Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 95

Θέμα: Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    ispiro το μονο που εχω να σου πω 100 φορες και να το καταλαβουν ολοι ειναι οτι δεν σχολιαζω το μερακι την τεχνη και ολη την δουλεια που εχεις κανει πανω στο glx αλλα οτι εχεις κανει καποιες λαθος επιλογες στα ανταλακτικα οι οποιοες θα σε οδηγουσαν στο τελοιο αποτελεσμα

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FRAGISCOS Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαινω προς τι η ''επιθεση'' στο Σπυρο.
    Ο ανθρωπος εχει φτιαξει καποια μηχανακια ,δεν μας ενδιαφερει αν ειναι δικα του η ξενα,δεν μας ενδιαφερει αν πληρωνεται η οχι.
    Οσον αφορα το επιμαχο glx,δικο του ειναι ετσι γουσταρε,ετσι τοφτιαξε.
    Δε ζητησε τη γνωμη και πολυ περισσοτερο τη βοηθεια (εκτος της ηθικης) κανενος απο δω μεσα.
    Απεναντιας οπως ειπωθηκε και παραπανω,οι δουλειες του ειναι σαν σεμιναριο,τα μυστικα της τεχνης του τα δημοσιοποιει για τον καθενα μας,και επισης εχει βοηθησει ΠΟΛΥ κοσμο εδω μεσα.
    Ας μην ειμαστε τοσο εριστικοι και να σκεφτομαστε πριν πουμε οτιδηποτε μπορει νε προσβαλλει τον οποιοδηποτε.
    Αlexnos,δειξε μας ΜΙΑ δουλεια σου για να την κατακρινουμε η να την επιβραβευσουμε,και μετα συζηταμε.
    Οσο για το παπι σου,οχι φιλε μου δεν μπορεις να το πεις ''μαμα''.
    φιλε φραγκισκο μπορεις να μπεις εκει που εχω το μηχανακι μου και να διαβαζεις τον λογο τον οποιο δεν μπορεις να το πεις "μαμα" και με ποιο τροπο και ποσο ευκολα μαλιστα θα μπορουσε να χαρακτιριστει "μαμα"

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2012
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver2180 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και απο εμενα.ειλικρινα δεν καταλαβα γιατι ανεβασες αυτο το thread? Θεωρω αδικη την επιθεση στο Σπυρο και πιστευω οτι η ευκολια με την οποια μιλας για μια ανακατασκευη -επισκευη πες το οπως θες αποδεικνυει οτι η μονη σχεση που εχει με το αθλημα ειναι μεσα απο εικονες του υπολογιστη!!!!!

    Πιστευω οτι δεν εχεις μαυρισει ποτε τα νυχια σου......φιλικα παντα
    ειδα οτι καπου θα σχολιαζεισ οτι τα ιμιτασιον ανταλακτικα ειναι τελειως για τον π....ο γιατι ομως δεν καταλαβες οτι και εγω αυτο ακριβως κρινω???

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.960
    Ρε φίλε να σε ρωτήσω κάτι...

    Μπήκες εδώ μέσα πριν δυο μέρες και το πρώτο (και μόνο) πράγμα που έκανες ήταν να μπεις σε ένα από τα πιο σοβαρά section του forum και να την πεις σε έναν άνθρωπο που έχει δώσει από τα καλύτερα δείγματα γραφής όσον αφορά ανακατασκευές και customization.

    Προσπαθούν δέκα άνθρωποι να σου πουν να χαλαρώσεις αλλά εσύ το βιολί σου.

    Θες να μου εξηγήσεις με απλά λόγια ΓΙΑΤΙ το κάνεις αυτό;

    Και μην πετάξεις πάλι καμιά σπόντα περί "ελευθερίας του λόγου", ναι;
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 04/07/2012 στις 08:21.

  5. #50
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε να σε ρωτήσω κάτι...

    Μπήκες εδώ μέσα πριν δυο μέρες και το πρώτο (και μόνο) πράγμα που έκανες ήταν να μπεις σε ένα από τα πιο σοβαρά section του forum και να την πεις σε έναν άνθρωπο που έχει δώσει από τα καλύτερα δείγματα γραφής όσον αφορά ανακατασκευές και customization.

    Προσπαθούν δέκα άνθρωποι να σου πουν να χαλαρώσεις αλλά εσύ το βιολί σου.

    Θες να μου εξηγήσεις με απλά λόγια ΓΙΑΤΙ το κάνεις αυτό;

    Και μην πετάξεις πάλι καμιά σπόντα περί "ελευθερίας του λόγου", ναι;

    Πιστεύω αγαπητέ, πως τον τελευταίο καιρό, ειναι αλήθεια πως το φόρουμ ειχε
    πλαδαρέψει λίγο,και υπήρχε ανάγκη τόνωσης του ηθικού μας. Κατά διαστήματα, πάντα
    κάποιος ξερόλας εμφανίζεται, μας την λέει με την αυθεντικότητα - ιδιοφυία του
    και ..........από 'κει πάν' κι' άλλοι.

    Ουτε ο πρωτος, ούτε ο τελευταίος (θα) ειναι, που αλλάζοντας ποδιά σ' ένα παπί (μπλιάχ)
    απέκτησε απόλυτη σοφία και γνώση........ Χρειάζονται κι' αυτοί τις δύσκολες κι' ατέλειωτες
    ώρες καταμεσίς στην έρημο..........
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 04/07/2012 στις 08:21.
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #51
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    αν παρατηρεισες ειπα οτι μετα οτι δεν ειχα γνησιο το εχω αντικαταστησει με γνησιο και οτι δεν υπαρχει πανω στο μηχανι γνησιο ειναι στο ντουλαπι ποιο πανω αναφερω και τους λογους ευχαριστημενως??
    Δε σε ρωτησα κατι τετοιο ρε παλικαρι, μαλλον μπερδεψες τα quote.
    Λεω επειδη με αυτα που διαβαζω εχεις γνωση της αγορας των οριτζιναλ παπιων, και το συγκεκριμενο που εβαλα φωτο παραπανω το εχει γνωστος και δεν έχει ιδεα ποσα μπορει να πιασει, μπορεις να βοηθησεις?

  7. #52
    Πρωτα απ'ολα ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους αυτους τους κυριους που μοιραζονται την μαστορια τους ετσι ανοιχτα και απλοχερα με ολους τους υπολοιπους τριτους και λοιπους θεατες, που ουδεμια σχεση εχουν με τα προτζεκτ τους.Διχνοντας βημα βημα την ανακατασκευη τους μη κρατοντας ''μυστικα''.Οτι ακολουθει ειναι προς τον alexnos.Πρωτα απ'ολα δειξε σεβασμο αλλο τα @@ και αλλο τα κρεμμυδια.Με την παπατζα που αμολας φενεται πως το μοτοσακο σου ειναι και το πρωτο που καβαλας αποδειξη οτι 20 χρονων μαντραχαλας κ γυρευεις να βγαλεις γουστα με το glxακι χωρις να θελω να υποτιμησω το εν λογο μηχανακι ο τροπος που το προσεγγιζεις το θεμα διχνει απειρια,και εμεις με παπια μεγαλωσαμε και φουλ ιμιτασιον ητανε και μια χαρα την δουλεια τους κανανε και μεροκαματο βγαζανε, καλο ειναι το γνησιο, οταν βαστα η τσεπη.Αμα βαστα η δικη σου με γεια σου με χαρα σου, απο κει και περα δεν εισαι σε θεση να κρινεις τετοιες δουλειες υποδειγματικες για το ειδος τους.Σεβασμος φιλε δεν ειναι ολα ισα και ομοια

  8. #53
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Τι γράφουμε εδώ είπαμε;
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #54
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Τι γράφουμε εδώ είπαμε;

    Άλλο ένα ΕΠΙΚΟ θρεντ, τι άλλο;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της Yorgoskos
    Εγγραφή
    20/05/2012
    Μηνύματα
    77
    φιλε μου συγνωμη που θα στο πω ετσι αλλα αν δεν μπορεις να εκτιμησεις δουλειες σαν του Σπυρου που ακομα και σε επαγγελματιες μηχανικους ειναι σπανιο να βρεις δεν ξερεις που πανε τα 4....και που σαι αν ολα ηταν 4 βιδες μπροστα 8 στην μεση και 10 πισω οι ανακατασκευες θα τελειωναν σε 2 ωρες και οχι σε ενα εναμιση μηνα...Για να κλεισω λοιπον αν καποια στιγμη εισαι σε θεση να κανεις μια ανακατασκευη στο επιπεδο του Σπυρου ή καλυτερη τοτε ισως και να εισαι σε θεση να συγκρινεις....μεχρι τοτε κρατα τα ματια σου ανοιχτα και φροντισε να μαθεις οσο περισσοτερα μπορεις απο ατομα σαν τον Σπυρο που μοιραζονται τις γνωσεις τους με ολη την καλη διαθεση.

  11. #56
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    αν εσυ θεωρεις οτι ειναι δυσκολο το να το φερω στην αρχικη του μορφη με δυο βιδες στο μοτερ δυο στην εξατμηση και τεσσερις στα πισω αμορτισερ και τα ανταλακτικα να υπαρχουν στην ντουλαπα ανεπαφα τοτε τι να σου πω μαλλον ξερεις καλυτερα παντως το μοτερ του ειναι απειραχτο 90αρι αυτη η απαντηση παει σε ολους οσους λενε οτι το μηχανακι μου δεν ειναι 100% γνησιο τα αμορτισερ αλλαχτηκαν λογο οτι του glx τα εργοστασιακα ειναι πολυ μικρα και εφοσον στο μηχανακι γινεται καθημερινη χρηση δεν χρειαζοταν να χαλασουν ωστοσο για το μοτερ ξαναλεω οτι δεν χαλασα το απειραχτο 90αρι αλλα εφτιαξα ενα καινουργιο απο την αρχη ωστε να κανω τα γουστα μου στο γκαζι μεχρι να μου περασει και να ξαναφερω το παπακι στην κανονικη του μορφη που οπωσ εξηγησα δεν ειναι κατι παραπανω απο 8 βιδες η εξατμηση ηταν αναγκαια με το νεο μοτερ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexnos Προβολή μηνύματος
    αν κοιταξεις καλα την ανακατασκευη του σπυρου θα δεις οτι λεει σε αρκετα σημεια αυτο μπηκε ιμιτασιον εκεινο μπεικε ιμιτασιον και γενικα δεν το κρυβει αλλα αν δεις και προς το τελος του θεματος του εχω αναφερει σε ενα σχολιο τι ακριβως ειναι ιμιτασιον αν πεφτω καπου εξω σε αυτα που ειπα να μπει ο σπυρος να μου το πει
    για να μπορεσεις και εσυ να καταλαβεις αν τα πραγματα τα ιμιτασιον φαινονται με το ματι η οχι
    και κατι ακομα πως γινεται να μην κανεις εκπτωσεις στο θεμα ποιοτητας οταν βαζεις ιμιτα και κυριως στο θεμα του μοτερ που εκει πραγματικα ψαχνουμε την αξιοπιστια και συνεχιζω επισημενοντας ιμιτα κεφαλι και δεν μιλαμε για καποια πραγματα ιμιτα αλλα για τα περισσοτερα
    Αν νομιζεις οτι το νοημα αυτων που εγραψα ειναι ποσες βιδες ειναι για να το ξανακανεις γνησιο η αν ειναι γνησιο το μηχανακι του Σπυρο ,και οχι κατι αλλο τοτε δεν μπορω να πω τιποτε αλλο γιατι θα παει στον βροντο!!
    Καλη συνεχεια!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  12. #57
    Η γνωμη μου ειναι οτι οσο προσπαθουμε να του δωσουμε να καταλαβει οτι ειναι λαθος, αυτη τη στιγμη δεν το καταλαβαινει.
    Απο τη στιγμη που φτανει στο σημειο να κρινει εναν απο τους καλυτερους [ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ] γιατι σχεδον οι περισσοτεροι απο εδω μεσα εχουμε ζητησει την συμβουλη του [γνωμη του] και την εχει δωσει απλοχερα.
    Το καλυτερο ειναι κατα τη γνωμη μου να του δωσουμε χρονο να μελετησει κ αλλες ανακατασκευες και τοτε θα κρινει με αλλο μάτι τις δουλειες του Σπυρου.
    Η γνωμη μου ειναι παντα ειναι κ α λ ο π ρ ο α ι ρ ε τ η...........

  13. #58
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ Το avatar του/της vforever
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    385
    Eγω παντως καταλαβα οτι το σημαντικοτερο ρολο στην ανακατασκευη τον παιζουν οι βιδες.Ναι?
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ,ΟΧΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vforever Προβολή μηνύματος
    Eγω παντως καταλαβα οτι το σημαντικοτερο ρολο στην ανακατασκευη τον παιζουν οι βιδες.Ναι?
    και το καλυμμα της σελας..
    Να φύγετε... να πάτε αλλού .... και
    μεις είχαμε MZ251 αλλά δε βάζαμε
    acrapovic και Ohlins !!!

  15. #60
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    και να εχεις ολα τα γνησια στην ντουλαπα σου!

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι ωραια βιντεακια με τον Doohan
    από bentouza στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2010, 10:17
  2. Τι εγινε παλι με τον STONER??
    από the Italian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 21:32
  3. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΙΚΟ;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 13:50
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 12:35
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF