Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 51 από 51

Θέμα: Αγορά μεταχειρισμένου R1200GS - συμβουλές

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Θυμαμαι, και καπου εχω και τα τιμολογια, οτι τα σερβις μου πηγαιναν στα 140 ευρω πλην των 40000 που πηγε 240

    ΜΕ τα λαδακια και τα φιλτρα οταν συνεπιπταν με αλλα πραγματα αλλιως μονο λαδια... τα αλλαζα μονος μου

    Αν ειδικα ξερεις κι απο βαλβιδες... δεν υπαρχει πιο ευκολο μηχανακι να ρυθμισεις

    Υπάρχει σημαντική διαφορά στην τιμή Αθήνα με Θεσσαλονίκη

  2. #47
    να πω και εγω την γνωμη μου,επειδη περασε απο τα χερια μου για ενα φεγγαρι ενα 1200 04 μοντελο,το ειχα παρει με 40000χλμ
    το κρατησα κανα 6μηνο εκανα μαζι του περιπου 15000-20000 χλμ ,μπορω να πω οτι δεν ημουν καθολου ευγενικος μαζι του,
    πραγματικα του αλλαξα τα φωτα και δεν μου εβγαλε τιποτα,
    το πουλησα μονο και μονο επειδη ημουν σε αλλη φαση τοτε,ηθελα κατι πιο redi to race

  3. #48
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Είχα το μοντέλο του 07, το πήρα μτχ με 3k χλμ, έκανα άλλα 24k και είχα μια λάμπα καμμένη και μια μπαταρία εντός εγγύησης. Το έδωσα με ανταλλαγή και πήρα το επετειακό του 09 και το έχω μέχρι σήμερα με 20k χλμ, τα ίδια, μια λάμπα και μπαταρία. Γενικά οι εργοστασιακές μπαταρίες έχουν ημερομηνία λήξης, μετά βάζεις μια Yuassa.. Τον Φεβρουάριο, service 20k χλμ, με ρύθμιση βαλβίδων, κόστισε 183€ (Θεσσαλονίκη, αν έχει σημασία).

    Εκτός από όσα αναφέρθηκαν παραπάνω, ρίξε και μια ματιά στο ball joint, είναι η φούσκα πάνω απ' το μπροστινό φτερό, το κόστος αντικατάστασης σε εξουσιοδοτημένο είναι τσουχτερό.
    ​The journey is the reward!

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2008
    Μηνύματα
    16
    Κατατοπιστικότατες όλες οι τελευταίες περιγραφές από εμπειρίες κατόχων!

    Σάς ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας, με βοηθάτε στη διερεύνηση.

  5. #50
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Έχω το 1200 του '06 αγορασμένο καινούριο, βέβαια έχω πολύ λίγα χλμ (14500). Επειδή άκουγα κι εγώ για άξονες, άλλαξα μαζί με μια αλλαγή λαδιών και τις βαλβολίνες του άξονα. Ζημιές: Μία καμμένη λάμπα στο μπροστινό φανάρι και μία μπαταρία. Δεν μπορώ να πω ότι το έχω ταλαιπωρήσει, όλα τα χιλιόμετρα είναι σε βόλτες αλλά δεν έχει βγάλει τπτ από ζημιές. Είναι το μοντέλο με τα σερβόφρενα. Από διάφορα που διάβασα σε πολλά φόρα κατέληξα ότι ο μηχανισμός υποβοήθησης παραδίδει πνεύμα όταν από λάθος ακουμπάς τον λεβιέ του φρένου καθώς οδηγείς και αναγκάζεται να δουλεύει υπερωρίες καθώς και όταν δεν αλλάζεις τα υγρά με αποτέλεσμα να μαζεύει μούργα. Είναι αλήθεια ότι έχει πολύ οικονομικό σέρβις και λόγω της απλότητας του κινητήρα είναι μηχανάκι που αν ξέρεις 5 πράγματα του βάζεις εύκολα χέρι. Επίσης είναι αλήθεια ότι τρώει μπαταρία και όταν το έχεις αραγμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα θέλει να είναι μπριζωμένο στον φορτιστή. Εγώ άλλαξα την μαμά μπαταρία πάλι με μαμά (ψιλομαλακία μου - δεν ήξερα), οι περισσότεροι βάζουν yuassa ή Odyssey που είναι μακράν καλύτερες.
    Μου άρεσε, άρεσε και στη γυναίκα μου και το πήρα χωρίς πολλά πολλά.

    Πάντως γενικότερα όπως και σε κάθε best seller, υπάρχουν φανατικοί και από τις 2 μεριές.

    Αν σου αρέσει πάρτο αν δεν σου αρέσει προσπέρασέ το και πήγαινε σε ότι σου κάνει κλικ.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2009
    Μηνύματα
    8
    Έχω ένα 1200GS του 07 με 62500 χλμ.Από αυτά εγώ έχω κάνει τα 20000. Η μηχανή είναι φοβερή!
    Έχω αλλάξει μια μπαταρία και το μετρητή βενζίνης(140ευρώ) μόνο.
    Αν σου αρέσει από πριν δεν φαντάζεσαι τι θα πάθεις μόλις την αποκτήσεις...

    Καλές βόλτες.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 14:40
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2006, 16:39
  3. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 23:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2005, 17:12
  5. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 15:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF