Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 115 από 115

Θέμα: Γιατί μου κολλάνε στις στροφές;

  1. #106
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Σήμερα ο θάνατος έχει ανοιχτό παλ γκρίζο χρώμα και τα πυκνά σύννεφα που περνάνε θυελλωδώς πάνω από την
    έκτη πύλη της κόλασης έχουν σχήματα χαρούμενων γκαργκόιλ...
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	caronte_by_bastarsoul-d3b5407.jpg 
Προβολές:	495 
Μέγεθος:	8,5 KB 
ID:	262180

  3. #108
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Σήμερα ο θάνατος έχει ανοιχτό παλ γκρίζο χρώμα και τα πυκνά σύννεφα που περνάνε θυελλωδώς πάνω από την
    έκτη πύλη της κόλασης έχουν σχήματα χαρούμενων γκαργκόιλ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    Έχει βαρέσει 40άρια και δεν την παλεύετε καθόλου, ναι??

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #109
    Όταν οδηγάς μηχανή στους ελληνικούς επαρχιακούς δρόμους η κοινή λογική πάει περίπατο. Ή θα δίνεις χώρο στον κάθε γκ@υλομένο να περάσει (πριν, μέσα, ή μετά τη στροφή δεν έχει σημασία) ή θα οδηγείς με τέτοιο τρόπο που όλα αυτά θα τα "λύνεις" με τον δεξί σου καρπό μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα χωρίς να σου αποσπούν την προσοχή από το δρόμο.
    Επειδή είσαι νέος οδηγός, κάνε το πρώτο.
    Τα νεύρα, ο φόβος και ο θυμός είναι κακός σύμβουλος στην οδήγηση της μηχανής.

  5. #110
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vagtav Προβολή μηνύματος
    Όταν οδηγάς μηχανή στους ελληνικούς επαρχιακούς δρόμους η κοινή λογική πάει περίπατο. Ή θα δίνεις χώρο στον κάθε γκ@υλομένο να περάσει (πριν, μέσα, ή μετά τη στροφή δεν έχει σημασία) ή θα οδηγείς με τέτοιο τρόπο που όλα αυτά θα τα "λύνεις" με τον δεξί σου καρπό μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα χωρίς να σου αποσπούν την προσοχή από το δρόμο.
    Επειδή είσαι νέος οδηγός, κάνε το πρώτο.
    Τα νεύρα, ο φόβος και ο θυμός είναι κακός σύμβουλος στην οδήγηση της μηχανής.
    +399
    Πατέρας πια..

  6. #111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ....
    Να πας να κάνεις ράιντινγκ σκουλ μπας και ζήσεις να μας πεις κι άλλα.
    ....!
    Πρέπει να πάρω τα μέτρα μου δηλαδή...

  7. #112
    Αυτο παντως με την Γερμανια [Autobahn να υποθεσω] που δεν σου κολλανε / κανουν σινιαλο / χειρονομιες αν εισαι αριστερα και εχεις 120 στο κοντερ, ηταν ακρως διασκεδαστικο.

    Αν μιλας για Lanstrasse, συνηθως εχουν μια λωριδα ανα κατευθυνση, οποτε ακυρωσα την προταση μου ηδη.

    Αλλες εμπειριες εχεις να μοιραστεις;
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269
    παντως η γνωμη μου ειναι οτι οσοι οδηγουν μηχανες....η πιο ασφαλης οδηγηση ειναι να μην σε φτανουν κουτια....και να πηγαινεις με +20 περιπου χιλιομετρα απο τη ροη....

    αν τωρα ειναι κανας γρηγορος....ουτος η αλλως....τσεκαρουμε τακτικα καθρεπτες....οποτε τον βλεπεις και εχεις 3 επιλογες....

    1)κανεις δεξια ευθυς αμεσως να περασει να τελειωνουμε....
    2)κατεβασμα και τραβας μια σουζαρα να γουσταρεις...και μετα θα τον δεις να κραταει αποσταση υπομονετικα!
    3)ανοιγεις γκαζι και απλα εξαφανιζεσαι!

    υ.γ.:μαθε να ελεγχεις την μηχανη....μαθε να την ψιλοπαντηληκωνεις....μαθε να την πλαγιαζεις....προπονησου! σε δυσκολες στιγμες,μονο ετσι θα σωθεις...
    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    Μιας και επεσε ξεθαμα να πω και εγω τη γνωμη μου μιας και το διαβασα σημερα...
    μου φαινεται ολοι χεραδες ειμαστε και λεμε κουλατζες τους ταχα αργους.κατ εμε ο ανθρωπος(τουλαχιστον οπως τα περιγραφει) μια χαρα το παει.με την ασφαλτο στους δρομους μας και το καθε τι ακυρο που σου πεταγετε στο δρομο τα 90 στη στροφη και στη μεση ειναι απαραιτητα αν θες να επιβιωσεις.
    ναι εαν εχεις επιλογη να τον αφησεις να περασει ,να τον αφησεις αλλα δεν θα πεσω στο χαντακι για να περασει ο γρηγορος ειτε ειμαι σε στροφη,ειτε σε ευθεια,ειτε σε γκρεμο.
    και ασε τον να αναβοσβηνει φωτα να κορναρει και να τρωει τα λυσακα του και τα δερματινα καλυμματα

    μου ετυχε προχθες και μενα που γυρναγα και ημουν στη δουκισσης πλακεντιας και ειχα κατσει αριστερα με αδειο δρομο γιατι ηθελα να στριψω καμια 200αρια μετρα μετα και ειχε ερθει ενας μπαρμπας γρηγορος και μου αναβοσβηνε φωτα κορναρε κτλ.αφου τον αφησα να βρασει λιγο τον αφησα να περασει και στο φαναρι ο εξυπνος εκοψε και μια δεξια και με εκλεισε ετσι για να γουσταρουμε...

    ΥΓ η αληθεια ειναι οτι αυτη η προσπεραση παση θυσια ειναι στο αιμα μας.θυμηθηκα τωρα εναν στην εθνικη οδο που πηγαινε να προσπερασει μενα(με αυτοκινητο εγω) και μια νταλικα μπροστα μου και για να μη χανει χρονο ηρθε και εκατσε ακριβως διπλα μου σε αποσταση 10 εκ.αλλα μετα στην ευθεια πηγαινε κοτα.τι στο διαολο το cruise control ειχε βαλει και πηγαινε σταθερα παντου και βιαζοταν μονο στις στροφες?

  10. #115
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από perrakis Προβολή μηνύματος
    Σε όποια λωρίδα και άν κινούμαι, υπάρχουν κάποιοι κανόνες συμπεριφοράς που προφανώς δε γνωρίζεις.
    1. κρατάμε απόσταση ασφαλείας από δίκυκλα. δε μπορείς να κολλάς το προφυλακτήρα σου στη πινακίδα μου, αν για οποιοδήποτε λόγο επιβραδύνω θα βρεθώ κάτω από τις ρόδες σου.
    οποτε απαντας μονο σου... προσεχεις εσυ να παραχωρησεις γιατι αλλιως θα σερνεσαι διπλα απο τις εξατμισεις τους...

    αυτους δε τους νοιαζει... και ακομα κι αν υπαρχουν αγραφοι νομοι ή Savoir Vive , εδω ειναι Ελλαδα με καφρους και μαμελουκους
    Accipere quam facere praestat injuriam

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Βγαζετε σωμα στις στροφες?
    από X_NR750 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 23:03
  2. ο ρόλος των μαρσπιε στις στροφες
    από b_bong12 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 22:46
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2006, 14:42
  4. Έτσι, γιατί μου την έδωσε...
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 09:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF