!!!
    έτσι σε έκαναν να πιστέψεις???
    Τι σημαίνει ότι δεν είναι δυνατόν μια γυναίκα???
    Υπάρχουν άντρες, που πλένουν καλύτερα τα πιάτα από γυναίκες κι είναι νυκοκύριδες και υπάρχουν γυναίκες που οδηγούν καλύτερα από κάποιον άντρα

    καλή μου,
    θέμα αντίληψης είναι:wacko:
    Έχει να κάνει με το τι τσαγανό διαθέτει ο κάθε άνθρωπος, για να καταφέρει κάποια πράγματα και κατα πόσο του "κόβει".
    Γκε-γκε???

    Θέμα Εκμάθησης, αντίληψης, έμφυτες καταστάσεις που προσδιορίζουν τις ανθρώπινες ικανότητες και όχι μόνο!

    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #8
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Ειρωνικά το είπα.........

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Μαλακισμένες αντιλήψεις...

    Στα νιάτα μου, ως "γρήγορος και σας γ@μάω όλους" οδηγός αυτοκινήτου (τρομάρα μου) δε δεχόμουν να είμαι σε αυτοκίνητο που οδηγεί γυναίκα...

    Το θεωρούσα υποτιμητικό (πόσο μαλάκας ήμουν)...

    Ωριμάζοντας (θέλω να πιστεύω), αυτά τα άφησα πίσω μου...

    Αν η κοπέλα ξέρει (και δε θα το κρίνω εγώ αυτό) και γουστάρει ας οδηγεί αυτοκίνητο, μηχανή, νταλίκα, ό,τι βρει μπροστά της τέλος πάντων...

    Εγώ μαζί της...

    Και για να κλείσω τις γενικότητες, μακάρι να υπήρχαν πολλές κοπελιές σαν τη nimbus και τη latris για να ομορφαίνουν τις κατά κανόνα αντρικές μηχανοπαρέες...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Διότι δεν είναι δυνατόν μια γυναίκα να είναι καλύτερη από έναν άντρα!!!!
    Πεστα Χρυσοστομη
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Ειρωνικά το είπα.........
    Α...ακυρο τοτε
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #12
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    εχω μαθει ή σχεδον μαθει γυναικα να οδηγει και αυτοκινητο και μηχανη..... και μου αρεσει να βλεπω γυναικες να οδηγουν ΑΛΛΑ να ειναι οπως πρεπει.....

    δεν γουσταρω γυναικα και καμπριο , μηχανη και τακουνι , και γενικα το στυλακι ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ


    απο εκει και περα υπαρχουν καλες γυναικες οδηγοι (σπανιες βεβαια ) οπως και χαλια αντρες οδηγοι (περισοτεροι απ΄οτι φανταζεστε) και τελος οι οδηγοι χωρις παιδία που ειναι διστιχος μεγαλο ποσοστο και κυριος γυναικες (δεν το λεω με κακια αλλα ειναι πραγματικοτητα)

    αυτο που ειναι γενικα αποδεκτο ειναι πως οι γυναικες δεν εχουν καλη εσθηση του χωρου κατι που τις κανει να αργες στις αντιδρασεις τους, μεσα σε αυτα βαλε και το ανχος του να μην κανουν λαθος κλπ εχουμε ενα αποτελσμα .....


    οποτε ναι να οδηγουν οι γυναικες αλλα να ξερουν τι εχουν κατω απο τα ποδια τους.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  13. #13
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Α...ακυρο τοτε


    ftouuuu kai egw thn pathsa ... kai phga na xarw ....



    pera apo thn plaka omws, den yparxei kalyteros h' kalyterh ....
    opws eipe kai h nimbus , tsagano 8elei ...

    petyxa thn pro-prohgoumenh evdomada, kopelia me cbr 1000 na to phgenei mia xara sthn vouliagmenhs me apsogh anesh kai sas diavevew ..... den ptoh8hke otan eide oti to anoigw ligoulaki , na er8ei dipla mou kai na to anoiksei.
    Proswpika, alla oute kai ekeinh, to eida/e kontra kai antagonismo .... isa - isa, thn xerethsa kai me xerethse giati eprepe na stripsw....

    To idio lew kai se oles tis gynaikes, melouses kai nin odhgous.
    Mhn psarwnete .... empeiria - sinesh - epimonh kai 8elish xreiazete ....

    TIPOTA alo ..
    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  14. #14
    gobolino

    Biker....

    Αν τελικά όλοι μας καταλάβουμε την αξία της μοτοσυκλέτας, τον πραγματικό σκοπό δηλαδή που αντιπροσωπεί αυτό το όχημα, τότε το τελευταίο που θα παίζει ρόλο, θα είναι ο αναβάτης. Γυναίκα ή άντρας. Δυστυχώς για να το κατανοήσουν αυτό κάποιοι -ες, ας γράψουν πρώτα κάμποσα χιλιόμετρα και αν πάλι δεν μπούνε στο νόημα, τότε τούς συνιστώ να πάρουνε ένα τετράτροχο, που και την "μαγκιά" τούς μπορούνε να δείξουν, αλλά και θα είναι λιγότερο επικίνδυνοι για όλους μας. Είτε στο να μας την χαλάνε-ρίχνουν-σπάνε, αλλά είτε στο να θέτουν σε κίνδυνο την σωματική μας ακεραιότητα εξαιτίας της ανιδεοτητας-ανικανότητας ή ακόμα και της ηλιθιότητας που τα δέρνει. (δεν είπα μαλακία με μια λέξη να ξεμπέρδευα....)

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα το τελευταιο πραγμα που θα επρεπε να κανουμε, σαν ανθρωποι ,και οχι μονο σαν μοτοσυκλετιστες, ειναι το να αναλωνομαστε σε τετοιους ανουσιους προβληματισμους και αναζητησεις.
    Το ποιοι ειμαστε και το τι κανουμε, και εν τελει το τι νομιζουμε και το τι νομιζουν αντιστοιχα οι αλλοι για μας, δεν εχει απολυτως καμμια σημασια.

    Σχετικα με το θεμα που ανεφερε η Θοδωρα, υπαρχουν και γυναικες αντιστοιχα οι οποιοι δεν θεωρουν τους αντρες ικανους σε καποια πραγματα.
    Το γιατι, θα μπορουσε καλλιστα να αποτελεσει πεδιο μελετης ενος κοινωνιολογου, αλλα και ενος ψυχολογου, ενος σεξολογου καλλιστα, και βασικα αν συνεχισουμε θα μπλεξουμε ολες τις ειδικοτητες.

    Αλλα το προβλημα ειναι οτι μαλλον οι μηχανες αποτελουν για καποιους απο μας, ενα μεσο για να αποδειξουν κατι στους εαυτους τους,σε μαγαλυτερο βαθμο απο οτι σε καποιους αλλους.Κυριως για τις γυναικες οι οποιες μειοψηφουν στον μοτοσυκλετιστικο πληθυσμο.
    Αλλα η γνωμη μου δεν θα πρεπει να σας απασχολει.
    Και θα πρεπει να δω και εγω γιατι το εγραψα
    Ποιον να παρω τηλεφωνο τωρα;
    Τον Dr BigDickian?
    Η τον DrCantGetItUp?
    Να μου εξηγησει και μενα δηλαδη γιατι καθομαι στις 4 η ωρα και γραφω ανουσια πραγματα
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 18:39
  2. αντε να το δουμε και στο δρομο...ή στο χωμα..!!!!
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 20:14
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 23:11
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 16:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF