Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 151

Θέμα: Ανακατασκευη dr 650 rse !

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argiris34 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου η πατεντα αυτη κσι η δυναμομετρηση που δειχνεις ειναι για dr650se 96+ δεν εχω δει κσποιον να την κανει σε rs μακαρι να δουλεψει γιατι ειναι και φτηνη και καλη λυση
    διαβαζα εχτες τα αποτελεσματα σε RS , ακομα ποιο μεγαλη διαφορα , γιατι το RS ειχε διπλο τελικο απο τη μανα του ακομα ποιο φιμομενο ... ο ιδιοκτητης ανεφερε για μεγαλυτερη διαφορα αποδοσης απο οτι στο SE , Θα γραψω εντυπωσεις μολις κανω κινηση Ουσιαστικα το μονο κακο ειναι οτι στο ρσ πρεπει να τροποποιησεις λιγο το πλαστικο για να βγει ποιο εξω
    (το διπλο τελικο εμποδιζε τη ροη ... και οπως εγραψε ποιο πανω ο πυξιδας , η μετατροπη σε μονο σημαινε κατα 99% καλυτερες επιδοσεις )

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	th_DSC_0521b.jpg 
Προβολές:	751 
Μέγεθος:	5,5 KB 
ID:	267059
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 03/09/2012 στις 23:38.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Εγω θα άλλαζα το τιμόνι με αλουμινένιο το οποίο είναι ελαφρυτερο και μπορεί να σου δώσει και πιο ανάλαφρη αίσθηση στο μπροστινό.στο οποίο μπροστινο βλέπω ότι έχει κατεβασμένες τις τιμονοπλακες και μάλλον θέλουν ανέβασμα.τέλος το βαμμένο ταχύμετρο δείχνει ασχημο.ή βρες μεταχειρισμένο ή βάλε ένα ψηφιακό πολυοργανο
    Βασικα ετοιμαζεται σχεδιο στο καντραν με ψηφιακο πολυοργανο , αλλα σιγα σιγα γιατι αυτη η ιστορια κοστιζει κιολας... Το τιμονι θα αντικατασταθει με ενα αλουμινενιο μεγαλυτερο και σε υψος και σε μηκος μεχρι τοτε θα βαλω ενα αυτοκολητακι μπλε "DR" και αυτο ηταν ...

    Ολα εχουν σειρα προτεραιοτητας ετσι οπως ειναι οι εποχες ...μακαρι να γεμιζα την τσεπη ευρα και να αγοραζα αυριο κιολας οτι μου λειπει δυστιχως ομως πρεπει καθε μηνα να διαλεγω 2-3 πραγματα και μετα παλι ... next month ...

  3. #63
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.463
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Βασικα ετοιμαζεται σχεδιο στο καντραν με ψηφιακο πολυοργανο , αλλα σιγα σιγα γιατι αυτη η ιστορια κοστιζει κιολας... Το τιμονι θα αντικατασταθει με ενα αλουμινενιο μεγαλυτερο και σε υψος και σε μηκος μεχρι τοτε θα βαλω ενα αυτοκολητακι μπλε "DR" και αυτο ηταν ...

    Ολα εχουν σειρα προτεραιοτητας ετσι οπως ειναι οι εποχες ...μακαρι να γεμιζα την τσεπη ευρα και να αγοραζα αυριο κιολας οτι μου λειπει δυστιχως ομως πρεπει καθε μηνα να διαλεγω 2-3 πραγματα και μετα παλι ... next month ...
    όλοι πανω κάτω στην ίδια κατάσταση είμαστε.τουλάχιστον τσέκαρε τις τιμονοπλακες,εκτός και αν τις έχεις κατεβασμένες λόγο του διαφορετικού αμορτισέρ που έχει το μηχανάκι.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    όλοι πανω κάτω στην ίδια κατάσταση είμαστε.τουλάχιστον τσέκαρε τις τιμονοπλακες,εκτός και αν τις έχεις κατεβασμένες λόγο του διαφορετικού αμορτισέρ που έχει το μηχανάκι.
    Ακριβως για αυτο ... μολις μπει το δικο του πισω και τα νεα ελατηρια μπροστα θα ερθουν και αυτες στο νορμαλ

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    και συνεχιζουμε απο εκει που μειναμε

    Η βαση ενωθηκε και περαστηκε και ενα μαυρο ματ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02871.jpg 
Προβολές:	907 
Μέγεθος:	76,4 KB 
ID:	267037




    το φαναρι αφου ηρθε σε εργοστασιακη μορφη και με λιγο κοπο ξαναηρθαν σε λειτουργια ολοι οι συνδεσμοι ειναι ετοιμο να δεχθει το καθαρο πλεον κρυσταλο , προληπτικα εβαλα και μια στρωση σιλικονης



    Α ρε το ρημαδι ... λαμπει χεχεχε , πιστευω οτι εσωσα μερικο χαμενο φως ... το καλο ειναι οτι ολα πλεον ειναι νορμαλ και δουλευουν ... ρυθμιση δεσμης κτλ.. Πριν ητανε απλα σταθεροποιημενο με συρματα και αυτοσχεδιες βιδες....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02878.jpg 
Προβολές:	914 
Μέγεθος:	68,5 KB 
ID:	267038
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 29/08/2012 στις 01:19.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02877.jpg 
Προβολές:	794 
Μέγεθος:	77,7 KB 
ID:	267040


    Εξω η κλασσικη διαδικασια... λυσιμο - καθαρισμα - ελεγχος - δεσιμο . τρομπες - μοπες - φιλτροκουτια , γενικα οτι βρηκα μπροστα μου, ευκαιρια ειναι Το φιλτρο πηγε για πλυσιμο ( καθαριστικο και λαδακι Κ&Ν )
    Επεισης ερηξα αφθονο σπραυ επαφων σε ολες τις επαφες - συνδεσμους

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02881.jpg 
Προβολές:	906 
Μέγεθος:	82,1 KB 
ID:	267041

    Αρπα και εσυ ενα μαυρο ματ να με θυμασαι !!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02882.jpg 
Προβολές:	910 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	267042


    Αυτα για σημερα

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Τα μελετουσα καιρο , και μιας που τα ειδα παλι μπροστα μου , τα πηρα , Δεν συνδεθηκαν ακομα , μιας που εκτελουνται ακομα εργασιες στα ηλεκτρικα ... απλα τα τοποθετησα να δω πως και που τελικα θα κατσουν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02822.jpg 
Προβολές:	703 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	267346

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02829.jpg 
Προβολές:	701 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	267348

    Προκειται για τα givi s310 trecker . Με τον καιρο θα κατασκευασω δικα μου προστατευτικα και θα διαμορφωσω και τις μπαρες λιγο , μιας που το σημειο που επελεξα ... ειναι λιγο επιφοβο .

    Να και μια με το καντρανακι του ετοιμο , ισιο , και σταθερο , χωρις θορυβους και τρανταγμους ( μπορει να μην αρεσει το μαυρο , μου δινει μια ποιο Rallyraid αισθηση ομως και το γουσταρω χεχεχε Θα γινει και αυτο με τον καιρο .... προεχουν αλλα...)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02826.jpg 
Προβολές:	699 
Μέγεθος:	73,1 KB 
ID:	267349




    Επρεπε να δεσω τα πλαστικα να δω αμα ολα κουμπωνουν κομπλε μετα τις κολησεις που εκανα , απο αυριο παλι λυσιμο ωστε να συνεχισω με τις εργασιες αλλα και για να πιασουμε τις δουλειες στα πλαστικα

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Καλησπερα και παλι Αυριο ξεκιναμε με πλαστικα ... φροντιδα και επισκευη τα σπασιματα , τριψιμο στοκαρισμα και οτι χρειαστει για να παμε μετα στη διαδικασια βαφης

    αφου φτασαμε εδω ειπα να κανω και ενα σχεδιο στο corel τα αυτοκολητα και να ακουσω και καμια αποψη λιγο απο yz.. λιγο απο τρανσαλπ , μια δοση καγκουριας και ετοιμοι ...

    επισης παρελαβα και μια Αrrow - paris dakar απο χτ 600 η οποια ομως απαιτει πατεντα για να μπει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DR2.jpg 
Προβολές:	573 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	268330

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DR-UPDATED2.jpg 
Προβολές:	567 
Μέγεθος:	71,4 KB 
ID:	268331

    Περιμενω αποψεις αλλα και συμβουλες

    Μετα απο μια φροντιδουλα απο "μεσα" και ενα γυαλισμα ετοιμο και το τελικο μας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC02824.jpg 
Προβολές:	568 
Μέγεθος:	80,8 KB 
ID:	268332

  9. #69
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Τι θα έλεγες αν τα προβολάκια έμπαιναν μεσα απο τα πλαστικά και κάτω από το κεντρικό φως (δεξια και αριστερά);

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavrouliasp Προβολή μηνύματος
    Τι θα έλεγες αν τα προβολάκια έμπαιναν μεσα απο τα πλαστικά και κάτω από το κεντρικό φως (δεξια και αριστερά);
    το δοκιμασα... :/ αλλα βγαινουν παρα πολυ εξω , πολυ ασχημο .... σαν .. εντομο - κουνελι

  11. #71
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    8
    Μπράβο, πολυ καλη δουλεια!!! Εχω ακριβώς ενα ιδιο DR 650 RSE το πηρα προσφατα
    ( πριν μια βδομαδα ) μηπως θα μπορουσες να βηθησεις:::::: Γιατι ολο κολληματα βρισκω.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ZEIN Προβολή μηνύματος
    Μπράβο, πολυ καλη δουλεια!!! Εχω ακριβώς ενα ιδιο DR 650 RSE το πηρα προσφατα
    ( πριν μια βδομαδα ) μηπως θα μπορουσες να βηθησεις:::::: Γιατι ολο κολληματα βρισκω.

    Βεβαια φιλε μου το ρωτας .... σε οτι μπορω να σε βοηθησω εδω ειμαι αντε ανεβασε το να το δουμε

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    8
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15092012153.jpg 
Προβολές:	474 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	268416
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15092012154.jpg 
Προβολές:	473 
Μέγεθος:	103,5 KB 
ID:	268417
    Κάγκελα και ζελατίνα τα έκανες παραγγελία ή υπάρχουν για το συγκεκριμένο μοντέλο;
    Οταν ζητούσα σε κάποια καταστήματα ζελατίνα μου έλεγαν μόνο για τη δική του και αν υπάρχει και διαφορα τέτοια...
    Ισχύει για το αλυσιδάκι ( αριστερά στο μοτέρ ) ο,τι χρειάζεται ρεγουλάρισμα ανά διαστήματα; Δεν έχω προλάβει λόγω δουλειάς να το κοιτάξω.
    Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα;
    Την άλλη βδομάδα θα το πάω για service τι να ζητησω απο το μαστορα ( το μηχανάκι καθόταν σε μια αποθήκη 3 χρόνια )
    Καταιγισμός ερωτήσεων...! και έχω κι άλλες μη νομίζεις

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    χεχεχεε , ομορφα γραφικε εχει το δικο σου και μαυρο..
    επι του θεματως , Η ζελατινα εγινε στην MPF ( αθηνα και σταλθηκε Θεσ/νικη ) 70 Ε περιπου , εχει ετοιμο σχεδιο , δεν χρειαζεται να του δωσειςς τη δικη σου , πες μονο ποσα εκατοστα υψος θες , χρωμα και στην εκανε .

    Το αλυσιδακι ναι , ειναι σημαντικο να ρυθμιζεται καθε δευτερη αλλαγη λαδιων ( λαδια εγω αλλαζω καθε 2000 ) ναι , να το προσεχεις εκεινο . για σερβις αμα ειναι καλος ο μαστορας δε χρειαζεται να του πεις τιποτα :P
    την μιζα ισως ενα τσεκαρισμα , ενα φλατζακι στο γραναζι κινησης της αλυσιδας να το δει , ( εβγαινε και αδειαζε το καρτερ απο λαδι , )
    Τα καγκελα τα ειχε ο πρωην ιδιοκτητης, δεν ξερω , αμα ομως δεν μπορεις να βρεις , βγαζουμε τα δικα μου , τα παω σε καποιον μαστορα εδω , κανει αντιγραφο και σου τα στελνει ...
    Το νου σου στο γραναζι της τριτης ... και γενικοτερα στα χαμηλα ..
    Καρμπυρατερ ισως να θελει την φροντιδα του ,

    ......το νου σου στα ηλεκτρικα και το βολαν .

    ααααα και βαλε μονο τελικο ....

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    8
    Για το γραναζι της τριτης, ναι, βλεπω εξτρα κραδασμους..!

    Τελικο εξατμησης απο gsxr 1000 οπως αναφέρεις πιο πριν;

    Για πες τωρα μπροστινες αναρτησεις απο XR εχεις; Πως σου φαινονται;

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Dr 650 Se 2003
    από kosdros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 12:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF