Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 95

Θέμα: Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    χαλαρα εινα τα πραγματα εφοσον υπαρχει και ελευθερια του λογου...Ωστοσο ανεβασα τις φωτογραφιες εκει ωστε να δουν το δικο μου μηχανακι τα ατομα που ειχα ξεκινησει συζητηση και οχι ως ανακατασκευη(γενικα) γι αυτο αν θα ηταν εφικτο να επιστρεψουν εκει που ανεβηκαν αρχικα..ευχαριστω

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από koufou Προβολή μηνύματος
    συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση αλλα το να βρει καποιος αριστο εργοστασιακο GLX στις μερες μας ειναι αρκετα δυσκολο διοτι τα περισσοτερα ειναι πειραγμενα με τον Α η Β τροπο

    το ποσο οντος μπορει να ηταν λιγο τσιμπιμενο αλλα εγω προσωπικα θα τα εδινα γιατι η δουλεια που εχει γινει τα αξιζει πιστευω, μπορει να μην ειναι ακριβως εργοστασιακο ειναι ομως ενα πολυ ωραιο μηχανακι

    φιλικα παντα
    ειλικρινα να εισαι σιγουρος οτι στις μερες μας ειναι που ξεφητρωνουν κατι εργοστασιακα απο κατι υπογεια που ηταν μεσα χρονια χωρις να ειναι καθολου πειραγμενα

    εχει πεσει πραγματικα πολυ δουλεια αλλα 1500 ειναι πολλα

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    τι εννοεις τι θελω?

  4. #19
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    ειλικρινα να εισαι σιγουρος οτι στις μερες μας ειναι που ξεφητρωνουν κατι εργοστασιακα απο κατι υπογεια που ηταν μεσα χρονια χωρις να ειναι καθολου πειραγμενα

    εχει πεσει πραγματικα πολυ δουλεια αλλα 1500 ειναι πολλα
    κι εσενα τι σε νοιαζει? απο τη τσεπη σου τα βαλες???

  5. #20
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PReDaTORR Προβολή μηνύματος
    Το θέμα το δημιούργησες για να δείξεις το μηχανάκι ή θέλεις κάποια συμβουλή;
    οχι το θεμα το δημιουργησε γιατι μας θεωρει ακυρους που δινουμε συγχαρητηρια στον lspiros για τη εξαιρετικη δουλεια
    που κανει στις ανακατασκευες του!

    εγω παντως κρινοντας απο τις φωτο, του σπυρου η δουλεια ειναι κλασεις ανωτερη!!!

    και επισης εσυ που φωναζεις για γνησιοτητα.. που ειναι οι κανονικες διαστασεις ελαστικων???

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    χαλαρα εινα τα πραγματα εφοσον υπαρχει και ελευθερια του λογου...Ωστοσο ανεβασα τις φωτογραφιες εκει ωστε να δουν το δικο μου μηχανακι τα ατομα που ειχα ξεκινησει συζητηση και οχι ως ανακατασκευη(γενικα) γι αυτο αν θα ηταν εφικτο να επιστρεψουν εκει που ανεβηκαν αρχικα..ευχαριστω
    Δεν υπάρχει λόγος να πανε οι φωτό αποτο μηχανάκι σου στο thread της ανακατασκευής/επισκευής/αποκατάστασης/αναμόρφωσης/μετατροπής/κλπ οπως θες πεστο.

    Ο καθένας διαβάζει και βγάζει συμπεράσματα, η συζήτηση για το αν το section ειναι για restoring και μονο και τι σημαίνει η λέξη εχει ξαναγίνει.

    Επίσης μου κάνει μεγάλη εντύπωση η επιμονή σου στο τι είναι original και τι όχι στο GLX του lspiros, οπως επίσης και στο οτι τονίζεις οτι το δικό σου ειναι oλο original ενώ φαίνεται απο 1 χιλιόμετρο οτι εχει λάθος αμορτισέρ και διαστάσεις ελαστικών.

    Χαλαρά λοιπόν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    εδω ειναι δυο φωτογραφιες απο το δικο μου c90 . περιμενω να ακουσω και την δικη σας γνωμη

    Στην πανω φωτο ολα γνησια εκτος απο σελα και φαναρια και εξατμηση απο astrea για να τραβαει καλυτερα
    και απο κατω ολα γνησια τα παντα εκτος απο γραβατα διοτι αν αγοραστει καινουρια δεν θα εχει καμια σχεση εφοσον εχει ξεβαψει και το δικο μου c90 οπως και τα περισσοτερα (αυτο το καταραμενο χρωμα..δρομολογειται να ξαναβαφτει μεσα στον επομενο καιρο)
    τωρα το μοτερ δεν χαλαστεικε το εργοστασιακο που υπαρχει πανω απλα αφαιρεθηκε εκατσε στην ακρη για να μπει πανω ενα ποιο γρηγορο τελειως διαφορετικο εφοσον σαν 20 χρονος θελω να πηγαινει λιγο ποιο γρηγορα χωρις ομως να χαλουσα το δικο του
    OΚ. Πήρες ένα μαμά Glx, το ξεβράκωσες για να πιάνει warp 4 και το αποκάλεσες ανακατασκευή.
    Κουζουλαμός τση ομορφιάς.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  8. #23
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PReDaTORR Προβολή μηνύματος
    Να μην γίνει μπέρδεμα η ερώτηση αυτή απευθύνεται στον alexnos
    εε ναι!! που αλλου??

  9. #24
    Φιλε alexnos,μπήκες σε μια εξαιρετική,ομολογουμένως,δουλειά του lspiros και με ένα λιγο περίεργο ύφος-κατα τη γνώμη μου πάντα-επέλεξες να αγνοήσεις την ποιότητα της εργασίας που έκανε και το χρόνο που αφιέρωσε για να την κάνει,και να τον κριτικάρεις απλά και μόνο επειδή έβαλε 3-4 πραγματάκια στη μηχανή που δεν είναι γνήσια.

    Τώρα ανοίγεις καινούργιο thread για να μας δείξεις τι ακριβώς;Με τις φωτογραφίες που έβαλες αυτοαναιρείσαι,καθώς ουτε το δικό σου μηχανάκι είναι 100% γνήσιο

    Το πού θα λέει ο καθένας μπράβο και γιατί,ασ'το να το αποφασίσει μόνος του.Και τις επιλογές που κάνει ο καθένας,οφείλουμε πρώτα απ'όλα να τις σεβόμαστε και αν διαφωνούμε,να υποβάλουμε την παρατήρηση μας διακριτικά

  10. #25
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αντε να βαλω και εγω ενα μαμα (εκτος ταπετσαρίας σέλας και αμορτισερ)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	596 
Μέγεθος:	70,7 KB 
ID:	263347



    alexnos
    Ποσο μπορει να πουληθει κατι τετοιο μιας και εχεις εμπειρια

  11. #26
    Νέο μέλος Το avatar του/της IceGTX
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    ειλικρινα να εισαι σιγουρος οτι στις μερες μας ειναι που ξεφητρωνουν κατι εργοστασιακα απο κατι υπογεια που ηταν μεσα χρονια χωρις να ειναι καθολου πειραγμενα

    εχει πεσει πραγματικα πολυ δουλεια αλλα 1500 ειναι πολλα



    Έχω βρει πολλά τέτοια και όλοι τα ζητάνε πάνω από 1200ε, για να μην πω 1500-2000ε.Και τι να το κάνω να δώσω και 300ε στο μοτέρ, που κανείς δεν μου εγγυάται την καλή λειτουργία του 30 χρόνια σε ακινησία μετά;Πχ για ενα μοντελο του 82. Όπως επίσης επειδή μπορεί να βάλω εγώ μια αγγελία στο car, ότι το έχω στο υπόγειο μου Χ χρόνια δεν σημαίνει οτι αυτό είναι αληθές.Πολλοί από αυτούς τα παίρνουνε φτηνά και τα σουλουπώνουν όπως όπως.Εδώ είδες την ανακατασκευή με λεπτομέρεια,ποιος μου λέει οτι οι άλλοι περνάνε και πίσσα από κάτω στο σκελετό;Η οποία ναι χρειάζεται αλλιώς δεν θα σκούργιαζαν - σάπιζαν το 1 μετά το άλλο,η τέλεια δουλειά της Honda αλλά ας μην πάμε εκεί.Όσο για το αν έβαλε γνήσια η όχι θεωρώ οτι δεν φαίνεται σε δεμένο μηχανάκι από μια φώτο τέτοιου μεγέθους γιατί υπάρχουνε και ιμιτασιόν που κάθονται καλά αλλά ας μην πάμε ούτε εκεί. Σίγουρα ο κάθε ένας μας έχει αλλιώτικα γούστα και ούτε είμαι τόσο φαν του εντελώς εργοστασιακού προσωπικά.Αν αξίζει τα 1500 η όχι ας αφήσουμε καλύτερα τον νέο ιδιοκτήτη να αποφασίσει και ίσως σε 20 χρόνια να έχει καλύτερη άποψη επί του θέματος.Ας αφήσουμε τα ότι φτιάχνουμε εμείς και οι φίλοι μας είναι τέλειο και του άλλου για πέταμα και Μαϊμού.
    Άσε που παίζει να είναι από τις ποιο κορυφαίες ανακατασκευές που έχουν γίνει σε glx. Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα να διαφημίσει τη δουλειά του επειδή μπορεί να μην αρέσει σε όλους; Ούτε εγώ θα έδινα 1500 να το αγοράσω σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς,αλλά αν το είχα δεν θα το πούλαγα ούτε με 3000ε(λίγα λέω;μάλλον). Σίγουρα θα τα έδινα για να το ανακατασκευάσω γιατί δεν στοιχίζει λιγότερο,αλλά αυτό είναι και θέμα τι ακριβώς θες από το μηχανάκι σου.
    Όσο για το φίλο μας τον lspiros μάλλον θα το μετανιώσει που το έδωσε για πολλούς λόγους...
    Πφφφφ έβγαλα όλη την ένταση ...τώρα εσύ προσπαθείς να κάνεις φίλους;είπες να κόψεις αντιδράσεις ή μπήκες να κάνεις πλάκα; αν δεν μας αρέσει κάτι προσπερνάμε.
    Το μυνημα παει για τον alexnos
    Τελευταία τροποποίηση από IceGTX; 03/07/2012 στις 18:43.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IceGTX Προβολή μηνύματος
    Έχω βρει πολλά τέτοια και όλοι τα ζητάνε πάνω από 1200ε, για να μην πω 1500-2000ε.Και τι να το κάνω να δώσω και 300ε στο μοτέρ, που κανείς δεν μου εγγυάται την καλή λειτουργία του 30 χρόνια σε ακινησία μετά;Πχ για ενα μοντελο του 82. Όπως επίσης επειδή μπορεί να βάλω εγώ μια αγγελία στο car, ότι το έχω στο υπόγειο μου Χ χρόνια δεν σημαίνει οτι αυτό είναι αληθές.Πολλοί από αυτούς τα παίρνουνε φτηνά και τα σουλουπώνουν όπως όπως.Εδώ είδες την ανακατασκευή με λεπτομέρεια,ποιος μου λέει οτι οι άλλοι περνάνε και πίσσα από κάτω στο σκελετό;Η οποία ναι χρειάζεται αλλιώς δεν θα σκούργιαζαν - σάπιζαν το 1 μετά το άλλο,η τέλεια δουλειά της Honda αλλά ας μην πάμε εκεί.Όσο για το αν έβαλε γνήσια η όχι θεωρώ οτι δεν φαίνεται σε δεμένο μηχανάκι από μια φώτο τέτοιου μεγέθους γιατί υπάρχουνε και ιμιτασιόν που κάθονται καλά αλλά ας μην πάμε ούτε εκεί. Σίγουρα ο κάθε ένας μας έχει αλλιώτικα γούστα και ούτε είμαι τόσο φαν του εντελώς εργοστασιακού προσωπικά.Αν αξίζει τα 1500 η όχι ας αφήσουμε καλύτερα τον νέο ιδιοκτήτη να αποφασίσει και ίσως σε 20 χρόνια να έχει καλύτερη άποψη επί του θέματος.Ας αφήσουμε τα ότι φτιάχνουμε εμείς και οι φίλοι μας είναι τέλειο και του άλλου για πέταμα και Μαϊμού.
    Άσε που παίζει να είναι από τις ποιο κορυφαίες ανακατασκευές που έχουν γίνει σε glx. Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα να διαφημίσει τη δουλειά του επειδή μπορεί να μην αρέσει σε όλους; Ούτε εγώ θα έδινα 1500 να το αγοράσω σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς,αλλά αν το είχα δεν θα το πούλαγα ούτε με 3000ε(λίγα λέω;μάλλον). Σίγουρα θα τα έδινα για να το ανακατασκευάσω γιατί δεν στοιχίζει λιγότερο,αλλά αυτό είναι και θέμα τι ακριβώς θες από το μηχανάκι σου.
    Όσο για το φίλο μας τον lspiros μάλλον θα το μετανιώσει που το έδωσε για πολλούς λόγους...
    Πφφφφ έβγαλα όλη την ένταση ...τώρα εσύ προσπαθείς να κάνεις φίλους;είπες να κόψεις αντιδράσεις ή μπήκες να κάνεις πλάκα; αν δεν μας αρέσει κάτι προσπερνάμε.
    Το μυνημα παει για τον alexnos
    Διάβασε λίγο το post 734 και πες μου.

  13. #28
    Νέο μέλος Το avatar του/της IceGTX
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Διάβασε λίγο το post 734 και πες μου.
    Ναι οκ δεν διαφωνώ ως προς αυτό...αλλά δεν είναι δικαίωμα του;Αν εσύ "επισκεύαζες" ένα κλασικό μηχανάκι 20-30 χρόνων και κάποιος στο ζητούσε να το αγοράσει "2000";Θα έπρεπε να λιθοβοληθείς επειδή το έδωσες; Το δικό μου μήνυμα αφορούσε οτι κάποιος έκραζε τη δουλειά του και όσους άρεσε αυτή.Με χαλάει που δεν μπορώ να βρω μηχανάκι με 300ε όπως και πολλά άλλα.Από εκεί και και πέρα δεν θέλω να εκφέρω γνώμη.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IceGTX Προβολή μηνύματος
    Ναι οκ δεν διαφωνώ ως προς αυτό...αλλά δεν είναι δικαίωμα του;Αν εσύ "επισκεύαζες" ένα κλασικό μηχανάκι 20-30 χρόνων και κάποιος στο ζητούσε να το αγοράσει "2000";Θα έπρεπε να λιθοβοληθείς επειδή το έδωσες; Το δικό μου μήνυμα αφορούσε οτι κάποιος έκραζε τη δουλειά του και όσους άρεσε αυτή.Με χαλάει που δεν μπορώ να βρω μηχανάκι με 300ε όπως και πολλά άλλα.Από εκεί και και πέρα δεν θέλω να εκφέρω γνώμη.
    Ποτέ δεν είπα ότι κάποιος έχει το δικαίωμα να κράζει (χρησιμοποιώ το ρήμα σου) την δουλειά του άλλου.Οι 7 πρώτες λέξεις της απάντησης σου δείχνουν ότι κατάλαβες πάντως...

  15. #30
    Η δουλειά του είναι υποδειγματική και ο συγκεκριμένος δεν αρνήθηκε ποτέ να δώσει συμβουλές και την βοήθειά του. Και στην τελική ο καθένας κοστολογεί την δουλειά του και το γ......σι που έφαγε για να το φέρει εκεί που'το φέρε όπως και όσο νομίζει. Εμείς καθόμαστε στον καναπέ με φραπόγαλο και σχολιάζουμε το thread χωρίς να έχουμε ιδέα.
    Better safe than sorry............................

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι ωραια βιντεακια με τον Doohan
    από bentouza στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2010, 10:17
  2. Τι εγινε παλι με τον STONER??
    από the Italian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 21:32
  3. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΙΚΟ;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 13:50
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 12:35
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF