Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 232

Θέμα: τον ιουλιο στα βαλκανια ξανα

  1. #16
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	387.jpg 
Προβολές:	643 
Μέγεθος:	71,3 KB 
ID:	260542
    και το πρωινο που τρωγαμε ηταν απο τις γελαδες,κοτες κλπ. που μας ξυπναγαν με τις φωνες τους.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    Eurocamp.de: Camping Ljubljana Resort - Slowenien
    to ljubjana resort camping πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα και μεγαλυτερα στην ευρωπη
    Μάθαμε και που να μείνουμε......Thanks!!!

    Θα ξεκινήσουμε σχετικά αργά (10-15 Ιούλη) από Brindisi λέμε.Αν το ταξίδι κυλίσει γρήγορα και έχουμε φθάσει μέχρι τα μέρη σας όσο θα είστε ακόμη εκεί θα τα πούμε σίγουρα...
    Βάζε και άλλες πληροφορίες αν έχεις!


  3. #18
    ειπαμε στο καμπινκ θα ειμαστε στης 23 και 24-7.στις 25 θα φυγουμε για ζαγκρεμπ.οσοι θελουν να βρεθουμε εκει θα κοιταξουν για την καλυτερη μαυρη μηχανη και τον ωραιοτερο αντρα του καμπινκ.(και αν με βρειτε.....σφυρα μου...)αλλιως πεστε μου να σας στειλω το τηλ μου με πμ.

  4. #19
    να ρωτησω κατι αν γνωριζεται?σκεφτομαι να παρω και τον γιο μου μαζι.ειναι 14 ετων,εχει διαβατηριο και ταυτοτητα νεου τυπου.γνωστος μου ειπε οτι δεν θα τον αφησουν να περασει απο τα συνορα,λογω οτι ειναι ανηλικος και θα πρεπει να εχω μαζι μου και συμβολαιο-πραξη (μεταφρασμενη μαλιστα)απο την μητερα του οτι του δινει την αδεια να ταξιδευψει εκτος ελλαδος μαζι μου.ισχυει κατι τετοιο???

  5. #20
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω κατι αν γνωριζεται?σκεφτομαι να παρω και τον γιο μου μαζι.ειναι 14 ετων,εχει διαβατηριο και ταυτοτητα νεου τυπου.γνωστος μου ειπε οτι δεν θα τον αφησουν να περασει απο τα συνορα,λογω οτι ειναι ανηλικος και θα πρεπει να εχω μαζι μου και συμβολαιο-πραξη (μεταφρασμενη μαλιστα)απο την μητερα του οτι του δινει την αδεια να ταξιδευψει εκτος ελλαδος μαζι μου.ισχυει κατι τετοιο???
    [FONT=Comic Sans MS]Παίζει το σενάριο για βρέφη κ μωρά, δεν γνωρίζω μέχρι ποιά ηλικία...

    πιθανόν να παίζει και για την περίπτωση σου.

    Μια ερώτηση σε Αστυνομικό Τμήμα θα σου λύση την απορία...

    Πάντως το 2009 σε ταξίδι στις Ιταλοαυστριακές Αλπεις είχα συναναβάτη τον γιό μου ηλικίας τότε 15 ετών δεν με ενόχλησε κανείς...

    Θυμάμε μάλιστα ότι μπηκαμε σε χωματόδρομο πισω απο το Στέλβιο για να γυρίσουμε Ιμστ και βρεθήκαμε κατα λάθος σε Ελβετικό έδαφος

    Το καταλάβαμε βγαίνοντας από το φυλάκιο της Αστυνομίας συνόρων μας ζητησε χαρτια ο Ελβετός μπάτσος κ τπτ αλλο, μόνο ρωτησε που πάμε κ μας εδιωξε....

    Αλλά ρώτα καλού κακού...δηλ μόνο ο Ελληνας στα σύνορα να σου πει κάτι για το παιδί... τον Σερβο τι τον νοιάζει???
    [/FONT]
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  6. #21
    πηγα στην αστυνομια στο τμημα διαβατηριων και μου ειπαν οτι δεν τιθεται θεμα με τον μικρο,διοτι οταν του εβγαλα διαβατηριο υπογραψαμε και οι 2 γονεις.
    αν περασει την ταξη το κολωπαιδο θα τον παρω μαζι μου,αλλιως δουλεια και τιμωρια.

  7. #22
    καλοτάξιδοι να είστε και με το καλό η επιστροφή σας.έχετε πολύ όμορφο λόγο που ταξιδεύετε και αυτό σας τιμάει,
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  8. #23

  9. #24
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	005.jpg 
Προβολές:	464 
Μέγεθος:	49,9 KB 
ID:	263669ετοιμο.αναχωρηση παρασκευη και 13.
    καλο καλοκαιρι και καλα χιλιομετρα ευχομαι σε ολους

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Χρήστο καλό ταξίδι, καλά να περάσετε



    (κάποτε πρέπει να δω λίγο πιο σοβαρα το θέμα Βαλκάνια γμτ)
    Travel, Grow, Share

  11. #26
    Καλή διασκέδαση , περιμένουμε φωτό στήν επιστροφή.


  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Και μερικά χρήσιμα για σένα αλλά και προς όλους που θα ταξιδέψουν προς τα πάνω

    ο κεντρικός άξονας προς φίερ δεν είναι ακόμα έτοιμος οπότε παίζει χωματόδρομος για λίγο,αλλά και παράκτια μέσω χειμάρας έχουν ξεκινήσει έργα εδώ και 2 εβδομάδες απο αυλώνα προς φίερ και η κατάσταση είναι αφόρητη ιδίως τις μεσημβρινές ώρες.προσπαθήστε να περάσετε τα τίρανα πριν σας πιάσει το μεσημέρι.ξεκινήστε νωρίς.

    Επίσης ο δρόμος απο σκόδρα προς ποντγόριτσα είναι κλειστός σε κάποιο σημείο και παίζει παράκαμψη που χάνεις σίγουρα ένα δίωρο.
    οπότε πριν τα σκόδρα ,κάνετε αριστερά στην νέα γέφυρα και μπαίνετε μετά απο μισή ώρα στο μαυροβούνιο


    καλούς δρόμους,καλά να περάσετε και πιείτε μια και για μας που τρέχουμε τώρα με βαφτίσια!

  13. #28
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	διακοπες 7-2012 034.jpg 
Προβολές:	370 
Μέγεθος:	37,5 KB 
ID:	265738δυσκολο για μενα να περιγραψω ενα ταξιδι και πρωτη φορα που θα το επιχειρησω,επειτα απο αρκετα ταξιδια στο εξωτερικο.
    τις περισσοτερες φορες που ταξιδευα βαλκανια η ευρωπη,πηγαινα ιουνιο μηνα λογω κυριως καλυτερου καιρου,καλυτερων τιμων,λιγοτερης κινησης.
    τον ιουλιο-αυγουστο στα βαλκανια κανει πολυ ζεστη (οπως ελλαδα) και κεντρικη ευρωπη συνηθως εχει πολλες βροχες.
    εμεις ετυχε και πηγαμε μεσα ιουλιου και σε μερες καυσωνα.να πω εδω οτι η ζεστη και οδηγηση με μοτο ειναι ενας ασπονδος εχθρος μου,αντιθετα κρυο και μοτο τα αγαπαω.

  14. #29
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	διακοπες 7-2012 006.jpg 
Προβολές:	369 
Μέγεθος:	50,0 KB 
ID:	265740λοιπον για παμε...παρασκευη και 13 αναχωρησαμε εγω και ενας φιλος(κωσταςdj) απο αθηνα για πρεβεζα,στο χωριο του για διανυκτερευση και ξεκουραση γιατι την επομενη ειχε διασχιση αλβανιας (640χλμ) μεχρι budva μαυροβουνιο.

  15. #30
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	διακοπες 7-2012 007.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	41,2 KB 
ID:	265742
    φερυ-μποτ για ριο-αντιριο 1 ευρω ο καθενας και χρονος για ξεμουδιασμα,τσιγαρο και κουβεντουλα με γκομενιαρη νταλικερη..

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σβήνουν οι ελπίδες για τον Έλληνα στα Ιμαλάια
    από notakos600 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2010, 20:48
  2. ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΑΛΠΕΙΣ
    από gsx1400 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2009, 08:09
  3. Να μην τον αρχίσω στα χαστούκια;
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 20:24
  4. ακόμα ένα νέο κράτος στα Βαλκάνια
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 00:29
  5. Ρεεεε καντε μοδιστρο τον bartlal στα ανεκδοτα
    από gcrook στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 02:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF