Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: SPYBALL 8510 ψάχνω χειριστήριο

  1. #1

    Unhappy SPYBALL 8510 ψάχνω χειριστήριο

    SPYBALL 8510 ψάχνω χειριστήριο
    Αν ξέρει κάποιος από πού να αγοράσω η αν κάποιος έχει ένα από χαλασμένο
    συναγερμό μου λέει.

    Χρηστος μου στελνετε PM μηνυμα.
    Thanks
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Αν είναι όπως το παρακάτω, πρέπει να έχω ένα σ' ένα συρτάρι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpeg 
Προβολές:	266 
Μέγεθος:	5,3 KB 
ID:	259107

    Αν όχι: Θανάσης Παναγιωτόπουλος, Καλλιρόης 14, 210 9218750

  3. #3
    Καλημερα Θωμα
    Αυτο ειναι σου εστειλα μηνυμα.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #4
    Θωμά έλαβα σήμερα το χειριστήριο του έβαλα νέα μπαταρία το προγραμμάτισα
    και όλα ΟΚ.
    Σε ευχαριστώ για την όλοι βοήθεια και με το χειριστήριο που δεν ηθελες χρήματα
    και για το manual μου είχες αναρτήσει στο forum και δεν το είχα δει.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Χαρά μου που βοήθησα bro...


  6. #6
    Kαλησπέρα, ξανανοίγω το τοπικ, μιας και βρίσκομαι στην ίδια φάση. Έχω τον spyball 8510 (νομίζω) με το ορθογώνιο τηλεχειριστήριο με τα πράσινα κουμπιά και βρήκα τηλεκοντρόλ από ίδιο συναγερμό, από μηχανή φίλου. Θέλω να το προγραμματίσω, ώστε να λειτουργεί με το δικό μου και να έχω πλέον 2ο τηλεχειριστήριο. Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να το κάνω? Δεν πολυέβγαλα άκρη από τo manual! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  7. #7
    11.1 Επαναπρογραμματισμός χειριστηρίων
    Η διαδικασία αυτή είναι απαραίτητη σε περίπτωση όπου κάποιο χειριστήριο που λειτουργεί κανονικά με τον συναγερμό σας
    αποσυγχρονιστεί και πάψει ξαφνικά να λειτουργεί. Αυτό μπορεί να συμβεί για παράδειγμα εξ αιτίας της παραμονής του για
    μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς μπαταρία ή με κάποια μπαταρία χωρίς φορτίο, όπως επίσης και αν πατηθεί το χειριστήριο
    επανειλημμένα εκτός της περιοχής λειτουργίας ? ανταπόκρισης του δέκτη (του συναγερμού).
    Στην περίπτωση αυτή ακολουθήστε την παρακάτω διαδικασία:
    - Πατήστε το μπουτόν Νο 1 του χειριστηρίου για ένα δευτερόλεπτο και μετά αφήστε το
    - Πατήστε το ξανά και κρατήστε το πατημένο για 15 περίπου δευτερόλεπτα
    - Ο πομπός (χειριστήριο) και ο δέκτης του συναγερμού αυτόματα προγραμματίζονται
    - Το σύστημα ενεργοποιείται ή απενεργοποιείται αντίστοιχα.

    11.2Προγραμματισμός νέων χειριστηρίων
    Το σύστημα συναγερμού σας προσφέρετε από τον κατασκευαστή του με δύο χειριστήρια.
    Σε περίπτωση απώλειας ή βλάβης, ένα ή δύο καινούργια χειριστήρια μπορούν να προγραμματιστούν ως εξής:
    - Αφοπλίστε το σύστημα (συναγερμό και immobiliser) από το δεύτερο χειριστήριο (αν σας έχει απομείνει) ή με τη χρήση του
    προσωπικού κωδικού έκτακτης ανάγκης (emergency disarming Confidential Code).
    - Γυρίστε τον κεντρικό διακόπτη ανάφλεξης στη θέση ON, και μετά στη θέση OFF , και περιμένετε περίπου 20
    δευτερόλεπτα ?? Το ενδεικτικό LED θα ανάψει για περίπου 2 δευτερόλεπτα.
    - Ενώ το ενδεικτικό LED είναι αναμμένο γυρίστε πάλι τον διακόπτη στη θέση ON ?? Το LED θα σβήσει και ο συναγερμός
    θα δώσει ένα σύντομο ηχητικό.
    - Τώρα έχετε 6 δευτερόλεπτα στη διάθεσή σας (*) για να πατήσετε το μπουτόν Νο 1 και των δύο χειριστηρίων, ένα κάθε
    φορά, ?? το σύστημα δίνει ένα σύντομο ηχητικό για να επιβεβαιώσει την επιτυχία της διαδικασίας.
    - Γυρίστε το διακόπτη ανάφλεξης στη θέση OFF.
    (*) Όταν τα 6 δευτερόλεπτα περάσουν, το σύστημα δίνει ένα σύντομο ηχητικό, για να σας ειδοποιήσει με τον τρόπο αυτό ότι ο
    χρόνος προγραμματισμού έχει τελειώσει.
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
    1. Για λόγους ασφαλείας, κάθε σύστημα μπορεί να δεχθεί μέχρι δύο χειριστήρια.
    2. Κάθε διαδικασία προγραμματισμού ακυρώνει τα προηγούμενα χειριστήρια. Για το λόγο αυτό: αν χάσετε ένα χειριστήριο και
    θέλετε να προγραμματίσετε ένα καινούργιο, μην ξεχάσετε να προγραμματίσετε επίσης και το άλλο ? δεύτερο ?χειριστήριο
    που σας έχει απομείνει (γιατί διαφορετικά θα σταματήσει να λειτουργεί). Αν δεν θέλετε να προγραμματίσετε ένα
    καινούργιο, ξανά-προγραμματίστε αυτό που σας έχει μείνει, έτσι ώστε να ακυρώσετε αυτό που χάθηκε.
    Ride to the end of time!!!!

  8. #8
    Εγώ τώρα σε ποιά από τις 2 κατηγορίες είμαι?
    Είναι τηλεκοντρόλ άλλου συναγερμού, οπότε λογικά δε θα πρέπει να κάνω το ν.11, αλλά κατευθείαν να ξεκινήσω από το ν.12, σωστά? Το ν.11 απλά θα επανεργοποιήσει το τ/χειριστήριο στην αρχική του κατάσταση, που σημαίνει στο συναγερμό της μηχανής του φίλου μου, έτσι δεν είναι?

    Φοβάμαι μην κάνω καμιά @@ και απορυθμίσω και το χειριστήριο που λειτουργεί... :/

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    θα κανεις το 11.2 και για τα δυο χειριστηρια
    κωδικο αναγκης εχεις;

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2019
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα σας παιδιά έχω έναν συναγερμό SPYBALL 8510 και δεν μπορώ να συγχρονισω το δεύτερο κοντρόλ μου...τι να κάνω?

Παρόμοια θέματα

  1. Spyball 8510
    από Godfather στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2021, 22:02
  2. spyball 8510 και χαμενος κωδικος...
    από Thrakiotis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2009, 00:40
  3. spyball 8510
    από dvamv στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2008, 17:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF