Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Τι γίνεται με το FC-moto.de?

  1. #31
    Ψυχή βαθιά ... Καρδιακός Το avatar του/της Ασωτος
    Εγγραφή
    25/07/2006
    Μηνύματα
    284
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    update.

    Μετά από 3 μήνες και κάτι μέρες, κατάφερα να... ακυρώσω την παραγγελία μου. Ούτε τηλέφωνα απαντούσαν, ούτε μέιλ.
    Ταυτόχρονα βέβαια, έστελναν προσφορές και ενημερώσεις για τα προνόμια μέλους.
    Άντε να δούμε πόσο θα πάρει για να επιστραφούν τα χρήματα τώρα..

    Μάλλον έχει να κάνει με το αν υπάρχει σε στοκ αυτό που ζητάς. Έδωσα παραγγελία Κυριακή βράδυ, 3/6, και το παρέλαβα Δευτέρα 18/6.

    ΠΑΝΤΑ αντικαταβολή.....
    Μια από τις σχέσεις που δεν ξέρεις, μου φώναξε ένα πρωινό, κάνεις εσύ αυτό που θέλεις, γι΄αυτό βαθιά και σε μισώ ...

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    Μάλλον έχει να κάνει με το αν υπάρχει σε στοκ αυτό που ζητάς. Έδωσα παραγγελία Κυριακή βράδυ, 3/6, και το παρέλαβα Δευτέρα 18/6.

    ΠΑΝΤΑ αντικαταβολή.....
    Το θέμα είναι ότι δεν με ενημερώνουν για το τι συμβαίνει. Δεν μου είπε κανείς αν υπάρχει/δεν υπάρχει στοκ. Να μου λείπει το fc λοιπόν στο εξής..
    safety doesn't happen by accident

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Μου ήρθε το ένα από τα 2 πράγματα που είχα παραγγείλει. Μου τηλεφώνησε ο κούριερ για ραντεβού και τον ενημέρωσα ότι δε θα το παραλάβω, επειδή τον παίζουν. Το έστειλε πίσω και, μια μέρα μετά, έλαβα email "γιατί επιστροφή? παρακαλώ απαντήστε". Τους απάντησα, ακύρωσα και την υπόλοιπη παραγγελία και δεν ξανασχολήθηκαν. Ούτε εγώ θα ξανασχοληθώ απ'ότι φαίνεται.
    Life begins at 45°.

  4. #34
    Φίλος παρήγγειλε πρόσφατα ρούχα με αντικαταβολή, του ήρθαν νορμάλ.
    Εγώ παρήγγειλα μποτες επίσης με αντικαταβολή, κολημένο στο in process για 10 μέρες. Μετά από 3 mail μου είπαν ότι θα είναι διαθέσιμες μέσα Σεπτέμβρη (από το 1ο mail τους είχα πει ότι τις θέλω για ταξίδι τον Αύγουστο).
    Με mail πάλι ακύρωσα την παραγγελία και όλα καλά.

    ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ πάλι από εκεί!
    Έδωσα 15 ευρώ παραπάνω και τις παρήγγειλα από ελληνικό μαγαζί που τις φέρνει απο Γερμανία.
    Υ.Γ Και όλα αυτά γιατί η ελληνική αντιπροσωπία τον παίζει, μου πρότειναν να αγοράσω μπότες που δεν έχουν στο μαγαζί, κοστίζουν 50 ευρώ περισσότερο από την παραεισαγωγή και θα έρθουν μέσα Σεπτέμβρη αφού τις παραγγείλουν για μένα "φυσικά" χωρίς να τις δοκιμάσω. Να χαρώ αντιπρόσωπο!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Από όλα όσα έχω ακούσει για το συγκεκριμένο κατάστημα χρόνια τώρα, έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι έχει σχετικά καλές τιμές, αλλά πάσχει ΤΡΟΜΕΡΑ σε θέματα επικοινωνίας (ζωτικό θέμα ενός e-shop) και σε χρόνους παράδοσης! (επίσης σημαντικότατο θέμα σε διαδικτυακές αγορές)...

    Οπότε αν κάποις δεν βιάζεται να πάρει κάτι είναι μια καλή επιλογή να το παραγγείλει από εκεί. Αν το θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ έστω και ένα-δυο μήνες μετά, είναι ρίσκο!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    (από το 1ο mail τους είχα πει ότι τις θέλω για ταξίδι τον Αύγουστο).


    Που θα πας;;; :P
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  7. #37
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viper4 Προβολή μηνύματος
    Από όλα όσα έχω ακούσει για το συγκεκριμένο κατάστημα χρόνια τώρα, έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι έχει σχετικά καλές τιμές, αλλά πάσχει ΤΡΟΜΕΡΑ σε θέματα επικοινωνίας (ζωτικό θέμα ενός e-shop) και σε χρόνους παράδοσης! (επίσης σημαντικότατο θέμα σε διαδικτυακές αγορές)...

    Οπότε αν κάποις δεν βιάζεται να πάρει κάτι είναι μια καλή επιλογή να το παραγγείλει από εκεί. Αν το θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ έστω και ένα-δυο μήνες μετά, είναι ρίσκο!
    Αυτό! Προχθές (1/8) παρέλαβα 3 πράγματα που είχα παραγγείλει στις 17/7. Έχω ξαναπάρει πράγματα από το FC-Moto και δεν είχα προβλήματα αλλά στην επικοινωνία πάσχουν και άμα κάτσει καμιά στραβή (λάθος νούμερο, out of stock) την πάτησες.

  8. #38
    Το ίδιο, έχω παραγγείλει 3 πράγματα εδώ και 2 εβδομάδες. Μετά από mail μου, μου είπαν ότι έχουν μόνο το ένα σε στοκ και τα υπόλοιπα τα έχουν παραγγείλει στον κατασκευαστή. Αν δε μου τα στείλουν μέχρι αύριο θα ακυρώσω την παραγγελία. Στην τελική αν δεν είναι σε στοκ πρέπει να το γράφουν. Έτσι κάνω και εγώ μαγαζί, μόλις πάρω παραγγελία την στέλνω στον κατασκευαστή και μου την φέρνει και εισπράττω την προμήθεια. Σε λίγο θα μας τα στέλνουν με direct delivery από τους κατασκευαστές.!!
    Πάντως αν υπάρχουν τα πράγματα και οι τιμές καλές είναι και γρήγορα τα στέλνουν.

  9. #39
    Καλά, είναι τζιμάνια ε; Μου ξαναστείλανε τις μπότες! Έκανα άρνηση παραλαβής και πλακώσανε μετά από δυο μέρες 2-3 mail (από διαφορετικά άτομα μέσα στο fc, τέτοια συνεννόηση!) του στιλ "γιατί δεν τις παραλάβατε; Να τις ξαναστείλουμε; Please reply! ).
    Τους έγραψα άλλη μία το στόρι, και τέλος πάντων να ψάξουν τα mail τους, έχω στείλει αμέτρητα από το.. Φλεβάρη που τραβάει το θέμα. Τώρα ξανα-αναμονή για refund..
    safety doesn't happen by accident

  10. #40
    Refund received!! Επιτέλους!!

    Τώρα μπορώ να τα δώσω για τη δόση της εφορίας..
    safety doesn't happen by accident

  11. #41
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    ρε παιδιά, το fc-moto εξακολουθεί να καθυστερεί;
    Να παραγγείλω ή καλύτερα να βρω άλλο site;

  12. #42
    Άμα δεις να αργεί η παραγγελία σου να σταλεί ( με αντικαταβολή βέβαια ) απλά την ακυρώνεις μέσα από την αντίστοιχη φόρμα .
    Εγώ έτσι έκανα πρόσφατα , όταν με αρχίσαν σε αναβολές άφιξης και προβήματα με το προμηθευτήκαι άλλες τέτοιες παρλαπίπες .

  13. #43
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Άμα δεις να αργεί η παραγγελία σου να σταλεί ( με αντικαταβολή βέβαια ) απλά την ακυρώνεις μέσα από την αντίστοιχη φόρμα .
    Εγώ έτσι έκανα πρόσφατα , όταν με αρχίσαν σε αναβολές άφιξης και προβήματα με το προμηθευτήκαι άλλες τέτοιες παρλαπίπες .
    αρα είναι ακόμα δύσκολα τα πράματα....

    Thanks!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    υπαρχει και το motocard που εχει καλες τιμες. αλλα δεν εχω ψωνισει. προκειτε να ψωνισω. εχει κανεις ψωνισει;

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αρχες Νοεμβριου πηρα μπουφαν απο το FC. Ολα καλα.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα απο το Fc-moto.de
    από fazerelec στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 15:23
  2. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2008, 20:08
  3. Τι γινεται με το 660???
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum KTM
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 12:51
  4. Τι γίνεται με το ρελαντί; (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF