Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 84

Θέμα: NX 650 Dominator

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πετραν αυτο τι λεει?Κοντα σου ειναι.
    23 λιτρα ντεποζιτο?Ουαοοοο.
    Τοσο οικονομικο που ειναι φαντασου την αυτονομια του.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/15913588/#0
    Έλα ρε συ Κώστα... Μήπως δε φοράς τα γυαλιά σου;

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Ωραίο Domi είχε πάρει ο Uriah όταν αντικατέστησε την αφρικανα του αν δεν κάνω λάθος.

    Πέτρο committing θα κάνεις με το Σουζούκι, οπότε κοιτάς κάτι οικονομικό για χώμα και παντός εδάφους "ταξίδι"?

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της tarifas
    Εγγραφή
    24/07/2018
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τώρα που είπες για μανιβέλα... Μέχρι ποια χρονιά είχε; Το δικό μου ήταν του 97 και δεν είχε. Το παιδί που το έχει τώρα του έβαλε όμως.
    Θα σε γελάσω και δέν το θέλω

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ωραίο Domi είχε πάρει ο Uriah όταν αντικατέστησε την αφρικανα του αν δεν κάνω λάθος.

    Πέτρο committing θα κάνεις με το Σουζούκι, οπότε κοιτάς κάτι οικονομικό για χώμα και παντός εδάφους "ταξίδι"?
    Οντως το GN εχει αναλαβει ολα τα καθημερινα χρεη, οποτε το δευτερο θα ειναι καθαρα για παιχνιδι. Το τι μορφης παιχνιδι θα ειναι αυτο, ακομα το ψαχνω...

    Σκεψεις ως τωρα:

    RC390 (Ρυσιο & Σερρες, στροφιλικι, ξυσιματα)
    690SMC (Ρυσιο, καγκουριλικι, στροφιλικι, λιγο χωμα με τα σωστα λαστιχα)
    Domie (ον & οφ βολτες, οικονομικα και χωρις το αγχος του κοστους της πτωσης, λιγο καγκουριλικι)

    Το RC ειναι πρωτο σαν υποψηφιο, εχει και καποια στημενα ηδη για πιστα στο car. Σαν παιχνιδι νομιζω πως και το SMC ειναι μια πολυ καλη σκεψη, απλα ειναι μια εντελως καινουρια προσεγγιση οδηγικα το sumo και με φοβιζει λιγο. Θα ξαναπαω στο μηδεν στην πιστα και θα πρεπει να ξαναμαθω καινουριο στυλ οδηγησης. Απο την αλλη μπορει να εχει και την πλακα του βεβαια κι αυτο. Το dominator μπηκε στη συναρτηση καθαρα λογω της συγκεκριμενης περιπτωσης που ποσταρα, επειδη φαινοταν πολυ προσεγμενο.

    Σιγουρα παντως θελω κατι που να ειναι ελαφρυ και παιχνιδιαρικο, χωρις να με πολυνοιαζουν τα αλογα. Με οτιδηποτε πανω απο 35 ειμαι ΟΚ.

  5. #50
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Και εγώ περνάω φάσεις και νομίζω ότι θέλω κάθε χρέπι και μη που κυκλοφορεί ( μμμ αυτό είναι ωραίο να πηγαίνω στα βουνά και να στήνω αντίσκηνο,αυτό είναι ωραίο να βγαίνω Ιονία κ να κάνω 250κλμ σε 1 ώρα,αυτό είναι ωραίο να το χώνω στη βάλτα να παλεύω με λάσπες και βατράχια,ναχαμε κ ένα Varadero ε να κάνουμε μεγάλες ταξιδάρες...).
    Μακάρι να είχαμε ένα από όλα,αν έχεις σκοπό να κάνεις τουρισμό στα βουνά χτύπα το Domi,εγώ δεν θα αγόραζα μοτο για να δοκιμάσω ΑΝ μου αρέσει ενα συγκεκριμένο στυλ ταξιδιού ή να τρώω στη μάπα τον χαρο το Domi όλο το χρόνο επειδή θα πάω στα βουνά 2 σ/κ το χρόνο.Αν θελεις απλά πιο κοντινές χωματοβόλτες πάρε το enduro που κάνει και παιχνίδι εντός.
    Πιο λογική επιλογή για εμένα το 390,και όμορφο και ''παιχνίδι'' ,τα ξέρεις τα γράμματα,'αποψη μου πάντα τα παραπάνω
    porca miseria.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Και εγώ περνάω φάσεις και νομίζω ότι θέλω κάθε χρέπι και μη που κυκλοφορεί ( μμμ αυτό είναι ωραίο να πηγαίνω στα βουνά και να στήνω αντίσκηνο,αυτό είναι ωραίο να βγαίνω Ιονία κ να κάνω 250κλμ σε 1 ώρα,αυτό είναι ωραίο να το χώνω στη βάλτα να παλεύω με λάσπες και βατράχια,ναχαμε κ ένα Varadero ε να κάνουμε μεγάλες ταξιδάρες...).
    Μακάρι να είχαμε ένα από όλα,αν έχεις σκοπό να κάνεις τουρισμό στα βουνά χτύπα το Domi,εγώ δεν θα αγόραζα μοτο για να δοκιμάσω ΑΝ μου αρέσει ενα συγκεκριμένο στυλ ταξιδιού ή να τρώω στη μάπα τον χαρο το Domi όλο το χρόνο επειδή θα πάω στα βουνά 2 σ/κ το χρόνο.Αν θελεις απλά πιο κοντινές χωματοβόλτες πάρε το enduro που κάνει και παιχνίδι εντός.
    Πιο λογική επιλογή για εμένα το 390,και όμορφο και ''παιχνίδι'' ,τα ξέρεις τα γράμματα,'αποψη μου πάντα τα παραπάνω
    Δίκιο έχεις. Γενικά πάντως δε με φοβίζει η ιδέα να πάρω ένα μηχανάκι που δε θα μου ταιριάξει. Είδαμε και το ΜΤ09 που μου ταίριαξε πόσο το κράτησα... Τεσσεράμισι χρόνια οδηγώ μηχανή, αυτή θα είναι η έβδομη.

  7. #52
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μάλλον μας προλάβανε... Ανεβαίνει αθηναίος αύριο για να το κλείσει. Καλά ρε χαμουτζήδες, τόσα μηχανάκια έχετε κάτω, θα μας πάρετε και τα δικά μας;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ωραίο Domi είχε πάρει ο Uriah όταν αντικατέστησε την αφρικανα του αν δεν κάνω λάθος.
    Πάει και του Uriah,το πήραν ΚΑΙ αυτό χαμουτζήδες Αθηναίοι

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Πάει και του Uriah,το πήραν ΚΑΙ αυτό χαμουτζήδες Αθηναίοι

    Μουνόπανα Adm... εεε, Αθηναίοι!

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ..

    Σκεψεις ως τωρα:

    RC390 (Ρυσιο & Σερρες, στροφιλικι, ξυσιματα)
    690SMC (Ρυσιο, καγκουριλικι, στροφιλικι, λιγο χωμα με τα σωστα λαστιχα)
    Domie (ον & οφ βολτες, οικονομικα και χωρις το αγχος του κοστους της πτωσης, λιγο καγκουριλικι)
    Τώρα συμφωνούμε.. Επειδή είχες "επενδύσει" στην πίστα και το καγκουριλικι για αυτό παραξενευτηκα.

    Νομίζω χρειάζεσαι τουλαχιστον 3 μοτοσακο...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Έλα ρε συ Κώστα... Μήπως δε φοράς τα γυαλιά σου;
    Γραφω απο κινητο και δε εχω τοσο καλη αναληση.Τι εχει το μηχανακι?Δε θες ενα μηχανακι πενα.Θα βαρεθεις να πεφτεις στην αρχη.Κριμα ειναι να απαριθμεις γρατζουνιες.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Η αγγελία πάντως ακόμα πάνω είναι, μήπως λάκισε ο Αθηναίος;

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Η αγγελία πάντως ακόμα πάνω είναι, μήπως λάκισε ο Αθηναίος;
    Δεν εχει ουτε ωρα που με πηρε τηλεφωνο ο πωλητης. Οντως ο αθηναιος δε φανηκε ποτε. Κριμα, το Σαββατο με βολευε, θα ειχα παει να το δω. Και ο ανθρωπος φερθηκε πολυ σωστα, εδωσε προτεραιοτητα στον ακυρο επειδη τον ειχε παρει πρωτος.
    Εγω για καμια δεκαρια μερες τωρα δε θα μπορεσω να παω, εχω υποχρεωσεις. Οδηγησα χθες και δυο περτικαλι (690SM & 690SMC) και μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Οδηγησα χθες και δυο περτικαλι (690SM & 690SMC) και μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ.
    Άλλα φρούτα αυτά...

  14. #59
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Κοιτα, το θεμα ειναι, οπως καταλαβαινεις και εσυ, το τι θες να κανεις με το μηχανακι και τον ελευθερο σου χρονο. Το μονο κοινο που εχουν το ΝΧ με το SMC ειναι οτι ειναι μονοκυλινδρα.
    Μπορω να σου προτεινω κατι που θα συνδυαζε, με καποιους συμβιβασμους, ολες τις επιθυμιες που περιεγραψες παραπανω, ον-οφφ αποδρασεις, καγκουριες, πιστα. Το DR 400 Z με ενα εξτρα σετ 17" ζαντες (ή 21"/18" σε περιπτωση που ειναι ηδη motard).
    Γνωμη μου παντως, εφοσον ηδη πλεον εισαι σε ενα αρκετα καλο οδηγικο επιπεδο, ειναι να ασχοληθεις και λιγο με το χωμα ως αναβατης, ιδανικα με ενα ελαφρυ enduro, θα διευρεινει τους οδηγικους σου οριζοντες και θα σε εξελιξει.
    Ασε που υπαρχει σοβαρη περιπτωση να καραγουσταρεις και να κολλησεις.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, το θεμα ειναι, οπως καταλαβαινεις και εσυ, το τι θες να κανεις με το μηχανακι και τον ελευθερο σου χρονο. Το μονο κοινο που εχουν το ΝΧ με το SMC ειναι οτι ειναι μονοκυλινδρα.
    Μπορω να σου προτεινω κατι που θα συνδυαζε, με καποιους συμβιβασμους, ολες τις επιθυμιες που περιεγραψες παραπανω, ον-οφφ αποδρασεις, καγκουριες, πιστα. Το DR 400 Z με ενα εξτρα σετ 17" ζαντες (ή 21"/18" σε περιπτωση που ειναι ηδη motard).
    Γνωμη μου παντως, εφοσον ηδη πλεον εισαι σε ενα αρκετα καλο οδηγικο επιπεδο, ειναι να ασχοληθεις και λιγο με το χωμα ως αναβατης, ιδανικα με ενα ελαφρυ enduro, θα διευρεινει τους οδηγικους σου οριζοντες και θα σε εξελιξει.
    Ασε που υπαρχει σοβαρη περιπτωση να καραγουσταρεις και να κολλησεις.
    Σωστα τα λες. Αλλα το χωμα θελει και παρεα που δεν την εχω αυτη τη στιγμη. Βεβαια ουτε για πιστα ειχα και σιγα σιγα βρηκα, και μπολικη μαλιστα.

    Παντως δεν πολυαγχωνομαι για το τι θα παρω. Ενα sumo θα το παρω αργα ή γρηγορα καποια στιγμη, θελω να το δοκιμασω οπωσδηποτε. Επισης και το 390 θα περασει απο τα χερια μου, ξερω πως θα ειναι πολυ ευχαριστο στην πιστα. Και χωμα θα κανω καποτε... Θελω να πω ο,τι και να παρω πρωτο απλα τα αλλα θα πανε λιγο πισω. Να κρατησω μια μηχανη για χρονια δεν προκειται. Οποτε αν πχ παρω το RC τωρα, θα παρω το SMC σε κανα χρονο, και το αντιστροφο, κοκ... Την υγεια μας να'χουμε μονο. Αυτη τη στιγμη μαλλον σκεφτομαι πως θα παρω αυτο που θα βρω ως καλυτερη περιπτωση /ευκαιρια. Ας αποφασισει η μοιρα αντι για μενα.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για υποκατηγορία Honda NX 650 Dominator
    από Uriah Heep στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 22:39
  2. Honda Nx 650 Dominator Ερωτήσεις
    από creperistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF