Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: 'Ενα διαφορετικό ταξιδιωτικό .....

  1. #1

    'Ενα διαφορετικό ταξιδιωτικό .....

    Σημερα το απογευματακι και δεδομενου οτι η συζυγος εργαζοταν τρωγομουν...Ειχα μερες να παω μια βολτουλα και οπως και να το κανεις με τις συσκολιες που μας βομβαρδιζουν καθημερινα και με την ψυχολογια μας οχι και στα καλυτερα της αποφασισα να πεταχτω ως Ραφηνα να ξεμουδιασω και να αγναντεψω λιγο Αιγαιο....

    Ξεκινωντας γυρω στις 7 απο το σπιτι εγινα μαρτυρας πολλων περιεργων για τα βιωματα μου συμβαντα...

    1.Στην Καλλιροης ανεβαινοντας με κοντραριζε παπι χωρις πινακιδες και αναβατη νεαρο με υφος τουλαχιστον Mick Doohan....το προσπερνω και συνεχιζω...στο υψος του Σταυρου σταματει διπλα μου ενα R1 το οποιο δεν ειχε πανω του ιχνος σκονης.Στην κυριολεξια γυαλιζε...οπως γυαλιζαν και τα ΤΕΛΕΙΩΣ καραφλα λαστιχα του!!!! και το ερωτημα ειναι καλα ο αναβατης που ηταν με φανελακι και σορτσακι..οσο και να γκρινιαζουμε θεωρω οτι ελαχιστοι απο εδω μεσα κυκλοφορουμε στην Αθηνα με 35+ βαθμους κελσιου με πληρη εξαρτηση,αλλα την ομορφη συνεπιβατιδα δεσποινιδα με το σορτσακι και το μαγιο που την πας????????? Πες της ασε να βαλω λαστιχα και μετα σε παω τσαρκα ή δανεισου το σκουτερ απο καποιον φιλο...Συνεχιζουμε και καταλαβαινω γιατι θελω να παρω πριν αποδημησω απο το ματαιο τουτο κοσμο FJR 1300.Προσπεραστηκα με 150χλμ με τον οδηγο να εχει πιασει κουβεντα με τον συνεπιβατη πισω απο το θηριωσες fairing και εμενα να με χτυπανε οι ασκοι του Αιολου.Α! ξεχασα οδηγουσε με το ενα χερι και δεν ακουγες υποψια λειτουργιας του κινητηρα!!!!! Λετε να με περασε σβηστο???? Τελος παντων φτανω Ραφηνα αφου πρωτα ψιλοκοντραριστικα και με ενα SH300 το οποιο κουβαλουσε και μια σωληνα!!!! Αναψα και το κερακι μου στον Αη Νικολα το Θαλασσινο (μεγαλη η χαρη του) ,χαζεψα τη θαλλασα σχεδιαζοντας τις επικειμενες καλοκαιρινες διακοπες και ξεκινησα το βαριεστημενο δρομου του γυρισμου.Βγαινοντας στη Μαραθωνος σταματει διπλα μου ενα Africa με εναν μεσηλικα αναβατη.Πριν αναψει πρασινο γκαζωνει και φευγει!!!! Τον προλαβαινω στο επομενο φαναρι οπου κανει το ιδιο και σκεφτομαι οτι τελικα οσο προσεκτικα και αν οδηγουμε αν ο αλλος οδηγει σαν γιδοβοσκος χωρις αυριο περνωντας εν ψυχρω με κοκκινο δεν μας σωζει τιποτα..Προχωροντας παρακατω κοκκινο αυτοκινητο με γυναικα οδηγο και φορτωμενη παιδακια περιμενει σε παραδρομο να βγει.Με βλεπει σταματαει και 20μ πριν φτασω επιταχυνει να βγει!!! Κορναρω κανει πισω και με κοιτα απορημενη - παλι καλα - γλιτωσα....Α! μην το ξεχασω με περασε και ενα multistrada με full εξοπλισμο.Μακαρι να οδηγησω καποια στιγμη οπως ο φιλος αυτος...Προχωραμε παρακατω και φτανουμε λιγο πριν το Ιπποκρατειο...ΧΤ550 Artesia διπλα μου σε κυπαρισσι χρωμα με οδηγο 60αρη με μουστακα περηφανη και λευκο κρανος (ο Θεος να το κανει) - με χαραμαδες και αυτοκολλητο KIWI..Ειχα να δω την μαρκα αυτη σε κρανη απο τοτε που ζαχαρωνα μηχανακια και διαβαζα MOTO το 1990!!! Συνεχιζουμε πιο κατω και περιπου στο Hilton GSXR εχει μπλοκαρει την κινηση μια και καλλιγραμη συνεπιβατης είχε ξεχασει να φορεσει κατι κατω απο τη μεση ή αν φορουσε ηταν αμελητεο με αποτελεσμα το μποτιλιαρισμα να γινει αφορητο αφου ολοι ηθελαν να θαυμασουν και να βαθμολογησουν τα καλλιγραμα ποδια της.Αντε λεω κοντευουμε.Και στην Καλλιροης γινομαι μαρτυρας δεσποινιδος να οδηγει παπι με φρεσκοσπασμενο και μπαταρισμενο χερι.Φαινοταν οτι πονουσε και σκεφτηκα οτι εχει μηδενικες δυαντοτητες αντιδρασης αν κατι συμβει αλλα τι να πεις..Λιγο πιο κατω η βολτα μου εφτασε στο τελος της.Παρκαρα και ανεβηκα σπιτι.Το παραπανω κειμενο περιγραφει το μοτοσυκλετισμο στην Ελλαδα σε μια απλη βολτα - τι μπορει να δεις.Πριν τους κατακρινετε σκεφτειτε οτι ολοι μας κατι απο αυτα ή ολα ή και περισσοτερα τα εχουμε κανει....
    Remember,Hope is a good thing,maybe the best of things.And no good thing ever dies

  2. #2
    Την κανω καθε μερα αυτη την διαδρομη καθως απο εκει ειναι η δουλεια μου, ταξιδι δεν θα το ελεγα αλλα ταξιδι του μυαλου ΣΙΓΟΥΡΑ. Και μονο που βλεπεις θαλασσα το μυαλο σου φευγει και αδειαζει...και αν αδιαφορησεις και για τα καφριλικια που συναντας στον δρομο, γυρνας ανανεωμενος.

  3. #3
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Άμα δεν είδες πιαπιοκάγκουρα που πάσχει από συχνοουρία και φοράει παντόφλα δίχαλο (με εμφανή τη μπίχλα ανάμεσα στα δάχτυλα) δεν είδες τπτ.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #4
    Για όλα αυτά που περιέγραψες πιο πάνω συνήθως όταν αποφασίζω να κάνω μια ανάλογη βόλτα φοράω τον εξοπλισμό μου και δεν αφήνω τα μάτια μου και το μυαλό μου να περιπλανούνται σε τέτοιες γεγονότα. Το μόνο που αναζητάω είναι να ευχαριστηθώ τη βόλτα όσο το δυνατό περισσότερο και πάντα με προσοχή!
    Ελπίζω λοιπόν και εσυ να ευχαριστήθηκες τη βόλτα που έκανες παραπέμποντας όλα τα παραπάνω

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerelec Προβολή μηνύματος
    ψιλοκοντραριστικα και με ενα SH300 το οποιο κουβαλουσε και μια σωληνα!!!!
    Η ERRIKA ήταν και δεν κουβαλούσε σωλήνα αλλά μανίκι (μακρύ..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Η ERRIKA ήταν και δεν κουβαλούσε σωλήνα αλλά μανίκι (μακρύ..)
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Η ERRIKA ήταν και δεν κουβαλούσε σωλήνα αλλά μανίκι (μακρύ..)
    Είχαμε τον Αμάνικο τώρα θα έχουμε και την Μακρυμάνικη;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Η ERRIKA ήταν και δεν κουβαλούσε σωλήνα αλλά μανίκι (μακρύ..)
    AAAAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!
    Dura lex, sed lex.

Παρόμοια θέματα

  1. Vstromolado ADV russian style, ένα διαφορετικό ταξιδιωτικό.
    από Vstom-olado στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2013, 15:15
  2. Ενα "διαφορετικο ταξιδιωτικο" απο ψηλα!
    από ducpilot στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2012, 14:33
  3. Ενα "διαφορετικο ταξιδιωτικο"
    από ducpilot στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2012, 12:57
  4. ένα διαφορετικό... ΚΤΜ
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2007, 19:49
  5. Η Busa μου στην Ελλάδα / Ενα διαφορετικό ταξιδιωτικό
    από Kostas NL στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2006, 14:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF