Σελίδα 2 από 39 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 576

Θέμα: ΠΣΚ πατριδογνωσία, κεφάλαιο 5: "10 λίμνες" (7/8-7-2012)

  1. #16
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Tρομερή ιδέα Νίκο, σίγουρα θα ειναι super βόλτα.
    Καλά να περάσετε οσοι πάτε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος

    Θα έλεγα κάπου μεταξύ 300 και 350.

    Καπου εκει τα εχω βγαλει κι εγω

  3. #18
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Σχόλια και παρατηρήσεις

    Λοιπόν κάποια πραματάκια για την εκδρομή. Μπορεί να γίνομαι λίγο κουραστικός, αλλά καλύτερα ψείρας παρά "αυτά δε μας τα 'πες".

    ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

  4. #19
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    +1 μεσα! Αν ακυρωθει λογω δουλειας θα ενημερωσω!



    +1 στον ΜΟ npat! Οι ΓΨ πρεπει να διαβασουν σωστα το συμβολαιο τους ωστε να μην εχουμε παρατραγουδα γιατι η κρουαζιερα προβλεπεται οχι μονο συναρπαστικη αλλα και δυσκολη!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    (συνέχεια...)



    12Α. Η εναλλακτική: Το κόβουμε μέσα απ' τα βουνά και από Επισκοπή βγαίνουμε κατευθείαν στο Προυσό: Επισκοπή - Αγαλιανός - Σαρκίνη - Βελώτα - Ασπρόπυργος - Προυσός. Ο χάρτης σας μπορεί να έχει την διαδρομή χωματόδρομο αλλά πρόσφατα ασφαλτοστρώθηκε (βλέπε και εδώ). Από προυσό κατηφορίζουμε κλασσικά προς Θέρμο: Λαμπίρι - Σπαρτιάς - Καλλιθέα - Θέρμο. Στον χάρτη είναι η ΠΡΑΣΙΝΗ διαδρομή.

    12Β. Η κλασσική: Από Επισκοπή πάμε προς Αγρίνιο (Χουνη, Αγ. Βλάσιος, Ποταμούλα, Σκουτεσιάδα, Καμαρούλα. Από εκεί πιάνουμε την βόρεια όχθη της λίμνης και την ακολουθούμε μέχρι το Θέρμο. Στον χάρτη είναι η ΜΠΛΕ διαδρομή.

    (Θ:
    Επειδή σιγά σιγά μελετώ την διαδρομή, έχω να πω ότι στο 12Α επείδη έκανα την διαδρομή πριν κανα 1,5 μήνα υπάρχει ακόμα ένα κομμάτι πατημένου χωματόδρομου (περίπου 200-300 μέτρα) κατάλλα απίστευτη διαδρομή , περνάς μέσα από το πουθενά.
    Η επιστροφή που έχει προγραμματιστεί μεσω ε.ο Αθήνων - Πατρών δεν είναι κάπως μετά από τόσα χλμ???Ν μου πεις και απο Γαλαξίδι είναι παραπάνω χλμ, αλλά όπως και να το κάνεις τα πράγματα είναι πιο ''ηρεμα''.
    Πιθανή ώρα αναχώρησης από Αθήνα την παρασκευή??όσον αφορά την διαμονή δεν θα κλείσουμε κατι όλοι μαζι???μιλάω και για την παρασκεύη αλλά και για το σάββατο.
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  6. #21
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Μετά από πίεση που δέχομαι () αναγκάζομαι να δηλώσω συμμετοχή

    Ελπίζω να έχω λεφτά μέχρι τότε
    Give me fuel, Give me fire

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    .
    Πιθανή ώρα αναχώρησης από Αθήνα την παρασκευή??όσον αφορά την διαμονή δεν θα κλείσουμε κατι όλοι μαζι???μιλάω και για την παρασκεύη αλλά και για το σάββατο.
    για να ξερω και γω ρε παιδια που ειμαι απο επαρχια πως θα κινηθω.

  8. #23
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Μετά από πίεση που δέχομαι () αναγκάζομαι να δηλώσω συμμετοχή

    Ελπίζω να έχω λεφτά μέχρι τότε
    Έεεετσι... να εκπροσωπούνται αξιοπρεπώς τα V4 στον επαναστατικό πυρήνα!


  9. #24
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    Επειδή σιγά σιγά μελετώ την διαδρομή, έχω να πω ότι στο 12Α επείδη έκανα την διαδρομή πριν κανα 1,5 μήνα υπάρχει ακόμα ένα κομμάτι πατημένου χωματόδρομου (περίπου 200-300 μέτρα) κατάλλα απίστευτη διαδρομή , περνάς μέσα από το πουθενά.
    Η επιστροφή που έχει προγραμματιστεί μεσω ε.ο Αθήνων - Πατρών δεν είναι κάπως μετά από τόσα χλμ???Ν μου πεις και απο Γαλαξίδι είναι παραπάνω χλμ, αλλά όπως και να το κάνεις τα πράγματα είναι πιο ''ηρεμα''.
    Πιθανή ώρα αναχώρησης από Αθήνα την παρασκευή??όσον αφορά την διαμονή δεν θα κλείσουμε κατι όλοι μαζι???μιλάω και για την παρασκεύη αλλά και για το σάββατο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazer s2 600 Προβολή μηνύματος
    για να ξερω και γω ρε παιδια που ειμαι απο επαρχια πως θα κινηθω.
    Λοιπόν ένα-ένα:

    1. Επισκοπή - Προυσό. Αν μιλάμε για 200-300 μέτρα ή 1 χιλιόμετρο ή 2 ή 4 και είναι και πατημένο, δεν τίθεται προφανώς θέμα!

    2. Αθηνών - Πατρών. Το βλέπουμε όταν φτάσουμε στην Ναύπακτο. Το καλό με την Εθνική είναι ότι το βάζεις στον αυτόματο και σιγά-σιγά θα φτάσεις. Αλλά και το Γαλαξίδι παίζει. Το αποφασίζουμε επιτόπου.

    3. Από Αθήνα την Παρασκευή φεύγει ο καθένας όποτε γουστάρει. Επισήμως η εκδρομή ξεκινάει το πρωί το Σάββατο από Θεσ/νίκη. Εγώ, για παράδειγμα, σκοπεύω να φύγω νωρίς το μεσημέρι. Φυσικά αν κάποιος θέλεις να ρολάρουμε παρέα ευπρόσδεκτος.

    4. Για την διαμονή στην Θεσσαλονίκη, προτείνω το ακόλουθο: Κανονίζει ο καθένας αν έχει τις δικές του καβάτζες (για φιλοξενία ή οτιδήποτε). Όποιοι μείνουν / μείνουμε κανονίζουμε να βρούμε / κλείσουμε κάποιο (φτηνό) δωμάτιο / δωμάτια παρέα (δίκλινο ή τρίκλινο, αναλόγως). ΕΔΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒOΗΘΗΣΕΙ (ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΔΩΜΑΤΙΟ) ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΑΡΝΤΑΣΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ

    5. Για διαμονή το Σάββατο το βράδυ. Προφανώς δεν θα μείνουμε ξέχωρα (εκτός και αν κάποιος θέλει). Κατά 99% θα μείνουμε στα Γιάννενα. ΔΕΝ ΘΕΛΩ όμως κλείσουμε από πριν (θέμα διαθεσιμότητας δεν θα υπάρχει, δεν πάμε και σε κανά νησί). Όποιος θέλει να βοηθήσει λίγο, ας ρίξει μια ματιά σε καταλύματα εκεί τριγύρω (για κάτι φτηνό, ένας ύπνος είναι δεν θα ξεκαλοκαιριάσουμε εκει) έτσι να έχουμε μια ιδέα τι γίνεται. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ. Δεν θέλω κλείσουμε από πριν ώστε, αν χρειαστεί, να μπορούμε να αλλάξουμε τον τόπο διανυκτέρευσης...

    Οκ?

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    [...]5. Για διαμονή το Σάββατο το βράδυ. Προφανώς δεν θα μείνουμε ξέχωρα (εκτός και αν κάποιος θέλει). Κατά 99% θα μείνουμε στα Γιάννενα.[...]Οκ?
    Αν αντεχετε να κανετε 80χλμ παραπανω, υπάρχει σπιτι να μείνετε. Απλα θα πρεπει υποχρεωτικα να πατε απο Μπιζανι-Τεροβο-Φιλιππιαδα. Δείτε το και πειτε μου να σας δωσω κλειδια (και οδηγίες για τα φίδια)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #26
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Αν αντεχετε να κανετε 80χλμ παραπανω, υπάρχει σπιτι να μείνετε. Απλα θα πρεπει υποχρεωτικα να πατε απο Μπιζανι-Τεροβο-Φιλιππιαδα. Δείτε το και πειτε μου να σας δωσω κλειδια (και οδηγίες για τα φίδια)
    Είσαι γίγαντας! Αυτό θα πει αλληλέγγυος επαναστατικός πυρήνας!
    Έχουμε καιρό μπροστά μας, το βλέπουμε... μέχρι τότε μπορεί να σε ψήσουμε να 'ρθεις!
    Όπως και να 'χει πάντως...

  12. #27
    Δεν ειναι θεμα ψησιματος. Φυσικά και θελω να έρθω, αλλα ή δε θα εχω ρευστό ή θα δουλεύω... Lose-(σχεδον)Lose σεναριο

    Για τη διαμονή, το βλέπετε και μου λέτε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    ok npat με κάλυψες.
    αρχίζω και γω το ψάξιμο σιγά σιγα για την διαμονή.
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    Npat υπαρχει σπιτι για διανυκτερευση αλλα ειναι καμια εξηνταρια χλμ απο αρτα. το χωριο ονομαζεται μηλεα η γρεβια δημος τετραφιλιας.το θεμα ειναι οτι πεφτει απο γιαννενα περιπου 140-145 χλμ.προσπαθω να δω αν υπαρχει αλλη διαδρομη πιο κοντινη απο τα γιαννενα ετσι ωστε να μην κανουμε τον κυκλο αλλα δεν βγαζω ακρη. ριξε μια ματια εσυ που εισαι μαστερ στους χαρτες.

  15. #30
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Και σπίτι/ξενοδοχειο να μη βρεθεί υπάρχουν και οι σκηνές για camping! Άλλωστε ταιριάζει και στο χαρακτήρα της ΠΣΚ!
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

Σελίδα 2 από 39 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΣΚ: "Μαθαίνω την πατρίδα μου", κεφάλαιο 5: "12 Λίμνες"
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 257
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2012, 15:55
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 01:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 10:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF