Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: aprilia tuono 1000 04' se rsv

  1. #1

    aprilia tuono 1000 04' se rsv

    γινεται να μπουν τα πλαστικα/φαναρια του rsv σε tuono τις ιδιας χρονιας???
    ασ απαντησει καποιος που να ξερει(μην τα παρω και τα φαω στον κ...)
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  2. #2
    Κάπου είχα δει ένα , αλλά δεν ξέρω αν μπήκαν με πατέντα . Ας πουν και αυτοί που ξέρουν .

    Πάντως έχει ξαναγίνει

  3. #3
    Ναι γίνεται και εύκολα. Όπως και το ανάποδο όπως έχουν κάνει κάποιοι γνωστοί.
    Το ίδιο ισχύει και για το 2 gen.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    ευχαριστω πολυ...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από melowolem Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω πολυ...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    Θα προσέξεις να πάρεις κουστούμια από Mille 2002 και μετά. Τα 2001 και πριν είχαν άλλο φανάρι και δεν θα ταιριάζει το δικό σου στο fairing του Mille.
    Το Tuono έχει διαφορετική βάση οργάνων, και διαφορετικό σημείο στήριξης της ασφαλειοθήκης αλλά εύκολα τις μετατρέπεις.
    Clipon και πάνω πλάκα, εκτός και κρατήσεις τη δικιά σου πλάκα με τρύπες εκεί που βιδώνουν οι αποστάτες του τιμονιού.
    Ντίζες πιο κοντές, αλλά τα σωληνάκια φρένων μένουν ίδια.
    Διαφορές στα ram-air ducts που λογικά θα είναι μέσα στο κουστούμι που θα πάρεις.
    Βάσεις στήριξης του κουστουμιού και αντίστοιχες βίδες.

    Αυτά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Θα προσέξεις να πάρεις κουστούμια από Mille 2002 και μετά. Τα 2001 και πριν είχαν άλλο φανάρι και δεν θα ταιριάζει το δικό σου στο fairing του Mille.
    Το Tuono έχει διαφορετική βάση οργάνων, και διαφορετικό σημείο στήριξης της ασφαλειοθήκης αλλά εύκολα τις μετατρέπεις.
    Clipon και πάνω πλάκα, εκτός και κρατήσεις τη δικιά σου πλάκα με τρύπες εκεί που βιδώνουν οι αποστάτες του τιμονιού.
    Ντίζες πιο κοντές, αλλά τα σωληνάκια φρένων μένουν ίδια.
    Διαφορές στα ram-air ducts που λογικά θα είναι μέσα στο κουστούμι που θα πάρεις.
    Βάσεις στήριξης του κουστουμιού και αντίστοιχες βίδες.

    Αυτά.
    φαναρι θα βαλω απο το mille.
    ξερουμε απο ποια χρονια ξεκιναει η γενια1 και ποια η γενια2???
    γιατι η γενια ενα εχει ιδια βαση οργανων και οργανα σε tuono και mille
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από melowolem Προβολή μηνύματος
    φαναρι θα βαλω απο το mille.
    ξερουμε απο ποια χρονια ξεκιναει η γενια1 και ποια η γενια2???
    γιατι η γενια ενα εχει ιδια βαση οργανων και οργανα σε tuono και mille
    Ως gen1 στα Mille θεωρούνται από 1998 ως και 2003. Τα tuono αντίστοιχα από 2002 ώς και 2005.
    Gen 2 θεωρούνται τα Mille 2004-2010 που είναι άλλο μηχανάκι με τον κινητήρα V990RR. Τα Tuono gen2 είναι από 2006 ως 2011 που ήταν σε παραγωγή.

    Για τη βάση οργάνων,σου είπα ότι ξέρω. Νομίζω οτι πάνω της πιάνει η ασφαλειοθήκη στα Tuono, που στα Mille βρίσκεται μέσα στο fairing. Ετσι κι αλλιώς δεν είναι τίποτα σπουδαίο να τροποποιηθεί (αν χρειάζεται αλλαγή).
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    μπορεις να βαλεις το μουτρο και το φαναρι απο την gen2 του mille σε gen1 του tuono???
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από melowolem Προβολή μηνύματος
    μπορεις να βαλεις το μουτρο και το φαναρι απο την gen2 του mille σε gen1 του tuono???
    Θεωρητικά μπορείς να κάνεις οτιδήποτε. Δεν έχω δει κανέναν να το κάνει ούτε εδώ ούτε στο αμερικάνικο φόρουμ των απριλιανών.
    Δεν θα μου προκαλούσε έκπληξη το να συναντήσεις πολλά προβλήματα καθώς τα δύο μοντέλα εκτός των κάρτερ και των κυλίνδρων, δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό. Ούτε καν τα σταμπιλιζατερ τους δεν είναι ανταλλάξιμα, ενώ σίγουρα θα έχεις πρόβλημα με το ramair που στο 2gen είναι ανάμεσα στα φανάρια, και στέλνει τον αέρα μέσω του λαιμού στο φιλτροκούτι, ενώ στο gen1 μπαίνει απ΄τα πλάγια.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Παρόμοια θέματα

  1. aprilia tuono 1000 r
    από merkouris στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2007, 01:09
  2. Πωλειται Aprilia Tuono 1000r '04
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF