Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: NX 650 Dominator

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tkata
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    128

    NX 650 Dominator

    Καλημέρα σας.

    Γνωρίζουμε κανά-δύο πραγματάκια για το Dominator? Με ενδιαφέρει η κατηγορία αλλά δεν γνωρίζω και πολλά για το μοντέλο. Σαν μικρό Africa δεν είναι; Εκτός του ότι είναι παλιό, υπάρχουν κάποια στοιχεία από κάποιον που να το είχε;

    Σας ευχαριστώ πολύ, πολύ!

  2. #2
    Είχα πάρει καινούριο ένα από τα τελευταία που κυκλοφόρησαν,σε κόκκινο και μαύρο μόνο.
    Μόλις το μοτέρ ερχόταν σε κανονική θερμοκρασία λειτουργίας, έσβηνε. Σε κάθε φανάρι έσβηνε. Τρείς εξουσιοδοτημένοι δεν κατάφεραν να λύσουν το πρόβλημα. Δοκίμασέ το. Αν ο προκάτοχος το έχει λύσει (το να σβήνει που και που δεν είναι πρόβλημα), πάρ'το. Αναρτήσεις άριστες, ποιότητα Honda, γκάζι αρκετό ( 160 κοντερίσια τελική), κατανάλωση 5,5λ/100χλμ

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tkata
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    128
    ευχαριστώ φίλε μου, το ψάχνω

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    3
    εφόσον μιλάμε για καινούργιο Domi το πιο πιθανό είναι να έσβηνε επειδή η αναπνοή του ρεζερβουάρ ήταν βουλωμένη από εργοστασιακή μπογιά... Κάτω μεριά ένα μικρό τσουτσουνάκι που εξισορροπεί την πίεση...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    αν η τιμη ειναι συμφερουσα παρτο με κλειστα ματια.
    το ειχα 2 χρονια μεταχειρισμενο μοντελο του 1995.
    ηταν το 1ο μου μηχανακι και με πηγε παντου.
    Αθηνα-Καρδιτσα
    Καρδιτσα- Καστορια
    Γρεβενα, Αθηνα παλι...
    Καρδιτσα-Πατρα...
    Αθηνα...μονιμα...

    δεν μασαγε πουθενα.
    τελικη 160 κοντερισια, 210 χλμ και βαλε αυτονομια και γενικα πολυ ανετο.
    προβληματα ΜΗΔΕΝ !!!
    μια αρρυθμια στο καρπυρατερ λυθηκε με απλη ρυθμιση και μονο ενας ΜΑΛΑΚΑΣ μαστορας καταφερε να καψει την ηλεκτρονικη επειδη δεν μπορεσε να καταλαβει γιατι ειχε αρρυθμιες.


    παρτο αδερφε να ξενοιασεις !!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tkata
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    128
    ευχαριστώ παιδιά

  7. #7
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    εχω επισης 95αρι εδω και 4 χρονια.ειναι ενα πραγματικο ον-οφ(50%-50%).εχω κανει πανω απο 30000χλμ(84000χλμ τωρα)σε χωμα,ασφαλτο και καθημερινη μετακινηση.τα προβληματακια που εχει βγαλει ειναι φυσιολογικα μετα απο 15-17 χρονια που κουβαλαει στην πλατη του:καταναλωση λαδιου(απο τσιμουχακια βαλβιδων καθως η συμπιεση ειναι οκ),καρβουνακια μιζας και ρουλεμαν λαιμου,ψαλιδιου και τροχων.τα σερβις του ειναι πολυ οικονομικα και πολλες εργασιες μπορεις να τις κανεις μονος σου γιατι ειναι πολυ απλη κατασκευη

  8. #8
    Η μηχανή είναι πολύ καλή. Σκυλί είναι. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μόνο ένα θεματάκι με την σέλα που είναι κουραστική αλλά αυτό διορθώνεται. Με τα σβησίματα υπάρχει ένα θεματάκι αλλά αν την μάθεις λύνεται και αυτό. Κρατάς λίγο ανοιχτό το γκάζι ή πολύ εύκολα ανεβάζεις λίγο το ρελαντί. Πάντως είναι άριστη μηχανή. Κυρίως αν σε ενδιαφέρει και το χώμα είναι όλα τα λεφτά. Πάει σχεδόν παντού.
    cbhornet

  9. #9
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    dr 650 rse ανακατασκευη,ερωτηση τωρα για domi,αθανατα αεροψηκτα μονοκυλινδρα βαστατε ακομα.πολυ καλο μηχανακι,εγω τοτε πηρα το dr αντι γι αυτο λογω περρισοτερης δυναμης,που δεν παιζει και μεγαλο λογο στην κατηγορια.χτυπα το μην κολας καθολου
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  10. #10
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cbhornet00 Προβολή μηνύματος
    Με τα σβησίματα υπάρχει ένα θεματάκι αλλά αν την μάθεις λύνεται και αυτό. Κρατάς λίγο ανοιχτό το γκάζι ή πολύ εύκολα ανεβάζεις λίγο το ρελαντί.
    αυτο με τα σβησιματα το εχω ακουσει και απο αλλους.απ'οτι εχω καταλαβει ειναι λαθος ο τροπος που οδηγουν ενα μεγαλο αεροψυκτο μονοκυλινδρο.απλα δεν μπορεις να κινεισαι με 1500στρ/λ με μεγαλη σχεση στο σασμαν.στο δικο μου, με το ρελαντι που λεει το μανουαλ δεν εχω τετοιο θεμα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Χαζευοντας στο car επεσα πανω σε αυτην την αγγελια.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/16571927/

    Εχω μια αδυναμια στο συγκεκριμενο μηχανακι, μιας και ηταν το πρωτο μου. Αλλα δεν του εδωσα τοτε την ευκαιρια που του αξιζε, το πουλησα στο εξαμηνο. Ηθελα αλογα τοτε, καινουριος αναβατης και ανιωθος τερμα.

    Μαλλον το ΜΤ-09 βρηκε αγοραστη οποτε ερχεται ο καιρος για την επομενη. Ελεγα για RC390... Αλλα κατι μεσα μου μου λεει να παω να ριξω μια ματια στο συγκεκριμενο. Ισως να ειναι μια ευκαιρια να δω λιγο και το χωμα που δεν το εχω δοκιμασει καθολου. Δεν ξερω, ειμαι λιγο μπερδεμενος. Το μικρο GN250 μου αλλαξε πολυ την οπτικη μου σε σχεση με τις μηχανες. Αρχιζω να σκεφτομαι πως μπορει να υπαρχει ευχαριστηση σε μερη που δεν το φανταζομουν.

    Τι λετε; Να παω να ριξω μια ματια ή να ριξω λιγο νερο στα μουτρα μου να συνερθω;

    ΥΓ:Σημερα σε φαναρι στο κεντρο της πολης πετυχα το παλιο μου Domie. Το εχει ακομα το παιδι που το αγορασε απο μενα. Πρωτο του μηχανακι και γι'αυτον αλλα αυτος το κρατησε. Γεματο σημαδια απο πτωσεις, μου ειπε πως μπαινει αρκετα και χωμα το λιγο που τα ειπαμε στην ακρη του δρομου. Αλλα συνεχιζει ακαθεκτο, σκυλι μαυρο. Ζηλεψα λιγο, ηθελα να το καβαλησω...

    Αντε μην ανοιξω κανα θεμα "RC390 ή NX650" τωρα και σας αποτελειωσω ολους.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Σαφέστατα να το πάρεις και να ξεκινήσεις και κανα χωματόδρομο.Θα αλλάξει ακόμα περισσότερο η οπτική σου!


    Εγώ για χώμα ψήνομαι αρκετά για το 250.130 κιλά γεμάτο!!!!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #13
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το εχω παρκαρισμενο στο car απο τοτε που το εβαλε αγγελια! Δεν πιστευα οτι θα ενδιαφεροταν κανενας και ελεγα να το τσιμπουσα πριν το καλοκαιρι.
    Και εγω μετανιωσα που πουλησα το δικο μου.
    Πανε δες το, φαινεται πολυ προσεγμενο και σε αριστη κατασταση. Πιστευω πως θα αξιζει. Μεγαλο συν οτι εχει βαλει μονη εξατμιση πισω και ξεφορτωθηκε τις δυο ξυλοσομπες που ζυγιζουν μισο τονο εκαστη! Τωρα πρεπει να ειναι 170 και κατι κιλα γεματο. Και εχει πραγμα να βγαλεις να φτασεις κοντα στα 165 κιλα, ευκολα.
    Παρ'το και βουρ για ον-οφ αποδρασεις!
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Οι παλιες αγαπες δεν ξεχνιουντε.Ξερεις ποσες φορες εχω μετανιωσει για μηχανακια που εχω πουλησει που οπως λες δε τους εδωσα την ευκαιρια?
    Εισαι στο σωστο δρομο.Λιγο προσοχη θελει το γκαζι του στο χωμα καθοτι εισαι απειρος και ως γνωστον τα χιλιομετρα στο χωμα διπλασιαζονται.
    Καπου παλιοτερα ειχα διαβασει οτι το πιγασος το ντομι το φριγουιντ το φ650 φορουσαν τον ιδιο κινητηρα.Δε ξερω αν αληθευει.
    ΠΑΡΤΩ....

    Υ.Γ.Περιμενω ν'ακουσω τη γνωμη του μπλιζερ
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Βουρ για το dominator και το χωμα. Δεν θα θες να ξαναπατησεις ασφαλτο.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για υποκατηγορία Honda NX 650 Dominator
    από Uriah Heep στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 22:39
  2. Honda Nx 650 Dominator Ερωτήσεις
    από creperistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF