Σελίδα 13 από 94 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314151617182363 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 1398

Θέμα: Σέρρες..

  1. #181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    εγω δλδ που εχω Dunlop D211 και εχει δουλεψει 1,1/2 μερα Σερρες και κανα 1500αρι χλμ δρομο να μην το σκεφτω να μπω με αυτα στις 5-6-7 Οκτωβριου??

  2. #182
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω δλδ που εχω Dunlop D211 και εχει δουλεψει 1,1/2 μερα Σερρες και κανα 1500αρι χλμ δρομο να μην το σκεφτω να μπω με αυτα στις 5-6-7 Οκτωβριου??
    δεν νομιζω να εχεις προβλημα σταυρο.τα λαστιχα που βλεπεις ειναι αγωνιζομενων.εσυ που γυρνας γυρω στο 1.35 δεν νομιζω να εχεις θεματα.απο την αλλη παλι δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι τα λαστιχα σου....σκεψου και αν θες λαστιχα παρε με ενα τηλ να σου πω!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tony_l Προβολή μηνύματος
    Στις γόμες που έχω τώρα θα είναι εντάξει με F30-R32; (Dragon Supercorsa Pro Soft-Medium)
    Από τα αγαπημένα μου ελαστικά. Στο δικό μου CBRάκι, με νορμάλ αναρτήσεις, δουλεύουν τέλεια με 31 μπροστά 29 πίσω. Είτε Μέγαρα είτε Σέρρες.
    Το μόνο που αλλάζω για Μέγαρα είναι τις αποσβέσεις. (Λίγο πιο αργές).
    Think faster than you ride

  4. #184
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    εσυ που γυρνας γυρω στο 1.35 δεν νομιζω να εχεις θεματα.
    Μη το λες... Στο 40 και 35, έλιωνα περισσότερο λάστιχο. Η φθορά εξαρτάται κυρίως από το στυλ οδήγησης και τις αναρτήσεις.

    Αν είσαι τέρμα γκάζι-τέρμα φρένο με κούτσουρο αναρτήσεις, (όπως κάνουν οι αρχάριοι συνήθως), λιώνεις τα λάστιχα για πλάκα.
    Think faster than you ride

  5. #185
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Μη το λες... Στο 40 και 35, έλιωνα περισσότερο λάστιχο. Η φθορά εξαρτάται κυρίως από το στυλ οδήγησης και τις αναρτήσεις.

    Αν είσαι τέρμα γκάζι-τέρμα φρένο με κούτσουρο αναρτήσεις, (όπως κάνουν οι αρχάριοι συνήθως), λιώνεις τα λάστιχα για πλάκα.
    εχεις απολυτο δικιο!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #186
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω να εχεις προβλημα σταυρο.τα λαστιχα που βλεπεις ειναι αγωνιζομενων.εσυ που γυρνας γυρω στο 1.35 δεν νομιζω να εχεις θεματα.απο την αλλη παλι δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι τα λαστιχα σου....σκεψου και αν θες λαστιχα παρε με ενα τηλ να σου πω!!!
    γι'αυτο ειμαι στην σκεψη ρε Γιωργη...

    μιλησα με παπ και μου λεει, αλλαξε τα...
    μιλησα με Δημητρη (dimSt) και μου λεει, αλλαξε τα για να μην το εχεις στο μυαλο σου...
    μιλησα με γνωστο (και μη εξαιρετεο) μηχανικο και μου λεει, μην τ'αλλαξεις, γυρνας αργα. και εχει δικιο...
    μιλησα με την τσεπη μου και μου ειπε, ΞΕΧΝΑ ΤΟ!!
    μιλησα με τον εαυτο μου και οντως πιστευω οτι δεν θα υπαρχει θεμα με το γυρολογιο μου...

    αλλωστε συμφωνα και με το promo της Dunlop, λεει οτι αν τα δουλευεις δρομο με αλλες πιεσεις ειναι απλα αλλο λαστιχο...
    και εγω στον δρομο τα ψιλο"μπαλονιαζα" για να μην εχω φθορες...

    αν παιξει παντως, θα παιξει παλι Dunlop με την προοπτικη μετα το τριημερο να μπουν αγγελια κανα 150αρι να βγει λιγοτερο το κοστος...

    και μια προσωπικη αποψη που πιστευω οτι ισχυει στις φωτογραφιες που εβαλε ο Νικος...
    τα dunlop καταστρεφονται γιατι δουλευουν πολυ χαμηλα σε πιεσεις και δεν θα'πρεπε...
    ενα 30αρι μπροστα και ενα 25αρι πισω ειναι μια χαρα...
    (προσωπικη αποψη το ξαναλεω)

  7. #187
    παρενθεση αλλα ισως να βοηθησει τον Σταυρο,
    εχω τα dunlop απο περσι το μαιο δλδ περιπου 1 μιση χρονο, με καθημερινη χρηση δρομου με ενα κενο 7 μηνων συνεχομενων (Δεκ- Ιουν) οπου το μηχανακι ηταν ακουνητο.
    Τον Αυγουστο μπηκα στα μεγαρα με τα λαστιχα αυτα και με πιεσεις 18 στο πισω, σε πληροφορω το λαστιχο δεν εκανε κιχ, δεν με φοβησε πουθενα παρολο που τα ειχα συνεχια στο μυαλο μου. και ακομα αυτα τα λαστιχα εχω και ειναι μια χαρα στο δρομο με νορμαλ πιεσεις.
    τα dunlop θελει 18 στο πισω γιατι εχει σκελετο νταμαρι και ετσι μονο δουλευει σωστα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  8. #188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    παρενθεση αλλα ισως να βοηθησει τον Σταυρο,
    εχω τα dunlop απο περσι το μαιο δλδ περιπου 1 μιση χρονο, με καθημερινη χρηση δρομου με ενα κενο 7 μηνων συνεχομενων (Δεκ- Ιουν) οπου το μηχανακι ηταν ακουνητο.
    Τον Αυγουστο μπηκα στα μεγαρα με τα λαστιχα αυτα και με πιεσεις 18 στο πισω, σε πληροφορω το λαστιχο δεν εκανε κιχ, δεν με φοβησε πουθενα παρολο που τα ειχα συνεχια στο μυαλο μου. και ακομα αυτα τα λαστιχα εχω και ειναι μια χαρα στο δρομο με νορμαλ πιεσεις.
    τα dunlop θελει 18 στο πισω γιατι εχει σκελετο νταμαρι και ετσι μονο δουλευει σωστα.
    Γιωργο σε ολα τα ξενα sites το δινουν σαν suggested στα 21psi οταν ειναι κρυο και 23 οταν ειναι ζεστο...
    εγω θεωρω οτι για να δουλεψει σε αυτες τις πιεσεις πρεπει και να το "πηγαινεις" για να το ζεστανεις...δλδ να εισαι κατω του 30 στις σερρες...
    οπως ειπα ειναι προσωπικη αποψη το οτι δεν δουλευει τοσο χαμηλα και δεν περιμενω να την ασπαστει καποιος...

    οσο το οτι μπορουν να κρατησουν μετα απο απο 1,5 χρονο το πιστευω και εγω γι'αυτο μαλλον και δεν θα τα αλλαξω...(και εγω απο Μαϊο του 2011 τα εχω)...

  9. #189
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω δλδ που εχω Dunlop D211 και εχει δουλεψει 1,1/2 μερα Σερρες και κανα 1500αρι χλμ δρομο να μην το σκεφτω να μπω με αυτα στις 5-6-7 Οκτωβριου??

    δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα.
    Σε νορμάλ οδήγηση το μπροστινό δουλεύει αρκετά καλά.
    Μόλις όμως άρχιζαν να πιέζουν σε χρόνο κάτω του 1.30 το μπροστινό χαλούσε όπως στη φωτό.
    Για μένα η λύση είναι να πάρεις και ένα μεταχ. μαζί που θα το βρεις σε άψογη κατάσταση με κάνα 40 ευρω και εάν δεν το χρησιμοποιήσεις παίρνεις και ένα πισινό και το κάνεις ζευγάρι όταν θα πας την επόμενη.

    Τι Dunlop είναι D211GP ή D211 GP RACER?

  10. #190
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Εγω θα πω οτι καλο ειναι ο καθενας να βγαζει τα δικα του συμπερασματα.... Οσο αφορα την πιστα αναμεικτες σκεψεις... Ρε φιλε αφου σκας τοσα λεφτα κ κανεις επενδυση δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν ραφες(παντου), γιαπ(Κ1-κ16), σαμαρακια(Κ1-Κ13) κ κοτρονες! Η πιστα μιλαγε μονη της οτι δεν ειναι ετοιμη κ δεν επρεπε να ξεκινηση η χρηση της! Δεν εχει κολλησει? Στεγνωσει κλπ δεν ξερω πως να το πω. Ναι το γκριπ ειναι πολυ καλο 30% ισως κ παραπανω απο πριν κ το ιδιο λιγοτερη φθορα στα λαστιχα, αλλα ολα αυτα που εγραψα παραπανω θεωρω οτι μπορει μερικοι αρχαριοι να τσακιστουν. Αμαρτια δηλαδη.

    Δεν ειναι δυνατον να λες στον εαυτο σου στα @@ μου, κουναει δεν κουναει εγω θα στριψω....

    Και τα δικα μου λαστιχα δεν χαλασαν κ το ενα ζευγαρι ηταν GpRacer soft/medium του 2010 με ενα αγωνα Racebike κ 4 σεσσιον κ το 2ο ζευγαρι new Dunlop KR slick με Dot 2010.

    Παντως παραπονα πολλα ειχαν κ τα παιδια που εκαναν το dragster για την ευθεια για την αριστερη γραμμη οτι εχει σαμαρακια κ διαφορα αλλα.

    Ισως μιλαμε για μια ολοκαινουργια πιστα που πρεπει να μαθουμε αλλα μονοπατια κ γκρινιαζουμε επειδη ειχαμε μαθει και τωρα ψαχνομαστε...

    Τι αλλο? Α ναι μια μηχανη 2 οδηγοι ειναι 55ε ο πρωτος, 15ε ο δευτερος οχι 110ε που γραφτηκε...

  11. #191
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nktR Προβολή μηνύματος

    Τι Dunlop είναι D211GP ή D211 GP RACER?
    gp racer ειναι Νικο...

  12. #192
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    197
    Από χρόνους πως είστε σε σχέση με πριν?

  13. #193
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Τι να σου πω, εγω ειμαι με καινουργιο μηχανακι δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι η βελτιωση πιστευω οτι οφειλεται καθαρα σε αυτο.

    Επισης θεωρω οτι μιλαμε για νεα πιστα αφου αλλαξαν τα περασματα κ τα μονοπατια οπως και 1 μετρο πιο μεγαλο βιραζ στο ταδε σημειο στο αλλο κλπ. Οπως στην Τριπολη οταν αλλαζουν 2-3 κορινες πιο μεσα η πιο εξω βλεπεις μεταβολη στο Πανελληνιο 1-2 δευτερολεπτα. Π.χ εγω πλεον το πρωτο εσακι το σφαζω κ περναω απο πανω ενω πριν ουτε περναγε απο το μυαλο μου...

    Επισης υπαρχουν κ νεες τεχνολογιες στα λαστιχα που επεσαν μαζι με την ασφαλτο κ δεν μπορει να βγει πορισμα. Αν ετρεχε ο Μπουστας η ο Choy σιγουρα θα λεγαμε πιο πολλα. Τα παιδια που τρεχουν παντως κατεβασαν χρονους κ πιστευω θα πεσουν κ αλλο...

  14. #194
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    ...Τι αλλο? Α ναι μια μηχανη 2 οδηγοι ειναι 55ε ο πρωτος, 15ε ο δευτερος οχι 110ε που γραφτηκε...
    γι' αυτο εγραψα φανταζομαι.προφανως φανταζομουν λαθος
    οσο για τα υπολοιπα που εγραψες μιχαλη κι εγω πιστευω οτι δωθηκε νωρις για χρηση και γι αυτο αποφασισα να κανω κρατει, αλλα απο την αλλη οι χρονοι παρεμειναν χαμηλα.θεωρω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση.δλδ οτι απο τη μια οι απαιτησεις αυτου που φανταζομασταν οτι θα φτιαχτει ηταν στον θεο και απο την αλλη γκρινιαζουμε και λιγο μεχρι να βρουμε τα πατηματα μας στον νεο ταπητα.ολα αυτα βεβαια τα λεω και μου μοιαζουν και μενα του ιδιου λιγο κουβεντα καφενειου μια που δεν εχω δει ουτε φωτογραφιες απο τη νεα πιστα,απλα προσπαθω να δω κι εγω τι να περιμενω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από grharris Προβολή μηνύματος
    Από χρόνους πως είστε σε σχέση με πριν?
    εγω χαρη κραταω οτι ο nktr με 2 χρονια αποχη,σε νεο ταπητα και με το δεξι του χερι να μην εχει επανελθει τελειως το 1.27-1.28 με 3 σεσιον ειναι χρονος που δειχνει οτι μαλλον η πιστα θελει να πεσεις να τη φας και οχι να τρομαξεις.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #195
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    *edit

    καλύψτε με υφασματοταινία όπως και δήποτε το undertray φανάρι και γενικά όλο το κάτω μέρος της ουράς και το μισό φτερό το πίσω
    καθώς και το εμπρόσθιο φέρινκ=μούτρο, φανάρι + καρίνα στην εμπρος πλευρά πρόσωπο με την πίσω πλευρά του εμπρόσθιου τροχού και τα
    πλαϊνά από το μπροστά φτερό.
    ...το πετραδάκι είναι στα φόρτε του....

    Καλούς γύρους

Παρόμοια θέματα

  1. Παγκοσμιο Enduro στις Σερρες
    από LuckyStrike στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 17:50
  2. Μερικές φωτό από Σέρρες...
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 15:42
  3. Σέρρες 28-29 Μαίου
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 08:50
  4. Ανεβαινει κανείς Σερρες 30/5?
    από road spirit στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 11:50
  5. Σέρρες?!??!?!
    από Polifer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF