Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Serres Summer Weekend '12 - 31 Αυγούστου, 1 & 2 Σεπτεμβρίου 2012

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303

    Serres Summer Weekend '12 - 31 Αυγούστου, 1 & 2 Σεπτεμβρίου 2012

    Εχει αρχισει και με ψηνει το τριήμερο... tips απο καποιον που εχει επισκεφθει πιο παλια?
    Βλεπω και αυτο για τα dunlop και δεν καταλαβα ακριβως, πρεπει ολοι μεσα στην πιστα να εχουμε τα συγκεκριμενα ελαστικα?
    Θα παει κανεις με τρειλερ, με κενη θεση για μια μοτο ακομα και διαθεση να μοιραστουμε τα εξοδα?

    λινκ-
    http://www.trackbike.gr/main/index.p...d=86&Itemid=83

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    η καλυτερη διοργανωση td.εχεις δικαιωμα ειτε για 2ημερο ειτε για 3ημερο.
    κανε ενα search και θα βρεις κι αλλα θρεντακια απο την συγκεκριμενη διοργανωση.
    δεν ειναι αναγκαιο να εχεις συγκεκριμενα ελαστικα.απλα η διοργανωση συνεργαζεται με συγκεκριμενο λαστιχα και παιρνεις λαστιχα σε προσφορα (αν θες.δεν ειναι υποχρεωτικο)
    αν δεν βρεις τρειλερ,στειλτο με κιοσσε (μεταφορικη).το εχω κανει απειρες φορες και ο ανθρωπος ειναι φοβερος επαγγελματιας.υπολογισε 100 ευρω πανω κατω για το μηχανακι.
    μην το κανεις καβαλα.οσο γαι την δικια σου μεταφορα,αν βρεθουνε 3 ατομα για αμαξι συμφερει.διαφορετικα κτελ.αυτα για την ωρα.οτι αλλη απορια εχεις το συζηταμε.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    για να μην ανοιγω αλλο νημα...
    για την συγκεκριμενη διοργανωση και τις συγκεκριμενες ημερομηνιες αν ανεβει καποιος με αμαξι και τρεϊλερ και υπαρχει θεση για αλλον εναν και την μηχανη του, προκειμενου να μοιραστουν τα εξοδα ταξιδιου, ειμαι διαθεσιμος...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Ήδη ετοιμάζομαι μετά από 4+ χρόνια να ανέβω!Αν υπάρξει διαθέσιμη θέση στο τρέιλερ σου λέω.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  5. #5
    Μπορεί να μου υπολογίσει κάποιος το κόστος στο περίπου?Συμμετοχή-διαμονή-βενζίνες-διόδια?
    Πρώτη μου φορά θα είναι Σέρρες και δεν έχω ιδέα τι παίζει(ή να με παραπέμψει σε αντίστοιχη συζήτηση για τα trackdays του trackbike)!
    Έχω τρέιλερ υπολογίστε και αν με το καλό ανέβω θα έχω θέση για άλλο ένα supersport για κάποιο απο τα παιδιά εδω μέσα!
    Ο οδηγός μετράει,οχι η μοτοσυκλέτα!

  6. #6
    @ polydimi5

    Δυστυχώς το σύστημα δεν με αφήνει να ανεβάσω ένα αναλυτικό excel που έχει φτιάξει ένας συμφορουμιτης από διπλανό φόρουμ.

    Παρόλαυτα μπορείς να απευθυνθείς στο summer12@trackbike.gr

    Βενζίνες και διόδια μπορείς άνετα να βγάλεις από το viamichelin

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Ήδη ετοιμάζομαι μετά από 4+ χρόνια να ανέβω!Αν υπάρξει διαθέσιμη θέση στο τρέιλερ σου λέω.
    ευχαριστω...
    και εννοειται συζηταμε να μοιραστουμε και κανα box με την παρεα που θα ανεβουμε...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Ωραια υπολογιστε με εμενα τοτε αν πατε τελικα και ειναι κενη η θεση στο τρειλερ, να μοιραστουμε εξοδα και παρεα στη διαδρομη


    Edit: Τι καιρο κανει συνηθως στην περιοχη εκεινη την περιοδο?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από polydimi5 Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να μου υπολογίσει κάποιος το κόστος στο περίπου?Συμμετοχή-διαμονή-βενζίνες-διόδια?
    Πρώτη μου φορά θα είναι Σέρρες και δεν έχω ιδέα τι παίζει(ή να με παραπέμψει σε αντίστοιχη συζήτηση για τα trackdays του trackbike)!
    Έχω τρέιλερ υπολογίστε και αν με το καλό ανέβω θα έχω θέση για άλλο ένα supersport για κάποιο απο τα παιδιά εδω μέσα!
    χοντρα χοντρα εχουμε και λεμε:

    μεταφορα μηχανης με μεταφορικη απο και προς Αθηνα: 100€
    κοστος πιστας τριημερου νομιζω ειναι στα: 170€
    μεσο κοστος για ξενοδοχειο ειναι στα: 35€χ2=70
    βενζινες για το τριημερο ειναι γυρω στα: 100€
    το ΚΤΕΛ για να πας και να ερθεις πρεπει να εχει: 60€
    μετα απο εκει και περα μετρας τα ποσα θα φας σε φαγητο. πες 10€ την μερα με σουβλακια και παγωτα.αρα:30€
    και αν θες λαστιχα ειναι καμια 300αρια €.

    ολα μαζι βγαινουν κατι πανω απο 800.

    αλλα αν δεν θες λαστιχα, πας στα 500.
    αν γλιτωσεις και την μεταφορα της μηχανης πας στα 400.
    την μεταφορα σου, δεν την γλιτωνεις και μπορει να πληρωσεις κατι παραπανω στο αμαξι που θα εισαι γιατι υπολογιζεις και διοδια. αρα αντι για 60, πες 70.
    μπορεις να μειωσεις και το τριημερο να το κανεις διημερο αρα θα εισαι κανα 50αρικο μειον στο συνολο.

    κατω απο 350 παντως ειναι πολυ δυσκολο να πεσεις...

  10. #10
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Θα το βάλω στο πρόγραμμα και με λίγες οικονομίες θα τα καταφέρω πιστεύω.
    Με το τρέιλερ και 2 μοτοσακά πάνω(αν πάρω και καποιον απο εδώ) υπολογίζω βενζίνες στα 100-120 ευρο πήγαινε έλα+τα διόδια(είναι πολύ οικονομικό το αμαξάκι).
    Τα λάστιχα είναι τελειωμένα δεξιά απο την πανέξυπνη χάραξη του μέγαρου(οπότε αυτο το έξοδο ήταν στο πρόγραμμα)
    Πιστεύω γύρω στα 400-450 +τα λάστιχα θα παίξω!
    Ενα σπέσιαλ τριημεράκι δλδ για να φύγει το καλοκαίρι..
    Φυσικά και θα ενημερώσω για το τρέιλερ να εξυπηρετήσω και κάποιο παιδί,να μειωθούν και τα έξοδα,αλλα κυρίως γιατι είναι πολλές οι ώρες για σέρρες!!Θα προτιμηθουύν οι ροκάδες.
    Ο οδηγός μετράει,οχι η μοτοσυκλέτα!

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πόσο ανοιχτή πίστα είναι? Θα την ευχαριστηθώ με τον Δούκα ή μπα?
    μια χαρά θα το ευχαριστηθείς.
    στο spring trackbike υπήρχε ένα aprilia motard που πήγαινε μπάλα.

    αν πάλι σου φανεί πολύ ανοιχτή τότε σου δίνω ένα Κ6 1000 και μου δίνεις τον δούκα....

  12. #12
    Σκεφτείτε και το ενδεχόμενο να ανεβείτε οδικώς με το μηχανάκι.

    Τα λάστιχα δεν φθείρονται σε σημείο επικίνδυνο για χρήση πίστας, (αν δεν είναι οι σούπερ μαλακές γόμες), και αν το ταξιδάκι γίνει με σταθερό, άνετο αλλά και σχετικά σβέλτο ρυθμό, δεν είναι κουραστικό. Βέβαια, μια 10λεπτη στάση στο ενδιάμεσο για καφέ και ξεμούδιασμα καλό είναι να γίνει.
    Think faster than you ride

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Σκεφτείτε και το ενδεχόμενο να ανεβείτε οδικώς με το μηχανάκι.

    Τα λάστιχα δεν φθείρονται σε σημείο επικίνδυνο για χρήση πίστας, (αν δεν είναι οι σούπερ μαλακές γόμες), και αν το ταξιδάκι γίνει με σταθερό, άνετο αλλά και σχετικά σβέλτο ρυθμό, δεν είναι κουραστικό. Βέβαια, μια 10λεπτη στάση στο ενδιάμεσο για καφέ και ξεμούδιασμα καλό είναι να γίνει.
    +1000

    Ιδίως με το Κτελ που ειπώθηκε, 1000 φορές να πάω και να ΄ρθω με τη μηχανή παρά το παλτό που έφαγα πηγαίνοντας πρόσφατα στη Δράμα.
    9 ώρες και 30 λεπτά (!!) και 2 μέρες να ξεπιαστώ απ΄τα καθίσματα που έιναι φτιαγμένα για κινέζους βελονιστές. Ήμαρτον !!
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    +1000

    Ιδίως με το Κτελ που ειπώθηκε, 1000 φορές να πάω και να ΄ρθω με τη μηχανή παρά το παλτό που έφαγα πηγαίνοντας πρόσφατα στη Δράμα.
    9 ώρες και 30 λεπτά (!!) και 2 μέρες να ξεπιαστώ απ΄τα καθίσματα που έιναι φτιαγμένα για κινέζους βελονιστές. Ήμαρτον !!
    εγω παντως που εχω δοκιμασει και τους 2 τροπους προτιμω απο το να ειμαι για κανα μηνα σκευρωμενος λογω και των πραγματων που θα εχω στη πλατη και της συσωρευμενης κουρασης οχι τοσο απο το πηγαινε οσο απο το ελα (το οποιο ειναι 600 χλμ μετα απο 2 η τρεις μερες στην πιστα συν τα 600 χλμ του πηγαινε), να παω και να ρθω με το κτελ με 70 ευρω ΜΟΝΟ και η δυνατοτητα αυτη μου δινεται μια και δεν εχω παθει ακρομεγαλια ακομα τουλαχιστον

    το οικονομικο ειναι ακομα ενα σοβαρο θεμα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #15
    Επειδή το έχω κάνει πάρα πολλές φορές οδικώς, έχω παρατηρήσει ότι περισσότερο με κουράζει το αυτοκίνητο παρά η μηχανή.

    Τα πράγματα δεν τα κουβαλάω στην πλάτη αλλά τα δένω στο σελάκι του συνεπιβάτη.

    Κι επειδή μου αρέσει το πρωινό ξεκίνημα, αλλά πολύ πρωινό όμως, η ανατολή με πετυχαίνει κάπου στα Τέμπη και το καφεδάκι εκεί είναι απόλαυση.

    Για την επιστροφή έχεις δίκιο. Σπάνια την απολαμβάνω. Συνήθως τη βλέπω ως απλή διεκπεραίωση κι επίσης δε σταματάω παρά μόνο για βενζίνα. Φτάνω κουρασμένος μεν, αλλά σε ελάχιστο χρόνο σε σχέση με το αυτοκίνητο. Χρόνο που θα τον αναλώσω στον ύπνο το βράδυ της Κυριακής, και όχι στο να πηγαίνω σημειωτόν πίσω από τις νταλίκες στα έργα.
    Think faster than you ride

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 2013 Trackbike Summer Weekend 22, 23 & 24 Ιουνίου 2013
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2013, 09:38
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2011, 00:41
  3. Kαλημερες Τριτη 31 Αυγουστου 2010
    από sotos 8 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2010, 08:31
  4. 31 Αυγούστου - Ευρυτανία
    από tzarot στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2008, 08:51
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF