Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 95

Θέμα: Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

  1. #61
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    και να εχεις ολα τα γνησια στην ντουλαπα σου!
    Δε με λες!Εσύ το καλό σου το κουστούμι στην ντουλάπα σου δεν το'χεις?
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #62

    Τι εννοούμε με τον όρο restoring ?

    Παρακολουθώντας μια «μίνι» αντιπαράθεση σχετικά με την «αυθεντικότητα» της ανακατασκευής του παπιού του Σπύρου , θα ήθελα να ρωτήσω ,όσους πραγματικά γνωρίζουν , Τι εννοούμε (διεθνώς) με τον όρο “restoring” ? restoring = ανακατασκευή ?

    Πχ .
    Παίρνω ένα γέρικο χρεπι και το κάνω όπως βγήκε από το εργοστάσιο μέχρι βίδας.

    Παίρνω ένα γέρικο χρεπι και και του αλλάζω τα φώτα (και πολλά άλλα) και το βγάζω π.χ café racer.

    Παίρνω ένα γέρικο χρεπι και το αφήνω οπτικά σχεδόν όπως βγήκε από το εργοστάσιο αλλάζοντας κάποια ανταλλακτικά με οριτζιναλ και κάποια με αφτερμαρκετ αλλά λειτουργικά (ίσως για λόγους κόστους , ή /και δυσκολίας εύρεσης , η/και καλύτερης λειτουργίας).

    Οι παραπάνω κατηγορίες που ανήκουν ?



    Υπάρχουν επίσημα κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές για να χαρακτηριστεί μια ανακατασκευή ?
    (Π.χ ξέρω ότι η ΕΛΠΑ για να δώσει πινακίδες κλασσικού κάνει κάποιον τεχνικό έλεγχο.)


    Υγ.
    το section «ανακατασκευές» με τις τρομερές δουλειές που έχουν παρουσιαστεί , νομίζω ότι κατέχει δικαιωματικά τον τίτλο του Πολυτιμότερου…
    Προσωπικά , ευχαριστώ όλους αυτούς που μοιράζονται την τέχνη τους μαζί μας…

    Υγ2
    δεν ξέρω αν πρέπει να μπει εδώ ή σε άλλη κατηγορία , ας αποφασίσουν οι μόδιστροι…
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 05/07/2012 στις 10:57.

  3. #63
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Tο θέμα το εχουμε ξαναπιάσει αλλά απ εξω απ εξω στην ουσία.
    Μια που ξεφυγε λίγο η κατάσταση πρόσφατα στο section, καλά έκανες και το έθιξες ωστε να γίνει μια συζήτηση και να τακτοποιηθεί το θέμα μια για πάντα και καλά έκανες και το έβαλες εδω.

    Θα πώ μερικά πράγματα και μετα θα παρακολουθώ την πορεία της συζήτησης.

    Κατ αρχήν 'Restoring' σημαίνει ανακατασκευή η αναπαλαίωση ας μην κολλήσουμε στις λέξεις, το νόημα ειναι που μας νοιάζει μια και οι λέξεις αυτές χρησιμοποιούνται κατα κόρον απο διάφορους αλλά ο καθενας μπορεί να εννοεί κάτι διαφορετικό.

    Αλλος μπορεί να εννοεί οτι θέλει να φτιάξει την μηχανή του ακριβώς όπως ηταν οταν ηταν καινούρια, αλλος μπορεί να την κανει όλο νικελ και χρώμιο, αλλος να φτιάξει μονο το μοτέρ και να αφήσει την πατίνα των χρόνων πανω στην μοτο, αλλος πάλι κάνει customizing και το ονομάζει restoring.
    Ολα καλά είναι , δεν ειμαστε επιτροπή διαγωνισμού καλλιστείων κλασσικών μοτό, οπου το λάθος χρώμα βίδας η ενα διαφορετικό σωληνάκι απο το original κοστίζει βαθμούς.
    Εγω εχω αλλο στο μυαλό μου και θεωρώ οτι πρέπει να το κάνω ετσι κι ετσι, αλλος παλι θελει να το κάνει αλλιώς, δεν θα του επιβάλω εγω τι θα κάνει, ούτε και κανένας αλλος.

    Η Λέσχη Φιλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας εκδίδει πινακίδες και άδειες της FIVA (Παγκόσμια Ομοσπονδία Κλασσικών Οχημάτων) και δεν εχει σχεση με πινακιδες ELPA κλπ. Για να γίνει αυτό η μοτοσυκλέτα περνάει απο τεχνική επιτροπή και άν περάσει μπαίνει και σε αντίστοιχη κατηγορία αναλογα την κατάσταση της και το originality, δηλαδή κατα πόσο ειναι original.
    Δεν χρειάζεται να ειναι πχ βαμμένη οπως τότε, ούτε καν να εβγαινε ετσι, αλλά θα σημειωθεί στην αδεια.
    Αν η μηχανή ειναι οτι ναναι, πχ σαν ενα δρεπανηφόρο BMW με ενα πηρούνι 3 μετρα που ειχε ερθει να τρεξει σε ενα ραλλυ και δεν το αφησαν (προ κανονισμού να ειναι πιστοποιημένες οσες μηχανες τρεχουν), τότε απλά δεν παίρνει πιστοποίηση και παει στο καλό.

    Επανερχομαι σε λίγο λόγω δουλειάς.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 05/07/2012 στις 11:19.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #64
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Κατ'αρχας πρεπει να σεβομαστε τους γηραιοτερους.. Οποτε Σπυρο,Χρηστο,Φραγκισκο και λοιπα ραμολια ρησπεκτ και μην ακουτε τιποτες..

    Δευτερον.. Οταν ενας ανθρωπος δουλευει πανω σε ενα μηχανακι,κουραζεται και παρ'ολα αυτα σταματαει καθε λιγο να φωτογραφισει και να μοιραστει μαζι μας μια δουλεια μπας και μας ανοιξει τα ρημαδια τα ματια,το λιγοτερο που του χρωσταμε ειναι ευγνωμοσυνη.

    Τριτον.. Ακομα κι αν εχουμε ερωτησεις,αποριες,σκοτεινα σημεια.. Λεμε την αποψη/ερωτηση μας ευγενικα,χωρις υφακι. Τη μαγκια την αφηνουμε στην πλατεια.

    Τεταρτον.. Restoring ειναι η επαναφορα, η αναπαλαιωση. Ακομα κι ενα γυαλισμα σε μια ασημενια κανατα restoring λεγεται. Τωρα αν ο τονος της γυαλαδας δεν ειναι ιδιος με το πώς γυαλιζε οταν κατασκευαστηκε,δεν ακυρωνεται το γεγονος οτι εγινε restoring.
    Αν ομως παρουμε την κανατα,την πεταξουμε στην ντουλαπα και βαλουμε στο τραπεζι μια πλαστικη για να βγει το καλοκαιρι δεν σημαινει οτι καναμε κατι..

    Τελος.. Η πολυτιμοτητα της ενοτητας αυτης ειναι αδιαμφισβητη και μερικα παιδια μαζι με το Σπυρο ειναι πρωτεργατες και βασικοι πυλωνες που τη στηριζουν.

    Αυτα.. (εντελως καΚοπροαιρετα ομως.. )

    Καλη συνεχεια μαγκες..
    Πατέρας πια..

  5. #65
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Tο θέμα το εχουμε ξαναπιάσει αλλά απ εξω απ εξω στην ουσία.
    Μια που ξεφυγε λίγο η κατάσταση πρόσφατα στο section, καλά έκανες και το έθιξες ωστε να γίνει μια συζήτηση και να τακτοποιηθεί το θέμα μια για πάντα και καλά έκανες και το έβαλες εδω.

    Θα πώ μερικά πράγματα και μετα θα παρακολουθώ την πορεία της συζήτησης.

    Κατ αρχήν 'Restoring' σημαίνει ανακατασκευή η αναπαλαίωση ας μην κολλήσουμε στις λέξεις, το νόημα ειναι που μας νοιάζει μια και οι λέξεις αυτές χρησιμοποιούνται κατα κόρον απο διάφορους αλλά ο καθενας μπορεί να εννοεί κάτι διαφορετικό.

    Αλλος μπορεί να εννοεί οτι θέλει να φτιάξει την μηχανή του ακριβώς όπως ηταν οταν ηταν καινούρια, αλλος μπορεί να την κανει όλο νικελ και χρώμιο, αλλος να φτιάξει μονο το μοτέρ και να αφήσει την πατίνα των χρόνων πανω στην μοτο, αλλος πάλι κάνει customizing και το ονομάζει restoring.
    Ολα καλά είναι , δεν ειμαστε επιτροπή διαγωνισμού καλλιστείων κλασσικών μοτό, οπου το λάθος χρώμα βίδας η ενα διαφορετικό σωληνάκι απο το original κοστίζει βαθμούς.
    Εγω εχω αλλο στο μυαλό μου και θεωρώ οτι πρέπει να το κάνω ετσι κι ετσι, αλλος παλι θελει να το κάνει αλλιώς, δεν θα του επιβάλω εγω τι θα κάνει, ούτε και κανένας αλλος.

    Η Λέσχη Φιλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας εκδίδει πινακίδες και άδειες της FIVA (Παγκόσμια Ομοσπονδία Κλασσικών Οχημάτων) και δεν εχει σχεση με πινακιδες ELPA κλπ. Για να γίνει αυτό η μοτοσυκλέτα περνάει απο τεχνική επιτροπή και άν περάσει μπαίνει και σε αντίστοιχη κατηγορία αναλογα την κατάσταση της και το originality, δηλαδή κατα πόσο ειναι original.
    Δεν χρειάζεται να ειναι πχ βαμμένη οπως τότε, ούτε καν να εβγαινε ετσι, αλλά θα σημειωθεί στην αδεια.
    Αν η μηχανή ειναι οτι ναναι, πχ σαν ενα δρεπανηφόρο BMW με ενα πηρούνι 3 μετρα που ειχε ερθει να τρεξει σε ενα ραλλυ και δεν το αφησαν (προ κανονισμού να ειναι πιστοποιημένες οσες μηχανες τρεχουν), τότε απλά δεν παίρνει πιστοποίηση και παει στο καλό.

    Επανερχομαι σε λίγο λόγω δουλειάς.
    Τα ειπες ολα!!
    Πατέρας πια..

  6. #66
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    εγω νομιζω πως ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ σημαινει κατασκευη εκ νεου! πραγμα που αυτοματα σημαινει οτι ναι μεν χρησιμοποιεις σαν βαση το ιδιο
    μηχανακι, αλλα κανεις δεν σε αναγκαζει να το κανεις οπως ακριβως βγηκε απο το εργοστασιο! μπορεις ανετα να βαλεις τις δικες σου πινελιες!

    τωρα αν το κανεις εντελως αλλο μηχανακι (οπως το c50 o σπυρος) η διαδικασια ονομαζεται customising!

    αμα ομως το κανεις 100% εργοστασιακο (μεχρι και την τελευταια βιδα) τοτε κανεις ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΗ!
    αν και ο ορος αναπαλαιωση ειναι λιγο ακυρος για μενα καθως μεσες ακρες σημαινει εκ νεου παλαιωση!
    δλδ τι? το ξανακανεις παλιο??

    και φυσικα ολα αυτα εις την αγγλικην βρισκονται υπο τη σκεπη του ορου restoring!

  7. #67
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αν η μηχανή ειναι οτι ναναι, πχ σαν ενα δρεπανηφόρο BMW με ενα πηρούνι 3 μετρα που ειχε ερθει να τρεξει σε ενα ραλλυ και δεν το αφησαν (προ κανονισμού να ειναι πιστοποιημένες οσες μηχανες τρεχουν), τότε απλά δεν παίρνει πιστοποίηση και παει στο καλό.

    Επανερχομαι σε λίγο λόγω δουλειάς.
    Ως ιδιοκτήτης του δρεπανηφόρου θέλω να τονίσω πως ο λόγος (οπως μου ανακοινώθη από τους διοργανωτές)
    που δεν μου επιτράπει να συμμετέχω στο εν λόγω ράλλυ ηταν ότι δεν πέρασα τεχνικό έλεγχο. Βέβαια αυτό συνέβη και με άλλες πολλές μοτοσυκλέττες μιάς και τεχνικός έλεγχος απλά δεν γινόταν Ειχε μάλλον να κάνει με την τότε
    πρόσφατη αποχώρησή μου από την λέσχη κλασσικών της Πάτρας και το παρασκήνιο που παίχτηκε............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    μπαινω στο μοτο πανω απο 4 μηνες,οι πρωτες ανακατασκευες που ειδα ηταν του σπυρου...ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο να του την πω για κανενα λογο ισα ισα που τον θαυμαζω για το μερακι του,και εγω εκανα ανακατασκευη και εβαλα φλασακια ημιτασιον εξατμιση μοτοσπορτ και οταν το εβαψα δεν ελυσα το μπροστινο μου ειπαν τα παιδια την αποψη τους αλλα κανενας δεν εκατσε να μου τη πει,περαν αυτου με βοηθησαν αρκετες συμβουλες και δεν με εκραξε κανενας αντι λοιπον να κατσει να πει απλα και ομορφα την αποψη του,του επιτεθηκε με ενα κατεβατο...κριμα δηλαδη εχουν διαβασει δεκαδες το ποστ και ενας σκαλωσε αυτο μαλλον σημαινει κατι ας το κοιταξει το παλικαρι
    ολα καλα

  9. #69
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ως ιδιοκτήτης του δρεπανηφόρου θέλω να τονίσω πως ο λόγος (οπως μου ανακοινώθη από τους διοργανωτές)
    που δεν μου επιτράπει να συμμετέχω στο εν λόγω ράλλυ ηταν ότι δεν πέρασα τεχνικό έλεγχο. Βέβαια αυτό συνέβη και με άλλες πολλές μοτοσυκλέττες μιάς και τεχνικός έλεγχος απλά δεν γινόταν Ειχε μάλλον να κάνει με την τότε
    πρόσφατη αποχώρησή μου από την λέσχη κλασσικών της Πάτρας και το παρασκήνιο που παίχτηκε............

    Ωχχ, που να το ξερα οτι ησουν εσυ.

    Δεν ημουν μπροστά οταν εγινε, αλλά ημουν παρών σε συζήτηση σχετικά.
    Ετσι μπορώ να σε διαβεβαιώσω οτι δεν είχε καμμία σχέση με οτιδήποτε άλλο εκτός απο την μοσυκλέτα σου.
    Ο κανονισμός τότε ανέφερε κατι περίπου σαν αυτό:
    'Oι μοτοσυκλέτες πρέπει να μην έχουν μετατροπές που να αλλοιωνουν τον αρχικό χαρακτήρα τους'.
    Ηταν χαλαρός κανονισμός, αλλά εσένα σε έπιασε, απ οτι ειχα ακούσει το μηχανάκι σου ήταν μετατροπή τσόπερ κι ειχε και κατι σαν δρεπανια στο πηρούνι, γι αυτό κι έγραψα δρεπανηφόρο χαριτολογώντας.
    Βέβαια πρέπει να πω εδώ οτι κατα καιρούς ετρεξαν cafe racer που κι αυτά είχαν μετατροπές που αλλοίωναν τον χαρακτήρα της μοτο.
    Εδω και καμποσο καιρό ο κανονισμός ειναι αυστηρός, κι εχουν μειωθεί και οι συμμετοχές αφού πλέον τρέχουν μόνο πιστοποιημένες μοτοσυκλέτες.
    Χαίρομαι που αντιμετώπισες το πόστ σχετικά με την μοτοσυκλέτα σου διακριτικά, και δεν παρεξηγηθηκες.
    Εγω το έφερα σαν ενα παράδειγμα, δεν φανταζόμουν βέβαια οτι θ αηταν καποιος απο εδώ μέσα, αν κι επρεπε να το ψυλλιαστώ ίσως μια που εχω δεί φωτό με το BMW σου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #70
    Συγχωνεύτηκαν τα θέματα, και ισχύει οτι γράφω στο 1ο post.

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129542
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #71
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ωχχ, που να το ξερα οτι ησουν εσυ.

    Δεν ημουν μπροστά οταν εγινε, αλλά ημουν παρών σε συζήτηση σχετικά.
    Ετσι μπορώ να σε διαβεβαιώσω οτι δεν είχε καμμία σχέση με οτιδήποτε άλλο εκτός απο την μοσυκλέτα σου.
    Ο κανονισμός τότε ανέφερε κατι περίπου σαν αυτό:
    'Oι μοτοσυκλέτες πρέπει να μην έχουν μετατροπές που να αλλοιωνουν τον αρχικό χαρακτήρα τους'.
    Ηταν χαλαρός κανονισμός, αλλά εσένα σε έπιασε, απ οτι ειχα ακούσει το μηχανάκι σου ήταν μετατροπή τσόπερ κι ειχε και κατι σαν δρεπανια στο πηρούνι, γι αυτό κι έγραψα δρεπανηφόρο χαριτολογώντας.
    Βέβαια πρέπει να πω εδώ οτι κατα καιρούς ετρεξαν cafe racer που κι αυτά είχαν μετατροπές που αλλοίωναν τον χαρακτήρα της μοτο.
    Εδω και καμποσο καιρό ο κανονισμός ειναι αυστηρός, κι εχουν μειωθεί και οι συμμετοχές αφού πλέον τρέχουν μόνο πιστοποιημένες μοτοσυκλέτες.
    Χαίρομαι που αντιμετώπισες το πόστ σχετικά με την μοτοσυκλέτα σου διακριτικά, και δεν παρεξηγηθηκες.
    Εγω το έφερα σαν ενα παράδειγμα, δεν φανταζόμουν βέβαια οτι θ αηταν καποιος απο εδώ μέσα, αν κι επρεπε να το ψυλλιαστώ ίσως μια που εχω δεί φωτό με το BMW σου.


    Τι να πω ρε Αρη..... Ειχα τρέξει και στα δύο προηγούμενα classic trophy......Ειχαν κάνει δεκτη την
    συμμετοχή μου, ξέροντας ποιός ειμαι και με τι μοτο συμμμετέχω.....Ηταν ασχημο να ταξιδεύω από τις 04.00
    τα ξημερώματα, για να φάω πόρτα από τηνλέσχη της Αθήνας, η οποία έκανε εκδούλευση-εξυπηρέτηση
    στην αμαρτωλή (τότε) λέσχη της Πατρας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	106.jpg 
Προβολές:	597 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	263465

    Η φώτο από το 2ο trophy
    Τελευταία τροποποίηση από bulmont; 05/07/2012 στις 14:34.
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Τι
    τα δρεπάνια αποτελούν χαριτωμένη εικαστική παρέμβαση. Αυτά κάτω απ΄το μοτέρ τι είναι?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #73
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    τα δρεπάνια αποτελούν χαριτωμένη εικαστική παρέμβαση. Αυτά κάτω απ΄το μοτέρ τι είναι?
    Ελα ρε αντμινιστράτορα....φαντασία θέλει...
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ελα ρε αντμινιστράτορα....φαντασία θέλει...
    Σουτιέν για τα βυζιά του boxer?
    Ελαιοσυλλέκτης ?
    Αεροτουρπίνα?
    Ποδιά για τα πεζοδρόμια?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #75
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    συμφωνω με τους προλαλησαντες σχεδον σε ολα.
    κατανοω πληρως την αναγκη και την προσπαθεια επαναφορας μιας μοτοσυκλετας σε οσο πιο original κατασταση γινεται,αλλα για μενα δεν ειναι αποτρεπτικη η χρηση ενος after market εξαρτηματος οταν δεν αλλοιωνει τον χαρακτηρα της μοτοσυκλετας και την κανει πιο λειτουργικη.
    θαυμαζω τον χρηστο,τον φραγκισκο,macgyver,tom kissas, και τα αλλα παιδια πχ που ανακατασκευαζουν original,δεν μπορω να μην θαυμασω ομως πχ τον vag70 που πλαθει μεταλλο και δημιουργει κατι εκ νεου.
    δυστηχως η ευτυχως λογο καψουρας με τα διτροχα ειχα την τυχη να γνωρισω ανθρωπους και απο δω μεσα αλλα και εξω που ολη η γοητεια ηταν η τεχνικη τους και οχι η επιλογη των υλικων.
    δηλαδη ο Γιαννης ο αμπατζης δεν εβαψε το custom cub με γνησιο χρωμα,αλλα αν δεις πως χορευει με το πιστολι μονο αυτο δεν θα σε νοιαξει.
    ο θοδωρης ο μανιατακος εφτιαξε στον τορνο τον λεβιε ταχυτητων του custom cub με ενα σκουριασμενο σιδερο απο καγγελο
    οποτε οποιο δρομο και αν διαλεξουμε μονο ομορφα πραγματα εχουμε να μοιραστουμε,να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο αλλα και να πειραξουμε τη δουλεια του αλλου καλοπροαιρετα ειλικρινα ομως...
    το επομενο project ειναι μια παλια μοτοσυκλετα που πολλοι εδω μεσα sapila,sv9cvk,fragiskos κτλ κτλ θα θελαν να δουν σε μαμα μορφη,ε λοιπον λαμογια φιλοι μου η καταγωγη μου απο το ζεφυρι θα υπερνικησει παλι

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι ωραια βιντεακια με τον Doohan
    από bentouza στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2010, 10:17
  2. Τι εγινε παλι με τον STONER??
    από the Italian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 21:32
  3. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΙΚΟ;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 13:50
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 12:35
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF