Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Προστασια μηχανης ανευ γκαραζ!

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της JR-Monk-ey
    Εγγραφή
    20/06/2012
    Μηνύματα
    4

    Προστασια μηχανης ανευ γκαραζ!

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ,ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
    ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΚΑΡΑΖ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ,ΟΥΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑ,Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΙΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΥΠΟΣΤΕΓΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Welcome.

    Καλή κουκούλα (ποιοτική, διαπνέουσα) & συχνό πλύσιμο τη μοτοσυκλέτα σου, με τρίψιμο τα νίκελ.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Άμα πιάνουν τα χέρια σου ή έχεις βαθιά τσέπη κοίτα για κάτι τέτοιο.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της JR-Monk-ey
    Εγγραφή
    20/06/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Άμα πιάνουν τα χέρια σου ή έχεις βαθιά τσέπη κοίτα για κάτι τέτοιο.
    Αυτο μου φαινεται πολυ εξυπηρετικο και για την ωρα εχω την οικονομικη δυνατοτητα να το αγορασω.Ειναι δοκιμασμενο?Εχεις καποιον φιλο/γνωστο που το εχει στην κατοχη του?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JR-Monk-ey Προβολή μηνύματος
    Αυτο μου φαινεται πολυ εξυπηρετικο και για την ωρα εχω την οικονομικη δυνατοτητα να το αγορασω.Ειναι δοκιμασμενο?Εχεις καποιον φιλο/γνωστο που το εχει στην κατοχη του?
    Δυστυχώς όχι.

  6. #6
    Μια παλέτα Υtong (60Χ25Χ5), δυο-τρια σακιά έτοιμη λάσπη (κάνει και έτοιμος σοβας τελικής στρώσης), 2 τεθλα λαμαρίνες 2Χ1, 2 μέτρα στρατζαριστό, 20 τρυπανόβιδες, 2-3 φίλοι, 2 ημέρες κατασκευή.
    Κόστος 150-200€ και ξέγνοιασες.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Θα κάνουν αυτά δουλειά; Μετά από λίγο δεν θα περάσει και η υγρασία και η αλμύρα της θάλασσας μέσα;
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της JR-Monk-ey
    Εγγραφή
    20/06/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgio Προβολή μηνύματος
    Θα κάνουν αυτά δουλειά; Μετά από λίγο δεν θα περάσει και η υγρασία και η αλμύρα της θάλασσας μέσα;
    Αυτο σκεφτηκα κ εγω!Θα ψαχτω με αυτο που εστειλε ο φιλος McGyver πιο πανω.Το καλο ειναι οτι εδω δεν εχουμε προβλημα κλοπης,αλλιως θα εφτιαχνα γκαραζ(μινι) και ας κοστιζε λιγο παραπανω.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Επίσης αυτό που εγώ κάνω,είναι να περνάω όλα τα μεταλλικά μέρη και τα περισσότερα πλαστικά με σπρεϊ σιλικόνης.
    Είδικα σε μοτο που κάνουν χωμάτινα χιλιόμετρα είναι σωτήριο γιατι δημιουργεί ενα προστατευτικό φίλμ,και μόλις το περάσεις με το πιεστικό μετά απο βόλτα είναι καινούριο.

  10. #10
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Εχετλαίος Προβολή μηνύματος
    Μια παλέτα Υtong (60Χ25Χ5), δυο-τρια σακιά έτοιμη λάσπη (κάνει και έτοιμος σοβας τελικής στρώσης), 2 τεθλα λαμαρίνες 2Χ1, 2 μέτρα στρατζαριστό, 20 τρυπανόβιδες, 2-3 φίλοι, 2 ημέρες κατασκευή.
    Κόστος 150-200€ και ξέγνοιασες.

    Και πριν προλαβεις να το τελειωσεις ,σου χτυπαει την πλατη η πολεοδομια μετα απο καταγγελια που εκανε ο αγαπητος γειτονας.
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της JR-Monk-ey
    Εγγραφή
    20/06/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Και πριν προλαβεις να το τελειωσεις ,σου χτυπαει την πλατη η πολεοδομια μετα απο καταγγελια που εκανε ο αγαπητος γειτονας.
    Χαχαχα!Και ξερεις ε?Εδω στο νησι που μενω η ρουφιανια περισσευει..Δεν ειμαστε για προστιμα τωρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Προστασία μηχανής σε γκαράζ
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2020, 09:52
  2. Προστασια Μηχανης!
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2007, 13:04
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF