Σελίδα 5 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 248

Θέμα: Νέος στην παρέα. SYM Wolf250i και εξοπλισμός

  1. #61
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις npat και motomike. τα έλαβα σοβαρά υπόψιν όσα είπατε και τα περιεργάζομαι αρκετά. το θέμα είναι οτι επειδή η χρήση θα είναι κυρίως πόλη και επειδή θα είναι και η πρώτη μου μηχανή, δε πρέπει να με παρασύρει ο ενθουσιασμός οτι τα πάω καλά και με περισσότερα κυβικά. μια 400άρα ή μια 600άρα μηχανή θα είναι μεν αρκετά πιο άνετη μόλις κολλήσω για τα καλά το μικρόβιο και αρχίσω τις βόλτες εκτός Αθήνας....νομίζω όμως οτι στη φάση που βρίσκομαι δε πρέπει να ξεφύγω γιατί:
    1) δεν έχω οδηγική εμπειρία και το 250άρι με λιγότερα γκάζια και λιγότερες δυνάμεις γενικότερα θα μου επιτρέψει να δω σε πιο απλό στάδιο το θέμα μηχανή.
    2) επειδή τα οικονομικά μου φαίνεται οτι θα βελτιώνονται με τον καιρό αλλά προς το παρόν δε θέλω να ζοριστώ.....ας μάθω πρώτα με το wolf250 και όταν θα είμαι πιο άνετος κάνω μια πιο εξεσυζητημένη επιλογή του στυλ suzuki gladius (το είδα και έπαθα ζημιά μιλάμε) ή honda hornet
    3)οι μηχανές μεγαλύτερου κυβισμού νομίζω για πρώτη επαφή μέσα στην πόλη θα με δυσκολέψουν πολύ περισσότερο από ότι το πιο μαζεμένο λυκάκι (και σε κιλά -35kg περίπου και σε διαστάσεις για διήθηση σε φανάρια)

    αυτό που με ανησυχεί πάντως είναι η απουσία abs στο Wolf. φοβάμαι οτι θα έχω κάνα low side.....τώρα θα μου πείτε...κι αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι.....

    τέλος πάντων....ας κάνω λίγο υπομονή αυτή τη βδομάδα να τελειώσουν τα μαθήματα και μετά με το δίπλωμα ανά χείρας θα πάω για μερικά test ride.

    οποιοδήποτε άλλο σχόλιο ευπρόσδεκτο.
    βοηθάτε γιατί η καθοδήγηση στον νέοπα είναι must αυτή τη στιγμή.

  2. #62
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    αν φοβασαι οτι επειδη δεν εχεις ABS θα πεσεις, τοτε την πτωση την εχεις σιγουρη! αν δεν σε απασχολει τοτε θα εισαι οκ! το abs ειναι μεν ενα βοηθημα αλλα δε νομιζω τελικα οτι ειναι και τοσο απαραιτητο! ισα ισα που ετσι θα μαθεις να διαχειριζεσαι καλυτερα τα φρενα σου! δλδ εμεις που μαθαμε χωρις abs και επισης τα μηχανακια που καβαλαμε δεν εχουν τι εγινε?? σιγα το πραγμα! αλλωστε το abs επεμβαινει μονο οταν διακρινει ταση των τροχων να μπλοκαρουν σε φρεναρισμα! ποοοοσες φορες πια να σου τυχει κατι τετοιο??

  3. #63
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    παρακολουθω το θεμα σου εδω και μερες.οπως σου ειπαν και τα παιδια,ειναι πολυ καλο να ξεκινησεις με ενα 400αρι,απλα θελει ψαξιμο για να βρεις σε καλη κατασταση.το bross Που ειδα παραπανω ειναι (τουλαχιστον οπτικα)σε φανταστικη κατασταση!μην σε φοβιζουν τα 150 κυβικα παραπανω.δεν ειναι τοση μεγαλη διαφορα σε γκαζι κλπ,σαν να πας σε 600!επισης ειναι αλλη κλαση,αλλη κατηγορια απο θεμα δυνατοτητων.το sym ειναι "μοτοσυκλετακι"ενω bross,cb-1 κλπ ταξιδευουν,στριβουν,φορτονωνται και γλιτωνεις χρηματα.ενα ξαδερφακι μου ειχε καποτε το cb και ειχε ταξιδεψει σε ολη την ελλαδα.αν πας την πρωτη βολτιτσα εκτος,μετα μονο αυτο θα θες να κανεις...
    οσο για το abs που σε προβληματιζει,απλα θα πρεπει να μαθεις και να εξοικιωθεις με τα φρενα του να δεις που φτανουν....
    οι ογκοι τους δεν εχουν μεγαλη διαφορα,οποτε θα μπορεις να χωνεσαι μεσα στην κινηση και με τα 2...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #64
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις npat και motomike. τα έλαβα σοβαρά υπόψιν όσα είπατε και τα περιεργάζομαι αρκετά. το θέμα είναι οτι επειδή η χρήση θα είναι κυρίως πόλη και επειδή θα είναι και η πρώτη μου μηχανή, δε πρέπει να με παρασύρει ο ενθουσιασμός οτι τα πάω καλά και με περισσότερα κυβικά. μια 400άρα ή μια 600άρα μηχανή θα είναι μεν αρκετά πιο άνετη μόλις κολλήσω για τα καλά το μικρόβιο και αρχίσω τις βόλτες εκτός Αθήνας....
    Σαν πρώτο μηχανάκι ΜΗΝ πας κατευθείαν στα 600 κυβικά (ειδικά αφού το φοβάσαι---και καλά κάνεις). Τα 400 όμως δεν θα σου δημιουργήσουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ούτε στην κίνηση, ούτε από θέμα βάρους, ούτε από τίποτα. Το μόνο θέμα είναι αυτό που σου είπα: Θέλει λίγο προσοχή στο ψάξιμο, γιατί θα τα έχει και τα χρονάκια του και τα χιλιομετράκια του. Σε όλα τα άλλα είναι απείρως προτιμότερο. Από την άλλη να ξέρεις ότι το 250άρι το αγοράζεις με ορίζοντα το πολύ 2 χρόνια, εκτός και αν περιορίσεις την χρήση του σε αυστηρά αστικές μετακινήσεις (και ειδικά το Sym εγώ θα το φοβόμουνα ΛΙΓΟ στην μεταπώληση). Αν αυτό δεν σε χαλάει, κάνε ότι νομίζεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    μια πιο εξεσυζητημένη επιλογή του στυλ suzuki gladius (το είδα και έπαθα ζημιά μιλάμε) ή honda hornet
    Hornet δαγκωτό (όοοταν αποφασίσεις να ανέβεις σε κυβικά). Gladius όχι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    αυτό που με ανησυχεί πάντως είναι η απουσία abs στο Wolf. φοβάμαι οτι θα έχω κάνα low side.....τώρα θα μου πείτε...κι αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι.....
    Αυτό είναι ένα θέμα, αλλά από την στιγμή που (σχεδόν) κανένα 250αρι ή 400αρι δεν έχει ABS, ο προβληματισμός είναι μάλλον θεωρητικός (με την έννοια ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό).
    Τελευταία τροποποίηση από npat; 24/06/2012 στις 13:32.

  5. #65
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    αν φοβασαι οτι επειδη δεν εχεις ABS θα πεσεις, τοτε την πτωση την εχεις σιγουρη! αν δεν σε απασχολει τοτε θα εισαι οκ! το abs ειναι μεν ενα βοηθημα αλλα δε νομιζω τελικα οτι ειναι και τοσο απαραιτητο! ισα ισα που ετσι θα μαθεις να διαχειριζεσαι καλυτερα τα φρενα σου! δλδ εμεις που μαθαμε χωρις abs και επισης τα μηχανακια που καβαλαμε δεν εχουν τι εγινε?? σιγα το πραγμα! αλλωστε το abs επεμβαινει μονο οταν διακρινει ταση των τροχων να μπλοκαρουν σε φρεναρισμα! ποοοοσες φορες πια να σου τυχει κατι τετοιο??
    δεν θα έλεγα οτι είναι φόβος.....περισσότερο θα έλεγα οτι είναι ανασφάλεια για τον άγνωστο τομέα φρενάρισμα στους ελληνικούς δρόμους...μέχρι τώρα είχα οδηγική εμπειρία μόνο από τετράτροχο και ήταν 3 οι φορές που το ESP και το TCS μαζί με τη χρήση ABS με έσωσαν από πιθανό ατύχημα (τη μία φορά από λάδια στο δρόμο σε είσοδο στροφής, τη δεύτερη σε πάγο και την τρίτη από άσφαλτο γυαλί στο σημείο από λαχαναγορά Ρέντη προς Κηφισσό και στο ρεύμα για Λαμία πάνω στη δεξιά στροφή που βγαίνει ο παράδρομος)
    αυτό που με καθησυχάζει κάπως είναι οτι έχω οδηγήσει περίπου 10χρόνια στους Αθηναικούς δρόμους (τα τελευταία 3 με το ποδήλατο και σχετικά γρήγορα) και έχω μάθει τα επικίνδυνα σημεία ή που γλιστράει η άσφαλτος περισσότερο ή που υπάρχει ανάποδη κλίση ή που μαζεύει νερά.
    πάντως σαν οδηγός στις αντιδράσεις μου δεν είμαι νευρικός.....δε παίζει δηλαδή να φρενάρω πανικοβλημένος χωρίς να σκέφτομαι πόση δύναμη θα βάλω στη μανέτα ή στο δεξί πέλμα. υπάρχει και κάποια εμπειρία φρεναρίσματος από το ποδήλατο που και εκεί έχω υδραυλικά δισκόφρενα και το μπλοκάρισμα πανικού δε συγχωρείται επίσης.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    παρακολουθω το θεμα σου εδω και μερες.οπως σου ειπαν και τα παιδια,ειναι πολυ καλο να ξεκινησεις με ενα 400αρι,απλα θελει ψαξιμο για να βρεις σε καλη κατασταση.το bross Που ειδα παραπανω ειναι (τουλαχιστον οπτικα)σε φανταστικη κατασταση!μην σε φοβιζουν τα 150 κυβικα παραπανω.δεν ειναι τοση μεγαλη διαφορα σε γκαζι κλπ,σαν να πας σε 600!επισης ειναι αλλη κλαση,αλλη κατηγορια απο θεμα δυνατοτητων.το sym ειναι "μοτοσυκλετακι"ενω bross,cb-1 κλπ ταξιδευουν,στριβουν,φορτονωνται και γλιτωνεις χρηματα.ενα ξαδερφακι μου ειχε καποτε το cb και ειχε ταξιδεψει σε ολη την ελλαδα.αν πας την πρωτη βολτιτσα εκτος,μετα μονο αυτο θα θες να κανεις...
    οσο για το abs που σε προβληματιζει,απλα θα πρεπει να μαθεις και να εξοικιωθεις με τα φρενα του να δεις που φτανουν....
    οι ογκοι τους δεν εχουν μεγαλη διαφορα,οποτε θα μπορεις να χωνεσαι μεσα στην κινηση και με τα 2...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    Σαν πρώτο μηχανάκι ΜΗΝ πας κατευθείαν στα 600 κυβικά (ειδικά αφού το φοβάσαι---και καλά κάνεις). Τα 400 όμως δεν θα σου δημιουργήσουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ούτε στην κίνηση, ούτε από θέμα βάρους, ούτε από τίποτα. Το μόνο θέμα είναι αυτό που σου είπα: Θέλει λίγο προσοχή στο ψάξιμο, γιατί θα τα έχει και τα χρονάκια του και τα χιλιομετράκια του. Σε όλα τα άλλα είναι απείρως προτιμότερο. Από την άλλη να ξέρεις ότι το 250άρι το αγοράζεις με ορίζοντα το πολύ 2 χρόνια, εκτός και αν περιορίσεις την χρήση του σε αυστηρά αστικές μετακινήσεις (και ειδικά το Sym εγώ θα το φοβόμουνα ΛΙΓΟ στην μεταπώληση). Αν αυτό δεν σε χαλάει, κάνε ότι νομίζεις.



    Hornet δαγκωτό (όοοταν αποφασίσεις να ανέβεις σε κυβικά). Gladius όχι.



    Αυτό είναι ένα θέμα, αλλά από την στιγμή που (σχεδόν) κανένα 250αρι ή 400αρι δεν έχει ABS, ο προβληματισμός είναι μάλλον θεωρητικός (με την έννοια ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό).
    βασικά το Wolf το σκέφτομαι εξαρχής για ορίζοντα 2χρόνια μέχρι να πάρω και τις πρώτες εμπειρίες με μηχανή και ψηθώ για το επόμενο βήμα. και νομίζω οτι για τη χρήση που θα κάνω.80% πόλη και 20% καμιά κοντινή εκδρομή μου ταιριάζει περισσότερο από ένα cb400.

    τελικά καταλήγω οτι μάλλον ωρίμασε αρκετά στο μυαλό μου και θα πάω για το λύκο το συντομότερο δυνατό. Ας βγει το δίπλωμα αυτή τη βδομάδα και θα πάω να αιτηθώ ένα καλό test ride ωστέ να δω πιο αναλυτικά την αίσθησή του.

    ευχαριστώ ξανά για τη βοήθεια ρε παλικάρια. ειλικρινά

  6. #66
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    να προτεινω κατι? αν τελικα παρεις το λυκο, πανε σε μια εκθεση πρωτα και ζητα ενα για test ride και μετα πανε στο μαγαζι που πηγες
    και ζητα για test ride το συγκεκριμενο που θες να αγορασεις, για να εχεις ενα μετρο συγκρισης!

  7. #67
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    ερώτηση ως άσχετος με test ride μηχανής.....είναι όπως και στα αυτοκίνητα που μπορείς να του κάνεις όσα χιλιόμετρα θες σε διάστημα 2-3ημερών αρκεί να το επιστρέψεις με γεμάτο ντεπόζιτο όπως το παρέλαβες?
    ή σου λένε πάρτο το πρωί και φέρτο το απόγευμα?

  8. #68
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ερώτηση ως άσχετος με test ride μηχανής.....είναι όπως και στα αυτοκίνητα που μπορείς να του κάνεις όσα χιλιόμετρα θες σε διάστημα 2-3ημερών αρκεί να το επιστρέψεις με γεμάτο ντεπόζιτο όπως το παρέλαβες?
    ή σου λένε πάρτο το πρωί και φέρτο το απόγευμα?
    Σου λένε πάρτο και φέρτο σε κανά μισάωρο (ΑΝ γινεται test-ride, που δεν γίνεται για όλα).

  9. #69
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    συγγνώμη αλλά σε μισή ώρα τί να προλάβεις να καταλάβεις?
    πωωω.......καλά με βλέπω να τους πρήζω ανά 2μέρες για επαναλαμβανόμενα test ride.....θα τους πω οτι θέλω να κλείσω 10μισάωρα για να αποφασίσω αν θα σας δώσω τα λεφτά μου.

  10. #70
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    συγγνώμη αλλά σε μισή ώρα τί να προλάβεις να καταλάβεις?
    Ελάχιστα έως τίποτα εκτός και αν έχεις εμπειρία από πολύ παρόμοιο μηχανάκι και θέλεις να συγκρίνεις συγκεκριμένα σημεία. Ειδικά για νέο αναβάτη, μάλλον δεν θα μπορέσεις να βγάλεις κανένα αξιόπιστο συμπέρασμα. Άποψή μου είναι ότι τα test ride (ειδικά με τον τρόπο που γίνονται) είναι γενικώς πολύ υπερτιμημένα---γιατί οι πρώτες εντυπώσεις, συνήθως, είναι απόρροια του ότι δεν έχεις συνηθίσει το μηχανάκι και όχι αντικειμενικές κρίσεις (εκτός και αν εντοπίσεις κάποιο αντικειμενικό πρόβλημα / δυσλειτουργία ή κάποιο ουσιαστικό σχεδιαστικό θέμα). Αυτό που θα δεις, κυρίως, είναι αν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα στην εργονομία σχετικά με τον σωματότυπό σου (το οποίο, βέβαια, και πάλι είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα συνήθειας---οπότε δώσε σημασία μόνο αν κάτι σε ξενίζει ΠΟΛΥ ή αποτελεί ξεκάθαρη δυσλειτουργία).

    ΕΝΤΙΤ: Μιλάω βέβαια για τεστ ράιντ που κάνεις σε καινούριο μηχανάκι και όχι σε βόλτα που κάνεις σε μεταχειρισμένο για να δεις αν έχει μηχανικά προβλήματα...

  11. #71
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος

    ο εκπαιδευτής εξαρχής μου πρότεινε να βγάλω δίπλωμα για μεγάλη μηχανή και μετά και από όσα είδε μου πε οτι θα είμαι πάρα πολύ άνετος και να μην σκεφτώ κάν να πάω σε Α1.


    Πως στρίβουν/αλλάζουν κατεύθυνση οι μοτοσυκλέτες σου είπε ;




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    το bross Που ειδα παραπανω


    BROS, BROS, BROS !
    Give me fuel, Give me fire

  12. #72
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Πως στρίβουν/αλλάζουν κατεύθυνση οι μοτοσυκλέτες σου είπε ;
    counter-steering σε ταχύτητες άνω των 40χλμ/ω? Είμαι ήδη σε φάση που ψάχνω γενικότερα για τεχνικές οδήγησης μοτοσυκλέτας...

    επίσης στη πίστα και χαμηλές ταχύτητες με 1η-2α δεν είχα θέμα στο να στρίβω την CB με άνεση είτε σε παρατεταμένη στροφή είτε μέσα από το τέστ με τις κορίνες ακόμα και με μεγάλες διαφορές σε γωνία εισόδου.

    είχα διαβάσει και για το γύρισμα του κεφαλιού να κοιτάζει το σημείο που θες να πας στρίβοντας και μου ρθε τελείως φυσικά. no problems so far

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cornering.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	18,5 KB 
ID:	262369

  13. #73
    Καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα το εχει αγορασει κανενας αυτο το μηχανακι; Θεωρητικα φαινεται μια χαρα αλλα δεν εχω δει κανενα να κυκλοφορει.
    Ο νεος ειναι ωραιος

  14. #74
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anosis Προβολή μηνύματος
    Καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα το εχει αγορασει κανενας αυτο το μηχανακι; Θεωρητικα φαινεται μια χαρα αλλα δεν εχω δει κανενα να κυκλοφορει.
    εγώ πάλι το έχω πετύχει μερικές φορές το τελευταίο διάστημα κυρίως στο Γκάζι και στην παραλιακή προς Γλυφάδα μια φορά. εντάξει νέο μοντέλο είναι.....όχι και κάτι εμπορικό όπως τα αντίστοιχα honda ή yamaha και πολύς κόσμος διαλέγει το δοκιμασμένο.

    αλλά γενικά έχει αποσπάσει καλές κριτικές.

  15. #75
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anosis Προβολή μηνύματος
    Καλα ολα αυτα ρε παιδια αλλα το εχει αγορασει κανενας αυτο το μηχανακι; Θεωρητικα φαινεται μια χαρα αλλα δεν εχω δει κανενα να κυκλοφορει.
    ε και?? και το yamaha ybr250 που εχω εγω δεν εβλεπα και πολλα να κυκλοφορουν τοτε που το πηρα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι!!

    αλλωστε μην ξεχνας οτι στην ελλαδα ειμαστε και λιγο φιγουρατζηδες και σηματοπληκτοι! αλλιως ειναι στην καφετερεια να σκας με honda/yamaha/suzuki κτλ, και αλλιως να σκας με sym!!

Σελίδα 5 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νεος στην παρεα
    από MANOS225 στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2009, 15:12
  2. Νέος στην παρέα
    από hollander στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2008, 06:58
  3. Άλλος ένας νέος στην παρέα...
    από Nostra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2006, 00:07
  4. Νεος στην παρέα!!
    από mihalis81 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2006, 12:39
  5. Νέος στην παρέα.....
    από domie 650 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2006, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF