Σελίδα 92 από 94 ΠρώτοΠρώτο ... 42828788899091929394 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.366 έως 1.380 από 1398

Θέμα: Σέρρες..

  1. #1366
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Πως εκλεισες και πληρωσες εξ'αποστασεως;
    Για ποιες ημερομηνιες;
    28-29/05, εξ αποστάσεως μεν αφού το έκανα μέσω τηλεφώνου (κράτηση και πληρωμή μέσω τραπέζης) αλλά ποια είμαι Ελλάδα

  2. #1367
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    28-29/05, εξ αποστάσεως μεν αφού το έκανα μέσω τηλεφώνου (κράτηση και πληρωμή μέσω τραπέζης) αλλά ποια είμαι Ελλάδα
    Αααα εκλεισες οργανωμενο TD!!

    Ειπα και γω, εξελιχθηκαν τοσο αποτομα οι κρατησεις απευθειας με τη γραμματεια της πιστας....??

  3. #1368
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Ο καιρός για το ΣΚ δεν μας τα λέει καλά...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  4. #1369
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Ο καιρός για το ΣΚ δεν μας τα λέει καλά...
    Το είδα αλλά εκεί λόγω μικροκλίματος εκεί στις σέρρες δεν είναι τίποτα σίγουρο...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #1370
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Θα ειναι καποιος αυριο 25/04 επανω;;

  6. #1371
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Το είδα αλλά εκεί λόγω μικροκλίματος εκεί στις σέρρες δεν είναι τίποτα σίγουρο...
    Θα έχει βροχές ΠΣΚΔ...Λίγο άτυχοι είμαστε και δεν ξέρω. Θα περιμένω μέχρι αύριο-μεθαύριο μπας και αλλά δύσκολα.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  7. #1372
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    πως το βλεπετε για το τδ ρε παιδια

  8. #1373
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Λοιπόν εγώ ανεβαίνω κ δε γαμιεται ότι γίνει τώρα..

  9. #1374
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Καλησπέρα παιδιά, χρόνια πολλά! Είδα αυτό το trackday-event πριν λίγες μέρες και έκλεισα να πάω το Σάββατο 30 του μήνα. Θα ανέβει κανένας από Θεσσαλονίκη να πάμε μαζί;

  10. #1375
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά, χρόνια πολλά! Είδα αυτό το trackday-event πριν λίγες μέρες και έκλεισα να πάω το Σάββατο 30 του μήνα. Θα ανέβει κανένας από Θεσσαλονίκη να πάμε μαζί;
    Ο καιρος δεν δειχνει ιδιαιτερα χαρουμενος για Σ/Κ... θα ξαναπαω 2 Μαϊου (αργια - Δευτερα - Απο Θεσ/νικη).
    Αν θες τραιναρε το για τοτε να ερθεις μαζι με την παρεα μου !
    pew pew pew pew pew pew !!!

  11. #1376
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ο καιρος δεν δειχνει ιδιαιτερα χαρουμενος για Σ/Κ... θα ξαναπαω 2 Μαϊου (αργια - Δευτερα - Απο Θεσ/νικη).
    Αν θες τραιναρε το για τοτε να ερθεις μαζι με την παρεα μου !
    Πίστεψε με πολύ θα το ήθελα, δυστυχώς όμως δεν μπορώ Δευτέρα διότι δουλεύω. Επιπλέον, από εξοπλισμό για πίστα έχω μόνο μπότες (θα νοικιάσω από αυτούς) καθώς είμαι νέος στο χώρο της μοτοσυκλέτας και επειδή είναι η πρώτη φορά που μπαίνω πίστα νομίζω καλύτερα να είναι κάτι οργανωμένο. Τέλος του μήνα θα κάνω και το California Superbike School, οπότε αν με τραβήξει πολύ η φάση θα κοιτάξω να πάρω δική μου στολή για να ανεβαίνω πιο συχνά. Αυτό για τον καιρό το είδα, ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί Σε κάνω add για μελλοντικές εξορμήσεις σας προς την πίστα - εκδρομές γενικότερα!

  12. #1377
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Μετά από ένα εξαιρετικό 5ήμερο στην πίστα των Σερρών μπορώ να πω ότι η πίστα είναι αρκετά καλή. Ο τάπητας κρατάει αλλά είναι πολύ επιλεκτικός στη "γόμα" που θα χρησιμοποιηθεί και στη θερμοκρασία. Έχει ελάχιστα σαμαράκια (11,13) που εγώ εντόπισα χωρίς να ενοχλούν ιδιαίτερα, αλλά τα καταλαβαίνεις. Το Καλοκαίρι θα υπάρξουν τα πρώτα δεδομένα σε υψηλότερες θερμοκρασίες αν και την Πέμπτη η θερμοκρασία τάπητα έφτασε τους 50C. Ευελπιστώ να βελτιωθεί περισσότερο στο θέμα φθοράς ελαστικού με το χρόνο γιατί αν σου κάτσει λάθος "γόμα" και θερμοκρασία σε 1-2 εικοσάλεπτα εξανεμίζει το πίσω λάστιχο πολύ εύκολα. Όλα αυτά βέβαια ανάλογα το ρυθμό που κρατάει ο κάθε αναβάτης.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  13. #1378
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Μετά από ένα εξαιρετικό 5ήμερο στην πίστα των Σερρών μπορώ να πω ότι η πίστα είναι αρκετά καλή. Ο τάπητας κρατάει αλλά είναι πολύ επιλεκτικός στη "γόμα" που θα χρησιμοποιηθεί και στη θερμοκρασία. Έχει ελάχιστα σαμαράκια (11,13) που εγώ εντόπισα χωρίς να ενοχλούν ιδιαίτερα, αλλά τα καταλαβαίνεις. Το Καλοκαίρι θα υπάρξουν τα πρώτα δεδομένα σε υψηλότερες θερμοκρασίες αν και την Πέμπτη η θερμοκρασία τάπητα έφτασε τους 50C. Ευελπιστώ να βελτιωθεί περισσότερο στο θέμα φθοράς ελαστικού με το χρόνο γιατί αν σου κάτσει λάθος "γόμα" και θερμοκρασία σε 1-2 εικοσάλεπτα εξανεμίζει το πίσω λάστιχο πολύ εύκολα. Όλα αυτά βέβαια ανάλογα το ρυθμό που κρατάει ο κάθε αναβάτης.
    μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που λες γιατί το προηγούμενο σκ που ήταν πιο δροσερά αυτό που σχολιάστηκε έντονα ήταν πως παρά την βελτιωμένη πρόσφυση του τάπητα αυτός τρωεί αρκετά λιγότερο λάστιχο.
    και εγώ εκεί που την κυριακή θα ήθελα παλιά δεύτερο πισινό,με έβγαλε άνετα και ίσως με βγάλει άλλο ένα τρακ ντει!ρυθμός 1.32 με ταχύτερο 1.30.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 07/05/2022 στις 20:01.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #1379
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που λες γιατί το προηγούμενο σκ που ήταν πιο δροσερά αυτό που σχολιάστηκε έντονα ήταν πως παρά την βελτιωμένη πρόσφυση του τάπητα αυτός τρωεί αρκετά λιγότερο λάστιχο.
    και εγώ εκεί που την κυριακή θα ήθελα παλιά δεύτερο πισινό,με έβγαλε άνετα και ίσως με βγάλει άλλο ένα τρακ ντει!ρυθμός 1.32 με ταχύτερο 1.30.
    Το παν είναι η σωστή γόμα. Δοκίμασα 3 διαφορετικές δυστυχώς σε διαφορετική θερμοκρασία οι πρώτες 2. Το πρώτο την Κυριακή, με θερμοκρασία 20-21 ατμόσφαιρα, απλά εξαϋλώθηκε σε 1 ημέρα (6 δεκαπεντάλεπτα με τούμπα στο 3ο), το 2ο κράτησε 2 ημέρες (1η ημέρα 22-23C και 2η υψηλότερη) και ήταν στο 50% στο τέλος της 2η ημέρας (80 γύροι, αλλάχτηκε προληπτικά) και η 3η που ήταν η μαλακότερη από τις άλλες και με θερμοκρασία ασφάλτου 45-50C κράτησε για μόλις 5 δεκαπεντάλεπτα (χωρίς τούμπα) αλλά σε γυρολόγιο χαμηλότερο των προηγούμενων ημερών (1.25...). Το τελευταίο μάλλον θα μπορούσε να κάνει σύνολο 6 γρήγορα δεκαπεντάλεπτα αν γινόταν την κατάλληλη στιγμή τούμπα.
    Αυτά που είδα Κυριακή, αν εξαιρέσουμε κάποιες trackday γόμες και σκληρά ελαστικά, ήταν πολύ φθορά με ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά.

    Να ξαναπώ ότι την καλύτερη φθορά/κράτημα ένας τάπητας την έχει 1.5-2 έτη μετά που θα ξεκινήσει η χρήση του. Θεωρώ ότι αναμένεται να γίνει ακόμη καλύτερος.
    Γενικά το 5ήμερο είχε πολύ σκαμπανέβασμα η θερμοκρασία αέρα αλλά και ασφάλτου.
    Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, η προσωπική μου άποψη για μία καλή λύση για κάποιον που θα πάει για μέρες να προπονηθεί, θα ήταν η χρήση σκληρού ελαστικού (πχ Pirelli SBK SC3/Dunlop KR 4 κλπ) για να πιάσει ρυθμό και όταν αποφασίσει να το "κυνηγήσει" να πάει σε κάτι πιο μαλακό (πχ Pirelli SC2/SC1, Dunlop KR 2 κλπ). Αυτά βέβαια μπορεί ν' αλλάξουν το Καλοκαίρι και η μαλακή "γόμα" όπως λένε οι εταιρίες να είναι καλύτερη. Να σημειώσω ότι με το μαλακότερο ελαστικό οι χρόνοι για εμένα κατέβηκαν χωρίς να το καταλάβω.. Βγήκα και είδα "1 κάτω".
    Τελευταία τροποποίηση από DrIoannis; 07/05/2022 στις 21:28.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  15. #1380
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    DrIoannis, ημουν εκει στις 25/04 για 6 Sessions απο τις 11 το πρωι.
    Η θερμοκρασια το μεσημερι ανεβηκε στους 27 βαθμους μαξ.

    Με σχετικα φρεσκο πισινο και ταλαιπωρο εμπρος S21 παρατηρησα πολυ μικροτερη φθορα απ'οτι με την προηγουμενη ασφαλτο.
    Γυρναγα βεβαια αργα καθως απο τη μια, πηγαμε για να ξεσκουριασουμε, απο την αλλη το εμπρος με 12000χλμ σε 2 χρονια και κατι, δεν το εμπιστευομουν παραπανω.
    (ειχα μερικα αναμενομενα γλιστρηματα τοσο στα φρενα αλλα και σε εξοδους οταν αποφασιζα να το πιεσω).
    Το πισω λαστιχο αν και στο κεντρο του ηταν αθικτο, στα πλαγια ημουν 1-2mm πριν τους δεικτες φθορας, για 6 Session -βολτα- στο 1:35 τελειωσε η χαραξη. Θα ελεγα ΠΟΛΥ καλα!
    Μου εκανε εντυπωση παντως που ενω γυρναγα πιο αργα, δεν μαζεψα γομα απο την πιστα! Το λαστιχο πεντακαθαρο...


    Με την δοκιμασμενη συνταγη που εχω τωρα (D212 Medium / Endurance) πιστευω θα ειναι καλα πριν πιασουν οι ζεστες...
    pew pew pew pew pew pew !!!

Παρόμοια θέματα

  1. Παγκοσμιο Enduro στις Σερρες
    από LuckyStrike στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 17:50
  2. Μερικές φωτό από Σέρρες...
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 15:42
  3. Σέρρες 28-29 Μαίου
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 08:50
  4. Ανεβαινει κανείς Σερρες 30/5?
    από road spirit στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 11:50
  5. Σέρρες?!??!?!
    από Polifer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF