Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: suzuki gn 125????

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dlabrakis
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    424

    suzuki gn 125????

    Παρακολουθω με μεγαλο ενδιαφερον τις κατασκευες, βελτιωσεις,αναπαλεωσεις κλπ κλπ,μεσα απ αυτο το πολυ καλο χωρο που κανετε και μου τρεχουν τα σαλια.
    Εχω κι εγω ανακατασκευασει καμποσα δικυκλα,αλλα την εποχη που τα εφτιαχνα τα φιλμ με την εμφανιση κοστιζαν κι εξαλου που να τα δειξω?
    Τελος παντων,στο θεμα τωρα,εχει πεσει στα χερια μου ενα suzuki gn 125,το οποιο ειναι σε μετρια κατασταση,και θελω να το ....μεταμορφωσω!!
    Ειδα σε φωτογραφια του συμπατριωτη μου που κανει ανακατασκευει το xl 185 καποιο ,honda elsinore,κι εχω χασει τον υπνο μου..
    Επειδη απ οτι βλεπω πολλοι απ εσας εχετε τις φωτο κρυμενες στο μανικι σας,μηπως εχετε κατι κατα νου για το συγκεκριμενο μοτο?
    Και επειδη δεν ξερω τι θελω φυσικα ολες οι προτασεις δεκτες.

    ιδεα δικη μου να βαλω 16αρη τροχο εμπρος αλλα μαλλον θα χρειαστω και μπροστινο για να βαλω τραχτερωτα λαστιχα...
    αλλη ιδεα να το κανω κατι σαν cafe racer....εχω δει καποιες φωτο.
    δεν ξερω μπερδεμενος ειμαι.

    εδω απο γειτονικο forum η τελευταια μου ανακατασκευη
    http://www.fazerclub.gr/forumx/viewt...p?f=26&t=15819

  2. #2
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dlabrakis Προβολή μηνύματος
    Παρακολουθω με μεγαλο ενδιαφερον τις κατασκευες, βελτιωσεις,αναπαλεωσεις κλπ κλπ,μεσα απ αυτο το πολυ καλο χωρο που κανετε και μου τρεχουν τα σαλια.
    Εχω κι εγω ανακατασκευασει καμποσα δικυκλα,αλλα την εποχη που τα εφτιαχνα τα φιλμ με την εμφανιση κοστιζαν κι εξαλου που να τα δειξω?
    Τελος παντων,στο θεμα τωρα,εχει πεσει στα χερια μου ενα suzuki gn 125,το οποιο ειναι σε μετρια κατασταση,και θελω να το ....μεταμορφωσω!!
    Ειδα σε φωτογραφια του συμπατριωτη μου που κανει ανακατασκευει το xl 185 καποιο ,honda elsinore,κι εχω χασει τον υπνο μου..
    Επειδη απ οτι βλεπω πολλοι απ εσας εχετε τις φωτο κρυμενες στο μανικι σας,μηπως εχετε κατι κατα νου για το συγκεκριμενο μοτο?
    Και επειδη δεν ξερω τι θελω φυσικα ολες οι προτασεις δεκτες.

    ιδεα δικη μου να βαλω 16αρη τροχο εμπρος αλλα μαλλον θα χρειαστω και μπροστινο για να βαλω τραχτερωτα λαστιχα...
    αλλη ιδεα να το κανω κατι σαν cafe racer....εχω δει καποιες φωτο.
    δεν ξερω μπερδεμενος ειμαι.

    εδω απο γειτονικο forum η τελευταια μου ανακατασκευη
    http://www.fazerclub.gr/forumx/viewt...p?f=26&t=15819



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01308.jpg 
Προβολές:	527 
Μέγεθος:	100,6 KB 
ID:	263286

    http://hellonwheelskustom.blogspot.g...n125-cafe.html

    http://gn125caferacer.blogspot.gr/


    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dlabrakis
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    424
    αμα σου λεω οτι εχετε κρυμενες φωτο ξερω τι λεω....τις εχω δει αυτες,αλλα αυτη με το πριονι...οχι!!
    ελα συμπατριωτη γερα!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Αρχίσαν βλέπω τα ελαφρώματα από το τιμόνι ρε μεράκι τα κοπέλια να ασχοληθούν με ένα ταπεινό 125ράκι.Μπράβο ,όπως πολύ σωστά είπε και ένας φίλος από δω μέσα " Ουκ εν τω πολλώ το ευ " .Καλή συνέχεια.

  5. #5
    Aφραγκο Μελος Το avatar του/της Gms
    Εγγραφή
    29/07/2010
    Μηνύματα
    383
    Kαλα Κυριε Χρηστο δεν ντρεπεστε να δειχνεται τετοιες φωτο στις οποιες γινεται χρηση πρωτογωνων μεσων(δηλαδη κοβει το τιμονι με το σιδεροπριονο δεν εχει καν ουτε ενα εργαλειο κοπης με λειζερ).Περα απο την πλακα επειδη τωρα τελευταια το cafe racer ειναι η πρωτη ιδεα για προτζεκτ εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις και κατι σε στυλ street fighter ισως και με καποιο half fairing τυπου gpz

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	$(KGrHqRHJEwE88eJ1r0jBPU!538VS!~~60_35.JPG 
Προβολές:	507 
Μέγεθος:	14,1 KB 
ID:	263289

  6. #6
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Ωραία δουλειά στο fazer! ;-)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dlabrakis
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    424
    ευχαριστω..
    τα μηχανακια που εχω ανακατασκευασει ειναι..kawasaki kdx 200 αεροψυκτο με ταμπουρα δε θυμαμαι μοντελο,suzuki gsx400E,suzuki gsx400F,SUZUKI GS 500,SUZUKI GSX600F,SUZUKI DR 250 ηταν το djebel και το εκανα διαφορετικο εχω φωτο αλλα θελει ψαξιμο,και το yamaha fz1, κι ενα zip 50.

    εχω λερωσει κι εγω νυχια πολλες φορες!!

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της ortiko
    Εγγραφή
    03/09/2014
    Μηνύματα
    3
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα θα γραψω σε αυτο αν και εγκατελειμενο.
    Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενος GN 125 ή 250 σε χαμηλη τιμη αλλα οσα εχω βρει ειναι με προβλημα στο μοτερ.
    Αν καποιος χωρις καθολου εμπειρια σε επισκευη μοτερ σαν εμενα ανοιξη ενα τετιο μοτερ θα τα καταφερει λετε ?

    Δεν με απασχολεί να το εχω συντομα ετοιμο.
    Ενα gn 250 που ειδα κινειται αλλα χτυπαει μεσα το μοτερ. Αυτο συνηθως θελουν καινουργιες βαλβιδες/πιστονι?
    Καταλαβαίνω πως αν δεν ανοιχτη δεν μπορουμε να ξερουμε τι εχει αλλα ρωταω για τους πιο εμπειρους αν μπορουν να κανουν μια εκτιμηση στο περιπου

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αυτα τα μοτερ ειναι σκυλια
    το χτυπημα που ακους μπορει να ειναι απλα αρυθμιστες βαλβιδες ή το πολυ καδενα τεντωτηρας γλυστρα
    ενας μηχανικος μπορει να σε βοηθησει να παρεις μηχανακι που δεν θα θελει ανοιγμα μοτερ

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αυτα τα μοτερ ειναι σκυλια
    το χτυπημα που ακους μπορει να ειναι απλα αρυθμιστες βαλβιδες ή το πολυ καδενα τεντωτηρας γλυστρα
    ενας μηχανικος μπορει να σε βοηθησει να παρεις μηχανακι που δεν θα θελει ανοιγμα μοτερ
    Αρκεί ο θόρυβος να μην είναι μπιέλα...

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Γενικα ειναι σκυλια μηχανακια,

    δυστυχως με την μοδα των καφε-ρεησερ/μπομπερ εχουν πετσοκοπει αρκετα και εχουν ανεβει οι τιμες.
    Πιο καλα βρες ενα σε λογικη κατασταση και πηγαινε το σε ενα μαστορα....

    Αν δεν θελει μπιελα παρτο...

    Γενικη στο μοτερ μπορει να σου παει και χιλιαρικο αλλα θα το εχεις αλλα 30 χρονια

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της ortiko
    Εγγραφή
    03/09/2014
    Μηνύματα
    3
    Πως καταλαβαινει καποιος (αν ειναι εφικτο)με μια πρωτη εκτιμηση οτι θελει μπιελα?

    Απο το θορυβο ? Μηπως ακουγεται καπως ετσι? http://www.youtube.com/watch?v=oNp2uBrD5Ps

    Θα παω να δω ενα και μου ειπαν πως χτυπαει κατι μεσα αλλα δεν ξερουν τι ειναι...
    Οποτε καλο θα ηταν να ξερω εστο στο περιπου τι να προσεξω

    Ευχαριστω ολους για τις παραπανω απαντησης/συμβουλες

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Εσυ δεν θα καταλαβεις τιποτε διοτι απ οτι καταλαβαινω δεν εχεις την εμπειρια....

    δωσε ραντεβουμε τον πωλητη διπλα στο συνεργειο της γειτονιας σου, ωστε να το δει αμεσα και να σε βοηθησει.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/07/2016
    Μηνύματα
    3
    Τελικές φωτογραφίες δεν είδα και αγχώνομε! Όπως και να έχει πολύ καλη δουλεία!!!
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 19/07/2016 στις 16:40.

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Φιλαράκι, σταμάτα να ξεθάβεις παλιά θέματα για να κάνεις τη διαφήμισή σου. Απαγορεύεται από τους κανονισμούς και με εκνευρίζει.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. suzuki fx 125 και εξάτμιση
    από nasos7 στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2008, 20:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF