Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 47

Θέμα: Serres Summer Weekend '12 - 31 Αυγούστου, 1 & 2 Σεπτεμβρίου 2012

  1. #16
    νομίζω ότι είναι παραπάνω απο 70€ πήγαινε - έλα με το κτελ για σέρρες

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Επειδή το έχω κάνει πάρα πολλές φορές οδικώς, έχω παρατηρήσει ότι περισσότερο με κουράζει το αυτοκίνητο παρά η μηχανή.

    Τα πράγματα δεν τα κουβαλάω στην πλάτη αλλά τα δένω στο σελάκι του συνεπιβάτη.

    Κι επειδή μου αρέσει το πρωινό ξεκίνημα, αλλά πολύ πρωινό όμως, η ανατολή με πετυχαίνει κάπου στα Τέμπη και το καφεδάκι εκεί είναι απόλαυση.

    Για την επιστροφή έχεις δίκιο. Σπάνια την απολαμβάνω. Συνήθως τη βλέπω ως απλή διεκπεραίωση κι επίσης δε σταματάω παρά μόνο για βενζίνα. Φτάνω κουρασμένος μεν, αλλά σε ελάχιστο χρόνο σε σχέση με το αυτοκίνητο. Χρόνο που θα τον αναλώσω στον ύπνο το βράδυ της Κυριακής, και όχι στο να πηγαίνω σημειωτόν πίσω από τις νταλίκες στα έργα.

    Μερακλή σε κόβω
    Εγώ 2 φορές το έκανα (gsx-r) και μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή

  3. #18
    Ορίστε λοιπόν και το excel που έγραψα πιο πάνω...δεν μου έκοψε εκείνη την ώρα να το βάλω στο dropbox...

    Κόστος Πίστας

    Δεν το έφτιαξα εγώ οπότε τα credits πάνε στον Airzizel από το bikenet!



  4. #19
    Παίδες....οι καιροί είναι δύσκολοι αναμφισβήτητα.....αλλά μια επίσκεψη στην πίστα των Σερρών είναι από μόνη της ένα κίνητρο και μια εμπειρία για βόλτα όλο το χρόνο...πόσο δε μάλλον η συμμετοχή σε ένα από τα καλύτερα οργανωμένα track days στην Ελλάδα, αν όχι το καλύτερο. Κάθε μηχανή, επαναλαμβάνω, κάθε μηχανή εκεί μέσα θα περάσει άψογα, αν στοιχειωδώς "το έχει" ο αναβάτης και τηρουμένων των αναλογιών πάντα, όπως και στο δρόμο, αντιλαμβάνεται τι καβαλάει (να μην νομίζει στο κεφάλι του άλλα πράγματα) σε σχέση με δυνατότερες ή πιο κατάλληλες μηχανές για πίστα-απόλυτες επιδόσεις.

    Σε μια απλή μέρα ανοιχτή για το κοινό, μπορεί να υπάρχει ένα θέμα ασφάλειας (βούλγαροι, ρουμάνοι, ινδιάνοι γενικώς) και θέλει πολύ προσοχή...αλλά στο εν λόγω track day....τα πράγματα είναι σαφώς σε άλλο επίπεδο. Πέρα του ότι υπάρχουν τα γκρουπάκια, υπάρχουν και κριτές στις στροφές και στην ευθεία εκκίνησης τερματισμού όπου μέσα από την ενδοεπικοινωνία, κάποιοι αναβάτες με μια λάθος συμπεριφορά έρχονται στα ίσα τους. Στην αρχή της ημέρα υπάρχει και briefing όπου γίνεται σαφές για τι πράγμα μιλάμε ως διοργάνωση και συμπεριφορές στο περιβάλλον πίστας....

    Υπάρχουν παιδιά όπου έχουνε συμμετάσχει αρκετές φορές και πάντα γουστάρουνε να είναι στο αργό γκρούπ...διότι έτσι περνάνε καλύτερα...κι έχω μιλήσει με κάποιους από αυτούς, ενώ ως αναβάτες είναι πολύ καλοί.

    Για μένα προσωπικά, μια φορά σε αυτό το event, αξίζει και με το παραπάνω. Πρώτον διότι και στην Ελλάδα μπορούνε να γίνουνε υψηλού επιπέδου διοργανώσεις όπως και στο εξωτερικό και δεύτερον διότι η πίστα των Σερρών είναι από τα καλύτερα δείγματα σοβαρής ελληνικής δουλειάς μακριά από κατεστημένα και άθλια στερεότυπα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από polydimi5 Προβολή μηνύματος
    Θα προτιμηθουύν οι ροκάδες.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δεν είναι fun στο καλοκαιρινό trackday στας Σέρρας είναι ο ιδρώτας που στάζει καταρράκτης και η θερμοπληξία που παραμονεύει. Οκ, σχετικό είναι ανάλογα με τις αντοχές του κάθενός ...
    Aυτο ειναι το μονο που με ανησυχει εμενα, γιατι θα ειμαι πιθανως και με υπερκοπωση απο τη δουλεια εκεινη την περιοδο ως συνηθως, και θελω να το ευχαριστηθω, και οχι να λιποθυμαω...

  6. #21
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jezuz Προβολή μηνύματος
    Aυτο ειναι το μονο που με ανησυχει εμενα, γιατι θα ειμαι πιθανως και με υπερκοπωση απο τη δουλεια εκεινη την περιοδο ως συνηθως, και θελω να το ευχαριστηθω, και οχι να λιποθυμαω...
    χτυπα κανα τετοιο http://www.new-life.com.gr/product_i...roducts_id=161με αρκετο νερακι και θα σε αρχοντας
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  7. #22
    Δεν ξερω να οδηγω Το avatar του/της 888hayabusa
    Εγγραφή
    12/01/2008
    Μηνύματα
    123
    Πολύ καλή φάση μια βόλτα στην πίστα των Σερρών ειδικά τώρα με την καινούργια άσφαλτο βέβαια με κάποιες επιφυλάξεις για τους πρώτους που θα τη δοκιμάσουν..ειδωμεν
    http://ridingschool888.blogspot.gr/

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Για το αν θα γίνει το trackday και πότε εδώ
    https://www.facebook.com/groups/72218367604/
    Ελπίζω να γίνει...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Για το αν θα γίνει το trackday και πότε εδώ
    https://www.facebook.com/groups/72218367604/
    Ελπίζω να γίνει...
    δεν εχουνε ολοι φατσοβιβλιο
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Για όσους δεν έχουν facebook

    Constantinos Dallas
    Λόγω των εργασιών αλλαγής τάπητα στην πίστα των Σερρών, η οριστική απάντηση στο αν θα γίνει το καλοκαιρινό μας trackday θα αναρτηθεί εδώ και θα σταλεί με mail σε όλους τους ενδιαφερόμενους τη Δευτέρα 13 Αυγούστου. Μέχρι τότε, καλές βουτιές...!
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  11. #26
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Για όσους δεν έχουν facebook

    Constantinos Dallas
    Λόγω των εργασιών αλλαγής τάπητα στην πίστα των Σερρών, η οριστική απάντηση στο αν θα γίνει το καλοκαιρινό μας trackday θα αναρτηθεί εδώ και θα σταλεί με mail σε όλους τους ενδιαφερόμενους τη Δευτέρα 13 Αυγούστου. Μέχρι τότε, καλές βουτιές...!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    << Λόγω των εργασιών αλλαγής τάπητα στην πίστα των Σερρών, >>

    Αυτο ηταν το πιο ωραιο....
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Φίλος μίλησε με την πίστα των Σερρών.Τα νέα δεν είναι καλά υπάρχει 20ήμερη καθυστέρηση στο έργο.Τo trackday,βάση των πληροφοριών εκ της πίστας, δεν θα γίνει ... Βέβαια καλό είναι να περιμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση από την διοργάνωση, μπας και γίνει κανένα θαύμα ...Η πίστα πιθανόν να ανοίξει μέσα Σεπτέμβρη.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  14. #29
    Δεν ξερω να οδηγω Το avatar του/της 888hayabusa
    Εγγραφή
    12/01/2008
    Μηνύματα
    123
    Ας γίνει καλή δουλειά και ας αργήσει λίγο δεν τρέχει τίποτα.. Και μόνο με τον καύσωνα που κάνει θα έπρεπε να περιμένουμε τις όποιες καθυστερήσεις..
    http://ridingschool888.blogspot.gr/

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Προσωπικά έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα δυστυχώς.Αν δεν γίνει μέσα στο Σεπτέμβριο,μάλλον Οκτώβριο το κόβω, δεν υπάρχει περίπτωση να ρισκάρω τα $$$$ για μία βρόχα τις ημέρες του trackday.Το ίδιο ισχύει και για όσους θέλουν να ανέβουν από Κρήτη που είμαστε.Είναι μεγάλη η απόσταση και πολλά τα χρήματα για να πάμε και να βρέχει.Μάλλον και φέτος πεινασμένος θα μείνω από Σέρρες.Είπα και εγώ μετά από 4 χρόνια να ανέβω, σεισμοί και καταποντισμοί παντού γύρω μου...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 2013 Trackbike Summer Weekend 22, 23 & 24 Ιουνίου 2013
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2013, 09:38
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2011, 00:41
  3. Kαλημερες Τριτη 31 Αυγουστου 2010
    από sotos 8 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2010, 08:31
  4. 31 Αυγούστου - Ευρυτανία
    από tzarot στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2008, 08:51
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF