Σελίδα 3 από 39 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 576

Θέμα: ΠΣΚ πατριδογνωσία, κεφάλαιο 5: "10 λίμνες" (7/8-7-2012)

  1. #31
    Ιωάννινα ---> Καταρράκτης, Άγναντα ----> Πηγές, Τετραφυλίας. υπαρχει αυτος ο δρομος... μιλαμε για πολυ στροφη!!!!!!!!
    γραφτε τα με τη σειρα στο google maps και θα βγει...

  2. #32
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazer s2 600 Προβολή μηνύματος
    Npat υπαρχει σπιτι για διανυκτερευση αλλα ειναι καμια εξηνταρια χλμ απο αρτα. το χωριο ονομαζεται μηλεα η γρεβια δημος τετραφιλιας.το θεμα ειναι οτι πεφτει απο γιαννενα περιπου 140-145 χλμ.προσπαθω να δω αν υπαρχει αλλη διαδρομη πιο κοντινη απο τα γιαννενα ετσι ωστε να μην κανουμε τον κυκλο αλλα δεν βγαζω ακρη. ριξε μια ματια εσυ που εισαι μαστερ στους χαρτες.
    Ωραίος!

    Αλλά 140-145 χιλιόμετρα από τα Γιάννενα είναι πολύ εξτρίμ για το ήδη φορτωμένο πρόγραμμα της πρώτης μέρας. Αν μου λες, μάλιστα, Δ. Τετραφυλίας τότε βγαίνουμε ΕΝΤΕΛΩΣ εκτός διαδρομής (πρέπει να πάμε προς Θεσσαλία / Άγραφα). ΔΕΝ βγαίνει! Σίγουρα πάντως με τίποτα την πρώτη μέρα.

  3. #33
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    Ιωάννινα ---> Καταρράκτης, Άγναντα ----> Πηγές, Τετραφυλίας. υπαρχει αυτος ο δρομος... μιλαμε για πολυ στροφη!!!!!!!!
    γραφτε τα με τη σειρα στο google maps και θα βγει...
    Εννοείς, φαντάζομαι, Άγναντα, Βουλγαρέλι, Άνω Καλεντίνη, Αστροχώρι, κ.λπ... Καλά, την πρώτη μέρα ούτε για πλάκα! Και γενικώς, όμως, είναι πολύ εκτός της διαδρομής.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    o.k αρχηγε. ψαχνω να βρω και εναν παλιο φιλο απο γιαννενα μπας και ξερει κανα ξενοδοχειο εκει γυρω να μην μας πιασουν τον κ@λο! αραχνες, σκορπιοι και συναφη ζωυφια δεν μας πτοουν ετσι?

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    Εννοείς, φαντάζομαι, Άγναντα, Βουλγαρέλι, Άνω Καλεντίνη, Αστροχώρι, κ.λπ... Καλά, την πρώτη μέρα ούτε για πλάκα! Και γενικώς, όμως, είναι πολύ εκτός της διαδρομής.
    εχεις δικιο δεν βγαινει, αλλα ωραια διαδρομη ετσι?

  6. #36
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazer s2 600 Προβολή μηνύματος
    o.k αρχηγε. ψαχνω να βρω και εναν παλιο φιλο απο γιαννενα μπας και ξερει κανα ξενοδοχειο εκει γυρω να μην μας πιασουν τον κ@λο! αραχνες, σκορπιοι και συναφη ζωυφια δεν μας πτοουν ετσι?
    Ε, εντάξει, δεν χρειάζεται να είναι και η χειρότερη τρύπα των Ιωαννίνων. Βάλε τοπ τα 40-50 ευρώ (τα ΔΥΟ άτομα) και μπορείς να βρεις αρκετά αξιοπρεπή πράγματα. Για δέκα ευρώ (λιγότερο, το πολύ) ο καθένας δεν αξίζει τον κόπο, πιστεύω, να πας σε εντελώς καταγώγιο...

    edit: Επίσης, αν τελικά μιλήσεις μαζί του, πες του ότι και έξω από τα Γιάννενα (σε κανά χωρίο / προάστειο) να είναι, δεν πειράζει. Μην σου πω και καλύτερα (να μην μπλέκουμε με κέντρο, να είμαστε και πιο άνετοι με τα μηχανάκια, κλπ)

  7. #37
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazer s2 600 Προβολή μηνύματος
    εχεις δικιο δεν βγαινει, αλλα ωραια διαδρομη ετσι?
    ΠΟΛΥ ωραία, αλλά για άλλη βόλτα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    πλακα εκανα για τα ζωηφια! θα επανελθω με νεα

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zizou
    Εγγραφή
    11/06/2011
    Μηνύματα
    403
    +1

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Και σπίτι/ξενοδοχειο να μη βρεθεί υπάρχουν και οι σκηνές για camping! Άλλωστε ταιριάζει και στο χαρακτήρα της ΠΣΚ!
    το είχα προτείνει και γω αυτό στον npat.Dύσκολο όμως μου είπε.Επίσης, με την κρίση που έχουμε φέτος ίσως εύκολα βρουμε κατι αρκετά φτηνό.Πάντως εγώ για σκηνούλα είμαι μέσα αν αποφασιστεί.
    όσον αφορά το φαγητό με τόσα χλμ που θα έχουμε το ιδανίκο είναι πικ νικ και σαντουιτσακι. δ θα βαρύνουμε ούτε στόμαχια αλλά ούτε και πορτοφόλια
    Κ τη έγινε αν αντί για μπρίζολα φάμε σουβλάκια???ακόμα καλύτερα και πιο υγιείνα..μην χάσουμε και την φόρμα μας μέσα στο καλοκαίρι,κρίμα η προσπάθεια του χειμώνα......
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    παντως γενικα οι τιμες των ξενοδοχειων για 10 νοματεους που ειμαστε εμεις κανα τριανταρι πεζουν ειδικα και αν ειναι λιγο εξω απο γιαννενα π.χ περαμα-αμφιθεα.και με ολα τα κομφορια κυριοι!
    φιλε πετρο κοψε τισ μ@κακιες η δικη μας η προσπαθεια δηλαδη να φτιαξουμε αυτους τους υπεροχους προικοιλιακους να παει χαμενη?

  12. #42
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    Πάντως εγώ για σκηνούλα είμαι μέσα αν αποφασιστεί.
    Και εγώ γενικά δεν έχω πρόβλημα με σκηνή. ΑΛΛΑ σε ΠΣΚ, μετά από τόσα χιλιόμετρα, καβάλα απ' το πρωί και δεδομένου ότι λογικά θα σταματάμε βραδάκι και θα πρέπει να την κάνουμε προυνό-προυνό (συν του ότι είναι μονάχα ένα βράδυ), δεν ψήνομαι και τόσο. Να σας πω την αλήθεια, το βαριέμαι αφάνταστα το στίσε - ξέστισε υπό τέτοιες συνθήκες. Στην ανάγκη βέβαια, οκ και με σκηνή, αλλά δεν νομίζω να χρειαστεί.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peter86 Προβολή μηνύματος
    όσον αφορά το φαγητό με τόσα χλμ που θα έχουμε το ιδανίκο είναι πικ νικ και σαντουιτσακι. δ θα βαρύνουμε ούτε στόμαχια αλλά ούτε και πορτοφόλια
    Κ τη έγινε αν αντί για μπρίζολα φάμε σουβλάκια???ακόμα καλύτερα και πιο υγιείνα..μην χάσουμε και την φόρμα μας μέσα στο καλοκαίρι,κρίμα η προσπάθεια του χειμώνα......
    +1

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazer s2 600 Προβολή μηνύματος
    ειδικα και αν ειναι λιγο εξω απο γιαννενα π.χ περαμα-αμφιθεα
    Ακριβώς εκεί σκεφτόμουν κι εγώ.

  13. #43
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Μια μικρή τροποποίηση / προσθήκη στην διαδρομή: Στο σκέλος 6 (Βεγορίτιδα - Φλώρινα) προσέθεσα και μία εναλλακτική διαδρομή, μέσω Νυμφαίου (η οποία είναι πανέμορφη αλλά σαφώς πιο δύσκολη). Το αν τελικά θα πάρουμε αυτή το αποφασίζουμε επιτόπου ανάλογα με την διάθεση, την κούραση και το πως θα έχουν βγει τα χιλιόμετρα μέχρι τότε (κάτι που ισχύει για όλες τις εναλλακτικές).

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    6. Από Αγ. Παντελεήμονα (Λ. Βεγορίτιδα) πάμε Αμύνταιο και από εκεί Φλώρινα. Δύο επιλογές:

    6Α. Όπως πάει ο δρόμος: Αμύνταιο - Βεύη - Φλώρινα

    6Β. Μέσω Νυμφαίου: Αμύνταιο - Πεδινό - Αετός - Νυμφαίο - Άνω Υδρούσσα - Υδρούσσα - Φλώρινα
    Ενημερώθηκε και το αρχικό μήνυμα (με την συνολική διαδρομή).

  14. #44
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.802
    +1!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #45
    εχω γλαροοοο... Το avatar του/της jimmy10
    Εγγραφή
    13/02/2009
    Μηνύματα
    321
    Να έρθω ή να μην έρθω?

    Ας έρθω και εγω. V-strom 650
    Η κρίση της μέσης ηλικίας ξεκινά στα 35.

Σελίδα 3 από 39 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΣΚ: "Μαθαίνω την πατρίδα μου", κεφάλαιο 5: "12 Λίμνες"
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 257
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2012, 15:55
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 01:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 10:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF