Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Αγορα μεταχειρισμενου on off-αποφυγη ζημιαρικου

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2012
    Μηνύματα
    4

    Αγορα μεταχειρισμενου on off-αποφυγη ζημιαρικου

    καλημερα...εδω και πολλα χρονια (12,5) εχω ενα xt 600 toy 1996.Αποφασισα να το αλλαξω και οι βασικοτεροι λογοι ειναι

    -το βαρεθηκα

    -καιει πολυ

    -το βαρεθηκα

    -δεν ειναι κ το πιο ασφαλες

    -το βαρεθηκα

    -θα ηθελα καποια πιο δυνατη μηχανη ικανη και για ταξιδια(οχι κατ'αναγκη πολυ περισσοτερο.με ενδιαφερει να εχει τουλαχιστον την ροπη του xt.)



    Δεν θελω να ξεπερασω τα 750 cc.Δεν θα ηθελα μηχανη παλαιοτερη του 2003.



    Κανω περιπου 10000 τον χρονο,κυριως στην πολη (αθηνα).Φυσικα αν η μηχανη μου το επιτρεψει...θα κανω και ταξιδια.επισης καποιες φορες η μηχανη θα κινειται σε νησια κτλ..

    Με ενδιαφερει κυριως η μηχανη να προσφερει:



    1)αξιοπιστια-αποφυγη βλαβων (δεν θελω με τιποτα να τρεχω συχνα στο...συνεργειο)

    2)καταναλωση

    3)ασφαλεια.δεν ξερω κατα ποσο ειναι απαραιτητο το abs.θα ηθελα τις γνωμες σας.Εχω την αισθηση οτι μετα απο 12 χρονια παρεα με το xt..ισως το ABS να μην ειναι απαραιτητο...

    4)ευελιξια στην πολη-χαμηλο κοστος συντηρησης



    ΔΕΝ με ενδιαφερει κατα ποσο τοις % ειναι ον η οφ...



    γενικα θα ηθελα να διαθεσω το πολυ μεχρι 3000 ευρω.οι μηχανες που εχω υποψιν και ''ψαχνομαι'' τις τελευταιες μερες σε φορουμς,συνεργεια κτλ ειναι οι παρακατω:



    1)-bmw f650 gs ή bmw f650 gs dakar toy 2003 η το επομενο μοντελο που εβγαινε μεχρι το 2007.

    Η αληθεια ειναι οτι με προβληματιζει η αξιοπιστια του bmw και το κατα ποσο ειναι...ζημιαρικο.Δεν θα ηθελα με τιποτα ζημιαρικη μηχανη.ειναι αυτο με μαλλον την καλυτερη καταναλωση.το εχω κανει βολτα και με ικανοποιει οδηγικα.



    2)suzuki v strom.(2005-2006)

    ξερω οτι κ αυτο εχει χαμηλη καταναλωση.εκτος των αλλων θα ηθελα να μου πειτε αν το τιμονι ''κοβει'' οσο αυτο του xt..



    3)αν κ ξερω οτι δεν εχει σχεση με τα παραπανω...suzuki freewind 650.το βαζω γιατι το βρισκω πολυ φθηνα.



    4)kawasaki kle 500 (περιπου του 2005) ( η ροπη του-δυναμη του-γκαζι του ειναι ανωτερο ..του xt? )





    Αν και μου αρεσει πολυ...απερριψα το honda xl transalp 650 λογω υψηλης καταναλωσης.



    Αν ημουν σιγουρος για την αξιοπιστια του bmw, θα επαιρνα αυτο γιατι το βρισκει κανεις σε καλες τιμες,προσφεροντας ολα οσα ζηταω...



    Εννοειται οτι οποιαδηποτε αλλη προταση η οποια πληρει τις απαιτησεις μου...ειναι ευπροσδεκτη!



    Επισης θα παρακαλουσα το δυνατον πιο αντικειμενικες γνωμες απεξαρτητοποιημενες απο ..τον ερωτα που μπορει να τρεφει κανεις για την μηχανη του

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων....

  2. #2
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    F650 dakar η 650 τρανσαλπ.
    Πολυ αξιοπιστα και τα δυο, θα επερνα αυτο που θα εβρισκα σε καλλιτερη κατασταση και τιμη.
    Το πρωτο εχει πολυ χαμηλη καταναλωση για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος.

    Οπς! τωρα ειδα οτι το δευτερο απερριφθη, οποτε μενει το πρωτο...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Κοιτα και προς ΧΤR 660 μεριά αν θελεις off δυνατότητες αλλιώς κοιτά και το XΤΧ 660

    Εφοσον εισαι ικανοποιημένος με το xt και με τις δυνατότητες ταξιδίου, μια χαρά θα είσαι και με τα παραπάνω

    Θα σου έλεγα να δεις και βερσυς αλλα ξεφευγει στο χρήμα.


    Επισης το στρομ κοβει λιγοτερο αποτι το χτ

  4. #4
    Και εγώ πιστεύω ότι μια πολυ καλή λύση είναι το xt660 ,
    αν πάλι θέλεις να φύγεις τελείως απο την οικογένεια τότε το f650gs είναι ιδανικό και αν θέλεις παραπάνω ύψος πάρε την έκδοση Dakar . Πολυ ομαλος κινητήρας , αξιόπιστο , έχει και abs

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2006
    Μηνύματα
    137
    Εγώ πάλι που είχα xt600 και vstrom έχω να σου πω άποψη για το vstrom
    Καταρχην να διευκρινήσω πως είμαι κοντός (1,70)
    Το xt όντως παιχνιδάκι στο στρίψιμο.. Άλλα μην φανταστείς ότι και το vstrom έχει θέμα. Απλά άμα το καβαλήσεις θα νιώσεις περίεργα στην αρχή από τον όγκο μπροστά που έχει.. άλλα είναι μόνο ογκος.. δεν ενοχλεί..
    Όταν με το xt 600 έκανα προσπέραση καμια νταλίκα με 140, άμα φυσούσε και λίγο, πονούσαν τα χέρια μου για να κρατήσω την μηχανή απο το κούνημα..... Με το vstrom με 140 ήμουν χωρίς κράνος και χαλαρόςςςςςςςςςςςς
    Σε ψιλοχωματόδρομο στην χαλκιδική το xt λόγω βάρους έκανε μπαντιές.. το vstrom σταθερότατο.
    Τώρα για το bmw που λες οκ.. Το θέμα είναι ότι δεν έχει τόσο μεγάλο αγοραστικό κοινό για μεταπώληση.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Κοιτα και προς ΧΤR 660 μεριά αν θελεις off δυνατότητες αλλιώς κοιτά και το XΤΧ 660

    Εφοσον εισαι ικανοποιημένος με το xt και με τις δυνατότητες ταξιδίου, μια χαρά θα είσαι και με τα παραπάνω

    Θα σου έλεγα να δεις και βερσυς αλλα ξεφευγει στο χρήμα.


    Επισης το στρομ κοβει λιγοτερο αποτι το χτ

    δεν νομιζω να ανεφερα καπου οτι ειμαι ευχαριστημενος απο το xt σε ταξιδι...

    το βασικο που θα ηθελα να ξερω ειναι κατα ποσο ειναι ζημιαρικα τα bmw poy παρεθεσα πιο πανω..

  7. #7
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από musictech Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω να ανεφερα καπου οτι ειμαι ευχαριστημενος απο το xt σε ταξιδι...

    το βασικο που θα ηθελα να ξερω ειναι κατα ποσο ειναι ζημιαρικα τα bmw poy παρεθεσα πιο πανω..
    -θα ηθελα καποια πιο δυνατη μηχανη ικανη και για ταξιδια(οχι κατ'αναγκη πολυ περισσοτερο.με ενδιαφερει να εχει τουλαχιστον την ροπη του xt.)
    Αυτο το έχεις με το ΧΤ660

    Αν δε σου κανει κλικ εχει καλος
    Κανε ενα search (πανω αριστερα) για τα f650gs για να βρεις για βλάβες

  8. #8
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Εχοντας αρκετο καιρο στην κατοχη μου και ΧΤ και στρωμα, προσωπικα εχω να δηλωσω οτι ημουν ερωτευμενος με το ΧΤ μου. Κ ακομα ειμαι δηλαδη μιας και ακομα το εχω και το χαρχαλευω. Οταν ομως αρχισα να καβαλαω το στρωμα.... "εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος.." Αυτο ηταν. απο τοτε προσπαθω να βρω τροπο να το αποκτησω το συντομοτερο δυνατο. Εχουμε ακριβως το ιδιο υψος, 170 και γω και βλεποντας το στρωμα γενικοτερα, ελεγα πως δεν μαρεσει, ειναι μεγαλο, ογκωδες κλπ κλπ κλπ. Μπουρδες. Το καβαλησα και αυτο ηταν. Παπι. Δεν τον καταλαβαινεις τον ογκο του πουθενα. Ευκολοδηγητο, με την γνωστη αξιοπιστια του, κοινως τα κανει ολα και συμφερει. Πολη, ταξιδι, τι θες ? Δεν ειχα προβλημα ουτε σε αναστροφες ουτε πουθενα. Καντο μια βολτα και θα το δεις και μονος σου. Και transalp 700 που εχω επισης οδηγησει αρκετα, το strom με βολεψε 5 σκαλια πιο πανω. Αν μπορουσα να κανω τραμπα το ΧΤ αυριο με strom θα το εκανα χωρις δευτερη σκεψη. Για τις μπεμπες δεν εχω γνωμη. Δεν εχω οδηγησει ποτε μοτο της οικογενειας παροτι μεγαλος φανμποι των κουτιων της.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Aς καταθέσω για πολλοστή φορά την εμπειρία μου από τη μικρή GS, όντας χρήστης και κάτοχός της επί 6 συναπτά έτη... Ας πάρω από την αρχή τα ερωτήματά σου:
    α) Αξιοπιστία: Κινητήρας Rotax, σκυλί μαύρο, είναι νομίζω γενικά αποδεκτό και παραδεκτό οπότε πάμε παρακάτω... Έχω την 650GS έξι χρόνια, το μόνο που μου έχει παρουσιάσει είναι ένα καμμένο λαμπάκι της ένδειξης του φλάς Αλλαγή λάδια κάθε 5.000 με ημισυνθετικό λάδι και αυτό είναι όλο! Όταν αποφάσισα να την αγοράσω όλοι πέσανε πάνω μου και με ρώταγαν πώς μου ήρθε να πάρω BMW, ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ζημιάρικο και ότι θα τρέχω συνέχεια στα συνεργεία. Ίσως τα πρώτα 650GS να είχαν κάποιες παιδικές ασθένειες και προβληματάκια, τα οποία όμως στα μοντέλα 2003+ νομίζω πως έπαψαν να υπάρχουν. Από την προσωπική μου πείρα ξαναλέω, δεν έχω αντιμετωπίσει 6 χρόνια τώρα το παραμικρό πρόβλημα το οποίο να με έχει προβληματίσει.
    β) Κατανάλωση: Το δυνατό της χαρτί φίλε!!! Την τελευταία φορά που τη φούλαρα, πήγα και γύρισα στην ετήσια του φόρουμ στο Πλανητέρο, τη χρησιμοποίησα και μέσα στην πόλη καμιά βδομάδα και μου έβγαλε 320χλμ μέχρι να ανάψει το λαμπάκι της ρεζέρβας. Η καλύτερη κατανάλωση που έχω δει είναι όταν το καλοκαίρι που μας πέρασε γύρισα από Ιταλία, κατανάλωση 3,4 lt/100 km αν δεν κάνω λάθος, σε χιλιόμετρα μου έβγαλε 380χλμ. δικάβαλος και με μέση ταχύτητα τα 130 χ.α.ω. Από το 2004 και μετά που ο κινητήρας έγινε δίμπουζος η κατανάλωση βελτιώθηκε εντυπωσιακά σε σχέση με το ένα μπουζί. Σε πόλη ανάλογα τη χρήση και τις ταχύτητες υπολόγιζε γύρω στα 250-270 χλμ. αυτονομία.
    3) Ασφάλεια: Αναφέρεις το ABS και κατά πόσο είναι απαραίτητο ή όχι. Το ότι "συμβιώνεις" με μοτοσυκλέτα άνευ ΑΒS μπορεί να σου δημιουργεί το αίσθημα ότι δεν έγινε και τίποτα, αλλά πίστεψέ με, εάν το δοκιμάσεις δεν θα ξαναπάρεις μηχανή χωρίς ABS. 2-3 φορές το έχω χρειαστεί πραγματικά και ευχαριστώ τους Γερμαναράδες που πρώτοι το έβαλαν στην κατηγορία... Την πρώτη φορά που το χρειάστηκα ήταν όταν με ταχύτητα το πολύ 30χλμ. πάτησε απότομα φρένο το προπορευόμενο αμάξι και αναγκάστηκα να φρενάρω σε σαπουνόνερα που είχαν ριχθεί από παρακείμενο μανάβικο... φρένα πανικού και αυτό ήταν!!! Αποφεύχθηκε το σχεδόν σίγουρο πέσιμο χωρίς δράματα και άλλα δυσάρεστα επακόλουθα. Ούτε μποκάρισμα του τροχού ούτε δίπλωμα του τιμονιού, ούτε τίποτα!!! Σωτήριο και έκανε απόσβεση τα παραπάνω χρήματα που κόστισε. Επιπρόσθετα, έχει τη δυνατότητα απενεργοποίησης, αν και δεν το συνιστώ, καθώς στους ελληνικούς δρόμους η χρήση του αυξάνει τις πιθανότητες επιβίωσης. Το φρένο της Brembo θέλει παραδοσιακά λίγο παραπάνω δύναμη στη μανέτα αλλά έχει δύναμη και καλή αίσθηση.
    4) Ευελιξία-κόστος συντήρησης: Είμαι 1.70 και 68 κιλά και ένας από τους πολλούς λόγους που την προτίμησα ήταν ότι με το που ανέβηκα πάνω της ένοιωσα ότι "κούμπωσα", ότι ήταν στις διαστάσεις που με βόλευαν... είχα απλά καβαλήσει και VStrom, Τransalp, Pegaso και μόνο η τελευταία είχε κάπως παρόμοια αίσθηση... Στην πόλη είναι πραγματικά και κυριολεκτικά παπί, πανάλαφρη αίσθηση, καρατιμονάρα που κόβει αρκετά και δίνει καλό μοχλό για ελιγμούς, καθρέπτες και γκρίπ πάνω από το ύψος των καθρεπτών των αυτοκινήτων έτσι ώστε να μην έχεις δυσάρεστες επαφές, θέση αρχοντική και με το πλεονέκτημα όλων των on-off ότι κάθεσαι ψηλά κι έχεις άμεση αντίληψη του τί γίνεται μπροστά.
    Συντήρηση και ανταλλακτικά λογικά και σε κάθε περίπτωση όχι οι ανακρίβειες που ακούγονται λόγω του έλικα στα πλαστικά. Εάν βέβαια τα πάντα γίνονται σε εξουσιοδοτημένο είναι λογικό πως το κόστος είναι ανεβασμένο, αλλά υπάρχουν μάστορες πολλοί καλύτεροι ή ισάξιοι των εξουσιοδοτημένων, γνώστες και με λογικές τιμές. Τα ανταλλακτικά και τα αναλώσιμα από όσο ξέρω σε ίδιες τιμές περίπου με γιαπωνέζικα, σε καμιά περίπτωση εξωφρενικές.

    Σε γενικές γραμμές ένα τίμιο μηχανάκι, που μπορεί να εκτελεί χρέη commuter καθημερινά στην πόλη, αλλά με την πρώτη ευκαιρία για ταξιδάκι μικρό ή μεγάλο οι δρόμοι σε περιμένουν. Καλή ποιότητα κύλισης, κινητήρας που δε βάζει σε καμιά περίπτωση φωτιά στην άσφαλτο αλλά είναι υπεραρκετός για την κατηγορία, είναι η υλοποίηση των τουριστικών μονοκύλινδρων που τα ταξίδια είναι βούτυρο στο χωμί του και χωρίς τους παραδοσιακούς κραδασμούς των παλαιών μονοκύλινδρων. Φόρτωσέ το σαν γαϊδούρι και καλούς δρόμους!!! Έχω πάει εξωτερικό, έχω γυρίσει νησιά, με έχει πάει σε απόμερες παραλίες και σε βουνά.
    Κι επειδή ίσως κι εσύ και κάποιος άλλος αναρωτηθεί "μα αρνητικά δεν έχει;", επειδή όλοι τείνουμε να πιστεύουμε πως επειδή έχουμε ένα μηχανάκι είναι το καλύτερο και για τους άλλους... Για εμένα το μεγαλύτερο αρνητικό που έχει είναι η παντελής έλλειψη προστασίας από νερά!!! Ίσως ένα από τα χειρότερα μηχανάκια σε αυτόν τον τομέα. Τα νερά από μπροστά λερώνουν παπούτσια και πλαστικά φαίρινγκ, ψυγείο, ενώ τα νερά από την πίσω ρόδα θα σου φτάσουν μέχρι το κράνος, ο δε συνεπιβάτης θα απαιτήσει να του πας το μπουφάν καθαριστήριο!!! Αρκεί ένα πέρασμα από νερά στο δρόμο και αναλόγως της ποσότητας, αποκτάς μέχρι κι εμφάνιση ISDE και Paris-Dakar.
    Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω να βοήθησα

  10. #10
    Χείμαρρος .........

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2012
    Μηνύματα
    4
    το f650 gs ειναι αυτο που θα ηθελα να καταληξω αν σιγουρευτω οτι δεν βγαζει ζημιες..το βρισκω σε σουπερ τιμη και ειναι το μοναδικο που εχει δυνατοτητα απενεργοποιησης abs...αλλες γνωμες περι αξιοπιστιας-βλαβων του bmw?

  12. #12
    Και εγώ έχω το g650 (dakar) και έχω την ίδια άποψη.
    Είναι μοντέλο 2006, το έχω από το 2007 και δεν με έχει προβληματίσει ποτέ.
    Είναι πάρα πολύ άνετο μέσα στην πόλη με μικρή κατανάλωση και επίσης σχετικά άνετο για ταξιδάκια, δεν έχει καμία σχέση με κραδασμούς άλλων μονοκύλινδρων (με μια μικρή εξαίρεση μεταξύ 4.700 και 5.000 στροφών).
    Με μια ψηλότερη ζελατίνα που του έβαλα (είμαι 1.87) ξεπέρασα και το πρόβλημα του αέρα στου ανοικτούς δρόμους.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ετσι εγκυκλοπαιδικά να προσθέσω κι εγώ την εμπειρία μου απο suzuki freewind 650 (κι ας έχεις καταλήξει στο bmw)
    Πρωην κάτοχος ΧΤΧ 07 οπότε η αντιπαράθεση είναι δεδομένη. Για το BMW και το VStrom δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

    Κινητήρας αεροελαιόψυκτος με ότι συνεπάγεται αυτό. Δεν πρόκειται ποτέ να δυσανασχετήσει στον κάυσωνα ή τα ταξιδάκια.Απο την άλλη δεν βγάζει άλογα (υποτίθεται), αλλά τα 47 δηλωμένα, πάνω απο 40 στον πίσω τροχό πιστεύω ότι δείχνουν τα δόντια τους ακόμη και στο σημερινό ΧΤΧ-R (κι αυτό 47 δηλωμένα περίπου 42-43 πίσω.Για το παλιό το 600 δεν τίθεται θέμα)
    Αναρτήσεις. Ομολογουμένως σούπα.Αλλά όσο περιορίζεσαι στα της καθημερινής μετακίνησης και άνετου ταξιδίου δεν θα απογοητευτείς.Ωστόσο η μέση σου επειτα απο κάμποσες χιλ.χλμ θα σε ευγνωμονεί! Αρκετά καλό σε αυτό τον τομέα και το 660, με πιο σφιχτή αίσθηση, αλλά χωρίς να μεταφράζεται σε κράτημα (ελεω βάρους)

    Βάρος. ΧF 162Κg XTX 177Kg

    Ποιότητα κατασκευής.Suzuki κλειστό περιμετρικό πλαίσιο.Λεβιές αλλαγής ταχυτήτων με μοχλικό για περιορισμένες διαδρομές.Κινητήρας με υγρο κάρτερ (απλός οπτικός έλεγχος στάθμης λαδιού απο γυάλινο ματάκι)
    Yamaha τύπου διαμάντι, ανοιχτό κάτω απο τον κινητήρα(γιατί ρε Yamaha..), λεβιεδάκι ταχυτήτων απευθείας στο καρέ του άξονα(ξανά μανά γιατί ρε Yamaha...οι διαδρομές του λεβιέ είναι τεράστιες και σου τη σπάει ακόμη και σε απλή καθημερινή μετακίνηση,ειδικά το 1η-2α), κινητήρας με ξηρό κάρτερ(δε λέω τίποτα, όποιος μπορέσει να ελεγξει πραγματική στάθμη λαδιών είναι γκουρού)

    Αστεία πράγματα τα παραπάνω, αλλά δεν μπορεί να συγκρίνεις μηχανές με διαφορά 10ετίας και να βρίσκεις τέτοιες ελλείψεις.

    Το suzuki είναι τόσο παλιό και αντιεμπορικό πλέον που ξεκλείδωτο να το αφήσεις στου Ψυρρή εκεί θα το βρείς.
    Στο ταξίδι έχει μια υποτυπώδη ζελατίνα(παίρνει και μεγαλύτερες) που κάνει δουλειά μεχρι τα 100-110.Το άλλο φτερό στον άνεμο(το ΧΤR το παλιό τουλαχιστον έπαιρνε κι αυτό ζελατίνα)
    Απο τελικές τα ίδια, ίσως λίγο παραπάνω το Yamaha (χωρίς να έχει ιδιαίτερη σημασία σ αυτού του είδους τις μηχανές +-180). Ταχύτητες ταξιδίου 120-130 άνετα και τα 2 και καταναλώσεις κοντά στο 5 (μ αυτές τις ταχύτητες, γιατί σε επαρχιακό το 4και κάτι το χεις εύκολα κι ας είναι η μια καρμπυρατερ και η άλλη ψεκασμός)

    Απο θέμα κινητήρα δε, αποδεδειγμένα άσπαστο και απροβληματιστο το suzuki.Μπουζί (δυο έχει) και λάδια. Το φίλτρο αέρα πλένεται. Το ιταλικό μοτερ της Yamaha απο τοτε που βγήκε το 2004 μέχρι και σήμερα έχει προβληματα. Τα απότομα σβησίματα του ποτέ δεν έχουν εξαληφθεί εντελώς όσο κι αν θέλει η εταιρεία να υποστηρίζει κάτι τέτοιο (κι έτσι και σου σβήσει σε στροφή την έβαψες. ΤΣΑΦ, ΜΠΑΜ)

    Επαρκή τα φώτα του ΧΤ με μια λάμπα με δυο σκάλες. Φωτάρες συγκριτικά του XF με δυο λάμπες (αλλη για την μεσαία, άλλη για την μεγάλη)με προτζέκτορα για την μεγάλη σκάλα που βγάζει τα μάτια των μπροστινών.
    Ασε δε που η αρχαιολογία έχει και στροφόμετρο (ΓΙΑΤΙ μωρή Yamaha ξανάμανάξανά!!!)
    Κι απο θέμα ανταλλακτικών δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα κι ας είναι παλιό.

    Συνοψίζοντας λοιπόν τα παραπάνω και λαμβάνοντας υπόψη
    1)τις τιμές πώλησης της κάθε μιας ως μεταχειρισμένη
    2)το γεγονός ότι είναι παλιό και αντιεμπορικό μοντέλο
    3)την μεταξύ τους σύγκριση και μόνο
    αν δε σ ενδιαφέρει το πουλμουρ (και η εμπορικότητα βεβαίως βεβαίως) πάρε το freewind,είναι πολύ καλύτερο μηχανάκι

  14. #14
    [QUOTE=typhoon;2200908]Το suzuki είναι τόσο παλιό και αντιεμπορικό πλέον που ξεκλείδωτο να το αφήσεις στου Ψυρρή εκεί θα το βρείς.


  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Δεν ρίχνεις και μια μιιιικρή ματιά στο aprilia pegaso strada; :a13:
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Αξιόπιστης Μηχανής On-Off.
    από Richter στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2013, 14:38
  2. τελικά αυτό το on-off μπαινει χώμα?
    από PQC στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 07:36
  3. Μεγα On-off..........!!!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 11:10
  4. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 15:15
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF