Σελίδα 53 από 94 ΠρώτοΠρώτο ... 343484950515253545556575863 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 781 έως 795 από 1398

Θέμα: Σέρρες..

  1. #781
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gkourv Προβολή μηνύματος
    Ίσα ίσα,
    οι απαιτήσεις του έμπειρου είναι μεγαλύτερες
    Ίσα ίσα οι δηλώσεις κάποιου που πήγε εκεί να "δοκιμάσει" την πίστα με το δήμαρχο "μπορεί" να μην είναι και αντικειμενικές για λόγους PR.... Λέω εγώ τώρα....

  2. #782
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Ίσα ίσα οι δηλώσεις κάποιου που πήγε εκεί να "δοκιμάσει" την πίστα με το δήμαρχο "μπορεί" να μην είναι και αντικειμενικές για λόγους PR.... Λέω εγώ τώρα....
    Aσε που με βουρκωμένα μάτια δεν βλέπεις και καθαρά... τουλάχιστον εγώ δεν βλέπω...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #783
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Aσε που με βουρκωμένα μάτια δεν βλέπεις και καθαρά... τουλάχιστον εγώ δεν βλέπω...
    Ε ναι αν έχεις βουρκώσει..... λανθασμένες εντυπώσεις... μη κρίνουμε με το συναίσθημα... σα τον έρωτα ένα πράγμα!!!

  4. #784
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    ρε συ Μενέλαε καλός ο σκοπός να υπερασπιστείς την υπ΄ληψη ενός καταξιωμένου επαγγελματία στο χώρο αλλά παραμένει επαγγελματίας που έχει οικονομικό όφελος απο "καλές εντυπώσεις" και διαφήμιση.

    πόσο πιο προφανής η ανάγκη των υπολοίπων για άποψη ανεξάρτητου ερασιτέχνη χρήστη της πίστας?

  5. #785
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    ρε συ Μενέλαε καλός ο σκοπός να υπερασπιστείς την υπ΄ληψη ενός καταξιωμένου επαγγελματία στο χώρο αλλά παραμένει επαγγελματίας που έχει οικονομικό όφελος απο "καλές εντυπώσεις" και διαφήμιση.

    πόσο πιο προφανής η ανάγκη των υπολοίπων για άποψη ανεξάρτητου ερασιτέχνη χρήστη της πίστας?
    Δε ξέρω αν καταλαβαίνω λάθος αλλά νομίζω λέμε τα ίδια λόγια....

  6. #786
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    όπα σόρυ έχεις δίκιο. το μπέρδεψα. τα ίδια λέμε

  7. #787
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Ως απλός εκπαιδευόμενος οδηγός, έχω να δηλώσω τα εξής:

    Τα μπαλώματα της πίστας έχουν γίνει οκ, χωρίς πρόβλημα στις ενώσεις. Δεν ενοχλούν δηλαδή.

    Το όλο κράτημα της πίστας όμως, καθόλου δε με εντυπωσίασε. Και όχι μόνο το Σάββατο που ήτανε αρχικά υγρή κλπ, αλλά και τη Κυριακή που ήταν ηλιόλουστη.

    Και ενώ είχα αρκετά γλυστρίματα του πισινού, ιδιαίτερα το Σάββατο που το πίεζα περισσότερο (ειδικά αφού είχε στεγνώσει) η φθορά των ελαστικών μου μικρή, κάτι λέει και αυτό...Αν στόχος ήτανε να μειωθεί η φθορά των ελαστικών, ίσως να το καταφέρανε (...με επίπτωση φυσικά στο κράτημα!).

    Ασε που και ο απλός οδηγός θα βγεί κατα λάθος απο την αγωνιστική γραμμή, αλλά και ο αγωνιζόμενος θα βγεί για να προσπεράσει ή ότι άλλο, και θα πατήσει σε διαφορετική άσφαλτο σε κάποια σημεία, με άλλο κράτημα, και δε μου ακούγεται και πολύ ευχάριστο αυτό.

    Πετραδάκια πολλά δεν έπαιξαν, ένα που έφαγα εγώ στο κράνος όμως μου έκανε τα αυτιά να βουίζουνε... Για να δούμε τι θα γίνει σιγά σιγά όταν αρχίσουν να την πατάνε και αυτοκίνητα...

    Παντως και έτσι σα πίστα δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τα Μέγαρα, και ζηλεύω τους Βορειοελλαδίτες που την έχουνε κοντά τους... Και πέρασα ένα καταπληκτικό διήμερο, και μακάρι να μην έβρεχε και τη Παρασκευή να τη βολτάρω πριν το σχολείο, να λέω πως πέρασα ένα καταπληκτικό τριήμερο...

    Περισσότερες αναφορές για την ποιότητα της ασφάλτου καλύτερα να κάνουν οι έμπειροι στα θέματα αυτά...

  8. #788
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    ...
    Το όλο κράτημα της πίστας όμως, καθόλου δε με εντυπωσίασε. Και όχι μόνο το Σάββατο που ήτανε αρχικά υγρή κλπ, αλλά και τη Κυριακή που ήταν ηλιόλουστη.

    Και ενώ είχα αρκετά γλυστρίματα του πισινού, ιδιαίτερα το Σάββατο που το πίεζα περισσότερο (ειδικά αφού είχε στεγνώσει) η φθορά των ελαστικών μου μικρή, κάτι λέει και αυτό...Αν στόχος ήτανε να μειωθεί η φθορά των ελαστικών, ίσως να το καταφέρανε (...με επίπτωση φυσικά στο κράτημα!).
    ....
    Aυτό μπορεί να οφείλεται από πολλούς παράγοντες... και σίγουρα όχι από την φρεσκοστρωμένη άσφαλτο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #789
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Aυτό μπορεί να οφείλεται από πολλούς παράγοντες... και σίγουρα όχι από την φρεσκοστρωμένη άσφαλτο.
    Σιγουρα. Π.χ., το πόσο καθαρή (δεν) ητανε η πίστα...

  10. #790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα. Π.χ., το πόσο καθαρή (δεν) ητανε η πίστα...
    Τι λάστιχα, σε τι κατάσταση, τι πιέσεις, και τι ζηταγες επίσης.
    Καθαρή γιατί να μην ήταν?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #791
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Η πίστα, λογικά με την χρήση, θα βελτιώσει το κράτημά. Έχει να χρησιμοποιηθεί πολύ καιρό και σίγουρα δεν ήταν και στην καλύτερη κατάστασή της. Βέβαια η πίστα πρωτίστως θα πρέπει να στρωθεί σωστά.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  12. #792
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Η πίστα, λογικά με την χρήση, θα βελτιώσει το κράτημά. Έχει να χρησιμοποιηθεί πολύ καιρό και σίγουρα δεν ήταν και στην καλύτερη κατάστασή της. Βέβαια η πίστα πρωτίστως θα πρέπει να στρωθεί σωστά.
    Ε μα γι αυτό ρωτάμε. Επειδή στρώθηκε, ξαναστρώθηκε και ξαναμαναστρώθηκε... (Πασαλλείματα δλδ αλλά περιμένουμε εντυπώσεις).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #793
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τι λάστιχα, σε τι κατάσταση, τι πιέσεις, και τι ζηταγες επίσης.
    Καθαρή γιατί να μην ήταν?
    Τα λάστιχά μου ήτανε στη πίεση που συνιστάται για πίστα. Δεν ήτανε για πέταμα, δεν ήτανε κρύα, σαφώς κρύα στους πρώτους γύρους κρατούσανε λιγότερο, ζητούσα να περάσω καλά, και πέρασα καλά. Αν θέλετε επαγγελματική άποψη, ρωτήστε τους επαγγελματίες. Εγώ δηλώνω και είμαι μονίμως αρχάριος, αει διδασκόμενος! Ως απλός, εκπαιδευόμενος οδηγός όπως γράφω κάνω την αναφορά μου, οχι ως ξερόλας, όχι ως εξπέρ, οπότε τις λοιπές ερωτήσεις σε αυτούς παρακαλώ!

    Αυτά

  14. #794
    Νομιζω πως λεει να πεσει πανω της λιγο λαστιχο... Οκ σιγουρα καλητερα απο το 2013 αλλα ποτε δεν θα ξαναγηνει οπως παλια...
    ORGIA!!!!!

  15. #795
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Από δημάρχους που βγάζουνε φιρμάνια και Χαλάρηδες που βουρκώνουν και σκύβουν και φιλούν τον τάπητα άλλο τίποτα.

    Ο καιρός θα το δείξει όπως είπε κι ο Νίκος.

    Ταπεινή μου άποψη μιας και άσχετος, με μπαλώματα και μαλακίες κανείς δε γ@μησε.
    Άμα δεν ξηλωθεί να φτιαχτεί από την αρχή όλο αυτό το πράγμα σοβαρή πίστα δεν πρόκειται να γίνει.

Παρόμοια θέματα

  1. Παγκοσμιο Enduro στις Σερρες
    από LuckyStrike στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 17:50
  2. Μερικές φωτό από Σέρρες...
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 15:42
  3. Σέρρες 28-29 Μαίου
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 08:50
  4. Ανεβαινει κανείς Σερρες 30/5?
    από road spirit στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 11:50
  5. Σέρρες?!??!?!
    από Polifer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF