Σελίδα 11 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 248

Θέμα: Νέος στην παρέα. SYM Wolf250i και εξοπλισμός

  1. #151
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    .......Ευχαριστώ μαν για την ευχή. Μακάρι να πάμε καλύτερα όλοι μας σαν κοινωνία.

    Μόνη ανησυχία στην επιλογή του MT-03 είναι το ΜΗ φιλικό φρένο του λόγω δυνατής τρόμπας από οτι μου λένε που για αρχάριο δεν είναι οτι καλύτερο σε σχέση με άλλες μηχανές με προοδευτικότερο φρενάρισμα....αλλά στην τελική νομίζω όλα συνήθεια είναι....

    Αχρείαστα τα πραγματάκια να είναι όντως. Μπότες και γάντια είμαι καλυμμένος και σε αυτά και οι ευχαριστίες μου πάνε στον φίλο Blitzer (Γιώργη πότε θα ξαναπάμε για καφέ και τάβλι ρε).....Μου δωσε γάντια μπότες που είχε με κάποια μικροπροβλήματα και τα ραψα μπάλωσα και είμαι κομπλέ. Οπότε μόνο παντελόνι και μηχανή έμειναν

    Πάρτε και φώτο

    Συνημμένο 267204

    Συνημμένο 267205
    το φρενο του ΜΤ ειναι μια συνηθεια οπως το ειπες.
    το ER δεν ειναι τοσο βρωμογκαζο οσο μπορει να φανταζεσαι οποτε αδικα το φοβασαι.
    ο μπλιτζερ ειναι τρομπας
    και τα πραγματα που σου εδωσε (οπως και το μπουφανακι που εχεις αγορασει) δεν θα σε καλυψουν τον χειμωνα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #152
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    το φρενο του ΜΤ ειναι μια συνηθεια οπως το ειπες.
    το ER δεν ειναι τοσο βρωμογκαζο οσο μπορει να φανταζεσαι οποτε αδικα το φοβασαι.
    ο μπλιτζερ ειναι τρομπας
    και τα πραγματα που σου εδωσε (οπως και το μπουφανακι που εχεις αγορασει) δεν θα σε καλυψουν τον χειμωνα
    Σύντομα θα βρω άκρη να καβαλήσω και τα 2 για να σχηματίσω και προσωπική γνώμη.

    Ο μπλίτζερ δε ξέρω αν είναι τρόμπας αλλά ξέρω οτι είναι καλός αντίπαλος στο τάβλι.......για να ξεσπάς και να βγάζεις απωθημένα και γι αυτό τον συμπαθώ.

    Εννοείται οτι θα τσιμπήσω και χειμερινό εξοπλισμό

  3. #153
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ......

    Ο μπλίτζερ δε ξέρω αν είναι τρόμπας αλλά ξέρω οτι είναι καλός αντίπαλος στο τάβλι.......για να ξεσπάς και να βγάζεις απωθημένα και γι αυτό τον συμπαθώ.
    ρωτα τον την επομενη φορα που θα τον δεις.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #154
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Μακελευμένο το καημένο το μηχανάκι...

    Βελτιώσεις θα πει ο ιδιοκτήτης. Βελτιώσεις από κάποιον που δεν ξέρει να ξαναβάλει σωστά το ρεζερβουάρ στη θέση του... Στην πέμπτη φωτογραφία το γλωσσάκι που πετάει από το ντεπόζιτο μπαίνει πιο χαμηλά σε εσοχή που έχει το πλαίσιο (φυσικά με λάστιχο) και φυσικά το ντεπόζιο δεν χάσκει σε σχέση με το πλαίσιο. Αυτό μόνο αρκεί νομίζω.

    Θα άξιζε μόνο αν ήταν το 650 και είχες όρεξη να το φτιάξεις (με αρκετή προσωπική δουλειά) αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει δεν είναι αυτή η περίπτωση σου οπότε άστο.


    Υ.Γ.: δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα πάντως μετά από τα μηχανάκια που είδα (mt03, er6, ακόμα και από το Bros) το wolf και οποιοδήποτε της κατηγορίας θα σου φανεί σαν ποδήλατο που απλά δεν χρειάζεται να κάνεις πετάλι. Αυτό το λέω γιατί αν κατάλαβα καλά θες να καταλήξεις κάποια στιγμή με το wolf.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  6. #156
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgio Προβολή μηνύματος
    Μακελευμένο το καημένο το μηχανάκι...

    Βελτιώσεις θα πει ο ιδιοκτήτης. Βελτιώσεις από κάποιον που δεν ξέρει να ξαναβάλει σωστά το ρεζερβουάρ στη θέση του... Στην πέμπτη φωτογραφία το γλωσσάκι που πετάει από το ντεπόζιτο μπαίνει πιο χαμηλά σε εσοχή που έχει το πλαίσιο (φυσικά με λάστιχο) και φυσικά το ντεπόζιο δεν χάσκει σε σχέση με το πλαίσιο. Αυτό μόνο αρκεί νομίζω.




    (ενδιαφέρον και το σωληνάκι του μπροστινού φρένου, την είδε enduro )
    Give me fuel, Give me fire

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    εχει ενα παλιο bross 650 ο μηχανικος μου που εθλει να το στειλει κατω απο χιλιαρικο. Θελει ομως μαζεματα εξωτερικα, οχι μηχανολογικα. Πιο ζωντανο το 650, αν και παλι δε νομιζω πως ειανι αυτο πυο ψαχνεις.

    ΜΤ03 οχι, er6 ναι. υπενθυμιζω το cbr250 που ακομα δεν καταλαβαινω γτι απορριπτεις.

    Ευχομαι να ξαναβρεις δουλεια το συντομοτερο δυνατο, ειναι για ολους μας ζορικα τα πραγματα
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  8. #158
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Gia 7-7.5 katostarika, kai efoson to moter tou einai komple y not.
    Apefige san to dialo to livani ta bandit 400

  9. #159
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Το λοιπόν.......λίγο την προσοχή σας γιατί έχω πελαγώσει και έχω πολλές απορίες. Πήρα τηλ και ρώτησα για αυτό

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2773551/

    Το παλικάρι μου πε τα εξης:

    Πρώτη άδεια κυκλοφορίας 21/6/2007
    Του το πούλησε ιδιώτης που έφυγε εξωτερικό στα 3.300ευρώ πριν 1χρόνο.
    Τα σερβις τα κάνει σε δικό του άτομο άρα δεν υπάρχει service book της τελευταίας χρονιάς.
    Για τον άν έχει service book από τον προηγούμενο δεν μου απάντησε γιατί δεν θυμόταν.
    Το έβαλε τόσο φθηνά γιατί το πήγε εξαρχής σε μαντράδες για να το ανταλλάξει με ένα cbr600 και τα πήρε κρανίο με τα λεφτά που του ζήταγαν για το MT-03.
    Έχει λέει προβληματάκι στο ψηφιακό κοντέρ και δε δείχνει σωστά ένα γράμμα

    Του ζήτησα πινακίδα για να ελέγξω μέσω ασφαλιστικής αν έχει εμπλακεί σε τροχαίο και στην αρχή τα μάσαγε....μου λέει δε σε ξέρω και τί την θες κλπ. Του εξήγησα τί και πως με την πινακίδα και οτι ούτως ή άλλως όταν το δω από κοντά θα δω τον αριθμό.
    Εκεί μου ξεφούρνισε οτι η 1η πινακίδα είχε κλαπεί στην Αθήνα και οτι έβγαλε νέα και μου δωσε 2 διαφορετικές τελικά αφού τις διάβασε από την άδεια.

    η πρώτη της μορφής ΑΒΓ-1234 (πως γίνεται να είναι τετραψήφια) και η δεύτερη που έχει τώρα με την κανονική μορφή 3-3 δηλαδή ΑΒΓ-123


    ακούω απόψεις και γνώμες.

  10. #160
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Το λοιπόν.......λίγο την προσοχή σας γιατί έχω πελαγώσει και έχω πολλές απορίες. Πήρα τηλ και ρώτησα για αυτό

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2773551/

    Το παλικάρι μου πε τα εξης:

    Πρώτη άδεια κυκλοφορίας 21/6/2007
    Του το πούλησε ιδιώτης που έφυγε εξωτερικό στα 3.300ευρώ πριν 1χρόνο.
    Τα σερβις τα κάνει σε δικό του άτομο άρα δεν υπάρχει service book της τελευταίας χρονιάς.
    Για τον άν έχει service book από τον προηγούμενο δεν μου απάντησε γιατί δεν θυμόταν.
    Το έβαλε τόσο φθηνά γιατί το πήγε εξαρχής σε μαντράδες για να το ανταλλάξει με ένα cbr600 και τα πήρε κρανίο με τα λεφτά που του ζήταγαν για το MT-03.
    Έχει λέει προβληματάκι στο ψηφιακό κοντέρ και δε δείχνει σωστά ένα γράμμα

    Του ζήτησα πινακίδα για να ελέγξω μέσω ασφαλιστικής αν έχει εμπλακεί σε τροχαίο και στην αρχή τα μάσαγε....μου λέει δε σε ξέρω και τί την θες κλπ. Του εξήγησα τί και πως με την πινακίδα και οτι ούτως ή άλλως όταν το δω από κοντά θα δω τον αριθμό.
    Εκεί μου ξεφούρνισε οτι η 1η πινακίδα είχε κλαπεί στην Αθήνα και οτι έβγαλε νέα και μου δωσε 2 διαφορετικές τελικά αφού τις διάβασε από την άδεια.

    η πρώτη της μορφής ΑΒΓ-1234 (πως γίνεται να είναι τετραψήφια) και η δεύτερη που έχει τώρα με την κανονική μορφή 3-3 δηλαδή ΑΒΓ-123


    ακούω απόψεις και γνώμες.

    Από ότι σου είπε το παλικάρι δε μου ακούγεται κάτι περίεργο. Ούτε εγώ θα έδινα τη πινακίδα μου.

  11. #161
    Νέο μέλος Το avatar του/της Persival
    Εγγραφή
    27/07/2012
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Από ότι σου είπε το παλικάρι δε μου ακούγεται κάτι περίεργο. Ούτε εγώ θα έδινα τη πινακίδα μου.
    Το αυτό, ούτε κι εγώ θα την έδινα. Κατά τ'άλλα, εσύ που τον άκουσες θα πρέπει να έχεις βγάλει και τα συμπεράσματά σου, αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη ή όχι. Σχετικά με τη μηχανή, φαντάζομαι θα σε έχουν "δασκαλέψει" ήδη, μόνο μηχανικός μπορεί να σου πει κάποια πράγματα.

  12. #162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Το λοιπόν.......λίγο την προσοχή σας γιατί έχω πελαγώσει και έχω πολλές απορίες. Πήρα τηλ και ρώτησα για αυτό

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2773551/

    Το παλικάρι μου πε τα εξης:

    Πρώτη άδεια κυκλοφορίας 21/6/2007
    Του το πούλησε ιδιώτης που έφυγε εξωτερικό στα 3.300ευρώ πριν 1χρόνο.
    Τα σερβις τα κάνει σε δικό του άτομο άρα δεν υπάρχει service book της τελευταίας χρονιάς.
    Για τον άν έχει service book από τον προηγούμενο δεν μου απάντησε γιατί δεν θυμόταν.
    Το έβαλε τόσο φθηνά γιατί το πήγε εξαρχής σε μαντράδες για να το ανταλλάξει με ένα cbr600 και τα πήρε κρανίο με τα λεφτά που του ζήταγαν για το MT-03.
    Έχει λέει προβληματάκι στο ψηφιακό κοντέρ και δε δείχνει σωστά ένα γράμμα

    Του ζήτησα πινακίδα για να ελέγξω μέσω ασφαλιστικής αν έχει εμπλακεί σε τροχαίο και στην αρχή τα μάσαγε....μου λέει δε σε ξέρω και τί την θες κλπ. Του εξήγησα τί και πως με την πινακίδα και οτι ούτως ή άλλως όταν το δω από κοντά θα δω τον αριθμό.
    Εκεί μου ξεφούρνισε οτι η 1η πινακίδα είχε κλαπεί στην Αθήνα και οτι έβγαλε νέα και μου δωσε 2 διαφορετικές τελικά αφού τις διάβασε από την άδεια.

    η πρώτη της μορφής ΑΒΓ-1234 (πως γίνεται να είναι τετραψήφια) και η δεύτερη που έχει τώρα με την κανονική μορφή 3-3 δηλαδή ΑΒΓ-123


    ακούω απόψεις και γνώμες.
    Τα συμπερασματα που βασιζονται σε οτι σου λεει ο πωλητης ειναι ατοπα.
    Βλεπεις τη μηχανη και τα χαρτια της, αν δεν εισαι σε θεση βρισκεις καποιον που να γνωριζει, και αν ειναι ολα καλα αγοραζεις.
    Μου ειπε και σου ειπα δεν εχουν καμια αξια.
    Ακομα και το αν εχει εμπλακει σε τροχαιο φαινεται στα καταλληλα ματια.Αν δεν φαινεται αλλα εχει γινει, ειναι πιθανον κατι ασημαντο.

  13. #163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Το λοιπόν.......λίγο την προσοχή σας γιατί έχω πελαγώσει και έχω πολλές απορίες. Πήρα τηλ και ρώτησα για αυτό

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2773551/
    [...]
    Έχεις παντως μια μοναδική ικανότητα να κολας σε συγκεκριμενο τυπο μηχανης καθε φορά
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #164
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Ετσι είμαστε εμείς οι άνθρωποι, και δε ρωτάμε για να ακούσουμε πραγματικά τη γνώμη του άλλου, αλλά για να επιβεβαιώσει το δικό μας κόλλημα!

  15. #165
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    κόλλημα θα είχα αν έλεγα ή αυτή τη μηχανή ή τίποτα.

    παρόλαυτά και επειδή μάλλον δεν έκατσες να διαβάσεις όλες τις σελίδες του θέματος δε μπορώ να σου απαντήσω περαιτέρω. Αν τις είχες διαβάσει θα άλλαζες γνώμη.


    Όσων αφορά τώρα το θέμα με την επιλογή μηχανής. Αύριο το πρωί θα έχω στην κατοχή μου ένα Honda Astrea Grand για λίγο καιρό μέχρι να βρω μια λύση για να βγω από τη δύσκολη θέση.
    Ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις.

Σελίδα 11 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νεος στην παρεα
    από MANOS225 στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2009, 15:12
  2. Νέος στην παρέα
    από hollander στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2008, 06:58
  3. Άλλος ένας νέος στην παρέα...
    από Nostra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2006, 00:07
  4. Νεος στην παρέα!!
    από mihalis81 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2006, 12:39
  5. Νέος στην παρέα.....
    από domie 650 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2006, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF