Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 102

Θέμα: Τι γίνεται με το FC-moto.de?

  1. #61
    Έκανα παραγγελία το AGV T2 Maori για ένα συνάδελφο στις 22/04/2014 και παρέλαβα χωρίς προβλήματα στις 02/05/2014...
    Στις 19/05/2014 παρήγγειλα 2 AGV Grid Stigma για εμένα και τη γυναίκα και δεν έχω καμια ενημέρωση...ΣΤις 23/05/2014 έστειλα mail στο fcmoto και απάντηση στο αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την παραγγελία δεν έχω λάβει...Μάλλον εκατσε η κέντα...Είδωμεν...

    έντιτ: όταν με το καλό (και αν) παραλάβω θα αφήσω ένα ωραιότατο ξεΧε$τήριο feedback στο site τους γιατί μόνο αυτό ''πονάει'' μάλλον...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  2. #62
    Μετά τη συπλήρωση (σήμερα τα ξημερώματα) της φόρμας που έχουν στο site για επικοινωνία, έλαβα την παρακάτω απάντηση:

    ''we want to inform you, that your order is still in process. There are several reasons for a delayed delivery. Some items are meanwhile possibly already sold out again and we are waiting for the delivery of our suppliers.

    The below given estimated delivery date can in certain circumstances not be the latest, e.g. if our suppliers didn't submit the latest data. Please contact our customer service if you have any questions. ''


    Οπότε θα περιμένω (ελπίζω όχι για πάρα πολύ)...

    εντιτ: επειδή στο site τα βγαζει ακόμη σε status ''Available can be shipped within 2 - 5 days'', για τυχόν ενδιαφερόμενους έχω παραγγείλει τα: AGV Grid Stigma (Black/Blue, M) και AGV Grid Stigma (Black/Red, S)!

    Τελευταία τροποποίηση από Jo.Da.; 28/05/2014 στις 13:14.
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  3. #63
    Πάντως σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, σε επίπεδο επικοινωνίας, πρέπει να έχουν βελτιωθεί αρκετά...Αν λέτε πχ πως δεν απαντούσαν καν στα email κλπ...!

    Προχθές τους έστειλα:
    ''Dear Sir/Madam,

    thank you for your response to my previous email. You mention a ''below given estimated delivery date'' in your text, but I cannot see any. Could you give me one please? When should I expect the package or when do you expect to have the helmets from your suppliers?

    Best regards[...]!''


    Για να λάβω πριν λίγο την παρακάτω απάντηση:
    '' Hello [...],

    we would like to apologize for the waiting time. We have receive the items and we will send your order as soon as possible.

    Mit freundlichen Grüßen / with kind regards
    [...]''


    Άντε να δούμε τώρα πότε θα λάβω mail από την UPS με tracking number κλπ...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  4. #64
    Μια απο τα ιδια κι εδω, παραγγελια πριν 10 μερες, και μολις σημερα εστειλαν μια απροσωπη ενημερωση οτι εχουν καθυστερησει κλπ και να τους συγχωρουμε... Φυσικα δεν αναφερεται ο χρονος παραδοσης πουθενα γιατι προφανως ΔΕΝ γνωριζουν ουτε οι ιδιοι... Επειδη μεχρι στιγμης ειδα να πεφτουν πολλα πιστολια στην αγορα ( οχι απο το fcmoto ακομα ) και ολοι ειχαν το ιδιο χαρακτηριστικο δηλαδη τεραστια καθυστερηση και μετα να σκαει το μπραφ, για μενα το fcmoto αποτελει ρισκο που δεν θα ξαναπαρω...

  5. #65
    @stam2

    Γι αυτό δίνεις παραγγελία με τρόπο πληρωμής την αντικαταβολή και ξενοιάζεις...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  6. #66
    Δεν εχω θεμα, με PayPal εχω πληρωσει οποτε και παλι ασφαλισμενος ειμαι. Απλα ειναι το σπασιμο, η αναμονη και η κακη εξυπηρετηση....

  7. #67
    Εγώ οταν πήρα το κράνος μου απο εκει (Σεπτέμβρης 13) μια χαρά γρήγορα μου το στηλανε ! Σε 5 εργάσιμες όπως είχαν πει, ηταν στην πόρτα μου!

  8. #68
    Βρε ναι, κι εγώ από το 2008 έχω κάνει 4 παραγγελίες, οι 3 κομπλέ σε μια βδομαδούλα στην πόρτα μου. Στην τελευταία έκατσε η κέντα...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  9. #69
    Παρελήφθησαν σήμερα...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  10. #70
    κι από μένα...

    συνολικά έκαναν 14 μέρες...

  11. #71
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Κάντε μια καλή έρευνα αγοράς προτού αγοράσετε πια απο το συγκεκριμένο κατάστημα και γενικά απο το εξωτερικό μιας και έχω δεί οτι σε αρκετές περιπτώσεις βρίσκω ακόμα και απο Ελλάδα πιο φτηνές τιμές απ'ότι παλιότερα. Και εγώ εχω τιμήσει το συγκεκριμένο μαγαζί παλιότερα αλλά τα δεδομένα πια έχουν αλλάξει άρδην.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  12. #72
    Σ' αυτό που λές δίκιο έχεις, προσωπικά το εφαρμόζω...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    φίλος παρήγγειλε ολόσωμη περίπου 1000€,με αντικαταβολή και ενώ την περίμενε ,περίμενε περίμενε, τελικά πέρασε ο καιρός έστειλε e-mail δεν απάντησαν,και του έστειλαν στα γερμανικά ούτε καν στα αγγλικά,απάντηση οτι το πακέτο πάει πίσω,χωρίς να τον ενημερώσουν και αυτός τόσο καιρό το περίμενε,τώρα ξανα έστειλε μύνημα να δεί τι θα γίνει.Πάντως αρνητική αξιολόγηση για εκείνον.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    +1000..... πηρα κρανος απο αθηνα πρην λιγες μερες πολυ καλα το πηρα.10 ευρω πιο πανω απ εξω.να γυρναει το χρημα μεταξη μας.
    για να εχουν δουλεια και τα παιδια που δουλευουν στα ελληνικα μαγαζια!που τον ξερω το καθε (φ σ μοτο)να του δωσω τα λεφτα μου!ουστ γερμαναραδες!
    αποψη μου παντα.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    +1000..... πηρα κρανος απο αθηνα πρην λιγες μερες πολυ καλα το πηρα.10 ευρω πιο πανω απ εξω.να γυρναει το χρημα μεταξη μας.
    για να εχουν δουλεια και τα παιδια που δουλευουν στα ελληνικα μαγαζια!που τον ξερω το καθε (φ σ μοτο)να του δωσω τα λεφτα μου!ουστ γερμαναραδες!
    αποψη μου παντα.
    συμφωνώ μαζί σου και επαυξάνω απλά η στολή η συγκεκριμένη εδώ όταν είχε έρθει είχε περίπου 1400-1600€ και είπαν ξανά παραλαβή σε μερικούς μήνες.Οπότε το πήρε απο εκεί αλλά τελικά την έφαγε στον κώλο...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα απο το Fc-moto.de
    από fazerelec στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 15:23
  2. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2008, 20:08
  3. Τι γινεται με το 660???
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum KTM
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 12:51
  4. Τι γίνεται με το ρελαντί; (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF