Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Απαλλαγή τελών κυκλοφορίας μετά από κλοπή

  1. #1
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Απαλλαγή τελών κυκλοφορίας μετά από κλοπή

    Μήπως ξέρει κάποιος; Μετά από δήλωση για κλοπή μηχανής, πώς απαλλάσσεται ο κάτοχος από τα τέλη κυκλοφορίας; Πρέπει να πληρώνει για κάποιο διάστημα μετά τη δήλωση κλοπής; ή πάει στην εφορία κατ'ευθείαν και κάνει διαγραφή;
    Όποιος έχει κάποια σίγουρη ιδέα;
    Τελευταία τροποποίηση από gefr; 18/05/2012 στις 07:30.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  2. #2

  3. #3
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Ευχαριστώ McGyver
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  4. #4
    Ενδέχεται να σου πουν να περάσεις μια βόλτα και από το υπουργείο μεταφορών..
    Από ό,τι κατάλαβα, εξαρτάται από τα κέφια του/της υπαλλήλου της εφορίας τη μέρα που θα πας.
    safety doesn't happen by accident

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Ενδέχεται να σου πουν να περάσεις μια βόλτα και από το υπουργείο μεταφορών..
    Από ό,τι κατάλαβα, εξαρτάται από τα κέφια του/της υπαλλήλου της εφορίας τη μέρα που θα πας.


    :a13:



    :a44:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    αυτα που λεει ο φιλος sniper

    "sniper

    Τιπ : Σε όσους κλέψανε μηχανή και το δήλωσαν στην αστυνομία αλλά όχι στην
    εφορία και σας έρχεται κάθε χρόνο το χαρτί για τα τέλη κυκλοφορίας, να πάτε
    στο τμήμα που κάνατε την δήλωση/μύνηση να πάρετε αντίγραφο να το πάτε
    στην εφορία για την διαγραφή από τ' όνομά σας του οχήματος. Μην αρχίσετε
    τα διάφορα, την πληροφορία την πήρα από εφοριακό και δεν λέει μ2/λακίες."

    τουλάχιστον εδω Ηρακλειο δεν ισχύουν. εμένα μου έκλεψαν την astrea grand μου , πήγα στην εφορία με χαρτί από ασφάλεια, και μου είπαν το κορυφαίο. Μην τα πληρώνεις και ας έρχονται κάθε χρόνο. Πήγα και το 2010 και το 2011

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    αυτα που λεει ο φιλος sniper

    "sniper

    Τιπ : Σε όσους κλέψανε μηχανή και το δήλωσαν στην αστυνομία αλλά όχι στην
    εφορία και σας έρχεται κάθε χρόνο το χαρτί για τα τέλη κυκλοφορίας, να πάτε
    στο τμήμα που κάνατε την δήλωση/μύνηση να πάρετε αντίγραφο να το πάτε
    στην εφορία για την διαγραφή από τ' όνομά σας του οχήματος. Μην αρχίσετε
    τα διάφορα, την πληροφορία την πήρα από εφοριακό και δεν λέει μ2/λακίες."

    τουλάχιστον εδω Ηρακλειο δεν ισχύουν. εμένα μου έκλεψαν την astrea grand μου , πήγα στην εφορία με χαρτί από ασφάλεια, και μου είπαν το κορυφαίο. Μην τα πληρώνεις και ας έρχονται κάθε χρόνο. Πήγα και το 2010 και το 2011
    Ναι αλλά δες τι λέει κι ο φίλος Βάντας..
    Από ό,τι κατάλαβα, εξαρτάται από τα κέφια του/της υπαλλήλου της εφορίας τη μέρα που θα πας.
    Γιατί όταν θα σου έρθουν όλα μαζεμένα από το TAXIS, ο ΙΔΙΟΣ υπάλληλος θα σε κοιτάει σαν χαζός και θα σου πει "τι να σου κάνω ρε φιλαράκι, αλλάξανε τα πράγματα".

    Κάνεις ό,τι θες βέβαια..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    το θέμα είναι και ξέχασα να το αναφέρω ότι πήγα και για πλάκα στο μηχα/κο χτύπησαν την πινακίδα μου και τους έβγαλε "Όχημα προς αναζήτηση" Κλεμενο δηλαδή.

    Δεν μπορούμε να πάμε εφορία και να τους πούμε μια "ατάκα" κάτι που να μην μπορούν να το αντικρούσουν? δηλαδή θα μας έρχονται κάθε χρόνο τα τέλη? Αφού στην ασφάλεια είναι δηλωμένο (με χαρτί που το έχω πάντα μαζί μου), στο μηχανολογικό το βλέπουν Κλεμενο τι άλλο θέλουν?

    μπορούμε πχ να ζητήσουμε κάνα χαρτί οτι κοιτάξτε σας το είπα, μη με πρήζετε...? ας μας πει κανας εφοριακος αν υπαρχει εδω μεσα.. μπας και τους ξεφορτωθουμε

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    το θέμα είναι και ξέχασα να το αναφέρω ότι πήγα και για πλάκα στο μηχα/κο χτύπησαν την πινακίδα μου και τους έβγαλε "Όχημα προς αναζήτηση" Κλεμενο δηλαδή.

    Δεν μπορούμε να πάμε εφορία και να τους πούμε μια "ατάκα" κάτι που να μην μπορούν να το αντικρούσουν? δηλαδή θα μας έρχονται κάθε χρόνο τα τέλη? Αφού στην ασφάλεια είναι δηλωμένο (με χαρτί που το έχω πάντα μαζί μου), στο μηχανολογικό το βλέπουν Κλεμενο τι άλλο θέλουν?

    μπορούμε πχ να ζητήσουμε κάνα χαρτί οτι κοιτάξτε σας το είπα, μη με πρήζετε...? ας μας πει κανας εφοριακος αν υπαρχει εδω μεσα.. μπας και τους ξεφορτωθουμε
    Δηλαδή πιστεύεις ότι το Υπουργειο Υποδομών μεταφορών ή όπως σκ@τά το λένε συνδέεται μηχανογραφικά με το ΤΑΧΙS;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    εγω man θελω να με σταματησουνε και να μου πουνε χρωστας τελη μπαινεις μεσα...εκει να δεις γλεντια...θα γυρισω γραφεια αναποδα...

  11. #11
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή πιστεύεις ότι το Υπουργειο Υποδομών μεταφορών ή όπως σκ@τά το λένε συνδέεται μηχανογραφικά με το ΤΑΧΙS;
    Δεν εχουν το καταλληλο απλικεϊσο μαλλον

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    εγω man θελω να με σταματησουνε και να μου πουνε χρωστας τελη μπαινεις μεσα...εκει να δεις γλεντια...θα γυρισω γραφεια αναποδα...
    To πιθανότερο ν' ανοιξεις φάκελο και να δεις το μπουγιουρντί.. ελπίζω να έχεις καλή ασφάλεια και χαμηλή χολιστερίνη.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    μου κλεβουν την μηχανη ktm950sm παω υπουργειο δηλωνω κλοπη μου δινουν χαρτι παω στην εφορια δηλωνω κλοπη καταθετω την αδεια και το χαρτι απο το υπουργειο (με μια μερα διαφορα γεννηθηκε η κορη μου και μου εκλεψαν την μηχανη οποτε ημουν στα χαμενα)
    μετα απο ενα χρονο βρισκω μηχανη παω αστυνομια παιρνω την μηχανη μου δινουν χαρτι μετα απο 10 μερεσ παω εφορια να παρω σημα και αδεια που ειχα καταθεσει
    μου λεει'' το σημα με προστιμο γιατι εχουν περασει 10 μερεσ απο την ευρεση'' '' ναι λεω αλλα η αστυνομια αργησε να μου δωσει το χαρτι '''
    δε με νοιαζει μου απανταει θα πληρωσεισ προστιμο τις εξηγω οτι αν βαλει προστιμο θα βρε8ει στο χαντακι μαζι με την οικογενεια τησ γιατι δε φταιω που τον παιζουν οι υπηρεσιες
    οποτε δε πληρωνω προστιμο λεω την αδεια θα μου την δωσεισ ???
    δεν την εχω μου απανταει απογορευετε να παιρνουμε αδειεσ χωρισ πινακιδεσ
    δηλαδη τισ απανταω επρεπε στο υπουργειο να ζητησω καινουργια πιανακιδα για κλεμενη μηχανη
    δεν απανταει
    την ξαναρωταω μου απανταει οτι τισ εχω φτασει την πιεση 400
    δε παει να σου φτασει και 14000 δε με νοιαζει αρι8μο πρωτοκολου εχεισ
    που να το βρω σκεφτομαι (οπωσ ειπα και παραπανω κορη και κλοπη μηχανησ ηρθαν μαζι)
    τισ ζηταω να ψαξει εκει που βαζουν τισ αδεισ μηπωσ την βρει δεν εχει συστημα αρχειοθετησησ η εφορια????????
    λεει παλι την παπαρια αδεια χωρισ πινακιδα δε παιρνει
    και το κορυφαιο μου λεει που μενεισ τισ απανταω δε ανοικεισ στην περιοχη τησ δου οποτε κακως την κατεθεσα εκει αν την κατεθεσα επειδη δε με πιστευει
    φυσικα δεν ειναι η υπαλληλος που με ειχε εξυπηρετησει τοτε για εχει παρει συνταξη

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλη κυκλοφορίας μετα απο... Χρονια
    από wwtomww στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 11:08
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF